2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Cok şükür 140! Gr kilo kaybı vardı 20 gr almış dünden bugüne şimdi sarılık sonuçları bekliyoruz inşallah taburcu olucaz bugün

Maşallah canım
Sağlıkla evinize çıkarsınız inşallah
Sarılık daha önce bakılmış mıydı

Çok şükür iyiyiyiz canım şuan uykusunda gaz masajı yapıyorum kalkınca rahat çıkarıp emsin diye ☺ 10 gün kalıp çıktı canım şuan 23günlük olduk 🤗
Sen nasılsın doğumun çok zorlu geçmiş dikişlerin ne durumda

Maşallah zaman ne çabuk geçiyor
Gaz masajını nasıl yapıyorsun canım

Ben de daha iyiyim çok şükür
Dikişlerim de iyileşiyor ama ağrı oluyor hala

8 nisanda doğum yaptım canım. İçteki bende de ağrı yapıyor ama toparlanacak zamanla endişe etme

Aynen canım toparlanma sürecinde ağrı olur tabii ki kaynıyor kolay değil yaşananlar. Gaz sancısı olunca babamız hemen hallediyor benden daha etkili o konuda sağolsun yani yardımı çok fazla

Bizde aynı eşim ilk fırsatta evde. Gece gündüz ben de senin gibi emzirip veriyorum gazını çıkarıyor altını değiştiriyor ben de işime bakıyorum... Yazın yazlıkta olacağım bi süre eşim olmayacak. dün akşam dedim ki sen olmayınca napacam gazını nasıl çıkaracağım diye dert oldu şimdiden

Bebeğin bakımıyla genelde ben ilgileniyorum kimseye bırakmak istemiyorum ama zorda kalınca annemden yardım istiyorum

Eşim altını değiştiremez korkar, o şimdilik sadece gaz kısmıyla ilgileniyor ve kucağında sakinleştiriyor

Ben sadece bebeğimle ilgileniyorum
Annem sağolsun yemek temizlik derleme toplama evle ilgili her şeyi yapıyor
Annem gidince ne yapcaz bilmiyorum 😬

Slm kizlar. Benim bebe yine 2 den 9.30 a kdr neredeyse hic uyumadi. Bes dk daliyor gibi oluyor sonra ciglik cigliga agliyor :KK43: karni gurul gurul edip duruyor. Biz aptamil 1 kullaniyorduk. Aptamil conformil aldik o mu yapti napti :KK43: cok huysuzlandi kuzum :KK43:
Mama yapmış olabilir canım bazı mamaların sindirimi zor oluyor :110:

Bebeğin bakımıyla genelde ben ilgileniyorum kimseye bırakmak istemiyorum ama zorda kalınca annemden yardım istiyorum

Eşim altını değiştiremez korkar, o şimdilik sadece gaz kısmıyla ilgileniyor ve kucağında sakinleştiriyor

Ben sadece bebeğimle ilgileniyorum
Annem sağolsun yemek temizlik derleme toplama evle ilgili her şeyi yapıyor
Annem gidince ne yapcaz bilmiyorum 😬

Korkusu geçince Öğrenir ama canım yani öğret...senin değiştiremediğin durumlar olur o zaman ne yapacaksın. Kız çocuğu diye belki istemeye bilirsin ama ben babaların da yapması ve öğrenmesi taraftarıyım...benim bi ara belim tutulmuştu yataktan kalkamıyordum Sağolsun eşim hep bakmıştı gözüm hiç arkada kalmaz..bence senin eşinde yapar. Şimdi bile bu kadar yardımcı oluyorsa demek ki severek yapıyor.

Annem şu an sadece yemek yapıyor. O bile yetiyor bana. Arada da oğlanı uyutuyor tamam. temizlik zaten kadın geliyor arada ben de yapıyorum. İdare ediyoruz. Şu 40 ları çıksın daha rahat olacağızç.
Slm kizlar. Benim bebe yine 2 den 9.30 a kdr neredeyse hic uyumadi. Bes dk daliyor gibi oluyor sonra ciglik cigliga agliyor :KK43: karni gurul gurul edip duruyor. Biz aptamil 1 kullaniyorduk. Aptamil conformil aldik o mu yapti napti :KK43: cok huysuzlandi kuzum :KK43:
Kuzum benim..biz de bu gece 1-4 arası uyumadık oğlan da uyumadı ağlamıyorda uykusu gelmedi öyle oturduk.
Karnı gurul gurul demişsin ya mama verince yemedi mi canım ? Açlıktan mı uyuyamadı. İki mama arasında tat farkı varmı peki?

