2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar arkadaşımla mesajlaşıyorduk kötü olduğumu biliyor yatıyorum vs dedim sonra sana gelicem bi ara dedi:110: bende canım şuan çok kötüyüm inşallh iyileşince görüşelim dedim ayıp mı oldu ya? Ama yalan da değil ki o mu düşüncesizlik etti ben mi bilmiyorum:işsiz:

Ayıp olmaz canım merak etme oda öylesine söylemiştir seni görmek için düşüncesizlik değilde merak etmiştir seni

Kizlar aranizda ikinciye hamile olup ilk bebegini emzirmeye devam eden var mi? Ne zaman birakmayi dusunuyosunuz

Bence hiç ayıp olmamış. Yakın arkadaşınsa dert etmez zaten:KK16:

Anlayışla karşılaması gerekiyor bence canım, şu an kendini ve bebeğini düşünmek zorundasın :)

Ay ne ayıp olacak onun dememesi lazımdı.

Ayıp olmaz canım merak etme oda öylesine söylemiştir seni görmek için düşüncesizlik değilde merak etmiştir seni

Kızlar Bi de uğrayıp gidebileceği bi mesafede değiliz 1,5 saat yol var hazırlıkta yapmam gerekir kuru kuru oturamayız söylemek zorunda kaldım valla :110: biraz bozuldu sanki ama beni zor durumda bıraktı.

Canım ense kalınlığı çok güzel çıkmış gözün aydın:KK200: tok karnına kıyaferlerle ölçtüler bide değil mi? Kıza dedim bu şekilde sağlıklı bir ölçüm değil ki bu.. sabah aç karnına kıyafetsiz tartılır en az 2 3 kg oynuyor:bicak:

Canım çok teşekkür ederim sağ olasın ♥️ Valla hep tok karnına tartıyorlar canım. Bir de bebek net görünsün diye çılgınlar gibi su içtiğim için illa ki ağır geliyorum. Ama nasıl olduysa bu kez 1 kilo hafif geldim :))

Denedik çok komik şeyler çıkıyor bizim isimlerden onu dalgasına söylüyoruz arada :KK53: sağlıklı olsunlar da kuzum ismi falan boşverdim inan eşimin istediği de olur fark etmez artık :)
Siz baya yol kattetmişiniz o zaman kuzum isim konusunda :KK69: içine sinen bir isimde karar kılırsınız canım :21:

Hayırlı akşamlar kızlar :KK200:
Randevumuz 13.20'deydi, 14.35'te aldılar. Kardeşim de bizimle geldi, cinsiyeti belli olursa doktor ona söyleyecekti. O da bize cinsiyet partisi hazırlayacaktı, yani cinsiyeti bize sürpriz olacaktı, görmüşsünüzdür :)
Tabii bizim sincap biraz zor görünüyor annesinin şişman olması hasebiyle :)
Geçen sefer secde halindeydi, bu sefer baktık rüku pozisyonuna gelmiş :)) Baya güldük doktorla, çok mübarek olacak bizimki diye :)
Ense ölçümü yapıldı, çok şükür 1.1 çıktı. Sonra kan verdim, o da salı günü belli olacakmış. Kilodan dolayı risk çıkabilir ama hayırlısı Rabbim sağlık sıhhat versin hepimize inşallah.

Dört hafta sonra dörtlü tarama yapılacakmış. Folik asiti bıraktım. Yarından itibaren demir ilacı, vitamin, coraspin ve haftada bir proluton kullanmaya devam edicem.
İşte böyle, hepinize sevgiler, sağlıklı bebekler diliyorum :anneadayı::KK200:
Hadi gözün aydın canım atlattın bu streside :) maşallah minik kuzuya :nazar:

Kızlar Bi de uğrayıp gidebileceği bi mesafede değiliz 1,5 saat yol var hazırlıkta yapmam gerekir kuru kuru oturamayız söylemek zorunda kaldım valla :110: biraz bozuldu sanki ama beni zor durumda bıraktı.

Boşver canım hiiiiiç kafana takma alınan alınsın

Yakın arkadaşınsa anlayacaktır nasılsa. Bize Pazar günü misafir geldi çok ani şekilde davet etmek zorunda kaldık. Oturduk vs gelenlerden biri çoğu işi yaptı ama bana uzanmadan oturmak bile yorucu geldi bir kaç saat. İşte bile duramıyorum ofiste evde yatınca ağrılarım, bulantılarım bile düzene giriyor. Bu nedenle kibarlık yapacağız diye çağırdığımıza çok pişman oldum. Onlar gidince akşam ağrım oldu bayağı, dedim Allah korusun birşey olursa çok pişman oluruz. O yüzden bırak kırılan da kırılsın şu an bizden önemli tek şey bebişler.
Sen de o açıdan düşün hiç takılma doğru olanı yapmışsın.

