2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bebişimi çok merak ediyorum ya zaman geçmiyor, ya birşey olduysa diye kafa patlatıyorum resmen. Bu zamana kadar kendimi hep rahatlatmıştım hep olumlu düşünmüştüm ama yok birkaç gündür beceremiyorum.

Birşey olsaydı hissederdin canım merak etme. Ağrın kanaman olmadığı sürece herşey yolundadır. Aklına kötü şeyler getirme

İnşallah canım ya 4 gün geçecek mi bakalım sanki görmeyeli çoook uzun zaman olmuş gibi geliyor bi değişik oldu bu sefer :)

Birşey olsaydı hissederdin canım merak etme. Ağrın kanaman olmadığı sürece herşey yolundadır. Aklına kötü şeyler getirme
İnşallah kuzum telaş yaptım neden bilmiyorum. Birde grip olacak gibiyim burnum akıyor azıcık. o kadar dikkat ettiğim halde o yüzden de biraz suçluluk hissediyorum galiba

İnşallah kuzum telaş yaptım neden bilmiyorum. Birde grip olacak gibiyim burnum akıyor azıcık. o kadar dikkat ettiğim halde o yüzden de biraz suçluluk hissediyorum galiba

Değişken havalar, hastalanmam normal. Sakın telaş yapma. Pozitif düşün. Hepimiz öyle düşünelim hepimiz birbirimize destek olalım. Sürekli kötüyü çağırmayalım. Olabildiğince hep güzel şeylerden bahsedelim ki içimiz ferah olsun. Huzurlu olalım.
Ben şahsen zaten çok stressli biriyim mesela biri düşük yaptığı hikayesini anlatsa bende yanlışlıkla okusam günlerce o korku sarar beni. O yüzden genelde negatif mesajları okumuyorum bile. Bazıları başlarına gelen şeyin ila seninde başına gelebilirmiş gibi konuşuyor. Belki fark etmeden bu tür şeylerde etkiliyordur seni. O yüzden ne yapıyoruz ? Derin derin nefes alıp güzel şeylere odaklanıyoruz. Hamileliğimizin tadını çıkartıyoruz. Negatif insanlardan ve olaylardan uzak duruyoruz. Çünkü eğer kötü birşey olsa sen onu hissederdin merak etme

Ay sağol kuzum, ben zaten olumlama yapmaya inanan bir insanım. Hiçbir şeyde kötüye odaklanmam hep iyiye güzelliklere odaklanıp düşünürüm ama hormonlar farklı bir olay galiba. Dediğin gibi herşeyden etkilenmeye de müsaitiz. Ne kadar takmıyoruz desekte bazı şeyler insanın aklına takılıyor demek ki..
Ben normalde senede 1 kez hasta olurum inşallah öyle olur ilk ve son. bol bol dinleneyimde geçsin.

İnşallah canım ya 4 gün geçecek mi bakalım sanki görmeyeli çoook uzun zaman olmuş gibi geliyor bi değişik oldu bu sefer :)
Kizz senin 4 gun gecmezse benim 5 gun nasil gecer
Canim olacak onlar ne kadar dikkat etsekte. Nane limon kaynat canim. Hem mide bulantina iyi gelir hem enfeksiyondan korur.ama karnin bi nebze tok oldugunda ic. Daha kotu olma sakin. Ben midem zaten bosken ictim sonrasi korkunctu

canım durumdan benide haberdar eder misin ?
bendede lökosit çıktı ama değer yoktu pozitif yazıyordu, artı kültür testi yapıldı kültür temiz çıknca doktor normal dedi geçti... bilmiyorum
Bana da kultur yapildi dun sonucumu sanirim pazartesi alirim.Bobrekte tas olabilir dedi.Bebek icin cok onemli degil seni etkiler gibi konustu...

Bunu dikkate alarak yapıcam
4-5 gün geçecek inşallah hemen ümidim o yönde

Aynı sayılır yengenle. Bizim Uyku düzenimiz nerdeyse baştan beri var. Uyku konusunda çok dertli değilim ama yemek hala sıkıntı. Az evvel bir kase tarhana çorbası ve yoğurdu zor yedirdim. Gene hasta zaten kreşe başladığından beri hasta. Olmazsa bu hafta araştırıp Kayseri’ye iyi bir doktora götürelim diyoruz eşimle. Gene ateşi var, burnu akıyor kreşe alışma sürecimi yoksa başka bi derdimi var bi öğrensem (
Neyse işte yemek hala dert kızım için. Onun harici yormaz öyle bizi. Umarım ikincinde öyle olur. Bence yengende düşünür ikinciyi. Benim Yengem 10 yıl sonra yaptı :)))

Onlar da öyle özellikle yemek konusunda çok çekiyorlar, en başından beri doğru düzgün yemek yemiyor. Dediğin gibi bir kase çorbayı zor içiyor yemek seçiyor. Kendi kararları artık :))
Çok geçmiş olsun, tekrarlıyorsa riske atmayın bence de. Alışma sürecidir ama olsun :)

Öyle oluyor maalesef. Annelik işte içimizdeki canın başına birşey gelecek diye çok kokuyorıuz. Bunun sebebide aslında etrafımızdaki olumsuz düşünceler.
Annem bana dedi ki ben sana ve kardeşlerine hamile olduğumu kan testiyle öğreniyordum. Öğrenir öğrenmez hamileydim herkese söylerdim. 3 aylık olunca kontrole giderdim, dış gebelik boş gebelik, kalbi durmuş mu bunlar hiç aklıma gelmezdi dedi.
Bu internet sizi iyice delirti diyor annem

Sağol canım.ataştırıp iyi bir doktor bulalım da gidicez inşallah.
Yemek konusunda inşallah ikincisinde daha farklı yaklaşıcam. Kendim ne yiyorsam vericem.Yok salçasız yok şu olmaz demeden. Tabi kesinlikle yasak olan şeyler harici vericem. Kızıma hep özel yaptım değişik değişik tarifler falan. Olmayınca olmuyor :)

Gerçekten öyle ama ya doğru diyor annen

tecrübeli annelerden yardım alırız biz de burada

Gecmiş olsun canım, rabbim diğer bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah diğer bebeğini sağlıkla sıhhatle kucağına alırsın. Bir şeyi merak ettim, 8.haftada gelişimi duran bebek alınacak mı? O şekilde hamilelik nasıl devam edecek?

Kızlar cildiniz bozuldu mu? Sivilce vs.. benim kullandığım yöntemler var ilaç kullanmadan yatıştırmak için bi fikir olsun sizlere de

Benim zaten cildim sivilceye meyilli birkaç gün önce de bayaa yoğunlaştı antibiyotik kullanamayacağım için de diyelim sivilcenin çıkacağını hissediyorum kulak çubuğuyla çay ağacı yağı sürdüm iyi geldi. Argan yağı da vardı evde ondan da kullandım yatıştı şuan. Sizin evde bu ikisi yoksa karbonat ve limonu lokal sürüp 15 dk bekletip yıkayabilirsiniz ama güneşe çıkmayın leke yapabilir.

İlk başlarda vardı ama şuan her zaman ki gibi ara sıra çıkıp iniyor.
Çay ağacı yağını bende tavsiye ederim müthiş etki ediyor banada.

Canım battaniye çok güzel çok tatlı görünüyo :)
Miniğini sıcacık sarıp sarmaladığın günlerde kullan canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…