2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben emzirirken giremiyorum 😅

Her türlü girerim diyorsun helal olsun sana 🤣

Ben her fırsata uyuyorum valla😅
İlk zamanlar ilk fırsatta uyumak istiyor insan daha sonra alışıyosun 😂
Molfix yenidoğanın 2 numarası var ona geçtim rahat ettim
2 numara kaç kilo ağırlığında canım
Senin bebiş kaç kilo ☺
Canim oncelikle cok gecmis olsun. Evet anliyorum iki cocukla ilgilenmek zor. Ozellikle hastane isleri girince vs. O yuzden hastane isleriji en aza indirmek icin once ruh sagligini yoluna koyman lazim. Cunku eger stresee devam edersen daha cok hastaneye yolun dusecek.. kendini artik toparlaman gerekiyor. Cok zor seyler yasadin biliyoruz ama o iki kuzun icin toparlamak zorundasin artik. Uzme kendini.. kendini caresiz hissettiginde bol bol insirah suresini oku. Anlmiyla oku.. rabbim buyuk elbet bir kolaylik verecek sana. 💙

Bizim araba da cok agir canim puseti fln ama ben yine de iyi ki dedim. Cunku alistim ve rahat kullaniyorum. Arabaya da sigiyor katlandiginda. Evet cybexler cok guzel ama burada asiri ucuk fiyatlari.
Ben de kesinlikle yenidogan tulumunu daha cok almaliymisim dedim. Bir de bizimkinin kilosu cok hizli ilerlemedigi icin her gun yikaniyor camasir. Bir tik buyuk kiyafetlere gecemedik henuz.

Bir de ben emzirme atletini keske dah cok alsaymisim diye dusundum. Ben sutyen cok almisim ama atlet az almisim. Simdi sutyen kullanmiyorum hic. Atletler cok pratik oluyor.

melike222 melike222 bezi sormussun canim biz hala 0 kullaniyorz. 1 numara buyuk geliyir bnm kuzuya. Simdi sleepy nin 1 numarasini aldik bakalim onu deneyecegiz bir de. Buyuk olunca daha cok kizartiyor hareket ettikce surtuyor sanirim. Cok sukur pisik fln olmadi ama bakalim.
Canım anladığım kadarıyla her bezin kilo aralığı farklı heralde.
Bende 2den 1 paket alsam mı yoksa direk 3e mi geçsem diye sizlere sorayım dedim ☺

@melekci çok gelmiş geçmiş olsun. Dikkat et canım kendine 3 günlük dünya bu kadar herşeyi kafana takma. Dünü yaşadık bugünümüz bile belli değilken boşver yarını

Bende sırtımı üsüttüm sanırım kızkar etlerimi çekiyorlar sanki sırtım çok agrıyor. Yalnızım ilk günden beri ve ilk cocugum benim. Gece yelekte giyyorum ama bi iki kere dikkat etmedim o zaman oldu heralde 😥
Yalniz zor oluyordur Allah yardmcn olsun cnm

Kızlar bugün aşıya gidez kızımla ve ilk kez yalnız çıkacağız :KK17: Özellikle ben istedim yalnız olmayı çünkü artık bunu yapmam lazımdı puset değil de ana kucağını takınca ağır oluyor o biraz zorlayacak😟

M muttervonmarienkaefer teşekkürler canım siz çocuk doktorunuzu belirlediniz mi?

Hee yaa :KK53: ama banamısın demedi sabaha hortlattı beni 😂

Canım sen hangi marka kullanıyosun ?
Ben molfix kullanıyorum yenidoğan1 numara 2-5 kilo arası. Bacaklarını fark ettim sıkmaya başlamış. Elimde 20 kadar var ondan sonra direk değiştireyim diyorum.
Çok iyi düşünmüşsün canım benim elimdede 3 paket hiç açılmamış bez var,bizim kendi marketimiz var geri iade ederiz olmazsa. Market olmasa bende hamile birine verirdim ☺

Anne sütünden alerji nasıl oluyor canım
Canım dediğim bezi ben de yeni keşfettim. Organiklerin içinde en uygun fiyatlısı ve bence en iyisi.
Anne sütüne alerji o gün yediğin bir şeyden oluyor. Patlıcan yemiştim belki ondan oldu. Neyseki 2 günde geçti. Ben alışsın diye her şeyi yiyorum. Bazıları egzama vs olunca alerji yapabilecek şeyleri yememeye başlıyor. Başta süt ve süt ürünleri...

