2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar sabahtan beri okuyarak alıntı yaparak sayfalara baktım ama bizim nazlı kız daha yeni uyudu 😬
Şimdi ben de biraz burada takılayım dedim 🤗

Günaydın kızlar❤
Hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz?

Ben biogaia kullanıyorum ama doktora sormadım kendim aldım canım

Bugün de eczacı kuzenim doğal bir gaz damlası gönderdi ama daha denemedim onu

Bende sırtımı üsüttüm sanırım kızkar etlerimi çekiyorlar sanki sırtım çok agrıyor. Yalnızım ilk günden beri ve ilk cocugum benim. Gece yelekte giyyorum ama bi iki kere dikkat etmedim o zaman oldu heralde 😥

Çok geçmiş olsun canım
Lohusayken bir kere bile dikkat etmezsen hemen hasta oluyorsun ve toparlanmak çok zor oluyor
Geceleri emzirmeye kalktığında önce mutlaka üzerini değiştir
Afedersin ben iç çamaşırıma kadar değiştiriyordum ilk günler çok terliyordum

Yataktan çıkınca mutlaka yelek giy ve sıcaklasan bile ince giyinme

Günaydın kızlar bir sorum olacak.emzirmeye başlar başlamaz diğer göğsüm kendiliğinden sızlamaua ve akmaya başlıyor.hafif bi sızı değil ama rahatsz edici bir sızı.sizdede oluyor mu?

Bende de aynı şekilde oluyor canım
Ped koymayı unutmuşsam tüm üstüm ıslanıyor

Sızı da süt geldiği için oluyormuş

Emzirirken nasil yazıyorsunuz ? Süper anneler sizi😍😍😍😍😍
ben bir harfi bi saate giremiyorum😆😆😆

Valla emzirirken ben zorla mesajları okuyabiliyorum başka da bir şey yapamıyorum 😀

Bir elimle çocuğu tutuyorum diğer elimle memeyi tutuyorum burnu kapanmasın diye

Bir de memeyi bırakırsam sadece başını emiyor çok acıtıyor
Ben elimle tüm siyah yeri ağzına tepmeye çalışıyorum 😀

ilerleyen günlerde mi oluyor acaba? benim su an icin hic akma sizma olmuyor

Biraz zaman geçsin senin de olur canım
İlk günler benim de olmuyordu ben sütüm yok zannediyordum
Atletim ıslanınca mutluluktan uçtum sütüm var diye 😀

Kızlar bebeğim sabaha karşı 4:30 da uyandı ve hala uyumadı. Karnı tok, gaz sancısı da yok, gözleri kızardı uykusu var gözleri gidiyor ama uyumuyor. :KK43: kucaktanda inmiyor. Kucağımda uyutmaya çalıştım öyle de uyumuyor.
Sabrım taştı ve biraz sesli bir şekilde kızdım.. korkmadı ama hissetti sanki. :KK43:
Kızdığım için çoook üzgünüm kendimi kötü hissediyorum vicdanım sızladı. :KK43: :KK43: Çok çaresiz hissediyorum böyle durumlarda.
Çok yoruldum ve uykusuzum gerçekten..

BellaCiao BellaCiao canım dikişlerin nasıl oldu
Eren paşa nasıl

Sen sormuştun galiba, iyi ki aldım keşke almasaydım dediğiniz var mı 😊

Benim iki tane kız yeğenim olduğu için çoğu eşya ve kıyafet onlardan geldi
İyi ki biz çok kıyafet almamışız 😊

Keşke almasaydım dediğim bir şey olmadı, çünkü dediğim gibi biz sadece hevesimizi alacak kadar birkaç parça kıyafet almıştık

Ama Bebek doğduktan sonra ufak tefek alışverişler toplamda bin lirayı bulmuştur
İyi ki öncesinde çok para harcamayıp şimdiki masraflara bütçe ayırmışız 😊

Kızlar bebeğim sabaha karşı 4:30 da uyandı ve hala uyumadı. Karnı tok, gaz sancısı da yok, gözleri kızardı uykusu var gözleri gidiyor ama uyumuyor. :KK43: kucaktanda inmiyor. Kucağımda uyutmaya çalıştım öyle de uyumuyor.
Sabrım taştı ve biraz sesli bir şekilde kızdım.. korkmadı ama hissetti sanki. :KK43:
Kızdığım için çoook üzgünüm kendimi kötü hissediyorum vicdanım sızladı. :KK43: :KK43: Çok çaresiz hissediyorum böyle durumlarda.

