2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bu markayı ilk defa duydum canım

Valla canım inan bende çözemedim neyden olduğunu. Hastanede 10 gün aynı bezi kullandılar sorun olmamış birde onlar 3 saatte bir altını almışlar. Ben her emzirme öncesi alıyorum bazen göğüs değiştirirken tekrardan alıyorum. İnanki kızımın çiş yaptığını hiç anlamıyorum eğer çişten ağlıyorsa 😂
Senin oğlan şuanda kaç kilo canım ?
Banada sıkmaya başladı gibi geliyor iz yapmaya başlamış çünkü
Pişiği çok kızarık değilse hemen toparlanır. Herhangi birşey sürüyor musun?
Bizim bez epeydir sıkıyordu en gevşek şekilde bağladık. Hatta 1 paketi hiç açmayıp benden 1 hafta sonra doğum yapan arkadaşıma verecektim. Onlarda aynı marka kullanıyor ama çok almışlar. Mecburen kullandım
Şimdi 2 ye geçince yavrum rahatladı...en son dün evde kendimiz tarttık 5 kg geldi oğluş. Ama tabii doktorun tartısı farklı olabilir. Prş kontrol var çıkar ne olduğu
Kızlar iyi akşamlar bende acil den geldim şimdi. Sabahtan beri basimin sag tarafi öyle bir agridi ki geçmedi bir türlü dedim grip olacam evde maske vardı hatta taktım çocuğa gecmesin diye eşimde oruçlu yemek bile zar zor yaptım akşam ezan dan sonra midem bulandı ishal Bayılacak gibi oldum hemen acile gittim ben dün 40 ucurmasina gittim banyo yapıp cktim. Heralde üstutum. Zannettim neyse acile gittim tansiyona baktı 14/9 yüksek cikti benim hep 9 / 6 10/6 öyle çıkar yani dr tansiyon dan olabilir dedi mide bulantısı felan bana Parol taktı Serum bitince bakarız yine dedi baktı Yne aynı ve dahiliye ye yada Kardiyolojide git dedi strwlimisin dedi eşimde rahim i alındı ona takıyor kafayı dedi dr da takma xedi 2 çocuğun varmış daha ne yapacan dedi aslında. Yavaş yavaş onu takmam aya başladım ama ben aslında hrseyi kafama takıyorum birde tansiyon çıktı dil.altı vermek istemiyorum. Dedi çarşamba kadın doğumcimla kontrolüm var onuda takıyorum aslında. Nasıl gidecem kızımı okula.kim bırakıcak ben bebekle nasıl. Gidecem alttan bakacak mi bunlar hep aklıMDA soru işareti yine kendime yaptim.başınızı da agrittim bebeğimde hiç durmuyor surekli memede şimdide ayakta salliyorum
Ah canım benim. İnsan ne yaparsa kendine yaparmış.... Bak şükretmen için Rabbim sana 2 evlat vermiş ve
Yanında olan bir eş... Yaşadıkların asla unutulmaz ama hafifleyecek zamanla. Hele bebiş büyüsün vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksın. Kızın da en büyük yardımcın bence. Sıkma canını herşey hallolur Allahın izniyle. Kendine iyi bak sen iyi olursan ailen de iyi olur. Çok geçmiş olsun tekrardan.
Kızlar bugün hemşire geldi eve beni ve bebeği kontrol etmeye burda doğumdan sonra eve geliyorlar 2-3 kere kontrolle.
Bebiş iyi kilo alıyor çok şükür 🙏🏼 Benim dikişlerime baktı alttan ilk kez bana gösterdi aynayla 🙄😩. Özel krem verdi ona sürmem lazım baya kesi olduğu için 2 ayda anca düzelir dedi 😏 ama verdiği krem uyuşturduğu için orayı rahat hareket edebiliyorum çok şükür 🙏🏼

Kızlar bu arada keşke almasaydın ya da alsaydım dediğiniz birşey oldu mu ?

Ben bebek arabasına pişman oldum çok ağır ve zor kapanıp açılıyor birinci kattayız asansör yok merdivenden indirip çıkaramadım ağır geldi. 😩😩

Sağ olsun eşim yeni bebek arabası aldı bu tek elle kapanıp açılanlardan anneye dönük olup yeni doğan modeller cybex markası çanta gibi oluyor kapanınca 6 kilo toplamda takılıp çıkarılan parçası da yok. Diğerini annemlere verdik Eren’e baktıklarında kullanırlar.