Kızlar bu arada keşke almasaydın ya da alsaydım dediğiniz birşey oldu mu ?

Ben bebek arabasına pişman oldum çok ağır ve zor kapanıp açılıyor birinci kattayız asansör yok merdivenden indirip çıkaramadım ağır geldi. 😩😩

Sağ olsun eşim yeni bebek arabası aldı bu tek elle kapanıp açılanlardan anneye dönük olup yeni doğan modeller cybex markası çanta gibi oluyor kapanınca 6 kilo toplamda takılıp çıkarılan parçası da yok. Diğerini annemlere verdik Eren’e baktıklarında kullanırlar.

Birde keşke 1 aylık pijama daha fazla alsaydım diyorum 😅 her gün makina dönüyor ya 🤣
Bugaboo bee araba aldık kızım oturmadı sattık mima xari aldık. Şimdi sattığıma pişmanım. Evin içinde bile kullanıyorduk. Mima Harika ama evin içine sığmıyor. Sanki BMW 4x4 kendisi

İyiki aldım: alt değiştirme ünitesi
Keşke almasaydım: 0-1 ay kıyafetler. 1-2 kere giyebildik

masallah ya . bizimki gunde 3 saat toplasan uyumuyor. Bak bu saat oldu hala gözleri açık bagira bagira agliyor. artik çaresiz hissediyorum.
canım benim yöntemi dene. Yatarken yanına al, yan yatsın, karnını iyice sana yasla sıcacık ısınsın. Öyle emzir, uyuyun, sırtını dairesel hareketlerle sev, üstteki bacağını karnına it... böyle gazı çıkarıyor. Olmazsa gaz masajı yap, yüz üstü yatır sonra kaldır altını aç o zaman da yapabilir. Çok gazı olunca 38-39 derece sıcak suyla karnını ve aşağısını yıka, zeytinyağı ile masaj yap.

Bende bitti sanmıştım canım 2 gün gelmemişti sonra gelmeye başladı şimdi bitti gibi çamurumsu leke şeklinde :110: Regl olacağını sanmıyorum canım çok erken

Canım maaşallah ne güzel işte bu aralar ipekte gündüz uykusu çok az yani yarım saat uyuyor ve gece 1 e kadar da uyanık kalıyor:KK17: her an benimle

Geçmiş olsun canım neden kafana taktın ki? 2 tanr evladın var hiç üzülme canım❤

melike222 melike222 canım biz sleepy 2 numara kullanıyoruz 3 6 kg o da markette yoktu en baştan o şekilde almıştım şimdi de daha rahat oluyor
En iyisini yapmışsınız canım bizim tecrübesizlikten 1 numarayla başladık 2yle başlasak olucakmış
Pişiği çok kızarık değilse hemen toparlanır. Herhangi birşey sürüyor musun?
Bizim bez epeydir sıkıyordu en gevşek şekilde bağladık. Hatta 1 paketi hiç açmayıp benden 1 hafta sonra doğum yapan arkadaşıma verecektim. Onlarda aynı marka kullanıyor ama çok almışlar. Mecburen kullandım
Şimdi 2 ye geçince yavrum rahatladı...en son dün evde kendimiz tarttık 5 kg geldi oğluş. Ama tabii doktorun tartısı farklı olabilir. Prş kontrol var çıkar ne olduğu

Ah canım benim. İnsan ne yaparsa kendine yaparmış.... Bak şükretmen için Rabbim sana 2 evlat vermiş ve
Yanında olan bir eş... Yaşadıkların asla unutulmaz ama hafifleyecek zamanla. Hele bebiş büyüsün vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksın. Kızın da en büyük yardımcın bence. Sıkma canını herşey hallolur Allahın izniyle. Kendine iyi bak sen iyi olursan ailen de iyi olur. Çok geçmiş olsun tekrardan.

