2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım bende d vitaminini daml şeklinde kullanıyorum eczacı pek bir şey dememişti bende eşime okuttum prospekdüsü o da 5 damla damlat dedi bende onun dediğini yapıyordum doğruymuş:KK49: ama tadı çok kötü yağ gibi.
Ekmeğe damlat cnm, ufak bı parca ekmeğe damlat ye.
Doktor da bana anlattı. Kalsiyum içinde 100 iu d vitamini olduğunu için 1 damlayı azalttım.
Eşin iyi yapmış bak araştırmacı insanları hep severim, bana kılı kırk yardıkları için detay detay anlatıyorlar.
Fakat her hastaya anlatmaları gerekiyor.
Böyle platformlar varda birbirimizi uyarıyoruz işte.

Cnm yağ zaten ufacık bı parca ekmeğin üzerine 6 damla damlat ye.
Ben yemek yiyemedigim için erken başlattılar.
Baya antremanlıyım :)
Ama başka ilaçlar kullanıyorsan arkasına bak d vitamini varsa damlayı azalt.
2.5 mcg 1 damlaya eşit 1 damla d vitamini 100 ıu ünite.
yok canım kullanmıyorum şuanlık. Ekmekle deneyeyim:KK53:

Ne guzel haberler canim. Ama 4 luye gerek yok ki 2 li iyi cikinca 3 luye bile gerek duymuyorlar istersen yaptiriyorsn herikisnde de sorun cikarsa 4 lu yaptiriyorsun Allah korusun da....

Doğrudur canım gerek yok aslında. Kan sonuçları da hayırlısı ile iyi çıksın da, sadece cinsiyetini öğrenme amaçlı giderim bir sonrakine inşallah ♥️

İyi geceler kızlar. Benim de bu cuma ikili test için randevum var. Gittiğimde 11+5 olacağım yanlış bir haftada gitmiyorum değil mi?

Geçen hafta ultrasonda dr baktığında ense 1.9 çıkmıştı mantıken geliştikçe ensenin de incelmesi gerekli değil mi, inşallah oldukça normal değerler çıkarda hiç kafama takmam. Her ne kadar kesin tanı olmasa da insanın canı sıkılabiliyor

Doğrudur canım gerek yok aslında. Kan sonuçları da hayırlısı ile iyi çıksın da, sadece cinsiyetini öğrenme amaçlı giderim bir sonrakine inşallah ♥️
Insallah canim 4 lu bi de karindan sivi alma gibi bisi diye biliyorum ya zor zaten ins kimseye gerek kalmaz. 5. Ayda da detayli inceliyorlar zaten tek tek parmaklarina kadar bakiyorlar herseyi tam mi diye

Insallah canim 4 lu bi de karindan sivi alma gibi bisi diye biliyorum ya zor zaten ins kimseye gerek kalmaz. 5. Ayda da detayli inceliyorlar zaten tek tek parmaklarina kadar bakiyorlar herseyi tam mi diye
Canım sıvı alma amniyosentez oluyor. İkili testte risk yüksek çıkarsa isteğe bağlı olarak yapılıyor, daha kesin sonuç veriyormuş. Allah korusun, inşallah dediğin gibi gerek kalmaz hiçbirine. Detaylı ultrasonu yaptırmak istiyorum inşallah. Bir de fetal dna dedi doktor, o ne oluyor acaba bilgin var mı?

Selam guzel anneler.Benim simdiden gobusum sisti.Oglumda toplam 27 kilo aldim ve cok ctladim. Bu hamileligimde catlaklarimin cogalmasindan korkuyorum.Catlak onleyici olarak neler kullanmayi dusunuyosunuz.

Selam guzel anneler.Benim simdiden gobusum sisti.Oglumda toplam 27 kilo aldim ve cok ctladim. Bu hamileligimde catlaklarimin cogalmasindan korkuyorum.Catlak onleyici olarak neler kullanmayi dusunuyosunuz.
Canım ben doğal yağ alıcam yarın.. Kakao ve kayısı yağı. Daha önceden tecrübem yok inşallah çatlama olmadan atlatırız :)
Doğal zeytinyağı da çok işe yarıyormuş.

Canım sıvı alma amniyosentez oluyor. İkili testte risk yüksek çıkarsa isteğe bağlı olarak yapılıyor, daha kesin sonuç veriyormuş. Allah korusun, inşallah dediğin gibi gerek kalmaz hiçbirine. Detaylı ultrasonu yaptırmak istiyorum inşallah. Bir de fetal dna dedi doktor, o ne oluyor acaba bilgin var mı?

