2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Aynı benim kızı anlattın canım. Tam olarak derdi asşında gaz devamlı emdiği için sindirmekte güçlük çekiyor gaz yapıyor. Aslında çoğu ağlama sebebi emmek istemesinden değil gazı tam çıkmadığı devamlı yaptığı için oluyor. Göğsümün birini emziriyorum gazını çıkarıyorum diğerini emiyor tekrar çıkarıyorum üçüncüye memeye döndüğümüzde kakasını yapmak istiyor. Bu düzen bir bozuldu mu devamlı emmek ister gibi ağlıyor
Bizim düzenimiz çok değişik. Daha doğrusu bir düzenimiz yok. Sen iyi tutturmuşsun canım.
İlk 1 ay hergün düzenli birkaç kez kaka çiş yapıyordu şimdi 2 günde bir kaka yapıyor bol çiş var.
Çok huylu alıngan bir bebeğim var. Hep kucakta zaten, bıraktığın an mızıldanıyor. Doğduğundan beri zor uyutuyorum. Hiç 2 saatten fazla uyuduğunu görmedim. O da çok nadir. 15 dk uyuyup 2 saat bakınıyor. Beyaz sesle, klasik müzikle uyutuyorum. Kapattığın yada sallamadığın an uyanıyor. Kalabalığı hiç sevmiyor eve birkaç kişi gelse; kucaklarına almamalarına rağmen tüm gün huysuzlanıyor. Uzun uzun yazdım bilerek. Önerin varsa bekliyorum canım.

Tünaydın kızlar❤
Kucakta ipektoş emerken bende kahvaltımı yapıyorum şuan😩

Sling alıcam sanırım sizce sling mi kangru mu? Bebek arabası da zor oluyor apt 3 4 basamak merdiven var kaldırmam gerek dikişlerime zarar gelir diye de korkuyorum. Hep eşimle çıktık dün de parka gittik gezmeyi pek seviyor bizim kız hep uyudu😃 eşim de annesine çekmiş diyor. Salı günü aşı için gideceğiz ve yalnız çıkmayı düşünüyorum inşallah yolda ağlamaz😐

Kızlar ben bebeğe bu zamana kadar hiç eldiven takmadım şapka takmadım üstü de gayet ince hiç sarıp sarmalamıyorum😂 yüzünü arada çiziyor ama geçiyor hemen dokunsun istiyorum emerken de göğsüme tutuyor elleriyle ya da ben onun elinden tutuyorum şimdi kombiyi de kapattık esirgemek istemiyorum alışsın sıcağa da soğuğa da
Ben atlet, kısa kollu zıbın ve bir üst giydiriyorum. Alltta da bir kilotlu çorap birde patikli alt giydiriyorum. Şapka ve eldiven banyodan banyoya. Ama az evel emzirirken baktım alnı sıcak. Ateşini ölçtüm 38 çıkınca soydum hemen. Düştü ateşi 37 ye. Neden çıktı anlamadım. Benim bu sene ateşle imtihanım var sanırım.

Son düzenleme:
Ben alıştıramadım valla. Bu aralar bu konuya odaklıyım. Bir yöntem bulursan buraya yaz canım.
canım valla.ben şekere reçele bile.batirdim bir süre alıp geri bırakıyor, burda bi arkadaş.air marka.gibi bisey demisti onu mu alsam bilemedim, buarada biz de bahçemize geldik ankaranin pis havasından azcik uzakta 20190504_161523.jpg

İnan şuan bilmiyorum canım depomuz var mı sorucam hep unutuyorum. Demek ki bebişler açık havayı seviyorlar canım tek dezavantajı emzirmek eşim dışarıda izin vermiyor ben sağıp yanıma almıştım onu verdim maksimum 3 saat dışarıda kalabildik