Mamaların sindirimi zorluyor bebişleri zorluyor canım
Bir de bence sıcak tutmak gerekiyor kuzuları
Ben altını açacağım zaman kombi yanmasına rağmen ekstra elektrik sobasını açıyorum
Üst tulumunu da giydirmeden önce küçük yumuşak bir havluyu sobada ısıtıp karnına koyuyorum
Bence çok rahatlatıyor

Mama yapmış olabilir canım bazı mamaların sindirimi zor oluyor :110:
Evet ben de mamaya bagladim. Cunku hic boyle olmuyordu..

Korkusu geçince Öğrenir ama canım yani öğret...senin değiştiremediğin durumlar olur o zaman ne yapacaksın. Kız çocuğu diye belki istemeye bilirsin ama ben babaların da yapması ve öğrenmesi taraftarıyım...benim bi ara belim tutulmuştu yataktan kalkamıyordum Sağolsun eşim hep bakmıştı gözüm hiç arkada kalmaz..bence senin elinde yapar. Şimdi bile bu kadar yardımcı oluyorsa demek ki severek yapıyor.

Annem şu an sadece yemek yapıyor. O bile yetiyor bana. Arada da oğlanı uyutuyor tamam. temizlik zaten kadın geliyor arada ben de yapıyorum. İdare ediyoruz. Şu 40 ları çıksın daha rahat olacağızç.

Kuzum benim..biz de bu gece 1-4 arası uyumadık oğlan da uyumadı ağlamıyorda uykusu gelmedi öyle oturduk.
Karnı gurul gurul demişsin ya mama verince yemedi mi canım ? Açlıktan mı uyuyamadı. İki mama arasında tat farkı varmı peki?
Canim bu biraz daha yagli bir mama. Mesela diger mamayi sadece suyla temizliyordum kolayca. Buna kopuk istiyor. Mama yiyor kuzum qclik gurultusu gibi degil. Bagirsak hareketlerini duydum resmen cocugun :KK43: sanirim mamayi sindiremedi.

Korkusu geçince Öğrenir ama canım yani öğret...senin değiştiremediğin durumlar olur o zaman ne yapacaksın. Kız çocuğu diye belki istemeye bilirsin ama ben babaların da yapması ve öğrenmesi taraftarıyım...benim bi ara belim tutulmuştu yataktan kalkamıyordum Sağolsun eşim hep bakmıştı gözüm hiç arkada kalmaz..bence senin eşinde yapar. Şimdi bile bu kadar yardımcı oluyorsa demek ki severek yapıyor.

Göbeği düşmedi ya daha, ondan korkuyor canım
Göbeği düşsün biraz da ele avuca gelsin altını da değiştirir diye düşünüyorum
Gerçekten eşim çok yardımcı allah razı olsun
Annem gidince de yemekleri eşim yapar
Benden güzel yemek yapıyor 😀

Ben altını açacağım zaman kombi yanmasına rağmen ekstra elektrik sobasını açıyorum
Üst tulumunu da giydirmeden önce küçük yumuşak bir havluyu sobada ısıtıp karnına koyuyorum
Bence çok rahatlatıyor
Ay ben ince tek alt giydiriyorum tek çorap üstte de zıbın ve yelek. Üstelik kombiyi de kapattık ev sıcak diye...şimdi böyle diyince acaba ben çok mu ince giydiriyorum ki bilemedim

Bence çok rahatlatıyor
Canim usudugunu sanmiyorum cunku azicik ekstra sicaklik oldugunda terliyor gibi. Dikkat etmek lazim tabii kucukler daha. Bir de gercekten erkek bebekler cok sicagi sevmiyor.

Evet ben de mamaya bagladim. Cunku hic boyle olmuyordu..

Canim bu biraz daha yagli bir mama. Mesela diger mamayi sadece suyla temizliyordum kolayca. Buna kopuk istiyor. Mama yiyor kuzum qclik gurultusu gibi degil. Bagirsak hareketlerini duydum resmen cocugun :KK43: sanirim mamayi sindiremedi.

Oyy kıyamam muhtemelen ondandır... Kolay değil bebeler için de. Doktorunuz mu değiştirin mamayı dedi canım
Göbeği düşmedi ya daha, ondan korkuyor canım
Göbeği düşsün biraz da ele avuca gelsin altını da değiştirir diye düşünüyorum
Gerçekten eşim çok yardımcı allah razı olsun
Annem gidince de yemekleri eşim yapar
Benden güzel yemek yapıyor 😀
O da haklı küçük olunca insan tedirgin oluyor hakikaten toplu bebek ele gelince daha kolay giydiriliyor.