Merhaba canım benim ikili testim riskli çıktığı için aynı gün fetal dna testi yaptırdım. Bir tüp kan alınıyor ve tüm dna inceleniyor %99,8 doğruluk oranıyla sonucu öğreniyorsun, sadece down sendromu değil bir çok kromozom bozukluğuna da bakılıyor. Doktorum önerdi testi, inşallah temiz sonuçlar alırsam bir daha diğer 3lü 4lü testlere de hiç gerek kalmayacak.
Ayrıca detaylı ultrason mutlaka yapılmalı fakat kromozom bozuklukları ultrasonda farkedilmeyebilir.

İnşallah güzel sonuçlar alırsın bunları düşünmene gerek kalmaz :dua: bende merakla fetal dna sonucumu bekliyorum, doktorum endişelenmememi ikili testin çok da güvenilir olmadığını söyledi, inşallah öyle olur :dua:

Canım ben doğal yağ alıcam yarın.. Kakao ve kayısı yağı. Daha önceden tecrübem yok inşallah çatlama olmadan atlatırız :)
Doğal zeytinyağı da çok işe yarıyormuş.
Oglumda basta mustela kullandim.Daha sobra kakao yagi kullandim.Ama inan 1 gecede catladim.Sabah kalktigimda bacaklarimi gordugumde nerdeyse ciglik aticaktim.Insalah daha fazlasi eklenmez diye umit ediyorum.

Canim duydum ama tam bilmiorum. 2. Gebeligim ama ilk gebeligimde sozu bile gecmedi. Netten baktm
Hamilelik döneminde, bebeğin DNA'sına ait serbest parçalar annenin kanında gezinmektedir. Fetal DNA, gebeliğin 5.haftasından sonra tespit edilebilir ve devam eden haftalarda yoğunluğu artar. Hamileliğin 10'uncu haftasından itibaren annenin kan akışında bulunan fetal DNA oranı (ikiz gebeliklerde 12'inci haftadan itibaren), testi uygulamak ve sonuçların doğruluğunu anlamak için yeterli olacaktır.

DNA, anne kanından alınıp izole edilip saflaştırılır, Yeni Nesil Dizileme (YND) teknolojisi kullanılarak, tüm genom (shotgun) dizileme yöntemi ile analiz edilir. Bu, en anlaşılır taramayı yapmaya olanak sağlar. Dizileme verisi, en yüksek derecedeki bioişlemciler tarafından derinlemesine incelenir ve en net ve güvenilir sonuç teslim edilir.

Merhaba canım benim ikili testim riskli çıktığı için aynı gün fetal dna testi yaptırdım. Bir tüp kan alınıyor ve tüm dna inceleniyor %99,8 doğruluk oranıyla sonucu öğreniyorsun, sadece down sendromu değil bir çok kromozom bozukluğuna da bakılıyor. Doktorum önerdi testi, inşallah temiz sonuçlar alırsam bir daha diğer 3lü 4lü testlere de hiç gerek kalmayacak.
Ayrıca detaylı ultrason mutlaka yapılmalı fakat kromozom bozuklukları ultrasonda farkedilmeyebilir.

İnşallah güzel sonuçlar alırsın bunları düşünmene gerek kalmaz :dua: bende merakla fetal dna sonucumu bekliyorum, doktorum endişelenmememi ikili testin çok da güvenilir olmadığını söyledi, inşallah öyle olur :dua:
Ins guzel olumlu sonuc alirsin canim. Rabbim saglik versin

Oglumda basta mustela kullandim.Daha sobra kakao yagi kullandim.Ama inan 1 gecede catladim.Sabah kalktigimda bacaklarimi gordugumde nerdeyse ciglik aticaktim.Insalah daha fazlasi eklenmez diye umit ediyorum.
Lierac phytolastil diye krem var ya bana iki doktor onları önermişti biraz kullanmıştım ama hamileliğim devam edemediği için 26 haftadan sonrasını bilmiyorum. Bir de bebe yağları var ya onlardan da kullananlar var ama yağlar biraz kıllanma da yapıyormuş. Yalnız bebe yağlarını alırken bizim için de bebe için de dikkatli olmak lazım içine petrol türevi yağlar koyuyorlar en bilindik markalarda. Bübchen diye alman bir marka onların içinde hep doğal yağlar vardı ondan almıştım ben bir de.

