2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar benim eşim sadece büyük kıza bakıyor. Bebeğe hiç ama hiç fırsat bulamıyor. Kızım küçükken de başka odada yatardı migreni tutuyor diye. Bütün öz bakımını ben yaptım kızımın. Ama işten gelir gelmez başka hiç bir şey yapmaz yatana kadar kucağına alır, oynatır, gezidirir... herkes başka bir şekilde destek oluyor işte. Ben memnunum. Ama bazen haksızlık ediyor. Hamileyken ben erken yatıyordum o daha sonra kızı yatırıyordu. Geçen gün sen arkanı döndün yattın ben baktım dedi. 2 sene başka odada kaldı o zaman kim baktı? Hamileyken bir kaç ay kendi uyuttu hemen benim yaptıklarımı unuttu. Böyle yapınca yardımının kıymeti de olmuyor.

Gaz için günde 2-3 çay bardağı kimyon çayı içiyorum işe yarıyor gibi.

Annem gitti. Yatılı bakıcımız var onunla bakıyoruz. Tek çocuğa yalnız bakılabilir de ikisine bakmak imkansız bence. Annem kardeşimle bana yalnız bakmış 10 ay işe dönene kadar. Aklım almıyor valla
Merhaba kızlar kalça ultrasonu ne zaman çektireceksiniz biz 45. Gün gideceğiz erkenmiki birde sağlık Ocağı göz muanesi istiyor hiç göze muane ettiren oldunu
biz yarın gidicez canım göz muayenesine 3. Haftada gidiliyor biz 4. Haftamıza girdik. Yarın yazarım merak edersen

Merhaba kızlar kalça ultrasonu ne zaman çektireceksiniz biz 45. Gün gideceğiz erkenmiki birde sağlık Ocağı göz muanesi istiyor hiç göze muane ettiren oldunu
Bize doktorumuz her iki testide 2.ay kontrolünde yapalım dedi. Sağlık ocağı aynı şeyi söyledi, göz testini verem aşısında yapalım dedi.
Bence 45 gün erken.

Sana öyle gelmesin canım sütün yetiyordur bence ama takviye almakta fayda var :)
Hurma ye bol bol şifa olsun ☺
Ben bazen aç kalıyorum kızdan tek yediğim hurma oluyor 😊

Uyumuyoruz dedikodu kaynatıyoruz 😂

Bende açıyorum benim tembel totolu tosba çıkartamıyo 😂

Dün kız saatlerce uyumayınca senin mesajı görüp damladan verdim yine banamısın demedi sabaha hortlattı benide kendinide 😂
Hahaha dün benimki o kadar uyuyunca damlayı rafa kaldırdım sende uyusun diye mi verdin 😂

Kızlar bezde 1 numaradan ne zaman 2ye geçtiniz
Biz 10 gün önce geçtik canım. 45 günlükken. Geç bile kalmışız. Bacaklarını sıkmaya başlamıştı. 2 numara daha rahat.
Hatta açılmamış 1 paket 1 numara bez kaldı elimizde. Hamile bir komşumuza hediye ettim.
Eğer sıkıyorsa hiç durma sen de geç.

Tabii ki iyi haftalık 150-200 gr alım iyi diyor doktorlar maşaAllah. Pişik niye oldu ? Bezden mi ıslak mendilden mi kuzum? Takip et onu değiştir olmazsa.
Maşaallah herşey yolunda yani. Ne güzel.
Emerek bu kilo alımı, 200 gram iyi canım. Günlük 25-40 gram alması normalmiş. Sarılık da kalmamış artık.
Poposuna dikkat et kuzum, çok canı yanar bebişin. HuzursuZluk yapabilir. Bende pamukla temizliyorum, ebebekin babyme pamuğunu kullanıyorum. Pişik kremi de bepanthol kullanıyorum. Çok memnunum. Ya bezden ya Pamuktan olmuştur, bir gözlemle bakalım canım hangisiyse değiştir. Gerçi bazen bebeğin kendi kakası da yapabiliyor. Kalça usg'yi doktorumuz bizden de 2.ay kontrolünde istedi. Haftaya İnşaallah.

