2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım ben 3 kilo verdim gebelik başlangıcından beri. Henüz almamışım bugün doktorda tartıldım tekrar. Doktora kilo almadığım için bebek beslenemez diyor çevredekiler dedim hiç alakası yok senin kilo durmunla bebeğin beslenmesinin dedi. Korkma o yüzden, bundan sonra kilo alımı başlar zaten
Aynen cnm bende sürekli soruyorum. Ben zayifliyrm ama bebek önden gidiyor 1 hafta. Artık kalıtsal mi bilemiyrm . Bundan sonra ıns dikkat edicem.

:KK47:
Canım ben 3 kilo verdim gebelik başlangıcından beri. Henüz almamışım bugün doktorda tartıldım tekrar. Doktora kilo almadığım için bebek beslenemez diyor çevredekiler dedim hiç alakası yok senin kilo durmunla bebeğin beslenmesinin dedi. Korkma o yüzden, bundan sonra kilo alımı başlar zaten
Ay canım benim bende kilo verdim bulantılar yüzünden. Ama hiç kilo almadım doğru düzgün sadece göbüş fırladı. Ben hamileliğime çevrede ailede kimseyi dahil etmedim o yüzden kimse birşeey söyleyemiyor :KK47:

Bende öğretmenim ama istifamı verdim maalesef bu şekilde çalışmayı gözüm kestirmedi hiçç
Yani hakkin var kuzum. Zor oluyor gercekten. Orada sartlar nasil bilmiyorum ama burada yogun ve yorucu oluyor maalesef. Ama biraz mecburiyet benimki. Biraz da suan bile darlandim evde. Surekli evde dursam sanirim cok saglikli bir hamilelik geciremem gibi geldi yani :)) ben basak burcuyum. Ve maalesef fazlaca takintilarim var. Kendimi dinledikce kafayi kirmaktan korkuyorum :) igneye diye cikiyorum gezip gezip geliyorum. Evde durmak hic bana gore degilmis :)

:KK47:
Ay canım benim bende kilo verdim bulantılar yüzünden. Ama hiç kilo almadım doğru düzgün sadece göbüş fırladı. Ben hamileliğime çevrede ailede kimseyi dahil etmedim o yüzden kimse birşeey söyleyemiyor :KK47:
Ben de hiç takmıyorum canım biliyorum zaten kilo alımının bebeğe etkisi olmadığını da meşhur ‘sen iki kişilik yiyeceksin artık’ lafından bıktım :KK48: sadece annem sen normal hayatına devam et nasıl istiyorsan öyle ye bakma kimseye diyor :dondurma: eşim bile sürekli yemek yedirme derdinde :halay:

Aynen canim kyinvalidemden bahsettim ya:)) dun ben de tersledim artik kv mi. Cocuk totosunu donmus diye bak sen yemiyorsun hasta oldun cocuk bukulmus dedi. Ay bir agrima gitti:) her seyi cok biliyorlar. Doktora hareket eden cocugu kalbi atiyor mu diye sordum :) dusun psikolojiyi :)) hic de gelisemez diye bir sey yok. Bizi somururler yine buyurler. Afrikada nasil o kadar cocuk doguyor. Takilmayalim bosver.

Aynen canim kyinvalidemden bahsettim ya:)) dun ben de tersledim artik kv mi. Cocuk totosunu donmus diye bak sen yemiyorsun hasta oldun cocuk bukulmus dedi. Ay bir agrima gitti:) her seyi cok biliyorlar. Doktora hareket eden cocugu kalbi atiyor mu diye sordum :) dusun psikolojiyi :)) hic de gelisemez diye bir sey yok. Bizi somururler yine buyurler. Afrikada nasil o kadar cocuk doguyor. Takilmayalim bosver.
Kulaklarımızı tıkıyoruz canım napalım :KK47: annem abime hamileyken toplam 8 kilo almış abim 4 kilo doğmuş, bende 20 küsür kilo almış 3 kilo 200 gram doğmuşum canlı örnek var önümde :KK48:

Ya benim normalde de hep bi göbüşüm vardı o yüzden çıkmadı gibi geliyor bana.:KK53:
Ben anneme çekmişim herhalde :KK53: az önce telefonda soruyor göbeğin falan var mı diye yok daha dedim 5. Aya kadar çıkmaz dedi :KK48: bizde genetik demekki saklıyoruz çocuğu :KK53:

Amin canım hepimize inşAllah. Tabi ki sonrasında bir kayıp olsaydı daha çok üzülürdüm..

