2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bu arada Nasılsınız güzel annelerim
Şaka gibi 17+0 olduk.
Minik Pıtlar eşliğinde yazıyorum şuan.
Her hareketinde o kadar duygulanıyorum ki.
Ama lafta değil gerçek duygulanma, her yalnız kalıp yattığımda ve hissettiğimde istemsiz gözyaşları akıyor.
Adımız Yekta olacak. Ama gel gelelim henüz adıyla sevemedim. Dilime Uras geliyor hep. Urasım diyesim geliyor. Sonra haksızlık ettiğim geliyor aklıma. Onun yerine seslenmemeyi tercih ediyorum şuanlık üzgünüm.
Hep abisinin gölgesinde yaşayacak gibi geliyor. Böyle garip bi döngü işte. Her doktora gittiğimde mide ve kalbi soruyorum. Şuan yerli yerindeler
grubumuzda 2 annemiz yeni yavrularına da kavuştular hemde sapasağlam olarak. Ümitlerim artıyor güzel örnekleri gördükçe ☺

Ne Leyla oldum ya..
Resim eklememişim
Bu beyefendi arsız değil hatta biraz nazlı. Ne pipiyi düzgün gösterdi ne de suratını döndü bize

Eklentiler

• 248921DC-0BFD-45B3-AF24-048A3B11C53A.jpeg
    34,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Canım gözümden kacmıs buradaki mesajlar kusuruma bakma nolur. Benimki de yapıyor onu sevinince heyecanlanınca. Yani H Heart of Gold un da dediği gibi en iyi nörologlardan birine götürdüm endişe edecek bir durumu yok henüz duygularını ifade etmeyi bilmiyor ondan dedi. Kanat cırpma hareketini gördün korktun muhtemelen ama otizmin esas belirtisi göz teması agulama vs gibi daha bilişsel şeylerin yokluğu, fiziksel değil

Cok cok cok sevindim senin icin Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin büyük bir fırtına sonrası gelen gökkuşağı bebeğin

Her gören garipsedi korkuttu beni

Herkese iyi akşamlar hanımlar ben aralık annelerinden geldim 3 aylık bebek gelişimi aratınca önüme burası düştü bi kaç kişi titreme yürümeyle alakalı bişeyler yazmış benim bebeğim de 2 aylıkken gülmedi bir türlü doktora söyledim o önemli diil ama göz teması kurmuyor dedi ödev verdi konuşma yüzüstü tutma gibi 2 buçuk aylık olumca tekrar götürdük Bu arada kızım bakmaya göz teması kurmaya başladı doktor çok güzel baya gelişme var dedi ama uyaran eksikliği olduğunu düşünüyorum dedi devamlı konuşun falan dedi şimdi yüzüstü kafasını kaldırıyo ama yorulup düşürüyo ağlıyo gülmesi kahkaha diil ama bizi görünce keyfi yerindeyse gülüyo bişeyleri tutmaya başladı bez gibi ama uzanmıyp daha göz teması da adını söleyince canım aşkım diyince bakmıyo illa ses çıkarıcaz dikkatıni çekicez öle bakıyo benim size sorum sizce normalmi sizin bebekleriniz 3 aylıkken nasıldı deliricem ailem eşim devamlı bişey yok diyo anne içgüdüsü mü ne bana normal diil bana devamlı bakması lazım gibi hissediyorum çıldırmak üzereyim 37. Haftada doğdu kolik bebek ondanmı acaba diyorum ama yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar bebekten bebeğe gelişim hızı değişir zaten coğu seyi yapmaya baslamıs bence endişe etmeyin benim gözlemim bebekler 3 aydan sonra cok canlanmaya basılıyor. Belki daha önce cok üstüne düşmediğşnz için gelişmemiştir o özellikler dikkat edince bakın hemen ilerleme olmus daha da olur insallah

Merhaba cevabınız için teşekkürler ilk başta hiç ilgilenemedik yani aşırı gazlı olduğu için sadece susturmaya ve doyurmaya çalıştık kısır döngü oldu resmen şimdi devamlı ilgileniyorum konuşuyorum agulara başladı etrafımızda hiç bebek yok karşılarştırma yapamadık bende oyüzden sizlere sormak istedim bu aylarda gelişimleri nasıldı diye

Cnm benim.. Adıyla yaşasın yektamız... İsmi gibi ömrüde bahtıda güzel olur inş..