Kızlar popo temizliğinde ıslak mendil hiç kullanmıyorum
Ben de Babyme pamuk kullanıyorum, kaynamış soğumuş suyu kapaklı bir kutuya koydum onda ıslatıp siliyorum
Gün içinde de bir iki kez poposunu yıkıyoruz

Bez olarak da prima premium cera kullanıyoruz

İnşallah bu hametan krem işe yarar
Bepantol krem de aldık bugün

İkisini dönüşümlü mü kullanmalıyım

Ben de Babyme pamuk kullanıyorum, kaynamış soğumuş suyu kapaklı bir kutuya koydum onda ıslatıp siliyorum

Canım yanlış anlama ama primaya hiç güvenmiyorum ben.
Hangi pişik kremi daha etkili bilmiyorum kuzum ama dönüşümlü kullanman daha iyi olur.

Kızlar bebeğim 34 günlük, gündüzleri filan maşallah diyeyim baya uyuyor, aslında gün gün değişiyor, uymadığı günler de oluyor ama çoğu zaman uyuyor, uyanık kaldığı süre biraz az gibi. Sizin de böyle mi, c9k mu uyuyor benimki acaba, normal midir ki

Canım toplamda 14-18 saat uyuyabilir. 1-1.5 saat uyanık kalabilir. Maşallah uyusun bol bol. Benimkinin uzun 1 uykusu ya var ya yok gündüzleri. En fazla 15-20 dk uyuyor sonra 1.5-2 saatte ancak geri uyutuyorum. Gaz yüzünden rahat değil.
Allahım başka dert vermesinde kızlar hepimizin sıkıntıları başka başka ,bende de acayip bi ter var ,biraz iş yapım ya da bebeği emzirirken zorlanıyım nasıl terlıyorım böyle kaynar kaynar ter sanki ,sonrada yelek giymesem buz gibi oluyorum, bugün 32 gün lohusalıkta
canım dikkat et o ter hasta ediyor. Sırtına ve göğsüne havlu koy. Ben atletlerin göğüs kısmını kesip emzirme atleti yaptım sürekli değiştiriyorum.
Benim bebeğimde yeşil kaka yapıyor bugün doktora sorduk normal dedi
sağol canım
melike222 melike222 anne sütünden alerji oldu muhtemelen. Kızıma da olmuştu. 1 ayda geçmişti. İnşallah bu da geçer

Kızlar biz de alt temizliğinde pamuk su ve zeytinyağı kullanıyoruz. Islak mendillerde bir sürü kimyasal var. Pamuğu ıslatıp biraz zeytinyağı damlatıyorum çok güzel temizliyor ve bakım yapıyor.
71452C0B-69E4-4273-866C-872F75F92FE3.jpeg

Ben de prima aldım yeni doğduğunda pişik yaptı. Kızımda bambo organik kullanmıştım şimdi çok pahalı olmuş. pingo markayı keşfettim şimdi de. Kimyasal yok içinde yumuşacık. Biraz pahalı ama değer. 2 yıl üstlerinde kalıyor.

Canım benim kızda pişik oldu :KK43:
Hastanede de aynı marka bez kullanıldı o zaman bir sorun yoktu.Evde kendim pamukla yapıyorum temizliğini acaba omu yaptı çözemedim
Pamuk yapmaz sanırım canım bezden ya da çişin. içindeki asitten olabilir. Mesela çiş yapınca ağlıyor mu ? Bazen kaka kalınca da pişik yapar Ama sen emzirmeden önce altını alıyorum demiştin. Muhtemel bez gibi görünüyor.
Kızlar bezde 1 numaradan ne zaman 2ye geçtiniz
Canım bize 4 günlükken hemşire 2 numara kullanın dedi...nasıl yanı dedim biz 1 numara aldık. İyi de dedi bebek iri sıkıyor dedi.. Ama biz 4 paket almış olduk ve dün bitti zaten günde 10 kez değiştirdiğimiz için...
Bugün 2 numaraya geçtik
Bizim hatamız bebeğin kilosuna göre almadık 3 ay önceden alınca mecburen kullandık.

