2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
MaşaAllah aslında çok güzel kilo almış. Belki meme de durmak sakinleştiriyordur o yüzden ayrılınca ağlıyordur. Ama tabii bu da anneyi yıpratır. Bugün 3 saat tek kaldım. Anladım ki çok zor. Mercimek dibine tuttu emziriyordum kalkamadım. Çamaşırlar bitti makineden çıkardım 4 saat sonra astım. Ayakkabılığı boşaltmıştım yazlık kışlık ayırayım diye yapamadım.
En sonunda uyudu sonra da eşim geldi nefes aldım evde tek olmak çok zor. Annem 3 günlüğüne gitti perişan oldum...tek kalanlara Allah kolaylık versin.

Canım sen gece hep emziriyor musun? Gece nasıl oluyor? Yine aynısı mı sürekli memede ağlar durumda mı
Aynen canım tek çok zor oluyor. :KK43:
5 dkda duşa girmeyi, kahvaltı yapmayı, evi toplamayı öğrendim valla.
Anneler nimet tabi, kendi evime çıktığımdan beri çok zorlanıyorum. Gece İyice emip öyle uyuyor, uykusunda 4-5 kez kalkıp emiyor. Öyle sabahı ediyoruz. Gece uyku arası emdiği iÇin ağlar durumda olmuyor canım. Bizim en çok sıkıntımıZ akşam 6 ile gece 2 arası oluyor.
Çok bağırıyor Çığlık çığlığa memeyi bırakmıyor. :KK43:

Maşallah canm. Sen de hiç mama vermiyodun dimi? 2 haftada 1 kilo mükemmel. Inş benim bebiş de öyle kilo alır. Benimkide doğum kilosu iri olduğundan şimdi haftada 165 gram falan alio. O yüzde iyiyiz de tabi artırmak gerek. Göğüste daha fazla tutmam gerek yağlı sütten bolca alması için. Yoksa yaramio yavruma pek;(
Yok hiç mama vermedim ben. Hastanede de Doğum öncesi hemşirelere söylemiştim mama vermeyin diye, verilmedi.
Evet, kilosu iyi ama huzursuz, yinede doymuyor gibi. Sütüm mü yetmiyor, Anlam veremiyorum ki.
:KK43:
Meme işi sabır gerektiriyor kuzum valla, tutabildiğin kadar dişini sıkıp memede tut.

Canim masallah 15 gunde bir kilo çok iyi.emzik almayan bebekler anneyi emzik gibi kullanıyor.bence doyuyor o emmeyi seviyor.benim yegenimde oyleydi.3 yaşında oldu hala anne meme diyo arada
doktor da aynısını söyledi seni emzik gibi görüyor diye; emzik önerdi ama emziği aldıramadım canım. :KK43: birçok marka çeşit denedim almıyor. Diliyle itiyor.

Maşallah ne kadar güzel kilo almış. Benimki de aynı şeyi yapıyor ama emziğe alıştırabildik çok şükür. Kilo alımı o kadar beklemiyorum bakalım Salı kontrol var. Ayda 1 kilo alması benim için yeterli.
Canım kilosu çok önemli değil. Sağlıklı ve doyuyorsa; kafaya gramları çok takmamak lazım.
Emziğe nasıl alıştırdın canım? Hangi marka ve çeşit?
Ben alıştıramadım :KK43:

Bizimki de bayılıyor dışarıya. Piknikte 5 saat uyudu.. Emdi uyudu maşaAllah temiz hava iyi geliyor
Bebek arabasında uyudu bu arada rüzgarlıkta olduğundan hem rüzgar girmedi hem börtü böcek.