Birde keşke 1 aylık pijama daha fazla alsaydım diyorum 😅 her gün makina dönüyor ya 🤣

Kıyafet... O kadar zor durumda kaldım ki... Kızkardeşim ve arkadaşım epey kıyafet vermişti. Ben bişi almadım
Ama bizim oburikse 3-6 ay ayaklı tulum bile olmadı resmen tulumlar elimde patladı. Bazılarını kalıbı o kadar dar ki 6 ay yazıyor ama mümkün değil olmadı...annem neyse ki lcw den zıbın alt takım almış. Şu an 3-6 ay tam oluyor. Ama öbür ay olmaz. Keşke son ay bebeğin kilosuna göre alışveriş yapsaymışım ilk fırsatta kıyafet almalıyım. İnt den güvenemiyoruö her markanın kalıbı farklı
masallah ya . bizimki gunde 3 saat toplasan uyumuyor. Bak bu saat oldu hala gözleri açık bagira bagira agliyor. artik çaresiz hissediyorum.
Ağlamasının sebebi ne ki? Gaz sancısı mı var canım? 3 saat çok az kuzum yenidoğan en az 16-18 saat uyumalı. Aç olabilir mi? Sadece emziriyor musun canım

Canim oncelikle cok gecmis olsun. Evet anliyorum iki cocukla ilgilenmek zor. Ozellikle hastane isleri girince vs. O yuzden hastane isleriji en aza indirmek icin once ruh sagligini yoluna koyman lazim. Cunku eger stresee devam edersen daha cok hastaneye yolun dusecek.. kendini artik toparlaman gerekiyor. Cok zor seyler yasadin biliyoruz ama o iki kuzun icin toparlamak zorundasin artik. Uzme kendini.. kendini caresiz hissettiginde bol bol insirah suresini oku. Anlmiyla oku.. rabbim buyuk elbet bir kolaylik verecek sana. 💙

Bizim araba da cok agir canim puseti fln ama ben yine de iyi ki dedim. Cunku alistim ve rahat kullaniyorum. Arabaya da sigiyor katlandiginda. Evet cybexler cok guzel ama burada asiri ucuk fiyatlari.
Ben de kesinlikle yenidogan tulumunu daha cok almaliymisim dedim. Bir de bizimkinin kilosu cok hizli ilerlemedigi icin her gun yikaniyor camasir. Bir tik buyuk kiyafetlere gecemedik henuz.

Bir de ben emzirme atletini keske dah cok alsaymisim diye dusundum. Ben sutyen cok almisim ama atlet az almisim. Simdi sutyen kullanmiyorum hic. Atletler cok pratik oluyor.

melike222 melike222 bezi sormussun canim biz hala 0 kullaniyorz. 1 numara buyuk geliyir bnm kuzuya. Simdi sleepy nin 1 numarasini aldik bakalim onu deneyecegiz bir de. Buyuk olunca daha cok kizartiyor hareket ettikce surtuyor sanirim. Cok sukur pisik fln olmadi ama bakalim.

Burdada Cybexler çok pahalı o yüzden eşim sağ olsun dedim 🤣. Bebiş gelmeden önce gereksiz pahalı gelirdi ona bu tarz şeyler bebişten sonra kendi de ikna oldu 🙏🏼.

Bende kendime 2 atlet almıştım yıkayıp yıkayıp giyiyorum 😩.

Bizim bez epeydir sıkıyordu en gevşek şekilde bağladık. Hatta 1 paketi hiç açmayıp benden 1 hafta sonra doğum yapan arkadaşıma verecektim. Onlarda aynı marka kullanıyor ama çok almışlar. Mecburen kullandım
Şimdi 2 ye geçince yavrum rahatladı...en son dün evde kendimiz tarttık 5 kg geldi oğluş. Ama tabii doktorun tartısı farklı olabilir. Prş kontrol var çıkar ne olduğu

Ah canım benim. İnsan ne yaparsa kendine yaparmış.... Bak şükretmen için Rabbim sana 2 evlat vermiş ve
Yanında olan bir eş... Yaşadıkların asla unutulmaz ama hafifleyecek zamanla. Hele bebiş büyüsün vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksın. Kızın da en büyük yardımcın bence. Sıkma canını herşey hallolur Allahın izniyle. Kendine iyi bak sen iyi olursan ailen de iyi olur. Çok geçmiş olsun tekrardan.