Slm kızlar bugün bende ikili teste gidenlerdenim.
Özel durumumu sorunlarımı biliyorsunuz, testime çok tatlı bir doktor girdi.
Diyetim ağır bı şekilde devam ettiği için kalsiyum için destek ilaç kullanmaya başladım.
Doktordan ilaç tavsiyesi istedim.
Sağolsun testin sonunda anlattı "osteocare" önerdi.
Bugün başladım.
Kalsiyum, magnezyum, d vitamini ve çinko var içerisinde.
Hergün 6 damla d vitamini kullanıyorum.
600 ıu ünite.
Aklınızda bulunsun benim gibi damla olarak d vitamini verildiğinde ilaçlarınızın arkasına bakın d vitamini varsa 2.5 mcg 100 ıu üniteye eşit.
Ben artık 6 damla yerine 5 damla kullanıcam.
Bugün öğrendiklerim bunlar.

Diyetim ağır bı şekilde devam ettiği için kalsiyum için destek ilaç kullanmaya başladım.
Bugün başladım.
600 ıu ünite.
Aklınızda bulunsun benim gibi damla olarak d vitamini verildiğinde ilaçlarınızın arkasına bakın d vitamini varsa 2.5 mcg 100 ıu üniteye eşit.
Canım nasıl kullanıyorsun d vitaminini?
Bana sağlık ocağındaki ebe kullan demişti günde 6 damla olarak. Ama doktorum gerek yok dediği için başlamadım. Tam 12. haftada başlayacam doktorum öyle söylemişti.

Hayırlı akşamlar kızlar :KK200:
Randevumuz 13.20'deydi, 14.35'te aldılar. Kardeşim de bizimle geldi, cinsiyeti belli olursa doktor ona söyleyecekti. O da bize cinsiyet partisi hazırlayacaktı, yani cinsiyeti bize sürpriz olacaktı, görmüşsünüzdür :)
Tabii bizim sincap biraz zor görünüyor annesinin şişman olması hasebiyle :)
Geçen sefer secde halindeydi, bu sefer baktık rüku pozisyonuna gelmiş :)) Baya güldük doktorla, çok mübarek olacak bizimki diye :)
Ense ölçümü yapıldı, çok şükür 1.1 çıktı. Sonra kan verdim, o da salı günü belli olacakmış. Kilodan dolayı risk çıkabilir ama hayırlısı Rabbim sağlık sıhhat versin hepimize inşallah.

Dört hafta sonra dörtlü tarama yapılacakmış. Folik asiti bıraktım. Yarından itibaren demir ilacı, vitamin, coraspin ve haftada bir proluton kullanmaya devam edicem.
İşte böyle, hepinize sevgiler, sağlıklı bebekler diliyorum :anneadayı::KK200:
Ne guzel haberler canim. Ama 4 luye gerek yok ki 2 li iyi cikinca 3 luye bile gerek duymuyorlar istersen yaptiriyorsn herikisnde de sorun cikarsa 4 lu yaptiriyorsun Allah korusun da....

Bugün başladım.
600 ıu ünite.
Canım bende d vitaminini daml şeklinde kullanıyorum eczacı pek bir şey dememişti bende eşime okuttum prospekdüsü o da 5 damla damlat dedi bende onun dediğini yapıyordum doğruymuş:KK49: ama tadı çok kötü yağ gibi.

Canım nasıl kullanıyorsun d vitaminini?
Bana sağlık ocağındaki ebe kullan demişti günde 6 damla olarak. Ama doktorum gerek yok dediği için başlamadım. Tam 12. haftada başlayacam doktorum öyle söylemişti.
Cnm yağ zaten ufacık bı parca ekmeğin üzerine 6 damla damlat ye.
Ben yemek yiyemedigim için erken başlattılar.
Baya antremanlıyım :)
Ama başka ilaçlar kullanıyorsan arkasına bak d vitamini varsa damlayı azalt.
2.5 mcg 1 damlaya eşit 1 damla d vitamini 100 ıu ünite.

X