Kıyafet... O kadar zor durumda kaldım ki... Kızkardeşim ve arkadaşım epey kıyafet vermişti. Ben bişi almadım
Ama bizim oburikse 3-6 ay ayaklı tulum bile olmadı resmen tulumlar elimde patladı. Bazılarını kalıbı o kadar dar ki 6 ay yazıyor ama mümkün değil olmadı...annem neyse ki lcw den zıbın alt takım almış. Şu an 3-6 ay tam oluyor. Ama öbür ay olmaz. Keşke son ay bebeğin kilosuna göre alışveriş yapsaymışım ilk fırsatta kıyafet almalıyım. İnt den güvenemiyoruö her markanın kalıbı farklı

Ağlamasının sebebi ne ki? Gaz sancısı mı var canım? 3 saat çok az kuzum yenidoğan en az 16-18 saat uyumalı. Aç olabilir mi? Sadece emziriyor musun canım
Yok canım çok değil az az var. Her altını açtığımda zeytinyağı ile siliyorum geçiyor gibi oldu yinede bugün asmye gidicem bir ilaç yazdırayım olmazsa. Evde hazırda dursun.
Maşallah canım baya tontik olmuş senin oğluş :nazar: mama meme şeklinde gidiyosunuz demi?
Mamayı 1 aydan sonra mı bırakcan
Günaydın kızlar❤
Hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz?
Bio olan varya hep gerisini unutıyom damlanın işte onu 😊
Günaydın kızlar bir sorum olacak.emzirmeye başlar başlamaz diğer göğsüm kendiliğinden sızlamaua ve akmaya başlıyor.hafif bi sızı değil ama rahatsz edici bir sızı.sizdede oluyor mu?
Evet canım sütün fazla geliyor artık biran önce boşalmak istiyor. Sağım yapıyorken sağdığım göğsümle diğeride aynı anda akardı az bir akmada olmazdı. Bende altına biberonu koyardım boşa akmasın diye ☺

ilerleyen günlerde mi oluyor acaba? benim su an icin hic akma sizma olmuyor
Canım senin daha çok yeni anca anca akmaya çoğalmaya başlar. Günde 10 defa atlet değiştirirsin sonra 😊
Canım dediğim bezi ben de yeni keşfettim. Organiklerin içinde en uygun fiyatlısı ve bence en iyisi.
Anne sütüne alerji o gün yediğin bir şeyden oluyor. Patlıcan yemiştim belki ondan oldu. Neyseki 2 günde geçti. Ben alışsın diye her şeyi yiyorum. Bazıları egzama vs olunca alerji yapabilecek şeyleri yememeye başlıyor. Başta süt ve süt ürünleri...

Bugaboo bee araba aldık kızım oturmadı sattık mima xari aldık. Şimdi sattığıma pişmanım. Evin içinde bile kullanıyorduk. Mima Harika ama evin içine sığmıyor. Sanki BMW 4x4 kendisi

İyiki aldım: alt değiştirme ünitesi
Keşke almasaydım: 0-1 ay kıyafetler. 1-2 kere giyebildik

canım benim yöntemi dene. Yatarken yanına al, yan yatsın, karnını iyice sana yasla sıcacık ısınsın. Öyle emzir, uyuyun, sırtını dairesel hareketlerle sev, üstteki bacağını karnına it... böyle gazı çıkarıyor. Olmazsa gaz masajı yap, yüz üstü yatır sonra kaldır altını aç o zaman da yapabilir. Çok gazı olunca 38-39 derece sıcak suyla karnını ve aşağısını yıka, zeytinyağı ile masaj yap.
Ayıp olmazsa fiyatı ne kadar canım internetten mi sipariş verdin ?
Bende çoğu şeyi tüketmek istiyorum alışması açısından yanlız şu 1-2 aylık süreçten sonra :)

9ay 9ay canım tam emin değilim ama senin tüp bebek miydi? Yoksa ben başka birisiyle mi karıştırıyorum 😊

Ya kızlar benim hiç akmıyo Sütüm ,bi yerde okumuştum doğrumu bilmiyorum süt akıp akmaması göğüs ucuyla alakalıymış

Canım senin daha çok yeni anca anca akmaya çoğalmaya başlar. Günde 10 defa atlet değiştirirsin sonra 😊

Bende çoğu şeyi tüketmek istiyorum alışması açısından yanlız şu 1-2 aylık süreçten sonra :)
ay ins cnm ya :) dolsun taşsın 🤩🤩. daha 5 günlüğüz

