2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
arkadaşlar 3 lü test ne zaman yapılıyo hangi haftalarda randevuyu ona göre alacağımda doktora sormayı unuttum ben ya
2 li test sonucunuz nasıl çıktı? Risk yoksa bence 3 lü yaptırmayın. Çok gereksiz diyorlar doktorların çoğu da önermiyor sizin doktorunuz gerek var dedi mi 3 lü teste

Sadece bu kadar mı cnm risk oranları yazmiyor mu. Bu ikisi normal değerler ama risk oranlarının yazması gerek. Yaş down sendrm tr.18 falan olmalı raporda.
Canime nabizdan baktim henuz doktora gitmedim ama su an cok uzgunum. Papp dgeri duzeltilmis mom dusuk cikacak 0.30 un altinda :KK43: Buda buyuk risk tasiyormus. Duzeltilmis mom lari da yazmiyor yaninda direk sonuc yaziyor :KK43: İcime bi yangin dustu yemek yiyordum yarida biraktim istahim kapandi :KK43:

Canime nabizdan baktim henuz doktora gitmedim ama su an cok uzgunum. Papp dgeri duzeltilmis mom dusuk cikacak 0.30 un altinda :KK43: Buda buyuk risk tasiyormus. Duzeltilmis mom lari da yazmiyor yaninda direk sonuc yaziyor :KK43: İcime bi yangin dustu yemek yiyordum yarida biraktim istahim kapandi :KK43:
0.8 düzeltilmiş mom mu. Bazı raporlarda düzeltilmiş mom değerlerinden hiç bahsedilmiyor. Belki seninkinden de bahsedilmicek. Dur hemen panik yapma bazen çok farkli cikabilio kesin düşük cikicak diosun farkli cikabilio.

0.8 düzeltilmiş mom mu. Bazı raporlarda düzeltilmiş mom değerlerinden hiç bahsedilmiyor. Belki seninkinden de bahsedilmicek. Dur hemen panik yapma bazen çok farkli cikabilio kesin düşük cikicak diosun farkli cikabilio.

Duzeltilmemis ilk deger cnm. Duzeltince kim bilir kac cikacak :KK43: Cok uzgunum Allah yardimicimiz olsun

Kizlar yabanci yaziyor ama risklerin durumu onemli derecede kotu mu ? Kac olmasi lazimdi bu riskler simdi netten arastirmaya girdim :KK43:

Eklentiler

• IMG_20181009_153724.png
    IMG_20181009_153724.png
    334 KB · Görüntüleme: 55
Canım nasıl hissediyorsun bizde tık yok :KK43:
Henüz dokunarak hissetmedim ama içimdeki kımıldamaları hissediyorum. Bazen bariz oluyor ama çoğu zaman kendini iyice dinlemen gerekiyor.
2 defadır bize erkek diyo canım doktor 3.yü duymayı bekliyorum :KK76:
Canım ilk gebelik mi hareketlerini hissetmeye başlamışsın :nazar:
Bende bu hafta 4-5 gündür hissediyo gibiyim ilk gebelik olduğu için emin olamıyorum :KK200:
Aayy ne güzel ben 8. Haftamda girmiştim ultrasona bide 14. Haftada gireceğim sırf cinsiyetini öğrenmek için. Gideceğim doktor 13. Haftadan sonra %99.99 doğruluk oranla cinsiyetini söylüyor bebeğin bakalım hayırlısı olsun tek sağlıklı olsunda kız erkek farketmez. Benim de ilk gebeliğim sayılır sağlıkla gelsin tosuncuklar inşallah

Kizlar yabanci yaziyor ama risklerin durumu onemli derecede kotu mu ? Kac olmasi lazimdi bu riskler simdi netten arastirmaya girdim :KK43:
1/3076 low risk yani düşük risk 3076 da 1 ihtimal bu teste göre...
Duzeltilmemis ilk deger cnm. Duzeltince kim bilir kac cikacak :KK43: Cok uzgunum Allah yardimicimiz olsun
canım ense kalınlığı kaç çıktı? Biliyorsun bu tahmin sadece kesin tanılı bir test değil moralini bozma canım

Diyagramda “cut off” yazıyor ya onun üstünde olan değerler riskli grubuna giriyormuş seninki o dikey giden siyah çizgi yani risk grubun epey altında kalıyor

Canim ikili sonucundan cok anlamam ama cok yanilmampayinin oldugunu biliyorum. Ki doktorlar da kabul ediyor. Hic stres yapma ki zaten sonucu tam ogrenmedin. Hemen panik yapma. Doktora ne zaman gideceksin?

Slm kizlar,
Napin ne edin kendinize cok dikkat edin. Bugun enfeksiyon sebebiyle serum verildi iki tane. Gunde iki tane de igneye baslandi. Unacefin diye bir igne:/ bir yandan kendi kirikliginiz, bir yandan endise duymak cok kotu bir sey. Ben hayatimda gida zehirlenmesi haric hic kanda enfeksiyon muhabbetine denk gelmemistim:KK43: normalde idrar enfeksiyonu da yasamazdim. Ama maalesef hamileligimden beri hep bir enfeksiyon sorunu yasiyorum. Insallah cocuguma zarar vermez :KK43: nolur vucut direncinizi yuksek tutun, yiyin guzel guzel icin vitamin alin bol bol. Ben sanirim beslenemedigim icin vucut direncim dustu o yuzden bu kdr yakalandim:KK43:

Kızlaarrr bizimde cinsiyetimiz belli oldu bugün.
Oğluşum geliyooooooo... :) :) :) İkili test sonucumuz da iyi çıktı.

Tek sorun; doktor eşiğin aşağıda kanaman olabilir ama korkma, dinlen dedi.
Ama yine de korktum. :KK43:
Bunun dışında; Allah'a şükür herşey yolunda..
Slm masallah oglusuna :nazar:,benim de ilk hamileligim de bebegin esigi asagidaydi doguma kadar,kanama olmadi bende ,sezaryan olursun buyuk ihtimal,yukari cikabiliyo son haftalara dogru korkma

Slm kizlar,
Napin ne edin kendinize cok dikkat edin. Bugun enfeksiyon sebebiyle serum verildi iki tane. Gunde iki tane de igneye baslandi. Unacefin diye bir igne:/ bir yandan kendi kirikliginiz, bir yandan endise duymak cok kotu bir sey. Ben hayatimda gida zehirlenmesi haric hic kanda enfeksiyon muhabbetine denk gelmemistim:KK43: normalde idrar enfeksiyonu da yasamazdim. Ama maalesef hamileligimden beri hep bir enfeksiyon sorunu yasiyorum. Insallah cocuguma zarar vermez :KK43: nolur vucut direncinizi yuksek tutun, yiyin guzel guzel icin vitamin alin bol bol. Ben sanirim beslenemedigim icin vucut direncim dustu o yuzden bu kdr yakalandim:KK43:
Gecmis olsun cook ,yaban mersini var kirmizi ,aktarlarda bulursun cayini yap ic cook iyi geliyo,

2 li test sonucunuz nasıl çıktı? Risk yoksa bence 3 lü yaptırmayın. Çok gereksiz diyorlar doktorların çoğu da önermiyor sizin doktorunuz gerek var dedi mi 3 lü teste
ikili testi yaptırdım ama ense kalınlığı ölçülemedi çok hareketliydi ve posizyonu uygun değildi dışarı çıktım 1 saat dolandım tekrar denedik yine aynıydı ama doktor normal gözüküyor risk görsem illa yaptır derdim ama sana yaptır demiyorum dedi ikili için burun kemiğine bakabildi

X