Dün akşam ben de senin gibiydim 😔
Sabah uyanmıştı gün boyu uyumadı
Öğleden sonra da hastaneye gittik geldik yine uyumadı
Sürekli memede kalmak istiyor ama uyumuyor da
Gazı oluyor ıkınıyor çıkaramıyor
Akşam yemeğini bile yiyemedim
Oturdum ağladım çocuk bizim neyimize diye

Ama sonra böyle düşündüğüm için de çok üzüldüm daha çok ağladım 😔

İftardan sonra annemle eşim baktı ben gece 2ye kadar uyudum

Ne kadar çaresiz kalsak da yine sadece bize ihtiyaçları var
Ne olursa olsun güçlü durmak zorundayız 😔

Aşıdan geldik bizde :rolleyes: Yolda her şey iyiydi gün ışığına çıktığı anda uyuyor aşı iğne olurken ağladı sonra boy kilo ölçüsü aldık çok şükür her şey yolunda 🙏🏻 Asm deki doktorumuz gitmişti yeni gelen doktorumuz çok daha iyi çok güzel muayene etti çok iyi birisiymiş hemşiremiz de çok iyi her hafta kilo kontrolu yapacağız tabii biz doktoru beklerken asmyi çığlık ve ağlama sesleriyle yıktı 😂😂 e tabii her an memede olamıyor zilli emzik de almıyor sonra jet hızıyla eve döndük emiyor şimdi sonrada banyo yaptırıcam 😌 ana kız başardık bence 💪🏻

Aşıdan geldik bizde :rolleyes: Yolda her şey iyiydi gün ışığına çıktığı anda uyuyor aşı iğne olurken ağladı sonra boy kilo ölçüsü aldık çok şükür her şey yolunda 🙏🏻 Asm deki doktorumuz gitmişti yeni gelen doktorumuz çok daha iyi çok güzel muayene etti çok iyi birisiymiş hemşiremiz de çok iyi her hafta kilo kontrolu yapacağız tabii biz doktoru beklerken asmyi çığlık ve ağlama sesleriyle yıktı 😂😂 e tabii her an memede olamıyor zilli emzik de almıyor sonra jet hızıyla eve döndük emiyor şimdi sonrada banyo yaptırıcam 😌 ana kız başardık bence 💪🏻

Hadi bakalım geçmiş olsun 😊

Biz asm ye bir kere topuk kanı için gittik ama doktoru görmedik bile
Hemşire ilgilendi
Bizim doktor bakmıyor hiç
Her şeyle hemşire ilgileniyor

Nazlı Hilal de emzik almıyor,meme isteyince de çok komik ağlıyor 😀

Aşıdan sonra banyo yapılmıyor canım bende dün yaptırdım aşısını iki gün bekleyin dedi hemşire yarın yaptıracağım banyosunu, ateşinin yükselme olasılığı var çünkü

Aşıdan sonra banyo yapılmıyor canım bende dün yaptırdım aşısını iki gün bekleyin dedi hemşire yarın yaptıracağım banyosunu, ateşinin yükselme olasılığı var çünkü
Bende şimdi onu araştıracaktım canım çok teşekkürler ılık tükbentle sileyim bari huylanıyorum çünkü

Ya kızlar benim hiç akmıyo Sütüm ,bi yerde okumuştum doğrumu bilmiyorum süt akıp akmaması göğüs ucuyla alakalıymış
Bilmiyorum ki canım alakası var mı yok mu
Mesela benim bir arkadaşım ilk hamileliğinde sütü damla akmazdı ama vardı.
Şimdi 2.ye hamile 20li haftalarda akmaya başladı.
ay ins cnm ya :) dolsun taşsın 🤩🤩. daha 5 günlüğüz
Yakındır kuzum dolup taşcağı günler emin ol 😉😇
evet internetten aldım. İthal. 42 tanesi 68 tl.
evet canım doğru :)

