2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Merhaba canım
Desteksiz oturma çok önemli maşallah ki oğluşuna onu yapıyormuş.
Her bebek emeklemez kuzum ilk önce onun için endişelenme.
Yüz üstünden iki yöne dönme,desteksiz oturma,emekleme,ayağa kalkıp tay tay yapma,tek elle yürüme sonra yürüme adımlamanın sıralaması.
Sana farklı gelen bir durum var mı peki
Emeklemeyi gösterip cesaretlendirmiştik biz Vuslatı. Önünden babası gösterebilir. Sende kollarını attırabilirsin. Ayağa dikelttiğiniz zaman önüne sevdiği oyuncağı bırakın almak için teşvik edin

Merhaba arkadaşlar cevaplarınız için öncelikle çok teşekkürler
Olumsuz bir durum tespit etmedim fiziksel olarak. Yere yatırınca da eli ayağı hiç durmaz hareketli ama olduğu yerde. Sevdiği oyuncakları da koydum kendim de eğlendirmeye çalıştım ama pek fayda etmedi. Ben de yürütece koydum ama hiç ilerlemedi hazır değil sanırım. İlk bebeğim olduğu için bilemiyorum.. bir de ara tatilde memleketlere gittiğimizde çocuk hiç yerde kalmadı hep kucaktaydı pek pratik yapmadı şimdi de hiç yerde kalmak istemiyor. Bakalım inşallah hareketlenir hızlıca

Merhaba canım
Maşallah kuzum hareketli bebek iyidir
Fiziksel olarak bir sorun gözlemlemediysen korkmanı gerektiren bir durum yoktur. İçinin rahat etmesi açısından bir doktoruna danış ☺
Bebişler ne kadar süre kucakta tutulursa dönme,emekleme,yürüme işlemleri sıralı olarak geçikiyor. Bunun sebebide yer çekimi kuvvetinden kaynaklıymış. Yaz döneminden beri Vuslat hep yerdeydi erken emekledi,erken yürüdük.
Uzman videosunda denk gelmiştim canım yürüreçleri pek önermiyolar. Bebekler kolaya alışıp tembellik ettikleri için hareketlerinde tembellik oluşuyormuş. Kendilerinin ne yapması gerektiğini keşfetmeleri gerekiyor diyordu. Yanlış anlamanı istemem kullanmak sana kalmış. Yürüteç yerine yürüme arkadaşını tavsiye ediyolar. İlk adım arabası adı altında geçen yürümeye yardımcı oyuncakları teşvik ediyorlar

Canım hiç endişelenme bizim kızda öyleydi hatta desteksiz oturamiyordu.
Gece yatırdım sabah mama vermek için kalktım yere koydum. Geri geldiğimde emekliyordu. Sanırım geceleri bebekler güncelleniyor çünkü uyumadan önce hiçbir belirti yoktu. Ayrıca her bebek emeklemek zorunda değil kimisi emeklemeden yürüyor bu onun keyfine kalmış birşey :) Sıkma canını bu yüzden.

İyi geceler hanımlar ben baya siteye giremiyorum bizde yeni 3 5 saniye kadar ayakta kalabiliyorum us oda yeni oldu bide bizde titreme Var aşırı bütün vücudu titriyor. Az önce fotoları koydum özele normal duruyor ama çok endişeliyiz. Eeg sını çektirdik birşey çıkmadı ama titremesi gün geçtikçe artıyor kolları bacakları tabi doktorla beraber epilepsiden şüphelendik belirtileri o yönden doktorda anlamadı cunkuvdedi burda birşey yok. Ve ne yapacağız bilmiyorum. Elhamdülillah bunada inşallah geçicidir. Moral olarakda baya kötüyüz bide ailecek bi salgın aldık ben fena oldum ve çöktüm baya. Gerçekten sağlık okadar önemli ki. Herşeyden kıymetli. Rabbim tüm evlatlarımızı bizi ailelerimize iman ve sağlık versin.

İyi geceler canım seni cok iyi anlıyorum, bana da zehir oldu günler geceler oğlum el ayaklarını dans eder gibi kıvırıyor heyecanlanınca. Doktora götürdüm nörolog prof burak tatlıya, bişeyi yok yaşını gecince gecer dedi. Biraz icim rahatladı ama ona gidene kadar gecen gece gündüzleri bana sor hala da kıvırınca el ayaklarını tedirgin oluyorum. Ama doktoruna güven epilepsi olsa cıkardı bence

Geçmiş olsun canım umarım ciddi bir şey değildir

Ya canım bende bizim kızda birşey farkettim. Dizlerinin üstüne oturuyor ellerini kollarını sallayarak sürekli zıplıyor ama durduramiyorum. Bunu gün içinde surekli yapıyor korkuyorum açıkçası yoruluyor ama durmuyor otizim den korkuyorum Rabbim göstermesin hiç bilgin var mi bu konuda da ?

Geçmiş olsun size de canım. İnşallah öyledir. Takvimin doğrumu

Epilepsi de genellikle kasılma olmuyor muydu?_ bize de sorulmuştu çünkü. Çok geçmiş olsun götürmekle iyi yapmışsın insanın kafasını çok kurcalıyor

Epilepsi de genellikle kasılma olmuyor muydu?_ bize de sorulmuştu çünkü. Çok geçmiş olsun götürmekle iyi yapmışsın insanın kafasını çok kurcalıyor
Sağol canım. Evet yüzde kasılma var sanki donup kalıyor bir kaç saniyeliğine sonuçlardan sonra doktor dedi korku yada heyecandan yapıyor olabilir de. Bide bizde aşırı kendini sıkıyor metehan nasıl canım son durum okudum mesajları biraz

Canım bu yıl ki çocuklar mi böyle bilmiyorum yoksa biz mi çok tedirgin oluyoruz ikinci olmasına rağmen her çocuk aynı değil

Benim kardeşimde çok yapardı onu el ve ayak bileklerinden kıvırırdı döndürürdü baya bir süre yaptı ve kendiliğinden bıraktı şuan 5,5 yaşında çok sağlıklı ne epilepsi ne otizm ne başka birşey.. turp gibi Şükür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…