İki krem de çok iyi canım tercih edip birini kullanabilirsin ya da dönüşümlü sen bilirsin. Premıum care biz de kullanıyoruz biz de pişik yapmadı. Pamuk olarak ipek in bebek temizleme pamuğunı aldım skeepy in de yenidoğan ıslak havlusu ben memnun kaldım

Canım yanlış anlama ama primaya hiç güvenmiyorum ben.
Hangi pişik kremi daha etkili bilmiyorum kuzum ama dönüşümlü kullanman daha iyi olur.

Yok canım neden yanlış anlayım 😊
Bez de baya almıştık ya inşallah pişik sebebi bez değildir 😬

Daha bugün 2ve 3 numarasını da internetten aldı eşim, 500 liralık bez aldım diyordu 😬😬

Pamuk yapmaz sanırım canım bezden ya da çişin. içindeki asitten olabilir. Mesela çiş yapınca ağlıyor mu ? Bazen kaka kalınca da pişik yapar Ama sen emzirmeden önce altını alıyorum demiştin. Muhtemel bez gibi görünüyor.

Canım bize 4 günlükken hemşire 2 numara kullanın dedi...nasıl yanı dedim biz 1 numara aldık. İyi de dedi bebek iri sıkıyor dedi.. Ama biz 4 paket almış olduk ve dün bitti zaten günde 10 kez değiştirdiğimiz için...
Bugün 2 numaraya geçtik
Bizim hatamız bebeğin kilosuna göre almadık 3 ay önceden alınca mecburen kullandık.

İki krem de çok iyi canım tercih edip birini kullanabilirsin ya da dönüşümlü sen bilirsin. Premıum care biz de kullanıyoruz biz de pişik yapmadı. Pamuk olarak ipek in bebek temizleme pamuğunı aldım skeepy in de yenidoğan ıslak havlusu ben memnun kaldım

Kakası gazla çıkıyor, annem de kakanın asidi pişik yapmıştır dedi

Bir de annem doğal iyi olur dedi zeytinyağlı yeşil sabun var ya onla yıkadı poposunu 😔
Belki de o sabun yaptı

Bezini hiç bekletmeden alıyorum

Lohusalık sıtması deniliyor bende de var hemde çok fena. Üşüme titreme terleme karışık.
Çok sıkıntılıyım bu konuda. :KK43:
AMan üşütme dikkat et özellikle gece emzirmeye kalktığında.
Sağol cnm, yelek giyiyorum her kalktıgımda

Kakası gazla çıkıyor, annem de kakanın asidi pişik yapmıştır dedi

Bir de annem doğal iyi olur dedi zeytinyağlı yeşil sabun var ya onla yıkadı poposunu 😔
Belki de o sabun yaptı

Bezini hiç bekletmeden alıyorum
Zeytinyağlı sabun en güzeli en doğalı pişik yapacağını sanmam..yeşil kaka yapıyor dedin ya kakanın içindeki asit olabilir canım. En güzeli her kaka sonrası popişi ılık suyla yıkayıp kremini sür bi kaç güne düzelir Allahın izniyle.
Yok cnm 15 gündür var
Lohusa iken oluyor canım terleme soğuma titreme... Benim bu lohusalıkta olmadı yanı ilk günler bi kaçkez kabus gördüm su içinde kaldım ama sonra geçti. Kendine dikkat et özellikle gece uyanınca.

Ben İlkinde çok fenaydım aşırı terlemekten üşütmüştüm belim tutulmuştu 1;5 ay öksürmüştüm yataktan sürünerek kalkıyordum ayy Allahım kimseye yaşatmasın çok zor.

X