2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Benim de 11+6 şuanda. 6 7 haftalık olana kadar hiç bulantım yoktu hatta ben nasıl hamileyim ne halsizlik var ne mide bulantısı diyordum etrafımdaki doğum yapan arkadaşlarıma. Sonra nazar değdirdim herhalde kendime. Öyle midem bulanmaya başladı ki buzdolabının kapağını açmaya korkuyordum. 3 kere yumuşatıcı değiştirdim. Şampuandan bile midem bulanıyordu ama istifra etmedim 1 2 kere hariç.. İlk kez 5 gün önce yemek yapabildim çok şükür bulantım geçti diye seviniyordum. 3 gündür yine sabah uyandığım gibi bulantım başlıyor. Dün sadece meyve yiyebildim mesela.. Ve bulantı tüm gün sürüyor. Halsizlik uyku hali de olunca iyice çekilmez oluyor tabi.. Allah yardımcımız olsun.. Azalması gerekirken daha çok artıyor ama şu bi gerçek, bulantımın olmadığı iki gün acaba iyi mi diye endişelenmiştim :-)
Bende sabah bulantisiyla uyanıp gece bile bulantiyla yataktan kalkanlardanim ilk 8 hafta hamile olduğumu bile anlamamıştım şimdilerde ise sabahtan gece yarılarına kadar süren bir bulantim var daha ne kadar sürer bilmem hayırla kucagimiza alalım da bunlar gecicek inşallah....

Kizlar gunaydin
Biliyosunuz 11+5 gunlugum bugune kadar oyle aman aman bulantim olmadi haftada bir fln oldu hatta herkesin 6-8 haftada baslayan bulantilari varken bende tik yoktu ama son birkac gundur sabahlari banyodan cikamiyorum cok kotu oluyorum. Normalde bu zamanlara dogru kesilmesi lazimken benim neden yeni basliyor bu bulanti ? Benim gibi olan var mi yada sizce normal mi bu durum ?
Ben bi makale okumustum canim yabanci kaynaktan, annelerin bulantilarina en buyuk sebep cinsiyet hormonlarinin birden artmasindan oturuymus. Ozellikle cocugun gelisimine gore 10-13 arasi da bebegin cinsiyet hormonlari birden arttigi icin de annenin o donem yine cok bulantilarinin olabileceginden bahsediyordu. Ki ne kadar gec bulanti o kdr iyi bosver :) bak ben 5. haftadan beri hala cekiyorum. Bgn 13+2 yiz ama yine cikardim ornegin.. korkma yani gecer kuzum. Eskiye nazaran yine iyiyim ben de cok sukur.

Niye kalkıyorsun o_O gün içinde uyuyor musun ondan mı acaba ?

Yok canım uyumuyorum gündüz. Genelde gece 4den 7ye kadar uyanıyorum sonra tekrar 7den 10-11e kadsr uyuyorum..

Merhaba arkadaşlar kabul ederseniz ben de aranıza katılmak istiyorum :)
25 yaşımdayım. İlk bebeğim olacak Allah nasip ederse..:nazar: 11+6 günlük hamileyim. Cinsiyetimiz henüz belli değil ama 4 gün sonra yani pazartesi günü ikili test taramamız var belki gösterir birazcık ucundan. :KK16: Tabi bu sadece merak.. Hiç farketmez.. Sağlıklı olsun Allah kucağımıza almayı nasip etsin yeter. Bu arada hamiş listenize ben de katılmak istiyorum kime başvurmalıyız :) İnşallah kolaylıkla sağlıklı bi şekilde kucağımıza alırız yavrularımızı. Allah isteyen herkese nasip etsin..:KK200:

Hoşgeldin canımm

Kızlar benim bebeğimin cinsiyeti de belli oldu kız inşallah :KK200::halay:

Haaay maşallah inşallah benimkide belli olur yarın

Kızlar bu arada güzel beslenebiliyo musunuz?
Balık vs göresim yok bugün aylardan sonra ilk defa yumurta yiyebildim de yarın yiyemem yine içim almıyor offf oğluş da böyle değildim yiyordum tosuncuk doğmuştu bu kuzucuk zayıf olmasa bari :mad:

Bende hiç iyi beslenemiyorum. Et tavuk balık yumurta yiyemiyorum içim almıyor hiç :KK43:

Kızlar bu arada güzel beslenebiliyo musunuz?
Balık vs göresim yok bugün aylardan sonra ilk defa yumurta yiyebildim de yarın yiyemem yine içim almıyor offf oğluş da böyle değildim yiyordum tosuncuk doğmuştu bu kuzucuk zayıf olmasa bari :mad:
Canım baştan beri yoğurdumu ve yumurtamı hiç eksik etmedim ceviz de yiyorum ama et tavuk görmek dahi istemiyorum tiksindim balık da birkaç defa yedim ama her zaman canım çekmiyor omega 3 kullanırım ilerleyen aylarda diyorum. Tiksinince canım maalesef yenmiyor :bicak:

Canım baştan beri yoğurdumu ve yumurtamı hiç eksik etmedim ceviz de yiyorum ama et tavuk görmek dahi istemiyorum tiksindim balık da birkaç defa yedim ama her zaman canım çekmiyor omega 3 kullanırım ilerleyen aylarda diyorum. Tiksinince canım maalesef yenmiyor :bicak:

Balık yağı da sorucam doktora önerirse kullanırım diyorum gerçi inşallah böyle gitmez düzeliriz de gerek duymayıZ

X