Bende yalnızım canım başka bir çocuğum olsaydı baya sefil kalırdı şuan 😟 çünkü ben bile zar zor kahvaltı yapabiliyorum bıraksam ağlıyor bazen korkuyorum çay dökücem üstüne diye yemek de gündüz uyursa yapıyorum kaç gündür gündüzleri uyumuyor eşim geliyor sonra aparatif bir şeyler hazırlıyorum o yüzden sling alıcam da bizim kız emzik de tutmadığı için sevmez diye korkuyorum😏

Çok tatlısınız canım senin slinge baktım ben yorumlarda güzel inşallah ipektoş da sever ☺
Canım ben arabada emzirdim. Hemen yanımıza park etmiştik yoksa ben de dışarda emzirmem. Ben de mama almıştım yanıma öyle olunca uzun kaldık.
Aslında emzirme önlüğü alacağım her zaman kapalı bir ortam bulamayabilirim.
Son gün bakılıyor canım sükür 3.5 gibi çıktı sonuç çıktık evimize

Gözünüz aydın canım gayet iyi inş yükselmez hemenxik toparlanır
Ben atlet, kısa kollu zıbın ve bir üst giydiriyorum. Alltta da bir kilotlu çorap birde patikli alt giydiriyorum. Şapka ve eldiven banyodan banyoya. Ama az evel emzirirken baktım alnı sıcak. Ateşini ölçtüm 38 çıkınca soydum hemen. Düştü ateşi 37 ye. Neden çıktı anlamadım. Benim bu sene ateşle imtihanım var sanırım.
Ben de hep alnına bakarım. Alışkanlık olmuş kızımdan.ama niye ateşlendi ki.. Belki fazla gelmiştir üstündekiler.

Canım yanlış anlama beni ama neden kilotlu çorap giydiriyorsun hani hava alsa daha iyi olmaz mı. Ben mesela her bezini çıkarırken çoraplarını çıkarıyorum ki 2 dk bile olsa hava alsın bi de allah korusun hani ip falan dolanır diye kontrol ediyorum.

Olduk kuzum çok şükür dün gibi canlı yayın yapmıştım doğumumu :KK70:
Bu arada ilk günden beri ben kızıma yanlız bakıyorum canım vede tam bir gaz bombası 😂

Sağol canım tavsiye için bir araştırayım olmazsa. Dün doktor normal hırıltısı bir sorun yok dedi ama yinede insanın içi rahat etmiyor

Aynı benim kızda öyle duyan büyük insan yaptı sanar 😆😆 kakamızda törenle geliyor 😂
Aslında yalnız olmak iyi çünkü ev kalabalık olunca vallahi iş bitmiyor yemek dayanmıyor her gün çamaşır bulaşık mak çalışıyor. 1 gün arayla süpürmek gerekiyor. Lavabo tuvalet temizlemekten helak oldum ya.. Ama şu an mecburen böyle olmak zorunda. Hem de eylül ayına kadar :)

Canım ben arabada emzirdim. Hemen yanımıza park etmiştik yoksa ben de dışarda emzirmem. Ben de mama almıştım yanıma öyle olunca uzun kaldık.
Aslında emzirme önlüğü alacağım her zaman kapalı bir ortam bulamayabilirim.

Gözünüz aydın canım gayet iyi inş yükselmez hemenxik toparlanır

Ben de hep alnına bakarım. Alışkanlık olmuş kızımdan.ama niye ateşlendi ki.. Belki fazla gelmiştir üstündekiler.