Fetal dna testlerinde en bilinen sendromlara neden olan kromozomlardan birkaçına bakılıyor sadece. 46 kromozom da taranmıyor. İkilide veya 4lüde detaylıda sıkıntı çıkarsa Allah korusun cvs veya amniyosentez yapılıyor. Onlar en kesin sonuçlar. %99 un üzerinde sonuç veriyor ve tüm kromozomlar taranıyor. Ben ikisini de yaptırdım farklı gebeliklerimde düşük riski var ama mecbur kalınca yaptırdım düşük olmadı ama gebrliklerim sorun olduğu için devam edemedi :KK43:

Kizlar ya ben hamileligi boyle bilmiyordum. Dolu test yaptirilmasi gerekiyormus simdi yorumlarinizi okudum da :KK43: İcime bir korku sardi. Testi yaptirmak sorun degil de sonuclari korkutuyor beni :KK43: Hamile kalma yada tedavi sureci bu kadar stresli degildi 2 li 3 lu 4 lu testler fetal Dna testi fln :KK43: Allah yardimcimiz olsun

Kizlar ya ben hamileligi boyle bilmiyordum. Dolu test yaptirilmasi gerekiyormus simdi yorumlarinizi okudum da :KK43: İcime bir korku sardi. Testi yaptirmak sorun degil de sonuclari korkutuyor beni :KK43: Hamile kalma yada tedavi sureci bu kadar stresli degildi 2 li 3 lu 4 lu testler fetal Dna testi fln :KK43: Allah yardimcimiz olsun
Canım korkma, elimizden geleni yapacağız gerisi Allah'a teslim. Doktorun yönlendirecektir seni. Tedaviyi nerede oldn? İlk tedavi miydi? Sıkıntı neydi?

Canım korkma, elimizden geleni yapacağız gerisi Allah'a teslim. Doktorun yönlendirecektir seni. Tedaviyi nerede oldn? İlk tedavi miydi? Sıkıntı neydi?

Canim ben sonuna kadar elimden gelenin fazlasini yaparim yeterki bebegim iyi olsun ama bu testler korkuttu biraz beni insallah guzel sonuclar aliriz. Allaha emanet bebeklerimiz. Ankara Nova Artta tedavimi oldum canim. Daha oncesinde bir asilamam vardi tutmadi. Yaş faktorunden dolayi direk tup bebege gecmek istedim. Benim butun testlerim normaldi. Esimde hareket ve hiz problemi vardi ekstra varikosel. Doktor bekleyelim kendiliginden olur dedi ama yasimdan dolayi cok beklemek istemedim. Su an ki durumumu sorarsan tedaviden sonra ohss oldum hastanede yattim, kanama alanim var hala kanamam devam ediyor, kullandigim igneler uc tane 4 cm lik yumurtalik kisti yapmis iki tane de nur topu gibi buyuyen miyomum var :) Doktorlar kanama alani ve miyom yuzunden bebek dusebilir , erken dogum olabilir yada Allah korusun kalbi durabilir dediler. Allaha emanet bugunumuze geldik insallah saglikla dogumu da goruruz ama korkularimla da basa cikamiyorum :KK43: Hamilelik psikolojisi sanirim ona bisey olacak diye aklim cikiyor

Ben Kızımda doğal zeytinyağı kullandım 13 kilo aldım hiç çatlamam olmadı , şimdilik bebe yağı kullanıyorum ama zeytinyağına geçeceğim , İnan’ın öyle pahalı kremlere yağlara doğal diye iddia edilen kozmetiklere o kadar para vermenize gerek yok , doğal zeytinyağını fısfıs şişenin içine koyun her gece kullanın

Kizlar aranizda ikinciye hamile olup ilk bebegini emzirmeye devam eden var mi? Ne zaman birakmayi dusunuyosunuz

Ben varım canım önümüzdeki hafta deneyeceğim bıraktırmayı ama benim korkum oğlum sadece emerek uyuyor nasıl olacak bilmiyorum

Günaydınnnnn :KK54:

Ben ilk hamileliğimde Lierac kullanmıştım ama şuan herhangi bir şeye başlamadım henüz, kantaron yağı deneyebilirim sanırım. Zaten hemen hemen her şeye etkisi var. Biraz da genetik yapı ile alakalı aslında bu olay...

Şu nub teorisi mi neydi, onu inceleyen oldu mu hiç aranızda cinsiyet için?

X