2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim ins sonu guzel olur. Baska doktora mi gitseydin? Kanaman var miydi canim?
Kanamam yok ama camur gibi 1 haftadir suren lekelenmeler var hamileligimin basindan beride hic birsey hissedemedim hicbir hamilelik belirtisi yasamadim gogus hassasiyeti haric.Baska doktorada gittim onlarda 1 hafta verdiler persembe gunu gidicem hakkimda hayirlisi neyse onu gorucem

Beni de ekleyebilirmisiniz :)

Yaş 23
Boy 1.57
Başlangıç kilo 58
Ülke Fransa
Hastane Fransa
İlk bebek

O akıntı bende de var canım baştan beri inşallah birşey olmaz

Anladım sağol canım yanıt için.
Aşıdan çekinmekten değil zaten de ekstradan ilaç almaktan hamilelikte imtina ediyorum.
Bakalım 20. Haftayı hayırlısı sağlıkla görürsek belki yaptırabilirim.

Hoşgeldiniz açıkçası avrupa da prosedür nasıl ilerliyor çok merak ediyorum arada paylaşırsanız çok güzel olur

Paylaşırım tabi.

Şu ana kadar yaşadıklarımı anlatayım.

Hamile olduğumu idrar testiyle öğrendim. Kan testi yaptırmadan doktordan randevu aldım.

Gittiğimde 5 haftalık hamileydim kese görüldü bebek yoktu. 2 hafta sonra tekrar gel dedi.

O esnada kan testi verdi ve idrar testi. Kan testinde kan uyuşmazlığı testi vardı (ben a- eşim a+ olduğu için), toksoplazma testi, kızamıkçık testi. İdrar testi ise enfeksiyon riski var mı yok mu kontrol etmek içindi.

2 hafta sonra tekrar gittim bu sefer bebek görüldü kalbinin attığını gördük fakat dinletmiyorlar çünkü sağlıklı olmadığını bu aşamada bebeğe zarar verebileceğini söylüyorlar.

O gün bütün testlerin sonucunu birlikte inceledik doktorumla. Kan uyuşmazlığında ufak bir uyuşmazlık çıktı ama bebeğe zarar verecek seviyede değil. Yinede eşimden de kan testi istendi onu da kontrol etmek için.

Gittiğim son kontrol kalbinin attığını gördüğüm kontrol 05.09.2018 tarihindeydi.

Bir sonraki kontrolüm 12.10.2018, yani bir aydan fazla bir süreç. Sık gelmeme gerek olmadığını söyledi. Kanama olmadığı sürece tabiki.

Şu an beklemedeyim bir dahaki kontrolüm için. O kontroldan sonra ayın 15.10.2018 yine bir kontrolüm var bana doktorum gereken kağıtlarımı verecek.

O kağıtlarla burda ki devlet daireline hamileliğimi bildiricem. Çünkü Fransada 14 haftayi geçmeden devletin hamileliğinizin doktor onayıyla bilmesi lazım.

Şimdilik süreç böyle devamını yazmak nasip olur inşallah bu güzel yolculukta bebeğim benimle kalır.

Allah hepinize sağlıklı evlatlar nasip etsin.

Merhaba, ben bugün ikili test için doktoruma gittim. Ense kalınlığı 2.5 ml çıktı, istenen değerin bir tık üstünde dedi, cuma günü sonuçları alıcam. Yaptıran yaptırmayan bir çok arkadaşımdan da gördüğüm bu testler güvenilirliği olmayan testler. Cuma günü fetal dna testi yaptırmaya karar verdim (nifty - harmony veya triscreen ) bu testler yüzde 99 sonuç veriyor ve diğer tarama testlerinin stresini yaşamak istemiyorum.
Bu testi yaptıran oldu mu acaba? 10. Haftadan sonra yapılabiliyormuş.
Bugün folik asiti bıraktım. Ferrum, omepa k2 ve elevit verdi doktorum. 12. Hafta sonrası bu vitaminleri sizlere de verdiler mi? Hepsi çok geldi gözüme gereksiz kilo almak istemem

