2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İnan sen diyince farkettim kendimi baya boşladım meyve falan hakgetire :) Karın doysun gerisi mühim değil gibi ama yanlış yapmışım dikkat edicem 🙈 Senelerdir ilk defa 38.7 Ateş gördüm baya yusufladım :)
Siz nasılsınız bakiyimm💕
Oww canim fena yukselmis. Dikkat et kendine. Biz bildigin gibi cnm. Ayniyiz. Uykusuz ve mizmiz :)

beni soranlar olmus❤❤❤
anca geldim kizlar.
Bi kosu dogurup geldim😉😂😂
özlemişim sizi😍😙😙😙😙😙😙😙
Ohh hayirli olsun canimmm :)) gozunuz aydinn 😍🥰

Kızlar iyi akşamlar.bir sorum var sezaryen olan arkadaşlara.benim dikiş yerim değilde göbeğim acıyor derimin altı.sizlerdede var mı acaba
Canim benm baslarda vardi. Gobegim cok aciyordu dokunamiyordum. Sordugumda olabilir demisti doktorum. Suan gecti ama. 21 gun oldu. Benim de sag gogsumun altinda sertlik var. Karna dogru kisimda onu algilayamiyorum

Oww canim fena yukselmis. Dikkat et kendine. Biz bildigin gibi cnm. Ayniyiz. Uykusuz ve mizmiz :)

Canim benm baslarda vardi. Gobegim cok aciyordu dokunamiyordum. Sordugumda olabilir demisti doktorum. Suan gecti ama. 21 gun oldu. Benim de sag gogsumun altinda sertlik var. Karna dogru kisimda onu algilayamiyorum
İnatçı bebişler :)
Biri demişti çok eskiden yine önceden Nisan ayında doğum yapmış arkadaşımızdı. Nisan bebişleri biraz sulu göz oluyor ama kolay bebişler diye. Minnoşlar dünyaya, siz anneliğe alışmaya çalışıyorsunuz düzene girecek inşallah kuzum💛

Kızlar oturdum ağladım diyenlerden biride ben oldum :KK43:
Gecen eşimle banyo ettirdik baya suyu sevdi diye mıtlu oldum. Gecen günde belden aşşasını yine yıkarken mutlu oldu. Bugün cesaret edip kendim yıkadım su sıcak geldi çocuk çığlık çığlığa ağladı korkudan üstüme bile işedi aldım göğsüme yatırıp sakinleştirdim dil döke döke yıkadım. Eli bile kavlanmış sıcak sudan :KK43:
1 saattir göğsümde uyutuyorum yavrum hala içini çekerek uyuyor ben nasıl böyle bir hata yaptım
Bende aynı durumdayım ya 😪 az önce kakasını yapamadı sıkıntı çekiyor yavrum diye ağladım.

Ayyy bende de var göbek yağlarım açıyo dokunamıyorum
Benim normalde değil ama hala ara sıra oturup kalkarken vs. Sağ kasık tarafım acıyor kuzu.
Baktığım kadarıyla normalmiş.
Akıntı, şişlik ve o bölgede ısı artışı yoksa tereddüt etmeye gerek yokmuş💛

Sağolun kızlar cevaplarınız için 24 gün oldu başlarda vardı sonra bi ara azaldı bu 2 gündür daha çok ağrımaya başladı oturup kalkarken.sizlerdede varmış telaş yapmim o zaman

Kızlar bebeğiniz emerken sinirli böyle sanki memeyle kavga eder gibi emiyomu ,aslında doyduğunu düşünüyorum ama karnı tok emmek istiyo süt gelince de hâliyle tok olduğu için mi sinirleniyo yoksa aç mı
Ayy bizdede var o acıkıyor ilk memeyi alınca sinirli sinirli arıyor alıyor ağzına çıkarıyor geri iki üç defa yapıyor.bence kuruyken almak istwmiyor iyice ıslatıp emdiğini düşünüyorum.ilkte az az geliyor ya onu güzelce içiyor sonra süt fazla akmaya başladığında yoruluyor herhalde kavga ede ede içiyor çok aktığında yutkunamıyor o yüzden çıkarıp bir daha alıyor ağzına.sürekli böyle devam ediyor