Emzirirken nasil yazıyorsunuz ? Süper anneler sizi😍😍😍😍😍
ben bir harfi bi saate giremiyorum😆😆😆

evet internetten aldım. İthal. 42 tanesi 68 tl.
9ay 9ay canım tam emin değilim ama senin tüp bebek miydi? Yoksa ben başka birisiyle mi karıştırıyorum 😊
evet canım doğru :)
Ya kızlar benim hiç akmıyo Sütüm ,bi yerde okumuştum doğrumu bilmiyorum süt akıp akmaması göğüs ucuyla alakalıymış
Evet sütle alakası yok yapısal bir şey

Günaydın canım, bende de oluyor.
Birini emzirirken diğer göğsüne de süt iniyor. :) Bu normal ve iyi birşey.
Benimde oluyor canim diger göğsüm hemen akiyor
Benimde öyle canım.. Diğeri de sızlar ve akar. Bazen göğüs pedinden de çıktığı oluyor
En iyisini yapmışsınız canım bizim tecrübesizlikten 1 numarayla başladık 2yle başlasak olucakmış

Yok canım çok değil az az var. Her altını açtığımda zeytinyağı ile siliyorum geçiyor gibi oldu yinede bugün asmye gidicem bir ilaç yazdırayım olmazsa. Evde hazırda dursun.
Maşallah canım baya tontik olmuş senin oğluş :nazar: mama meme şeklinde gidiyosunuz demi?

Evet canım sütün fazla geliyor artık biran önce boşalmak istiyor. Sağım yapıyorken sağdığım göğsümle diğeride aynı anda akardı az bir akmada olmazdı. Bende altına biberonu koyardım boşa akmasın diye ☺
Ay herşeye korkuyorum bi sorun var sanıyorum.normal oldğunu öğrenince içim rahatlıyor sağoln kızlar
Baya idare eder canım 2 numara sizi o zaman :)
2 numaramız 3-6 kilo canım 3 numara 4-9 kilo

Canım ben biberonu dr harverys in kullanıyorum o gaz oluşumunu engelliyor ama 1 tane gaz damlası edinmem lazım arttı çünkü😐

Öncelikle hayırlı olsun canım bende kendimi son ana kadar normal doğuma şartladım ama 35. Haftada plesentamın aşağıda olduğunu öğrendim 38 e kadar bekledik inme ihtimaline karşı ama inmedi ve doktorum da yarın alalım dedi 🙈 korktum ben ama sen korkma ben genel anezteziyle oldum çok rahat geçti başım da ağrımadı bebeğime odaklandım sende öyle yap onu görmeyi arzula o zaman hafifliyor ☺

Doktornuz mutlaka bi tane önerir canım ben onu bildiği için aldım
Emzirirken nasil yazıyorsunuz ? Süper anneler sizi😍😍😍😍😍
ben bir harfi bi saate giremiyorum😆😆😆
Mümkün değil yazamam bi elimle kafasını diğeriyle vücudunu tutuyorum. Yapanlara helal olsunnn

Bilmiyorum ki naparız....çok şükür sütüm var ama göğsüm her zaman dolu olmuyor. Bi de metoş gerçekten iştahlı bi çocuk. Önce Mama sayısı 2 idi sonra 3 e çıkardım. Bazen 4 kez verdiğim oluyor. Yani doymuyor mecburen veriyorum. Ancak ek gıdaya geçince rahatlarım. Bakalım prş kontrol var doktorumuz ne önerecek

Kızlar bebeğim 34 günlük, gündüzleri filan maşallah diyeyim baya uyuyor, aslında gün gün değişiyor, uymadığı günler de oluyor ama çoğu zaman uyuyor, uyanık kaldığı süre biraz az gibi. Sizin de böyle mi, c9k mu uyuyor benimki acaba, normal midir ki
Eğer uykusu karnını doyurmaya engel olmuyorsa bırak uyusun canım ne güzel işte, uyuyarak büyüyecek. Benimki gaz sancisiyla ortalığı ayağa kaldırıyor biraz uyursa bayram ediyoruz

Ay 3 gündür kabızlık yaşıyoruz, hiç bu kadar uzun süre kakasini yapmadığı olmamıştı :KK43:
Doktoruna mesaj attım kansuk fitil al yarim kullan dedi. Bu fitili kullanan var mı kızlar

X