İkili testlerin güvenirliği çok fazla Yok doğru ama yine insanın içine sinmiyor yaptırmadan , ben de kararsızım bu konuda , dediğiniz vitaminleri ilk hamileliğimde folik asiti bırakınca bana da vermişti içmiştim Doğuma kadar kilo yapar mı bilmem ben de öyle bir yan etkisi olmamıştı , ben de haftaya gideceğim ikili test için belki cinsiyeti de öğreniriz meraktayız

Arkadaslar merhabalar ben biraz uzgunum 8 haftalik hamileyim ama bebegim gozukmuyor 1 hafta once gittigimde bebegim vardi ve kalp atisi yavasti 1 haftada ne degisti bebegime ne oldu dr 1 hafta bekleyelim dedi boyle bir durumla karsilasan varmi

Serpil baska doktora git. Benimde 6 haftadan itibaren kanamam ve lekelenmem var. Lekelenme cok gelince kendi doktoruma gidemedim baska bir doktora gittim bana kalp atisi da bebek de yok dedi. Halbuki birkac gun once vardi. Meger ultrson aleti hassas degilmis alttan bakinca zar zor gordu. Bebek dusmus olsa benim bildigim kirmizi pihtili kanaman olur. Benim camur gibi akintim vae haftalardir bende korkuyla yasiyorum dedigim gibi ultrason aletinden kaynaklanabilir insallah oyledir ve bize guzel haberler verirsin

Ay inşallah canım ya keşke öyle olsa nasıl sevinirim anlatamam

Seni üzmek istemem ama sizin durum neydi kimdi kaç aylıktı
Canım benim yeğenim. Kalp hastasıydı. Doğduğu gün yoğun bakıma alındı. Sonra iyileşip taburcu oldu, derken biraz rahatsızlandı hastanede müşahede altındayken kalbi durdu. Tabii kalp durunca bir çok organ zarar gördü. Bir yaşının 5.5 ayı yoğun bakımda geçti. Bir sürü ameliyat bir sürü duayla hayatta çok şükür. Ve herhangi bir engeli yok. Sadece yaşıtlarına göre geriden geliyor şuan. Haliyle oturması, yürümesi, konuşması braz zaman alacak.
Rabbim sizin de sonunuzu aydınlık etsin. Çok zor bir süreç ama pes etmeyin nolur.

Bana cinsiyeti söylemedi doktorum, görmüş ama 16. Haftada gittiğimde söyleyecekmiş :) şimdi yanıltıcı olabiliyor biraz daha bekleyin dedi.

Günaydın kızlar, havalar çok soğudu dikkat edin kendinizeee :)
Ben allerjiden mi yoksa grip mi oldum bilmiyorum fenalardayım. Bugün sorucam tekrar doktora inşallah allerji hapım için iç derse içicem. O zaman anlasilir grip miyim yoksa allerjim mi tuttmus
Bu arada bulantilarim yine artti cok fena.. gunde bir istifraya dusmustu iki gundur yine gunde ikiye cikti

Yaptırmadım ama bu testlerin güvenilir olduğunu duymuştum. Yani amniyosentezden hem daha güvenilir hemde risk yok amniyosentezdeki gibi.
Ben ilk hamileliğimde sadece kan ilacı ve magnezyum kullandım. Başka vitamin vermemişti şimdi verirmi bilmiyorum.

Geçmiş olsun. Çok zor bir süreçten geçmiş ufaklık umarın sonrası onun içim güzel olur.

Günaydın:)
Bende kızımı göndermedim bugün kreşe. Grip iyice ilerledi. Öksürük ve burun akıntısı arttı. Okula gidip başka çocuklara geçirmesin dedik. En azından ben evdeyken gitmesin. Haftaya işe başlayınca mecbur gidecek inşallah bana geçmez. Kahvaltıdan sonra ıhlamur yaptım içirdim mandalina verdim şimdi de muz istedi onu yiyor. Vitamine boğacam çocuğu bugün

İkili test yapmıyorlarmı orada canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…