Ayy bizdede var o acıkıyor ilk memeyi alınca sinirli sinirli arıyor alıyor ağzına çıkarıyor geri iki üç defa yapıyor.bence kuruyken almak istwmiyor iyice ıslatıp emdiğini düşünüyorum.ilkte az az geliyor ya onu güzelce içiyor sonra süt fazla akmaya başladığında yoruluyor herhalde kavga ede ede içiyor çok aktığında yutkunamıyor o yüzden çıkarıp bir daha alıyor ağzına.sürekli böyle devam ediyor
Bizim ki de şöyle günn içinde 1_2 saat uyanık duruyo o zaman emziriyorum yarım saat sonra yıne emmek istiyo aranıyo veriyorum bu sefer kavga ediyo ,şimdi bu bebek aç mı da öyle yapıyo yoksa tok da meme emmek istiyo o yüzden mi kavga edıyo

Canım aynı sorun sanirim bende de var bebegim birkaç gün ishal oldu şimdi biraz geçti gibi. Ama burnu tıkalı hala. Bu inek sütünü sen mi iciosun normal inek sutu mu marketlerden alınan paket sütlerden mi? Ben marketten pınar süt iciyrm günlük acaba benimkide o yüzden midir
cnm inek sutu derken süt ve süt ürünü ne geliyosa aklına mayonezden tut cipsteki peynir altı suyuna na varana kasar kaç defa kaka yapıyor ve nasıldı kaka mukuslu veya kanalımı burnu dolumu yoksa tıkalı gibi nefes aliyor ama temizleyince birşey yok mu

Son düzenleme:
cnm inek sutu derken süt ve süt ürünü ne gekiyosa aklına mayonezden tut çişteki peynir altı suyuna na varana kaderinde kaç defa kaka yapıyor ve nasıldı kaka mukuslu veya kanalımı burnu dolumu yoksa tıkalı gibi nefes aliyor ama temizleyince birşey yok mu
Canım iste nefes alıyor ama tıkalı gibi. Hirilti oluyor. Annem bi kere burun temizleyici ile çekti biraz bisiler geldi ama sanirim iyice temizlenmedi ben her gün hazır pastorize edilmiş süt iciyrm. Şuanda önceki hafta gibi sulu kakasi yok. Gün-de 5 6 kez kaka yapıyor .

cnm inek sutu derken süt ve süt ürünü ne geliyosa aklına mayonezden tut cipsteki peynir altı suyuna na varana kasar kaç defa kaka yapıyor ve nasıldı kaka mukuslu veya kanalımı burnu dolumu yoksa tıkalı gibi nefes aliyor ama temizleyince birşey yok mu
Canım hatta kakasini daha önce grupta paylaşmıştım ben. Kanlı diil. Sarı sulu civikti. Geçen haftam şimdi düzeldi
Yine sarı ama o kadar sulu diil. Taneleri de var

Hergün ayrı dua ediyorum kuzum bugünleri görebildik çok şükür diye ☺
Rabbim cümle kuluna nasip etsin inşallah :dua:
Alıştık çok şükür canım kuzum annesini özlemiş bol bol göğsümde uyumak istiyor 😇
Kucağa alışır diyenlere şunu söylüyorum 9 ay karnımda 9ayda kucağımda taşımışım çok mu 😍💗

Canım nasılsın? Sende özlettin kendini bebiş uyuyunca yaz bize de ☺️ Emzik veriyor musun canım? Emzik alsa ipek oyalanacak da şimdi kucaksız olmuyor maaşesef
Kızlar iyi akşamlar.bir sorum var sezaryen olan arkadaşlara.benim dikiş yerim değilde göbeğim acıyor derimin altı.sizlerdede var mı acaba

Canım benim göbeğim ilk andan itibaren acıyor hatta şuan bi tık hafifledi bugün duş alırken lifledim normalde onu bile yapamıyordum 😐 dikişlerim de kaynıyor sanırım arada sancı yapıyor hemşire sızlar demişti doktorun verdiği kremi sürüyorum bakalım ne kadar iz kalacak🤔

Bizim ki de şöyle günn içinde 1_2 saat uyanık duruyo o zaman emziriyorum yarım saat sonra yıne emmek istiyo aranıyo veriyorum bu sefer kavga ediyo ,şimdi bu bebek aç mı da öyle yapıyo yoksa tok da meme emmek istiyo o yüzden mi kavga edıyo
Canım her bebek farklıdır ama benimki kavga eder gibi hışımla içtiği zaman ben aç olduğunu düşünüyorum çünkü eğer 2 saati geçmişse uykusu uyandığında bi hışımla yapışıyor memeye homurdana homurdana emiyor.bana çok acıkmış gibi geliyor o an

