2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Aa bir tek ben varım böyle bardakla içemeyeb sanıyordum. Biz hep 1.5 lt lik alıyoruz. Daha çok içiriyor. Ben normalde günde 3 lt içerim aslında ama şimdi bulantıdan 1.5 lara düştüm
Bende Sudan tiksindim öğüresim geliyordu hep pet şişeyle dün yudum yudum 2 lt bulmuşum mutlu oldum. Bundan sonra öyle devam etcem bide çok az soğuk olan suyu daha iyi içebiliyorum. Dışarıdaki sular hamam suyu gibi oluyo evde bile o da rahatsız ediyor midemi kaldırıyormuş.

Evet canım söylediklerinin hepsinde haklısın, hepsini biliyorum elimden geleni yapıyorum. Sabahtan öğlene kadar iyiym daha çok içmeye çalışıyorum zencefilli su. Akşama pik yapıyor benim kusmalar. En çok da idrar yolu enfeksiyonundan korkuyorum zaten

Valla kuzum dün midem falan iyiydi birde ben birşey farkettim pet şişeyle daha iyi içebiliyorum bardakla olmuyor nedense. Bundan sonra eve 24lü falan pet şişe aldırcam eşime
Ben işyerinde öyle yapıyorum 2 yada 2.5 şişe içebiliyorum. Ne kadar içtiğimi biliyorum daha iyi oluyor.

Evet canım ben de biraz soğuk ve zencefilli içiyorum. Diş fırçalarken musluk suyuna tahammül edemiyorum. Diş macunu da eser miktarda kullanıyorum zaten. Kusma nedeni ile dişler geri gelen mide asidinden çok zarar görüyor yoksa valla dişimi bile fırçalamayacağım neredeyse :)

Canım dün eczaneye vitamin almaya gittim içinde zencefil olduğu için tavsiye etmedi eczacı haberin olsun. Zencefil adet söktürücü olarak kullanıldığı için özellikle ilk aylarda pek önerilmiyor bildiğim kadarıyla. Belli bir miktara kadar izin veriliyormuş. Yine de araştır istersen

Ben de sabah ve akşam 10 gibi kötü oluyorum. Az daha sabretcez canim, yakında gececek inşallah.Arkadas yazmış gerçi ama ben de soyliyim zencefile dikkat et.Tarcin da aynı şekilde.Suyuna ince dilimlenmiş limonlar ve salatalik eklersen içmen daha kolay olur.Hem tansiyonu da düzenliyor.

Arkadaşlar düzenli olarak tansiyonunu ölçen var mı aranızda? Ben bir türlü yukseltemiyorum.Gerci düşük olması güzel ama fazla düşünce günlük hayatımı etkiliyor.Gecen gün oğlumu hastahaneye götüremedim mesela.Birak araba kullanmayi ayağa kalkamadım.Tuz tüketiyorum ama fayda etmiyor.Normal insanken ( ) 10-7 ydi hep, bu bile dusuk ama benim normalim bu.Hamileyken 8-5, 9-5, ama 8-5 ve 8-4 te mahvoluyorum. Tatlıyı sevmiyor olmamın da etkisi var tabi ama ne yaptıysam dengelenmiyor.Gunde en az 5 kez olcuyorum ve en fazla 10-6 gördüm bu güne kadar.Bulantiya baş dönmesi de eklenince hicbirsey yapamiyorum yatmaktan başka.Benim gibi düşük tansiyonlu var mı aranızda?

Benim çok değişiyor tansiyonum gebelikten beri. Normalde 10a 6 falandır ilk zamanlar ölçüldüğünde hep 13e 7 civarı çıktı. Son ölçümde 9a 5 çıktı yine. Baş dönmesi oluyor bende bir de yorgunluk ve halsizlik tabi

Başlarda benim nasıldı hiç bilmiyorum çünkü baş dönmesi rahatsız edince ölçmeye başladım.Bak senin de normalde düşükmüş.iste ben de ayni durumdayim, yorgun, halsiz..

Başlarda benim nasıldı hiç bilmiyorum çünkü baş dönmesi rahatsız edince ölçmeye başladım.Bak senin de normalde düşükmüş.iste ben de ayni durumdayim, yorgun, halsiz..
Arada çok şiddetli baş ağrım oluyor o da yükselince sanırım. Tansiyon aleti almayı düşünüyorum ben de en azından ne olduğunu anlamak için :) ama dediğin gibi hamilelikte düşük tansiyon yüksekten daha iyiymiş. Özellikle yattığım yerden kalkarken çok şiddetli baş dönmesi oluyor bende. Önce oturuyorum 20-30 saniye bekleyip öyle kalkıyorum mecbur. Bazen de düz yolda yürürken sağa sola sendeliyorum

Evde tansiyon aleti yok ben bakamıyorum ama çok baş dönmem olmuyor sadece ani kalkarsam vs. düşük olsunda yüksek olmasın. Bir yakınım yüksek tansiyondan acil sezeryan oldu 7. Ayda. Bebiş iyi şuan 3 yaşında nerdeyse :)

Ayrıntılı ultrasonu tekniker mi yapıyor? Türkiye'de normal kadın doğum uzmanı değil, perinatoloğa gidiyoruz bi de. Hem de en pahalısını bulup bulup gidiyoruz paralarımızı dökmeye :)
Evet tekniker bakiyor.riskli gebelik varsa perinatologa yonlendiriyolar.Burda hastane ,Dr. Ucretsiz para odemiyorum .Size Allah kolaylik versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…