Ay ben ince tek alt giydiriyorum tek çorap üstte de zıbın ve yelek. Üstelik kombiyi de kapattık ev sıcak diye...şimdi böyle diyince acaba ben çok mu ince giydiriyorum ki bilemedim

Yenidoğan çok üşür derler canım
Tabi herkesin bilgisi tecrübesi farklıdır ama biz sana göre baya kalın giydiriyoruz 😀

Kombi 40 derecede
Altını iki kat patikli alt ve bir çorap
Üstünü uzun kollu cepken, kolsuz zıbın, bir de normal üst giydiriyorum
Hatta ilk dört gün zıbını da uzun kollu giydiriyordum

Uyurken de iki tane penye battaniye örtüyorum
Gece de nohut battaniyesini de örtüyorum

Eldiven başlık hep var zaten

Az önce dediğim gibi altını açarken de sobayı açıyorum, karnına da sıcak havlu koyuyorum

Yenidoğan çok üşür derler canım
Tabi herkesin bilgisi tecrübesi farklıdır ama biz sana göre baya kalın giydiriyoruz 😀

Kombi 40 derecede
Altını iki kat patikli alt ve bir çorap
Üstünü uzun kollu cepken, kolsuz zıbın, bir de normal üst giydiriyorum
Hatta ilk dört gün zıbını da uzun kollu giydiriyordum

Uyurken de iki tane penye battaniye örtüyorum
Gece de nohut battaniyesini de örtüyorum

Eldiven başlık hep var zaten

Az önce dediğim gibi altını açarken de sobayı açıyorum, karnına da sıcak havlu koyuyorum
Doğrudur canım üşürler tabii. Ben sadece banyodan sonra şapka takıyorum. 10 gündür şapka takmıyorum diğer günlerde. Bi de dışarı çıkarttığımda taktım. Eldiveni de takmam da mecburen takıyorum yüzünü çiziyor diye..ben bi tık daha kalın giydireyim olmazsa

Ben sadace kollu bady ve altina patikli pantalonlardan okadar oda sicakligimoz 25 derece , sicak diye fazla giydirmiyom ben
Bizim evde 26 derece eşim ayarlama yapar hep o yüzden kat kat giydirmiyordum. Kızımı kat kat giydirirdim öyle alıştırdım şimdi bile uyanınca yelek çorap giyer aslında nasıl başlarsa öyle gidiyor

Tünaydın kızlar❤️
Kucakta ipektoş emerken bende kahvaltımı yapıyorum şuan😩

Sling alıcam sanırım sizce sling mi kangru mu? Bebek arabası da zor oluyor apt 3 4 basamak merdiven var kaldırmam gerek dikişlerime zarar gelir diye de korkuyorum. Hep eşimle çıktık dün de parka gittik gezmeyi pek seviyor bizim kız hep uyudu😃 eşim de annesine çekmiş diyor. Salı günü aşı için gideceğiz ve yalnız çıkmayı düşünüyorum inşallah yolda ağlamaz😐

Kızlar ben bebeğe bu zamana kadar hiç eldiven takmadım şapka takmadım üstü de gayet ince hiç sarıp sarmalamıyorum😂 yüzünü arada çiziyor ama geçiyor hemen dokunsun istiyorum emerken de göğsüme tutuyor elleriyle ya da ben onun elinden tutuyorum şimdi kombiyi de kapattık esirgemek istemiyorum alışsın sıcağa da soğuğa da

Tünaydın kızlar❤
Kucakta ipektoş emerken bende kahvaltımı yapıyorum şuan😩

Sling alıcam sanırım sizce sling mi kangru mu? Bebek arabası da zor oluyor apt 3 4 basamak merdiven var kaldırmam gerek dikişlerime zarar gelir diye de korkuyorum. Hep eşimle çıktık dün de parka gittik gezmeyi pek seviyor bizim kız hep uyudu😃 eşim de annesine çekmiş diyor. Salı günü aşı için gideceğiz ve yalnız çıkmayı düşünüyorum inşallah yolda ağlamaz😐

Kızlar ben bebeğe bu zamana kadar hiç eldiven takmadım şapka takmadım üstü de gayet ince hiç sarıp sarmalamıyorum😂 yüzünü arada çiziyor ama geçiyor hemen dokunsun istiyorum emerken de göğsüme tutuyor elleriyle ya da ben onun elinden tutuyorum şimdi kombiyi de kapattık esirgemek istemiyorum alışsın sıcağa da soğuğa da
Bizimki de bayılıyor dışarıya. Piknikte 5 saat uyudu.. Emdi uyudu maşaAllah temiz hava iyi geliyor
Bebek arabasında uyudu bu arada rüzgarlıkta olduğundan hem rüzgar girmedi hem börtü böcek.

Kanguru biz almıştık ama eşim 2 kez kullanabildi rahat etmedi acayip terletmişti eşimi ve Çok kısa bir süre kullanılıyor..en iyisi bebek arabası bizim için.
Apartmanınızda depo var mı bebek arabasını oraya kilitlesen in çık yapmazsın kolay olur

X