2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar bu arada hangi şehirlerdensiniz ? Hangi hastanelere gidiyorsunuz ? Şuan gittiğim doktorumdan da hastaneden de memnunum ancak doğum ücretleri çok yüksek.. Bu da beni çok düşündürüyor :KK35:

Slm kizlar,
Napin ne edin kendinize cok dikkat edin. Bugun enfeksiyon sebebiyle serum verildi iki tane. Gunde iki tane de igneye baslandi. Unacefin diye bir igne:/ bir yandan kendi kirikliginiz, bir yandan endise duymak cok kotu bir sey. Ben hayatimda gida zehirlenmesi haric hic kanda enfeksiyon muhabbetine denk gelmemistim:KK43: normalde idrar enfeksiyonu da yasamazdim. Ama maalesef hamileligimden beri hep bir enfeksiyon sorunu yasiyorum. Insallah cocuguma zarar vermez :KK43: nolur vucut direncinizi yuksek tutun, yiyin guzel guzel icin vitamin alin bol bol. Ben sanirim beslenemedigim icin vucut direncim dustu o yuzden bu kdr yakalandim:KK43:
Canım çok geçmiş olsun, bulantı kusma çok yaşadın sen ondan oldu demekki vücut direncin düştü o_O inşallah geçer en kısa zamanda

1/3076 low risk yani düşük risk 3076 da 1 ihtimal bu teste göre...

canım ense kalınlığı kaç çıktı? Biliyorsun bu tahmin sadece kesin tanılı bir test değil moralini bozma canım

Cnm ense 1 cikmisti. Yorumlariniz cok rahatlatti beni ogle yemegi bile yiyemedim stresten Allah razi olsun hepinizden

Slm kizlar,
Napin ne edin kendinize cok dikkat edin. Bugun enfeksiyon sebebiyle serum verildi iki tane. Gunde iki tane de igneye baslandi. Unacefin diye bir igne:/ bir yandan kendi kirikliginiz, bir yandan endise duymak cok kotu bir sey. Ben hayatimda gida zehirlenmesi haric hic kanda enfeksiyon muhabbetine denk gelmemistim:KK43: normalde idrar enfeksiyonu da yasamazdim. Ama maalesef hamileligimden beri hep bir enfeksiyon sorunu yasiyorum. Insallah cocuguma zarar vermez :KK43: nolur vucut direncinizi yuksek tutun, yiyin guzel guzel icin vitamin alin bol bol. Ben sanirim beslenemedigim icin vucut direncim dustu o yuzden bu kdr yakalandim:KK43:
çok geçmiş olsun en azından şuan antibiyotik kullanabiliyorsun doktorun en doğru tedaviyi yapar kendine dikkat et Allah yardımcın olsun ben gebelik ve emzirme süresince kesinlikle antibiyotik kullanamıyorum alerji sebebiyle.

14 hafta 5 günlük canım.
Benimki de sırtı dönüktü ama bacakları açıkmış. Doktor direkt gözüküyor dedi. Kesin erkek dedi. Bence haftaya belli olur seninki de.

Olabildiğince dikkat edeceğim artık canım, ürktüm biraz.
Eşiği yukarıya çıkmayanlar genelde sezeryan oluyormuş. Hayırlısı artık.
Kızlar banada öyle dedi doktor plesenta aşağıda dedi 28.haftaya kadar yukarı çıkmazsa norml doğum yapamazsın dedi

Kızlar bu arada hangi şehirlerdensiniz ? Hangi hastanelere gidiyorsunuz ? Şuan gittiğim doktorumdan da hastaneden de memnunum ancak doğum ücretleri çok yüksek.. Bu da beni çok düşündürüyor :KK35:

İstanbul da yaşıyorum bağcılar Medipolmega da takibim doğumda orda olacak Allah nasip ederse. Normal doğum ve zorunlu sezeryan için devlet özel hastanelerle ücretsiz hale getirmek için anlaşmaya gidecekti hadi inşallah bizim doğum zamanına kadar yetişir:halay:

34 yasindayim cnm :olamaz:
Canım senin yaşında 263 kadından sadece 1 nde bu risk olma ihtimali varmis. O da ihtimal. Yaş ilerledikçe bu oran düşüyo buna yapabilecek bi şeyimiz yok malesef. Bu demek diilki bebek riskli. Ama iste yaş büyük olunca risk oranı artıyor. Yaştan dolayı pap degerin yine düşük çıkmış. Ense kalinligi 1 imis çok güzel. Burun kemiği de var önemli olanlar onlar. Diğerleri bi ihtimal. Yine senin bütün değerlerin harmanlanmış seninle ayni durumda 1100 kadından sadece 1 i riskli görülmüş. Bu da yine yaşla alakalı. Sen içini ferah tut. Bebekle alakalı diil. Zaten hepimizde var o 1 kişi olma ihtimali rabbim korusun. Bazı doktorlar 35 yaşın üstüne hiç ikili test yapmadan amnsntz öneriyor direkt çünkü bilioki yaşından dolayı değerler düşük cikicak ve karşıdaki endişelenecek. Bence hiç endişelenme. Teyzem 41 yaşında bütün doktorları gezdi risk ihtimali yüksekti ama aldirmadi. Sapasağlam bebisi 6 yaşında şimdi. O 1 kişi olma ihtimali herkeste var. Burun kemiği var ense gayet güzel. Sen içini ferah tut.