Kanguru biz almıştık ama eşim 2 kez kullanabildi rahat etmedi acayip terletmişti eşimi ve Çok kısa bir süre kullanılıyor..en iyisi bebek arabası bizim için.
Apartmanınızda depo var mı bebek arabasını oraya kilitlesen in çık yapmazsın kolay olur
Ayy ne güzel gezmelere çıkmışsınız.
İyi gelir tabi temiz hava. Dinlendirir kuzuşu, ohh misss..
Biz daha çıkamadık, pencereden izliyoruz dışarıyı sadece

Tünaydın kızlar❤
Kucakta ipektoş emerken bende kahvaltımı yapıyorum şuan😩

Sling alıcam sanırım sizce sling mi kangru mu? Bebek arabası da zor oluyor apt 3 4 basamak merdiven var kaldırmam gerek dikişlerime zarar gelir diye de korkuyorum. Hep eşimle çıktık dün de parka gittik gezmeyi pek seviyor bizim kız hep uyudu😃 eşim de annesine çekmiş diyor. Salı günü aşı için gideceğiz ve yalnız çıkmayı düşünüyorum inşallah yolda ağlamaz😐

Kızlar ben bebeğe bu zamana kadar hiç eldiven takmadım şapka takmadım üstü de gayet ince hiç sarıp sarmalamıyorum😂 yüzünü arada çiziyor ama geçiyor hemen dokunsun istiyorum emerken de göğsüme tutuyor elleriyle ya da ben onun elinden tutuyorum şimdi kombiyi de kapattık esirgemek istemiyorum alışsın sıcağa da soğuğa da

Canim cok haklisin oyle yapmak gerekiyor. Sapka ben de cok takmiyorum. Eldiven emzirirken fln cikartiyorum ama cogunlukla takiyorum. Cunku cok kotu tutup cekiyor yuzunu agzini fln cok fena.

Sling ve kanguru ise cnm bence baslarda ve yazin kesinlikle sling ki ben ztn wrap sling aldim. Kanguru daha kaba ve cok terletiyor diyorlar. Birde yenidogan icin cok uygun degil deniliyor. Ama tercih meselesi tabii.

Ayy ne güzel gezmelere çıkmışsınız.
İyi gelir tabi temiz hava. Dinlendirir kuzuşu, ohh misss..
Biz daha çıkamadık, pencereden izliyoruz dışarıyı sadece
Canim bence bir dneeyin ilk firsatta hem bebege hem bize cok iyi geliyor.

Canim bence bir dneeyin ilk firsatta hem bebege hem bize cok iyi geliyor.
Bir grip atlattık balgamı hala atamadı.
O yüzden korkuyorum üşütür müyüm diye. :KK43: aslında kapalı alanda mikrop daha çok yayılıyor. Çıkmak lazım.
Birde burası hep esintili yağmurlu şu günlerde.

Cuttingcorners Cuttingcorners canım sling al çok rahat ben dışarı markete gidiyorum büyük kızı parka götürüyorum çok rahat,hatta iş yaiyorm, benim oturma şansım yok iki çocuk yemek temizlik kimsem yok yanimda
Canım slingin markasını öğrenebilir miyim?
İki çocukla senin işin daha zor. Allahım kolaylık versin sana. 🙏
Bende sling almayı düşünüyorum.
En azından evde ufak tefek işlerimi Bari hallederim.

canım neko wrap sling aldım, mei tai baktım ama o çok pahalıydı 300 diyodu buna tuniko sitesinden kapıda ödemeli aldım 109 liraya

Bir grip atlattık balgamı hala atamadı.
O yüzden korkuyorum üşütür müyüm diye. :KK43: aslında kapalı alanda mikrop daha çok yayılıyor. Çıkmak lazım.
Birde burası hep esintili yağmurlu şu günlerde.

Esintiliyse bilemicem canim. Ama dedigin gibi kpali ortam daha cok mikrop ihtimali artiyor.

canım neko wrap sling aldım, mei tai baktım ama o çok pahalıydı 300 diyodu buna tuniko sitesinden kapıda ödemeli aldım 109 liraya
Ben de neko wrap sling aldim hatta su anda onda uyuyor cok memnunuz 🤗 cok huysuzdu geceden beri. Sardim uyuyor simdi

Eklentiler

• 55C313BB-C5A4-4D54-9A50-43B953AB34AE.jpeg
    55C313BB-C5A4-4D54-9A50-43B953AB34AE.jpeg
    79,2 KB · Görüntüleme: 62
Bizimki de bayılıyor dışarıya. Piknikte 5 saat uyudu.. Emdi uyudu maşaAllah temiz hava iyi geliyor
Bebek arabasında uyudu bu arada rüzgarlıkta olduğundan hem rüzgar girmedi hem börtü böcek.