Kıyafet... O kadar zor durumda kaldım ki... Kızkardeşim ve arkadaşım epey kıyafet vermişti. Ben bişi almadım
Ama bizim oburikse 3-6 ay ayaklı tulum bile olmadı resmen tulumlar elimde patladı. Bazılarını kalıbı o kadar dar ki 6 ay yazıyor ama mümkün değil olmadı...annem neyse ki lcw den zıbın alt takım almış. Şu an 3-6 ay tam oluyor. Ama öbür ay olmaz. Keşke son ay bebeğin kilosuna göre alışveriş yapsaymışım ilk fırsatta kıyafet almalıyım. İnt den güvenemiyoruö her markanın kalıbı farklı

Ağlamasının sebebi ne ki? Gaz sancısı mı var canım? 3 saat çok az kuzum yenidoğan en az 16-18 saat uyumalı. Aç olabilir mi? Sadece emziriyor musun canım

Aynen kuzum her markanın kalıbı farklı en iyi canlı görüp almak 🙏🏼 Hamileyken maalesef almak zorundayız bebişin kalıbını bilmeden. Çoğunun ellimizde kalması normal. Bundan sonra artık tam kalıbına göre alırız ❤️

emziriyorum ama mama verdigimde oluyor mecbur kaliyorum. yoksa hic susmadan saatlerce agliyor. gazini da cikartiyoruz. doyamadigi icin agliyor kuzum. :KK43: hic memeyi birakmak istemiyor yapisiyor saatlerce

Günaydın kızlar❤
Hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz?
Nurse harveys kullandık ddün bitti. 10 gün anca yetti. Ama dün colinox damla aldım. Çünkü o mamanın içine damlatılınca köpüğünü alıyor böylece gaz olmuyor. Kızımda kullanmıştım. 3.@ayın sonunda gaz problemi kalmamıştı
Bende sırtımı üsüttüm sanırım kızkar etlerimi çekiyorlar sanki sırtım çok agrıyor. Yalnızım ilk günden beri ve ilk cocugum benim. Gece yelekte giyyorum ama bi iki kere dikkat etmedim o zaman oldu heralde 😥
Aman canım dikkat et .gece 2 kez üst değiştiriyorum bazen. Bişi olmaz deme oluyor çünkü hassas dönemdeyiz
emziriyorum ama mama verdigimde oluyor mecbur kaliyorum. yoksa hic susmadan saatlerce agliyor. gazini da cikartiyoruz. doyamadigi icin agliyor kuzum. :KK43: hic memeyi birakmak istemiyor yapisiyor saatlerce
Oyy kıyamam..açlıktan uyuyamıyorlar. Sütünü de sağıp ver canım sık sık besle 2 saati bekleme

masallah ya . bizimki gunde 3 saat toplasan uyumuyor. Bak bu saat oldu hala gözleri açık bagira bagira agliyor. artik çaresiz hissediyorum.
kuzum bebek durduk yere ağlamaz ya açtır ya gazı vardır ya seni istiyodur ya altı ıslaktır,30 cc mama ver bi gözlemle napıyo uyuyosa açlıktan ağlıyodur,her emmeden sonra omzuna al sırtını sıvazla gazı çıksın, doymadığı zaman benim kuzumda ilk günler hiç uyumuyodu mama meme devam et bol bol emzır sütün gelsin, daha çok küçük anca alışıyo dünyaya

Günaydın kızlar, ne güzel hepiniz bebeklerinize kavuştunuz şimdi sizin sohbetlerinizi okumak bana çok farklı geliyor. Ben Mayıs annesi olacağım inşallah. Bebeğim makat gelişli duruyor bu yüzden sezaryen olacak epidüral ile. Açıkçası kendimi hep normal doğuma hazırlamıştım epey korkuyorum. Sizlerinönerileriniz var mı diye bir sormak istedim sezaryen ile ilgili, öncesinde ne yapmalı, operasyon sırasında nasıl sakin kaldınız, acı hissettiniz mi? makat gelişli sezaryen olan oldu mu aranızda, daha mı zor oluyor acaba? Bir de sonrasında çabuk toparlanmak için önerileriniz var mı?
hepinizi tebrik ederim tekrardan! Darısı başımıza artık..

Günaydın kızlar bir sorum olacak.emzirmeye başlar başlamaz diğer göğsüm kendiliğinden sızlamaua ve akmaya başlıyor.hafif bi sızı değil ama rahatsz edici bir sızı.sizdede oluyor mu?
Günaydın canım, bende de oluyor.
Birini emzirirken diğer göğsüne de süt iniyor. :) Bu normal ve iyi birşey.

