2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım ben cilt, makyaj, profesyonel makyaj vs çok ilgiliyim.
Cilt yapısına bağlı ne sürersen sür çatlarsa çatlıyor cnm.
Hiç bir şey kullanmayan çatlağı olmayan insanlar var ne şanşlılar dimi:)
Ama kayısı yağı kullanabilirsin.
Bu konuda haklısın canım, anneannem 5 doğum yapmış bir tane çatlağı yok, annemde de yok çatlak bakalım onlara çekersem bende de olmaz belki :)

Tecrübeli anneler çatlak için ne önerirsiniz. Benim çatlamaya çok müsait cildim var onun için kakao yağı alıp yavaştan başlamayı düşünüyorum. Sizlerin önerisi var mıdır?
Canım meşhur bi marka var m ile başlıyor ben ondan almayı düşünüyorum.

Bu konuda haklısın canım, anneannem 5 doğum yapmış bir tane çatlağı yok, annemde de yok çatlak bakalım onlara çekersem bende de olmaz belki :)
Güzellik uzmanı bi bayanla arkadaş oldum. Bilmiyordu benim çok ilgili olduğunu inan cnm mesleğimi bırakıp makyaj cilt bakımı üzerine çalışabilirim o kadar bilgiyim. Çok seviyorum.
Neyse bana bı övüyo yok şu var, yok bu var. Yok şöyle yapıyor yok böyle yapıyor.
Bende bilgimi paylaşıp konuşunca ne dedi biliyormusun :) ya doğrusunu söylemek gerekirse ise pek yaramıyor kandırıyoruz dedi.
Ama doğal kayısı yağı kullanabilirsiniz. O kadar güzel bı nem kaynağı ki mükemmel.
Ama katkısız saf olanını alın, içine kayısı kokusu ve başka yağlar olanını almayın.

Kızlar Günaydın dr.gidecekler hayırlı haberlerle gelirsiniz inş. Çatlak olayı ni söyle düşünüyorum ne kullanırsanız kullanın catlyor sunuz annenize bakın genetik kaynaklı bence Kızkardeşim catlagi hiç yoktu son haftada harita gibi oldu bende çok kilo aldım ve harita gibiyim annemde öyle ama bir arkadaşım var hicbirsey kullanmadı.28 kilo felan aldı bir tane catlagi yok.

Güzellik uzmanı bi bayanla arkadaş oldum. Bilmiyordu benim çok ilgili olduğunu inan cnm mesleğimi bırakıp makyaj cilt bakımı üzerine çalışabilirim o kadar bilgiyim. Çok seviyorum.
Neyse bana bı övüyo yok şu var, yok bu var. Yok şöyle yapıyor yok böyle yapıyor.
Bende bilgimi paylaşıp konuşunca ne dedi biliyormusun :) ya doğrusunu söylemek gerekirse ise pek yaramıyor kandırıyoruz dedi.
Ama doğal kayısı yağı kullanabilirsiniz. O kadar güzel bı nem kaynağı ki mükemmel.
Ama katkısız saf olanını alın, içine kayısı kokusu ve başka yağlar olanını almayın.
Düzenli olarak kullanabileceğimi sanmıyorum canım ama yine de bulunsun diye alabilirim. Ben de makyaja cilt bakımına(yüz sadece) ilgiliyim çokta bilgim vardır ama vücut bakımı nemlendirmesi falan pek ilgim yok öyle kremler yağlar kullanmam vücudum için :) bahsettiğim kuzenim normalde de çok yağlanır hep nemlendirir cildini, insanın içinde olacak biraz :)

Kızlar şimdi doktordan geldim toksoplasma testiyle ilgili danışacaktım ve devletten randevu aldım heralde bu 6. Doktor falan :) ama o kadar ilgilendi ki anlattı uzun uzun tecrubeli de bi doktor, bebişime de baktık artık karnımdan görünüyor ve hareket halinde sürekli kıpır kıpırdı en son ultrason haftamla da uyuyor cuma da ikili test inşallh güzel haberler alırız cümlemiz :KK200:

Toksoplasma testiyle ilgili de ; şuan artık biz onu testlerimizden çıkardık gerek duymuyoruz dedi zaten kadın doğum yapmıyormuş enfeksiyon bölümüymuş.. şuan baksak da bir anlamı yok ki dedi şimdi temiz çıkarsın 1 hafta sonra da kaparsın dedi olsa da bebekle bir ilgisi olmaz dedi..

İki tane ilaç yazdı demir takviyesi şuan kullanmıcam ilerisi için onları da aldım.

Sizinle de paylaşmak istedim ben istanbulda eğitim ve araştırma hastanesine gittim her yerin prosedürü de farklı oluyo sanırım kızlar:anneadayı:

Kızlar şimdi doktordan geldim toksoplasma testiyle ilgili danışacaktım ve devletten randevu aldım heralde bu 6. Doktor falan :) ama o kadar ilgilendi ki anlattı uzun uzun tecrubeli de bi doktor, bebişime de baktık artık karnımdan görünüyor ve hareket halinde sürekli kıpır kıpırdı en son ultrason haftamla da uyuyor cuma da ikili test inşallh güzel haberler alırız cümlemiz :KK200:

Toksoplasma testiyle ilgili de ; şuan artık biz onu testlerimizden çıkardık gerek duymuyoruz dedi zaten kadın doğum yapmıyormuş enfeksiyon bölümüymuş.. şuan baksak da bir anlamı yok ki dedi şimdi temiz çıkarsın 1 hafta sonra da kaparsın dedi olsa da bebekle bir ilgisi olmaz dedi..

İki tane ilaç yazdı demir takviyesi şuan kullanmıcam ilerisi için onları da aldım.

Sizinle de paylaşmak istedim ben istanbulda eğitim ve araştırma hastanesine gittim her yerin prosedürü de farklı oluyo sanırım kızlar:anneadayı:
Hadi gözün aydın canım, senin tahmini doğum tarihi ne zaman ? Takvimin yok :))

Hadi gözün aydın canım maşallah miniğine :nazar:kurtuldun desene alttan muayeneden buna ayrıca sevindim senin adına :)
Cuma benimde 2li tarama var inşallah hepimiz temiz güzel haberlerle geliriz :dua::KK200:

Hadi gözün aydın canım maşallah miniğine :nazar:kurtuldun desene alttan muayeneden buna ayrıca sevindim senin adına :)
Cuma benimde 2li tarama var inşallah hepimiz temiz güzel haberlerle geliriz :dua::KK200:
Teşekkürler canım :KK200: cuma benim de ikili testim var o da ayrı bir heyecan inşallah güzel haberlerle döneriz hepimiz. Rahimle ilgili de çok rahatlattı sağolsun korkacağımız hiçbir şey yok canım bebek büyüdükçe yoluna girecek dedi.:anneadayı:

Kızlar bi de doktora spor pilates olayını sordum çok da tavsiye etmedi açıkçası eğer profesyonel olmazsa ve daha önce yapmadıysanız erken doğum riski oluşturur dedi dikkat etmek lazım dedi tempolu yürüyüşe izin verdi ama sizinde aklınızda olsun :KK200:

X