İstanbul da yaşıyorum bağcılar Medipolmega da takibim doğumda orda olacak Allah nasip ederse. Normal doğum ve zorunlu sezeryan için devlet özel hastanelerle ücretsiz hale getirmek için anlaşmaya gidecekti hadi inşallah bizim doğum zamanına kadar yetişir:halay:
İlk doğumumu bende orada yaptım. Elif Çiler Eren e gidiyordum. Şimdi Florya Medicalpark a gidiyorum. Elif hocaya randevu bulamadım diye buraya başladım. Hangi doktora gidiyorsun ? Oraya mı geçsem acaba napsam bilemedim ben ? Medipol ün doğum fiyatı daha uygun.
Bu arada devletin konuyla ilgili düzenlemesi çok başka bir boyuttu diye okudum sonradan bende. Yani öyle birşey olmayacak ne yazık ki

Beni de hala aramadılar, kan sonuçlarımı merak ediyorum ama hayırlısı. Rabbimin dediği olur.

İlk doğumumu bende orada yaptım. Elif Çiler Eren e gidiyordum. Şimdi Florya Medicalpark a gidiyorum. Elif hocaya randevu bulamadım diye buraya başladım. Hangi doktora gidiyorsun ? Oraya mı geçsem acaba napsam bilemedim ben ? Medipol ün doğum fiyatı daha uygun.
Bu arada devletin konuyla ilgili düzenlemesi çok başka bir boyuttu diye okudum sonradan bende. Yani öyle birşey olmayacak ne yazık ki
tuba nadide benim doktorum ilk bebeğimde de ondaydım bu hamileliğimi öğrenince hemen ona koştum çok iyi güleryüzlü bir doktor

34 yasindayim cnm :olamaz:
Bence sonuçların normal. :)
Dün bende epey araştırdım nette. Değer kısmı kaç çıkması gerektiğini vs bilmiyorum.
İngilizce yazan tarafta papp değeri düşük diyor ama o da tek başına bir anlam ifade etmiyormuş.
Hiç strese girme, en iyi açıklamayı doktorun yapar zaten.

Kızlar banada öyle dedi doktor plesenta aşağıda dedi 28.haftaya kadar yukarı çıkmazsa norml doğum yapamazsın dedi
Bana normal sezeryan vs birşey demedi. Sadece lekelenme tarzında kanamaların olabilir, zorlayıcı hareketlerden kaçın, dinlen, korkma dedi. Ben çoktan korkup, O stresle hiçbirşey soramadım. :KK43:
İnternette araştırdım, genelde sezeryan oluyormuş eşiği aşağıda olanlar.
Ikınmak, kabızlık, çömelmek, ağır iş vs yapmamak lazımmış. Sende dikkat et canım.

tuba nadide benim doktorum ilk bebeğimde de ondaydım bu hamileliğimi öğrenince hemen ona koştum çok iyi güleryüzlü bir doktor
Onu da gördüm bugün nette araştırırken. Ne yapıcam bakalım bende bilmiyorum. Elif hocanın hasta yoğunluğu da çok fazla oluyor.

Bence sonuçların normal. :)
Dün bende epey araştırdım nette. Değer kısmı kaç çıkması gerektiğini vs bilmiyorum.
İngilizce yazan tarafta papp değeri düşük diyor ama o da tek başına bir anlam ifade etmiyormuş.
Hiç strese girme, en iyi açıklamayı doktorun yapar zaten.

Bana normal sezeryan vs birşey demedi. Sadece lekelenme tarzında kanamaların olabilir, zorlayıcı hareketlerden kaçın, dinlen, korkma dedi. Ben çoktan korkup, O stresle hiçbirşey soramadım. :KK43:
İnternette araştırdım, genelde sezeryan oluyormuş eşiği aşağıda olanlar.
Ikınmak, kabızlık, çömelmek, ağır iş vs yapmamak lazımmış. Sende dikkat et canım.
Evet bende araştırdım erken doğum falan yazıyordu korktum biraz uff her seferinde internetten araştırmıcam diyorum tutamıyorum kendimi

Evet bende araştırdım erken doğum falan yazıyordu korktum biraz uff her seferinde internetten araştırmıcam diyorum tutamıyorum kendimi
Araştıralım ki ona göre daha çok dikkat ederiz. Ama kötü düşünme dur bakalım canım. Daha çok küçükler. Yukarı çıkar belki eşiğimiz.

Onu da gördüm bugün nette araştırırken. Ne yapıcam bakalım bende bilmiyorum. Elif hocanın hasta yoğunluğu da çok fazla oluyor.
elif hanımı hiç bilmiyorum muayene olmadım hiç tuba hanıma ilk muayeneye gittikten sonra budur diye karar vermiştik eşimde tuba hanımdan başka doktora ggüvenmiyor.

hamilelikte endişe ister istemez çok oluyor ama doktorunuza güvenin içinizi ferah tutun elinizi karnınızın üzerine koyup bebeğinizle konuşun kendinizi ne kadar mutlu edecek şeyler yaparsanız o kadar güzel bir hamilelik geçirirsiniz normal yada sezeryan bu son ana kadar kesin olmuyor normal bekleyip sezeryan olan normalden korkup sezeryan planlarken apar topar normal doğumu gelen çok kişi ile karşılaştım kendinizi bebeğinize bırakın o nasıl gelmek isterse stres yaparsanız o da strese girer :anneadayı:

X