çok saol canm:dua:

amin inşAllah.Burada bu durumu yaşayan birileri olduğunu hatırladım bir yazayım dedim. aynı şeyleri yaşayanları görünce umutlanıyorum..

gözünaydın canm Rabbim sağlıkla tamamlamayı nasip etsin.Darısı başıma inşALLAH. kürtaş olalı 1,5 ay oldu 1 kez adet oldum ekim ayında adetten sonra denemelere başlıcaz bakalım. bu arada doktora da gidicem o başka tahliller yapıcaz ama pıhtılaşmaya bakmaya gerek yok demişti. umarım doğru tedaviyi verir.:dua:

Amin canım inşAllah. hamile kalmadan önce doktora randevu alıcam. şimdiden heyecanlıyım Rabbim sağlıkla hamile kalıp yüzünü görmeyi nasip eder inşAllah.
İnşallah Rabbim yüzünü çok geçmeden güldürür canım.
Kadın doğum tanında bide kan sonuçları için hematoloji doktoruna görünmeni tavsiye ederim

Ben anneme çekmişim herhalde :KK53: az önce telefonda soruyor göbeğin falan var mı diye yok daha dedim 5. Aya kadar çıkmaz dedi :KK48: bizde genetik demekki saklıyoruz çocuğu :KK53:
Ayy benim annemin 5 aylıkken kilo almış da göbeği çıkmış gibi karnı vardı. Bende ona çekersem eyvah :KK49:
Ama kardeşim gelişene kadar bayağı yan duruyordu ve kız bebişti. Ondan dolayı yayvanda olabilir :halay:

Ayy benim annemin 5 aylıkken kilo almış da göbeği çıkmış gibi karnı vardı. Bende ona çekersem eyvah :KK49:
Ama kardeşim gelişene kadar bayağı yan duruyordu ve kız bebişti. Ondan dolayı yayvanda olabilir :halay:
Annem hep 5 aylıkken normal etek ceket takımımı giydim bi akrabanın düğününde ondan sonra yavaş yavaş karnım büyümeye başladı derdi, yengemi gördüm 5 aylık olduğunda benim sözüme geldiler kocaman bir göbüş :KK70: çok değişiyor kişiden kişiye :KK45: bakalım bizde nasıl olacak :KK49:

Annem hep 5 aylıkken normal etek ceket takımımı giydim bi akrabanın düğününde ondan sonra yavaş yavaş karnım büyümeye başladı derdi, yengemi gördüm 5 aylık olduğunda benim sözüme geldiler kocaman bir göbüş :KK70: çok değişiyor kişiden kişiye :KK45: bakalım bizde nasıl olacak :KK49:
Ay bakalım bende meraktayım. :halay:

Yok kız ben zayıf değilim 70 kg yum:) ama hamile olduğumu göbüş çıkınca daha iyi hissettim ve ne bilim mutlu etti :) garip bişi
Benim o aldığım 20 kg belimde sıkıntıya sebep oldu doğumdan beri oturup kalkarken iş yaparken hep bel ağrısı çekiyorum emzirme döneminde doktora görünmedim şimdi hamilelikte artınca ağrılar doktorum bel fıtığı olabilir dedi beyin cerrahine gidicem fizik tedavi gerekebilir dedi. Bu yüzden kilo almak istemiyorum aslında ağırlaşınca ağrılarım artacak diye ilk bebeğimde o kiloyu alırken gayet keyifliydim yemeği seven biri olduğum için kızım beni yemekten de soğuttu heralde ondan kilo alamadım 70kiloyum bende

X