Canım nasılsın? Sende özlettin kendini bebiş uyuyunca yaz bize de ☺️ Emzik veriyor musun canım? Emzik alsa ipek oyalanacak da şimdi kucaksız olmuyor maaşesef

Canım benim göbeğim ilk andan itibaren acıyor hatta şuan bi tık hafifledi bugün duş alırken lifledim normalde onu bile yapamıyordum 😐 dikişlerim de kaynıyor sanırım arada sancı yapıyor hemşire sızlar demişti doktorun verdiği kremi sürüyorum bakalım ne kadar iz kalacak🤔
Benimde en baştan beri ağrıyordu bir ara hafifledi şimdi dahada çok ağrıyor.bende ameliyat izlerini tamamen yok eden bir krem kullanıyorum.bakalım işe yarıyor mu gerçekten.senin kullandığın kremin adı ne canım

Benimde en baştan beri ağrıyordu bir ara hafifledi şimdi dahada çok ağrıyor.bende ameliyat izlerini tamamen yok eden bir krem kullanıyorum.bakalım işe yarıyor mu gerçekten.senin kullandığın kremin adı ne canım
Dermatix canım sen hangisini kullanıyorsun?

Bende aynı durumdayım ya 😪 az önce kakasını yapamadı sıkıntı çekiyor yavrum diye ağladım.
Sulu göz olduk iyi mi 😂
Kuzum uykusunda karnına masaj yap çok faydasını götürsün uyanınca
Kızlar bebeğiniz emerken sinirli böyle sanki memeyle kavga eder gibi emiyomu ,aslında doyduğunu düşünüyorum ama karnı tok emmek istiyo süt gelince de hâliyle tok olduğu için mi sinirleniyo yoksa aç mı
Bunu karnı tok gazı olunca yapıyor benim kız ☺

Bizimde düzenimiz tam oturmuş değil canım ama artık ufak tefek hareketlerinden gözlemleyebiliyorum.
Kakayı hergün yapmıyorsa gazı çok kuzum mümkün mertebe emmeyi ihtiyaç hariçinde vermemeye çalış. Baktın çok ağlıyor yüzüne üfle sakinleşene kadar konuş laf anlat inanki çok güzel dinliyorlar.
Gelelim ikinci konuyo beyaz gürültüyü tamamen çıkar hayatından. Bende senin gibi beyaz gürültü ve fön makinesinin sesinde uyutuyordum düzenli kaka yapan çocuk yapmaz oldu gazını çıkaramaz oldu. Çocuklarda otizmi tetikliyormuş arkadaşım7n doktoru dedi. Aynı anlattığın şekil benim kızımda ne zamanki gazını çıkarıp karnı tam doyup yattı o zaman 2 saat uyur yoksa 10 dk tilki uykusunda tüm gün. En büyük problem gaz canım,çocuk aslında emmek istemiyor çoğu zaman gazdan ağlıyor sen sanıyorsun ki aç emmek istiyor ama değil
Aynı şeyleri yaşıyoruz canım. Hep tilki uykusunda, mahvolduk valla.
Konuşuyorum, seviyorum, ninni fısıldıyorum, elimden geleni yapıyorum ama en fazla 5 dk ilgileniyor. Tekrar huysuzlanıyor. :KK43:
Beyaz sesi bırakayım o zaman, hiç araştırmamıştım. Söylediğin iyi oldu.
Gaz için; damla kullanıyoruz, masaj yapıyorum ama çok inatcı bir sancısı var. :KK43:

merhaba kızlar bizim oğlan anne sütüne geçince tekrar ishal oldu mukuslu vede burnu tıkalı nefesini zor alıyor gibiydi başka bir doktora daha gittik kaka tahlili temiz cikti burnunu da aspratorle temizlediler çok birşey çıkmadı doktor inek sutu alerjisi ne bağladı bana diet verdi aklınızda bulunsun diye yazıyorum benim 3.çocuğum ama birtek bunda oldu 🤔
Ben diyecektim acaba süt alerjisi mi var diye sen yazmışın zaten. Geçmiş olsun 😊

X