Canım yanlış anlama beni ama neden kilotlu çorap giydiriyorsun hani hava alsa daha iyi olmaz mı. Ben mesela her bezini çıkarırken çoraplarını çıkarıyorum ki 2 dk bile olsa hava alsın bi de allah korusun hani ip falan dolanır diye kontrol ediyorum.
Neden yanlış anlıyım Canım :)
Ev serin üşür diye giydiriyorum. Her alt değiştirirken çıkarıyorum. Şimdide çıkardım. Ev sıcaktı bugün ama çıkarmak aklıma gelmemişti. Belkide üzerimdekiler fazla geldi belkide dün banyoda üşüttük bilemedim 🤷‍♀️. Üzerini soyar soymaz düştü ama ateşi. Bide bugün çok kustu. Kesik kesik kusunca iyi derler ama bilemedim.

merhaba kızlar bizim oğlan anne sütüne geçince tekrar ishal oldu mukuslu vede burnu tıkalı nefesini zor alıyor gibiydi başka bir doktora daha gittik kaka tahlili temiz cikti burnunu da aspratorle temizlediler çok birşey çıkmadı doktor inek sutu alerjisi ne bağladı bana diet verdi aklınızda bulunsun diye yazıyorum benim 3.çocuğum ama birtek bunda oldu 🤔

Canım hoşgeldin ❤ İpek hanımı emziriyordum bende sen nasılsın? Yokluğun çok farkediliyor yoksa geri mi döndün 🙏🏻
Dün biraz rahatsızlandım ateşim çıktı kuzum ama şimdi iyiyim şükür ☺️
Bir uğrayayım dedim merak ettim sizleri🙈

Dün biraz rahatsızlandım ateşim çıktı kuzum ama şimdi iyiyim şükür ☺
Valla özledik canım ❤️ Geçmiş olsun canım havalar ısınınca da hastalıklar şöyle bir uğruyor dikkat et kuzum

Valla özledik canım ❤ Geçmiş olsun canım havalar ısınınca da hastalıklar şöyle bir uğruyor dikkat et kuzum
Sağol kuzum dikkat ediyordum ama nasıl oldu anlamadım. Sen lohusasın hemen üşütürsün dyenlere kulak asmak gerekiyormuş acı tecrübe 😁 İpektoş nasıl💕?

Nasılsınız kızlar?
iyiz cnm Sen nasilsin, geçmiş olsun dikkat et kendine
merhaba kızlar bizim oğlan anne sütüne geçince tekrar ishal oldu mukuslu vede burnu tıkalı nefesini zor alıyor gibiydi başka bir doktora daha gittik kaka tahlili temiz cikti burnunu da aspratorle temizlediler çok birşey çıkmadı doktor inek sutu alerjisi ne bağladı bana diet verdi aklınızda bulunsun diye yazıyorum benim 3.çocuğum ama birtek bunda oldu 🤔
Benim kuzenim de de oldu 3.çocukta, bi arkadaşın 3.bebeğinde yine oldu,zorlu bi süreç 6 aya kadar geçer inş,sürekli kakasını kontrol et

İnan şuan bilmiyorum canım depomuz var mı sorucam hep unutuyorum. Demek ki bebişler açık havayı seviyorlar canım tek dezavantajı emzirmek eşim dışarıda izin vermiyor ben sağıp yanıma almıştım onu verdim maksimum 3 saat dışarıda kalabildik

Bende yalnızım canım başka bir çocuğum olsaydı baya sefil kalırdı şuan 😟 çünkü ben bile zar zor kahvaltı yapabiliyorum bıraksam ağlıyor bazen korkuyorum çay dökücem üstüne diye yemek de gündüz uyursa yapıyorum kaç gündür gündüzleri uyumuyor eşim geliyor sonra aparatif bir şeyler hazırlıyorum o yüzden sling alıcam da bizim kız emzik de tutmadığı için sevmez diye korkuyorum😏

Çok tatlısınız canım senin slinge baktım ben yorumlarda güzel inşallah ipektoş da sever ☺
Canim puseti sevdiyse bunu da sever bence. Mantik ayni cunku. Bizimki ikisinde de misil misil uyuyor 🙏🏻

Dün biraz rahatsızlandım ateşim çıktı kuzum ama şimdi iyiyim şükür ☺

Kuzum ne iyi ettinnn 😍 yoklugun cok farkediyor kuzum. Gecmis olsun dikkat et kendine bol bol meyve ye 🥰

X