2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar ya burnum hep siyah nokta dolmuş krem sabun kür vs tavsiyesi olan var mı?
Yaa çok zor sordun
Siyah nokta temizledikçe geri gelir genelde.
Önemli olan açıldığı gözenekleri temiz tutup dolmasını engellemek ama aklımda İnan şunu kullan diyeceğim birşey yok.
Doğal sabunlar oluyor Ne olduğu çok farketmez onlardan al düzenli bir şekilde kullan. Eminim tam olmasa da etkisi olacaktır. Ben mesela çörekotu sabunu kullanıyordum benim küçük sivilcelerime de iyi geliyordu diye.
Ama o siyah nokta bantları geçici çözüm+ kesinlikle geri geliyorlar yapacak birşey yok

Sonunda oturup iki lokma yiyebileceğim.

Bebiş uyudu bende akşama mercimek çorbası yaptım, toz aldım, banyo, mutfak temizledim, çamaşırları topladım. Bebişim biberonları temizledim.

Bugün yediğim : 1 yumurta, bir avuç badem, bir kaç siyah zeytin, beyaz peynir yanına maden suyu doğal içine sıkılmış limon üstüne de kendi çayımdan yaptım içinde şunlar var : mine çiçeği, yeşil çay, nane

Bende şekerli ve asitli şeyleri fazla içmem. Çok şekerli geldi bana da. Ama fena değildi içtim :) Maltana asitlimi?
Afiyet olsun canım. Ben de ara öğün yapamadım. Herkes hastamedeydi oğlan la tek kaldım. Uyumadı oğlan da. Yumurtasız. Bi kahvaltı yaptım hızlıca. Az öncede tavuklu salata yedim ve kefir içtim. Bi an önce sağlıklı beslenmeyi düzene sokmalıyım.

çok şu içmek lazım kuzu yoksa sutu etkileyebilir, gerçi ebru salli pilates yapıyormuş emzirirken litre litre sutu oluyormuş
Dün 3 litreden fazla su içtim. Bugün evde su az kalmış. 2,5 litre içtim ama onun haricinde rezene çayı meyve suyu falan içiyorum. Hayatımda içmediğim kadar su içiyorum

Beste bugün aşırı huysuz sürekli ağlama halinde

Canım banyo yaptırmayı denedin mi
Ya da en azından poposunu toka, belki rahatlar

Göğsüne yatır sakinleştirmeye çalış

Ben gerçekten her gün düşünüyorum annem gidince ne yapıcam diye
Biz de farklı değiliz yani

Şimdi yorulunca anneme verip uyuyorum
Sabah hazır kahvaltıya oturuyorum akşam hazır masaya oturuyorum
Gece uyanınca altını değiştirip beni uyandırıyor ben emzirip veriyorum annem yatırıyor

Çok zor olacak annem gidince

Dün 3 litreden fazla su içtim. Bugün evde su az kalmış. 2,5 litre içtim ama onun haricinde rezene çayı meyve suyu falan içiyorum. Hayatımda içmediğim kadar su içiyorum

Biz suyu marketten beş litrelik şeklinde alıyoruz
Artık eşim bıktı eve su taşımaktan

Ben Zaten 3 litreye yakın içiyorum
Bebeğin altını sildiğimiz suyu bile hazır suyu kaynatıp soğutuyoruz
Biberonları hazır suyla kaynatıyoruz
Annem bana her gün humana çayı ısırgan çayı yapıyor hoşaf yapıyor hepsi hazır suyla

Yani kısaca bebekle ve benle ilgili olan her şeye hazır su kullanıyoruz, eşim de kızıyor çeşmeden b.klu su akmıyor ya ne diye her şeye hazır su kullanıyorsun diyor

Canım bence annen yanındayken yavaş yavaş annemdeki işlerin bir kısmını devral. Zorlanabilirsin annen gidince.

Eşin haklı sana yapılan çaylar hoşaflar Çeşme suyuyla yapılabilir. Ben öyle yapıyorum. Biberonları kaynamış suyla yıkatabilirsin. Sen bilirsin tabi ama adama da yazık

Canım bence annen yanındayken yavaş yavaş annemdeki işlerin bir kısmını devral. Zorlanabilirsin annen gidince.

Aslında hastaneden çıktığımızda bebeğin bakımını tamamen ben yapıyordum, gece bile kimseyi kaldırmıyordum, iki saatte bir alarm kurup kalkıyordum ama ateşlenince hep annem baktı ben de alıştım

Şimdi altını almak bile zoruma gidiyor hemen annemi çağırıyorum

Ben biraz da eşime güveniyorum
O genelde evde
Perşembe öğlene kadar çalışıyor, Cuma tam gün gidiyor, Cumartesi de 9da gidiyor 2de geliyor
Onun dışında hep evde
Zaten okullar da kapanacak az kaldı
Bir şekilde hallederiz inşallah

Aynı durumdayım başedemedim mi hemen anne çağırıyorum Ben sadece neredeyse defneyi emzirip dinleniyorum. İşe başlarsam bi süre annem bakacağı için rahatım ama giderse naparım bilmiyorum hem ev hem bebek ilk bebeği olup tek başına idare edenleri tebrik ediyorum

Eşin haklı sana yapılan çaylar hoşaflar Çeşme suyuyla yapılabilir. Ben öyle yapıyorum. Biberonları kaynamış suyla yıkatabilirsin. Sen bilirsin tabi ama adama da yazık

Ben çeşmeden su kullanma konusunda çok hassasım ya, önceden beri böyle
Bir ara dişlerimi bile hazır suyla fırçalıyordum

Ama cidden adama yazık, kollarım ağrıyor artık su indirip kaldırmaktan dedi

Ben çeşmeden su kullanma konusunda çok hassasım ya, önceden beri böyle
Bir ara dişlerimi bile hazır suyla fırçalıyordum

Ama cidden adama yazık, kollarım ağrıyor artık su indirip kaldırmaktan dedi
Omg gün geçmiyor ki şaşırmayayım

Ne güzel ya :)) keşke benim eşimde öğretmem olsa Eşin evdeyse halledersiniz Canım. Benim eşim 6 gün çalışıyor. Akşam 8 den öncede gelmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…