Evet sütle alakası yok yapısal bir şey
Doğru hatırlıyorum o zaman canım seni temmuz transferlerinden 😊
Birazdan 1. Ay doktor kontrolü var kızlar. İnşallah kilo alımı iyidir sadece emzirdim
Nasıl geçti canım kontrol :) bizde sadece anne sütü alıyoruz 😊
Doktornuz mutlaka bi tane önerir canım ben onu bildiği için aldım

Mümkün değil yazamam bi elimle kafasını diğeriyle vücudunu tutuyorum. Yapanlara helal olsunnn

Bilmiyorum ki naparız....çok şükür sütüm var ama göğsüm her zaman dolu olmuyor. Bi de metoş gerçekten iştahlı bi çocuk. Önce Mama sayısı 2 idi sonra 3 e çıkardım. Bazen 4 kez verdiğim oluyor. Yani doymuyor mecburen veriyorum. Ancak ek gıdaya geçince rahatlarım. Bakalım prş kontrol var doktorumuz ne önerecek
Canım göğsün yumuşak diye sakın sütün yok sanma. Sen göğsünü ne kadar boşaltırsan o boşaltılan kadar üretim yapar. Mümkün olduğunca emzir sütün bak gör çok artacak. Benim göğüsler inan hiç taş gibi dolu dolu değil devamlı akıyor,günde 3-5 atlet değiştirdiğim oluyor. Kilo alımımız maşallah çok güzel sadece meme veriyorum
Peki doymadığını nerden anlıyorsun? Devamlı ağlıyor mu aranma içindemi yoksa sen verince içme peşinde mi
Eğer uykusu karnını doyurmaya engel olmuyorsa bırak uyusun canım ne güzel işte, uyuyarak büyüyecek. Benimki gaz sancisiyla ortalığı ayağa kaldırıyor biraz uyursa bayram ediyoruz
Uyku mu oda neymiş ki :KK53:
Biz tanıyormuyuz 😂

Canım bir kere gün içinde huzursuzlanıp düzeni şaştı mı tüm gün inan ol öyle gidiyor.
Ama sabret inan ol hepsi geçiyor,insan çaresiz hissedince en ufak çataçak yer geziyor

Maşallah canım herşeyiniz yolundaymış :nazar:
Sadece anne sütü alıyor demi ne kadar almış ☺
Banyosunu hergün mü yaptırıyorsun :)

Kızlar sütümün yettiğini nasıl anlarım ya? Başlardaki göğüs sertleşmeleri sızlamaları yok oldu sanki. Bebek emmeden önce sıkıyorum ucundan geliyor emmeye başlarkende sızlama ağrı gibi bişey oluyor annem süt inerken oluyo dedi. Bebeğim eskisi gibi uyumuyor çok sık meme istiyor. Mama vermek istemiyorum ama böylede yorgunluktan ölcem uykusuzum

Ay 3 gündür kabızlık yaşıyoruz, hiç bu kadar uzun süre kakasini yapmadığı olmamıştı :KK43:
Doktoruna mesaj attım kansuk fitil al yarim kullan dedi. Bu fitili kullanan var mı kızlar
Canım zeytinyağı veriyorum her gün çok şükür kabızlık olmadı yarım çay kaşığı mamasına koyabilir sin
Canım öyle olur arada benim bebişte birinde sabah 8 den akşam 8 e kadar uyumamıştı... Ve ağlamadı da AMS uyumadı da olur yani geçici bunlar. Ama tabii seni çok yorar

Canım göğsün yumuşak diye sakın sütün yok sanma. Sen göğsünü ne kadar boşaltırsan o boşaltılan kadar üretim yapar. Mümkün olduğunca emzir sütün bak gör çok artacak. Benim göğüsler inan hiç taş gibi dolu dolu değil devamlı akıyor,günde 3-5 atlet değiştirdiğim oluyor. Kilo alımımız maşallah çok güzel sadece meme veriyorum
Peki doymadığını nerden anlıyorsun? Devamlı ağlıyor mu aranma içindemi yoksa sen verince içme peşinde mi