Kanguru biz almıştık ama eşim 2 kez kullanabildi rahat etmedi acayip terletmişti eşimi ve Çok kısa bir süre kullanılıyor..en iyisi bebek arabası bizim için.
Apartmanınızda depo var mı bebek arabasını oraya kilitlesen in çık yapmazsın kolay olur

İnan şuan bilmiyorum canım depomuz var mı sorucam hep unutuyorum. Demek ki bebişler açık havayı seviyorlar canım tek dezavantajı emzirmek eşim dışarıda izin vermiyor ben sağıp yanıma almıştım onu verdim maksimum 3 saat dışarıda kalabildik
Cuttingcorners Cuttingcorners canım sling al çok rahat ben dışarı markete gidiyorum büyük kızı parka götürüyorum çok rahat,hatta iş yaiyorm, benim oturma şansım yok iki çocuk yemek temizlik kimsem yok yanimda

Bende yalnızım canım başka bir çocuğum olsaydı baya sefil kalırdı şuan 😟 çünkü ben bile zar zor kahvaltı yapabiliyorum bıraksam ağlıyor bazen korkuyorum çay dökücem üstüne diye yemek de gündüz uyursa yapıyorum kaç gündür gündüzleri uyumuyor eşim geliyor sonra aparatif bir şeyler hazırlıyorum o yüzden sling alıcam da bizim kız emzik de tutmadığı için sevmez diye korkuyorum😏
Esintiliyse bilemicem canim. Ama dedigin gibi kpali ortam daha cok mikrop ihtimali artiyor.

Ben de neko wrap sling aldim hatta su anda onda uyuyor cok memnunuz 🤗 cok huysuzdu geceden beri. Sardim uyuyor simdi
Çok tatlısınız canım senin slinge baktım ben yorumlarda güzel inşallah ipektoş da sever ☺️

İnan şuan bilmiyorum canım depomuz var mı sorucam hep unutuyorum. Demek ki bebişler açık havayı seviyorlar canım tek dezavantajı emzirmek eşim dışarıda izin vermiyor ben sağıp yanıma almıştım onu verdim maksimum 3 saat dışarıda kalabildik

Bende yalnızım canım başka bir çocuğum olsaydı baya sefil kalırdı şuan 😟 çünkü ben bile zar zor kahvaltı yapabiliyorum bıraksam ağlıyor bazen korkuyorum çay dökücem üstüne diye yemek de gündüz uyursa yapıyorum kaç gündür gündüzleri uyumuyor eşim geliyor sonra aparatif bir şeyler hazırlıyorum o yüzden sling alıcam da bizim kız emzik de tutmadığı için sevmez diye korkuyorum😏

Çok tatlısınız canım senin slinge baktım ben yorumlarda güzel inşallah ipektoş da sever ☺
canım benimkide emzik almıyor, nasıl tutacak bilmiyom tutsa büük kolaylık olurdu bize

bilmiyorum kuzum anlam veremiyorum memeden ayrılmıyor çok daraldım. Sürekli kucakta memede. Kıpırdayamıyorum bile :KK43:
Süt azalınca ve meme ağzından düşünce bağırıyor kızarıyor. Zor sakinleşiyor.. Foşur foşur gelince güzel emiyor. Sürekli sütüm çoğalsın diye takviye yapıyorum kendime.
Doktor emzik önerdi ama almıyor diliyle itiyor. Alsa rahatlarım belki.
Bana da doymuyor gibi geliyor ama bir taraftan da kilosu çok iyi.
Şu son 15 günde 1 kilo almış.Anlam veremiyorum. :KK43:
Daha dün dedi canım doktor devamlı emdiği için kilo yapıyor gazı tam çıkmadan emmeye geçiyor buda bebekte devamlı emme ihtiyaçı oluşturuyor. Gazı çıkıp düzenli emse çok rahat olursun aslında

Ay o kadar oldunuz mu zaman ne çabuk geçti ya..maşaAllah kuzuya.