Ya zaman ne çabuk geçiyor.senin minik ne ara 17 haftalık oldu. Yerim onu ben ya:** ismini de beğendim. Little yekta iş coming

Ya zaman ne çabuk geçiyor.senin minik ne ara 17 haftalık oldu. Yerim onu ben ya:** ismini de beğendim. Little yekta iş coming
Oo 18+1 olduk valla biri hızımızı kessin uçuyoruz resmen
Bi bakmışsınız yaz gelmiş doğurmuşum

Kesinlikle canım pahalı kremler cildimi kurutmuştu hatta normalde de çatlağım vardır ama doğum kaynaklı sıfır çatlak bence hindistan cevizi yağından

Sen nasılsın bebiş nasıl?
Iyiyim bnde cnm buralara pek giremiyrm. Rüya da iyi şükür. Eşimle bugün doğumgününü konuştuk. 15 nisandı şu virüs nedeni ile biraz gecikmeli yapıcaz sanirim. Siz ne yaptnz ipek nasıl sen nasılsın

Iyiyim bnde cnm buralara pek giremiyrm. Rüya da iyi şükür. Eşimle bugün doğumgününü konuştuk. 15 nisandı şu virüs nedeni ile biraz gecikmeli yapıcaz sanirim. Siz ne yaptnz ipek nasıl sen nasılsın
Çok şükür canım iyiyiz ipek çok hareketli mahvediyor beni ipek de 4 nisan doğumgünü zaten ben evde aile arasında yapacaktım ertelemem büyük ihtimalle ama dışarıda yapsaydım yapmazdım sanırım

Merhaba,benim kızımda öyle sevince el ayaklarını aynı anda oynatıyodu,hiç aklıma gelmedi bişey olacağı ve ilk defa sizden duydum,şuan da yapmıyo yaşımıza girecez inş

Kizlar nasılsınız ? Malum durumlardan dolayı hepimiz diken ustundeyiz biliyorum. Allah inşallah sağlıkla kazasız belasız bu süreci atlatmamizi sağlar.

Bebisler nasıl ? :)
Duru' nun 1 Nisan'da doğum günü var. Aynı gün babamın da dogum gunu. Çok guzel planlarım vardı ama malesef uygulayamayacagim. Annem babamla aynı sokakta oturduğumuz halde on günden fazladır gorusmuyorum. Esim halen çalıştığı için Allah korusun onlara da virüs taşırız diye korkuyorum. Bu şekilde de kızımın dogum gununu eşimle küçük bir pasta alıp kutlamaya karar verdik. İnşallah ortalik sakinlesip herşey guzellesirse o zaman telafi edecegiz.

Asıl aklima takılan 1 yaş aşısı. Sizler ne yapacaksınız asm' ye gidip vurduracak misiniz yoksa erteleyecek misiniz ? Asm' ye gitmeye de korkuyorum heryer virüs kaynıyor nasıl olacak bilmiyorum

Aşı için ebemizi arayıp sorucam ben. Gideriz sanırım ama kilo boy ölçümü yaptırmam. Kendi battaniyemize yatırırız zaten. Eve gelincede yıkarım herşeyi çocukta dahil :))
Bende şuan pasta tariflerine bakıyordum. Dışardan paketsiz ürün almıyoruz artık. Pastayı evde kendim yapıcam bende. İlk doğum günümüzde böyle olacak artık. Seneye telafi ederiz:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…