2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Amin kuzum inşallah inşallah cümlemiz sorunsuz atlatırız inşallah.
Aynen canım stresi heyecanı hepsi bir arada :)
Bende o şekilde okumuştum canım nette gebelik ilerledikçe normal hamilelerinki gibi pozisyona gelcek diye

Kızlar bende biliyorum biraz genetikle alakalı olduğunu ama her kafadan bir ses çıkıyor :)
Ben normalde de bakım yapmayı çok seven bir insanım. Aklımda kalacağına göbüşümde yağ kalsın benim amacım bu
Kullanıp çatlamayanlar
Kullanmadan çatlamayanlar
Kullanıp yine çatlayanlar
Hepsi var yani :)
Zaten direk çatlak kremi olarak kullanmayı düşünmüyorum ben tek tek alıntılayamadım dışardayım Doğal yağ olarak düşünüyorum ve cildim esnekliğini kaybetmesin diye en kısa zamanda başlamayı düşünüyorum. Ama şöyle olur ilk başta banyo sonrası 2-3 günde bir kullanırım ilerleyen zamanlarda hergün olur günde iki sefer olur o artık kafama göre :)
Nasıl olsa çatlıcaz diyip kullanmayı düşünmeyenlere de saygı duyuyorum ama benim bakış açım bu şuanda

Tecrübeli anneler çatlak için ne önerirsiniz. Benim çatlamaya çok müsait cildim var onun için kakao yağı alıp yavaştan başlamayı düşünüyorum. Sizlerin önerisi var mıdır?
Bi yerde okumustum. Ne yaparsan yap annen catladiysa sen de catlarsin die. Ilk gebeligmde niveanin yagni almistim usendigmden haftada 2 3 kez anca surdum. Sukur 1 catlagm bile olmadi. Genetik sanirm

Bende aynı senin gibi düşünüyorum canım aklımda kalmasın diye uygularım ama ne kadar uygularım bilemiyorum üşenme durumuma bağlı

Hadi yaa
Kayınvalidemle birlikte çıktık ben aldım o taşıdı kendimi tvdeki şöfürü olanlar gibi hissettim
Pazar arabasını evde unutmuşuz
Hahaha yaa biz de kayınvalidemle alışverişe çıkıyoruz her şeyi o taşıyor çevredekiler kesin bakıyordur ‘kadına taşıtıyor cık cık cık’ diye

Hahaha yaa biz de kayınvalidemle alışverişe çıkıyoruz her şeyi o taşıyor çevredekiler kesin bakıyordur ‘kadına taşıtıyor cık cık cık’ diye
İnanırmısın bende bugün aynı şeyi kayınvalideme dedim :))
Gülüyo
Bizim aramızdaki iletişim çok güzel
Hatta ben kendisine gelinim diye seslenirim oda bana buyur kaynanacığım der

Dr dan donduk kizlar. Devlet hastanesine gittim. 2 hafta geriden olcuyor. 9+0 im ama 6+4 dedi (iki hafta once 1 gun arayla ozele ve devlete gitmistim devlet 5 hafta anca ozel 6+3demisti) 2 hafta sonra ozele gidicem. Minigimin cok sukur kalpcigi atiyor 5 tup kan ve idrar tahlili verdm. Simdi 2 li testte kafam karisiyor ozel dicek ki 2 liyi yaptir 12. Haftada
Devletteki de dicek ki 2 hafta sonra gel kafam karisti nolcak

Bi yerde okumustum. Ne yaparsan yap annen catladiysa sen de catlarsin die. Ilk gebeligmde niveanin yagni almistim usendigmden haftada 2 3 kez anca surdum. Sukur 1 catlagm bile olmadi. Genetik sanirm
Benimde annemde hiç yok çatlak ki küçük kardeşim var annem 39 yaşında doğurdu şuan 4 yaşına girecek kardeşim. O yaşına ve 20 kilo almasına rağmen çatlamadı kadın.
Ama ben 2 kilo alıp versem dahi büyük kilolar alıp vermişim gibi koca koca yarıklarım oluşuyor.
Suyun da çok etkisi olduğunu düşünüyorum vücudun esnekliğinde.

Canım orası öyle tabi tedbir almak lazım ne olur ne olmaz diye :) ben kendime güvenemiyorum düzenli olarak yapamam sanırım ama denerim

Bende aynı senin gibi düşünüyorum canım aklımda kalmasın diye uygularım ama ne kadar uygularım bilemiyorum üşenme durumuma bağlı
İlk başlarda üşengeçlik olur kuzum ama düzene binince alışkanlık gereği yapılır diye ümit ediyorum :)

İnanırmısın bende bugün aynı şeyi kayınvalideme dedim :))
Gülüyo
Bizim aramızdaki iletişim çok güzel
Hatta ben kendisine gelinim diye seslenirim oda bana buyur kaynanacığım der
Ne güzel canım Allah bozmasın benim kayınvalidem de çok deli doludur şakacıdır da ben biraz soğuk nevaleyim alıştı artık o da benim bu hallerime

Ben cok su icerim bogazim acayip kurur zaten hemen icmeek isterim. Belki de sadece anne degil hani kiz halaya ceker derler belki hala faktoru de vardir bilemedim. Bu arada bende 20 kilo almistim ve simdiden 1.5 kilo aldim gene sisicem anlasilan

Aynen canım ama olmuyor işte karşımıza sürekli güzel şeyler çıkmıyor araya illaki sıkıntı giriyor

2li testte bildiğim kadarıyla bebek 4 cm olduktan sonra net belli oluyormuş öyle okumuştum aklımda kalmışş :)
Sata göre değilde bebişin haftasına göre çağırmaları lazım bence.

Ne güzel canım Allah bozmasın benim kayınvalidem de çok deli doludur şakacıdır da ben biraz soğuk nevaleyim alıştı artık o da benim bu hallerime
Bizde öyleyiz kv ile. Ben zaten genel olarakta soğuk bir insanım ama
Ben cok su icerim bogazim acayip kurur zaten hemen icmeek isterim. Belki de sadece anne degil hani kiz halaya ceker derler belki hala faktoru de vardir bilemedim. Bu arada bende 20 kilo almistim ve simdiden 1.5 kilo aldim gene sisicem anlasilan
Su çok önemli ya bende belkide çok su içemediğim için bu kadar çatlıyorum diye düşünüyorum ama artırıyorum günde en az 1,5-2 lt içiyorum şuan. İlerde daha da artar inşallah.

Ben o çizgiyi koruyamazsam farklı bir boyuta geçeriz o da fazla muhabbet tez ayrılık getirir olayına döner mecbur frenliyorum canım

Amin kuzum inşallah benimde tam tersi çevrem ölüyü bile güldürürsün sıcakkanlısın der

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…