Günaydın kızlar, ne güzel hepiniz bebeklerinize kavuştunuz şimdi sizin sohbetlerinizi okumak bana çok farklı geliyor. Ben Mayıs annesi olacağım inşallah. Bebeğim makat gelişli duruyor bu yüzden sezaryen olacak epidüral ile. Açıkçası kendimi hep normal doğuma hazırlamıştım epey korkuyorum. Sizlerinönerileriniz var mı diye bir sormak istedim sezaryen ile ilgili, öncesinde ne yapmalı, operasyon sırasında nasıl sakin kaldınız, acı hissettiniz mi? makat gelişli sezaryen olan oldu mu aranızda, daha mı zor oluyor acaba? Bir de sonrasında çabuk toparlanmak için önerileriniz var mı?
Sağlıkla kucağına al cnm inşallah ,sezeryan için hiç korkma sadece o anı yaşa ,ameliıyathane ekıbı seni rahatlatır onlar çok güler yüzlü oluyo ,anestezi uzmanı seninle sürekli konuşuyo hiç bir ağrı acı hissetmiyosun korkma o an Rabbim de bi ferahlık verıyo bende cok korkan biri olarak yazdım bunları sana,güzel haberlerini bekliyoruz

Günaydın kızlar bir sorum olacak.emzirmeye başlar başlamaz diğer göğsüm kendiliğinden sızlamaua ve akmaya başlıyor.hafif bi sızı değil ama rahatsz edici bir sızı.sizdede oluyor mu?
Benimde öyle canım.. Diğeri de sızlar ve akar. Bazen göğüs pedinden de çıktığı oluyor

Oncelikle saglikla kucaginiza almayi nasip etsin allah diyelim. Sureci ne kadar kabul ederseniz o kadar kolay oluyor. Bende hep normale endekslemistim kendimi. Bebek kanala giremedi, kordon dolandi, suyum azaldi derken kontrole gittim seni yarin alalim dediler. Ogluma kavusacagim ani dusunerek gittim hastaneye.. hic ameliyata odaklanmadimm.. ztn hali hazirda oyle ya da boyle bir aci cekecektim. Ama sonuc mukemmel olacakti.. ve oyle de oldu 😍 evet ilk gun cok agriniz oluyor ama cok cabuk geciyor. Ve inanin degiyor.. rabbim kolayliklar versin.. simdiden tebrik ediyorum 🙏😍 guzel haberlerinizi de almak dilegiyle..

Nurse harveys kullandık ddün bitti. 10 gün anca yetti. Ama dün colinox damla aldım. Çünkü o mamanın içine damlatılınca köpüğünü alıyor böylece gaz olmuyor. Kızımda kullanmıştım. 3.@ayın sonunda gaz problemi kalmamıştı

Aman canım dikkat et .gece 2 kez üst değiştiriyorum bazen. Bişi olmaz deme oluyor çünkü hassas dönemdeyiz

Oyy kıyamam..açlıktan uyuyamıyorlar. Sütünü de sağıp ver canım sık sık besle 2 saati bekleme

Canım ben biberonu dr harverys in kullanıyorum o gaz oluşumunu engelliyor ama 1 tane gaz damlası edinmem lazım arttı çünkü😐
Öncelikle hayırlı olsun canım bende kendimi son ana kadar normal doğuma şartladım ama 35. Haftada plesentamın aşağıda olduğunu öğrendim 38 e kadar bekledik inme ihtimaline karşı ama inmedi ve doktorum da yarın alalım dedi 🙈 korktum ben ama sen korkma ben genel anezteziyle oldum çok rahat geçti başım da ağrımadı bebeğime odaklandım sende öyle yap onu görmeyi arzula o zaman hafifliyor ☺️

Canım ben biberonu dr harverys in kullanıyorum o gaz oluşumunu engelliyor ama 1 tane gaz damlası edinmem lazım arttı çünkü😐

Öncelikle hayırlı olsun canım bende kendimi son ana kadar normal doğuma şartladım ama 35. Haftada plesentamın aşağıda olduğunu öğrendim 38 e kadar bekledik inme ihtimaline karşı ama inmedi ve doktorum da yarın alalım dedi 🙈 korktum ben ama sen korkma ben genel anezteziyle oldum çok rahat geçti başım da ağrımadı bebeğime odaklandım sende öyle yap onu görmeyi arzula o zaman hafifliyor ☺
Ay bu gaz hepimize dert artik demekki.. ben de nurse harvesy‘s kullaniyorum ama cok damlatmiyirum. Alissin istemiyorum. Ama cok zorlaniyor. Doktora sordum onerisi olursa sana da paylasayim cnm.

X