Biz tanıyormuyuz 😂
Devamlı ağlamaz hatta ağllamıyor diyebilirim çığlık atıyor emzik veriyorum bi emişi var oradan anlıyorum aç olduğunu. tok olunca emziği itiyor ağzından. Uykuya dalarken emzik seviyor ama
Kızlar sütümün yettiğini nasıl anlarım ya? Başlardaki göğüs sertleşmeleri sızlamaları yok oldu sanki. Bebek emmeden önce sıkıyorum ucundan geliyor emmeye başlarkende sızlama ağrı gibi bişey oluyor annem süt inerken oluyo dedi. Bebeğim eskisi gibi uyumuyor çok sık meme istiyor. Mama vermek istemiyorum ama böylede yorgunluktan ölcem uykusuzum
Bu sorunun cevabını bilen bana da desin... Canım benim ki yetmiyor. Sütümün miktarı da her gün farklı bazen çok bazen az. Nerden biliyorum çünkü emiyor mesela 1_saat sonra çığlığı basıyor mama veriyorum içiyor. Bazen emiyor tam 3 saat sonra ağlıyor. Mesela 13 de emdi ve üstelik emme süresi çok azaldı yaklaşık on dk emiyor. 13.40 da uyudu 2 saat olacak birazdan emzireceğim tekrar. Doymasa uyumazdı oradan anlıyorum. Karnı tok olunca direk uyku modunda bizimki. Bi de memelerimin tam randımanlı dolması için en az 3-4 saat geçmesi lazım ki bu esnada benim toto sadece emzirirken koltuk görüyor onun dışında sürekli evde iş var haliyle yorgunum o da etkiliyor.
Ay ne uzun yazmışım okurken daraldım.

Biz tanıyormuyuz 😂
Dün gece eşimle yıkadık öyle yattı sahura kadar vallahi havalar güzel olsa küvetten çıkarmayacağız uyusun diye :KK48:

Canım zeytinyağı veriyorum her gün çok şükür kabızlık olmadı yarım çay kaşığı mamasına koyabilir sin

Canım öyle olur arada benim bebişte birinde sabah 8 den akşam 8 e kadar uyumamıştı... Ve ağlamadı da AMS uyumadı da olur yani geçici bunlar. Ama tabii seni çok yorar

Devamlı ağlamaz hatta ağllamıyor diyebilirim çığlık atıyor emzik veriyorum bi emişi var oradan anlıyorum aç olduğunu. tok olunca emziği itiyor ağzından. Uykuya dalarken emzik seviyor ama

Bu sorunun cevabını bilen bana da desin... Canım benim ki yetmiyor. Sütümün miktarı da her gün farklı bazen çok bazen az. Nerden biliyorum çünkü emiyor mesela 1_saat sonra çığlığı basıyor mama veriyorum içiyor. Bazen emiyor tam 3 saat sonra ağlıyor. Mesela 13 de emdi ve üstelik emme süresi çok azaldı yaklaşık on dk emiyor. 13.40 da uyudu 2 saat olacak birazdan emzireceğim tekrar. Doymasa uyumazdı oradan anlıyorum. Karnı tok olunca direk uyku modunda bizimki. Bi de memelerimin tam randımanlı dolması için en az 3-4 saat geçmesi lazım ki bu esnada benim toto sadece emzirirken koltuk görüyor onun dışında sürekli evde iş var haliyle yorgunum o da etkiliyor.
Ay ne uzun yazmışım okurken daraldım.
Bir cay kasigi koyuyorum ben canim ama kâr etmedi :KK43: en iyisi fitili alayım bu şekilde çocuk mahfoldu

Maşallah canım herşeyiniz yolundaymış :nazar:
Sadece anne sütü alıyor demi ne kadar almış ☺
Banyosunu hergün mü yaptırıyorsun :)