Kızım da ben de tek kaldım annem kırkı çıkınca arkasına bakmadan gitmişti :))
Ama şimdi evde babam var hasta ve saatinde ilaç alması lazım o yüzden yemek yemeli ve onun yemekleri ayrı yapılıyor. Babam da canım benim önemli değil kızım yerim bişiler diyor Ama işte öyle olmuyor..annem en azından yemek yapıyor o bile bana büyük iyilik diğer işleri Zaten hallediyorum. Kızım okuldan geliyor eşim de geliyor o zaman rahatlıyorum bana yardımcı oluyorlar.
Olduk kuzum çok şükür dün gibi canlı yayın yapmıştım doğumumu :KK70:
Bu arada ilk günden beri ben kızıma yanlız bakıyorum canım vede tam bir gaz bombası 😂
Hava kuruysa odayı nemlendirir rahat nefes alır diye
Sağol canım tavsiye için bir araştırayım olmazsa. Dün doktor normal hırıltısı bir sorun yok dedi ama yinede insanın içi rahat etmiyor
Canim benimki alttan bir gaz cikariyor büyük insanlar gibi.annem diyor toplumda yapsa bizim yaptığımızı sanacaklar🤣🤣🤣🤣
Aynı benim kızda öyle duyan büyük insan yaptı sanar 😆😆 kakamızda törenle geliyor 😂

Daha dün dedi canım doktor devamlı emdiği için kilo yapıyor gazı tam çıkmadan emmeye geçiyor buda bebekte devamlı emme ihtiyaçı oluşturuyor. Gazı çıkıp düzenli emse çok rahat olursun aslında
Çok dikkat ediyorum. Gazını güzelce çıkarıyorum hem kucakta hem yüzüstü yatırıp; masaj yaparak. Doktorumuz öğretmişti.
Gaz çıkarma da problemi yok aslında yetişkinler gibi gaz çıkarıyor hem ağızdan hem popodan. Ama daha da çıkması gerekiyor sanırım, sancı çekiyor çünkü. Anlamadım kuzum valla tam olarak derdini. :KK43:
Doktorumuzun tek söylediği; memeyi alışkanlık yapmış, obur bir bebek, emzik öneriyorum, gazına da faydası olur dedi.
Emzirdikten sonra ve uyku sırasında kısa süreli ver dedi. Ama almıyor emziği. İtiyor. Herkes şekere reçele batırıp ver diyor ama ağır gelir midesini yakar diye korkuyorum.

Maşallah zaman ne çabuk geçiyor
Gaz masajını nasıl yapıyorsun canım

Ben de daha iyiyim çok şükür
Dikişlerim de iyileşiyor ama ağrı oluyor hala
Uyurken yapınca uyanınca rahat yapıp emiyor canım aklında olsun :)
Elimi ısıtıp karnını saat yönünde ovuyorum,göbeğini hafif elimle sıkıyorum
Zamanla ağrın acın biraz daha hafifler canım senin doğumun vaya zorlu geçmiş :KK43:

Çok dikkat ediyorum. Gazını güzelce çıkarıyorum hem kucakta hem yüzüstü yatırıp; masaj yaparak. Doktorumuz öğretmişti.
Gaz çıkarma da problemi yok aslında yetişkinler gibi gaz çıkarıyor hem ağızdan hem popodan. Ama daha da çıkması gerekiyor sanırım, sancı çekiyor çünkü. Anlamadım kuzum valla tam olarak derdini. :KK43:
Doktorumuzun tek söylediği; memeyi alışkanlık yapmış, obur bir bebek, emzik öneriyorum, gazına da faydası olur dedi.
Emzirdikten sonra ve uyku sırasında kısa süreli ver dedi. Ama almıyor emziği. İtiyor. Herkes şekere reçele batırıp ver diyor ama ağır gelir midesini yakar diye korkuyorum.
Aynı benim kızı anlattın canım. Tam olarak derdi asşında gaz devamlı emdiği için sindirmekte güçlük çekiyor gaz yapıyor. Aslında çoğu ağlama sebebi emmek istemesinden değil gazı tam çıkmadığı devamlı yaptığı için oluyor. Göğsümün birini emziriyorum gazını çıkarıyorum diğerini emiyor tekrar çıkarıyorum üçüncüye memeye döndüğümüzde kakasını yapmak istiyor. Bu düzen bir bozuldu mu devamlı emmek ister gibi ağlıyor

X