Canım safi anne sütü değil mama da var ama sarılık olduğunda mama verdik başlarda,şimdi her hafta takip edicez kilosunu sağolsun hemşire bana danışmanlık veriyor duruma göre hareket edeceğiz ben kalem kalem yazıyorum sağ mememi verdiysem soldan başlıyoruz artık 1 ayı devirdik bi düzen kurmamız şart canım ☺️
Canım her hafta kilo ölçümüne git sağlık ocağına bende çünkü öyle dedim hemşireye ve bol bol emzir dedi her istediğinde ver dedi o çektikçe çoğalacak sütin dedi verdiğin mamaları da not al canım emzirmeleri de ve en az 20 dk emzir sonraki proteinli sütü alsın bakalım bizde her hafta kilo ölçeceğiz duruma göre mamayı hayatımızdan çıkarıcaz sızlama yumuşama sertleşme inan onları hiç takip etmiyorum ben bebek emsin en etkili yöntem bence o

Bizde de durum aynı 😬
Sabah 8de uyanıyor geceye kadar uyumuyor
Beş dk on dk anca uyuyor ve sürekli memede kalmak istiyor

Annem olmasa halim perişan 😔
Sütüm yetiyor mu yetmiyor mu onu da anlamıyorum

Dün hastanede emzirdim, işitme testine girdik, orda da rahat dursun diye 60cc mama yapmıştım
Daha bir kulağı bitmeden mamayı bitirdi
Ben de dedim acaba bu çocuk sadece memeyle doymuyor mu

Gündüz o kadar çok memede kalıyor ama durup durup az az emiyor
Sürekli meme verdiğim için de hangisini en çok emdi hangisini en son verdim unutuyorum artık 😬

Merhabalar, bir Nisan annesi olarak içimi şuracığa dökmek istiyorum.

Kızım 21 günlük doğduğundan beri uykuya meyilli bir bebek. Bu çoğu zaman işimi kolaylaştırsa da emzirme konusunda beni çok zorlayan bir durum. Doğum kilosu zaten düşüktü hem sarılık olmasın hem de toparlansın diye en başından bu yana zorla emzirdim diyebilirim. On dk.dan fazla memede kalmıyor. Uyanıklık süresi birkaç gündür daha uzun ama o sürelerde de istemedikçe mümkün değil meme tutmuyor. Bazen o kadar isteksiz oluyor ki zorla ağzına sağıyordum düne kadar zor yutuyordu onu da zaten ama bugün pes ettim biberonla vermek istedim belki tutar da lıkır lıkır içer diye ama biberonu tutmadı kızım. Onu bile ağzına sağdım zorla yutturdum. Emmek istediği zaman hiç sorun yok arıyor memeyi bulunca da çok güzel emiyor ama doyuma çabuk ulaşıyor ve iki memede de süt kaldığı için rahatsız ediyor beni sağıyorum ara sıra ama nereye kadar. Üstelik meme istediği iki sürenin arası üç saati aşıyor bazen o yüzden ısrar ediyorum aslında. Açılır canlanır iştahlanır diye bekliyorum değişen pek bir şey yok. Bu arada bez kirletmesinde sorun yok gibi sekiz on kez altını değiştiriyorum çok ağır olmasa da çişli ve kakalı oluyorlar. Bir de kızımın göz akı hala tam olarak beyaz değil, bulanık bir sarılık hala var ten rengi gayet normal ama. Ayrıca hala yüzüme bakmıyor siyah beyaz renkleri daha iyi ayırt ediyorlar diye siyah beyazın birarada olduğu objeler gösteriyorum onları farkediyor ama beni farketmiyor hala bu normal mi bilmiyorum. Bir fikri olan bana yardımcı olsun lütfen ben mi evhamlıyım bunların hepsi normal mi yoksa bir sorun mu var ve geç mi kalıyorum şu anda.

Canım bu daha başlangıç. 2 sene hiç uyumadım. 2 sene mi kızacaksın çocuğa? Kendini bir an evvel telkin et. Ne olursa olsun kızma. Anlamamıştır üzülme ama anlayacağı zaman da gelecek. Daha dünyaya yeni geldi. Asıl çaresiz olan o. Yüz üstü bıraksan dönemez bile. Uykusuzken Ben de tahammülsüz oluyorum. Özellikle gece yarısı 1-3 arası. O ara eşime veriyorum. Sen de sınırlarını öğren ve çareler bul. Senin her türlü çaren var.

X