2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
[QUO
Canım ben pamukçuk için eşime eczaneden ilaç aldırdım damla şeklinde birkaç kez 1 damla damlattım ve geçti şu anda tekrarladığını hissedersem 1 damla damlatıyorum çok acı çekiyor çünkü 😟
Bizde damla verdik bi kaç gün ama hep kustu damlayı bıraktık o yüzden.

Kızlar mrb bisi sorcam tecrübeli annelere, benim bebiş bugün 8. Gününde. Göğüs uclarim fazla yok bebek tutamıyor bende ilk günden Bu yana gogus ucu kalkanı kullanarak bebegimi emziriyirum. Dün hemşire gerek yok alıştırma büyüyünce ne yapacaksın kahverengi kısmı tamamen ağzına ver alır o dedi. Çok denedim almıyor. Kalkanla çok güzel emiyor. Bu şekilde emziren oldu mu hic
Canim biraz gec cevap veriyorum. Benim de bebegim göğüs ucumu tutamiyordu cok zorlandık. Birde sarilik oldugu için hastanede yatiyordu. Her emzirme öncesi göğüs ucunu cikarsin diye pompayla cekiyordum ama yine cok fayda etmiyordu. Ter icinde kalarak mücadele ederek tutturmaya calisiyorsum, halime acıyan hemşireler gelip yüzümü boynumu siliyordu😁😁. Zamanla bebegim çektikçe göğüs ucu çıktı. Şimdi rahatiz, ama bayagi zorladi beni. Hastaneden çıkınca silikon uc da aldım, tabi benim alma sebebim gögüs ucu yaramdi, yinede cok kullanmak istemiyorum. Bu sefer de memeyi reddeder diye korkuyorum.

Canim biraz gec cevap veriyorum. Benim de bebegim göğüs ucumu tutamiyordu cok zorlandık. Birde sarilik oldugu için hastanede yatiyordu. Her emzirme öncesi göğüs ucunu cikarsin diye pompayla cekiyordum ama yine cok fayda etmiyordu. Ter icinde kalarak mücadele ederek tutturmaya calisiyorsum, halime acıyan hemşireler gelip yüzümü boynumu siliyordu😁😁. Zamanla bebegim çektikçe göğüs ucu çıktı. Şimdi rahatiz, ama bayagi zorladi beni. Hastaneden çıkınca silikon uc da aldım, tabi benim alma sebebim gögüs ucu yaramdi, yinede cok kullanmak istemiyorum. Bu sefer de memeyi reddeder diye korkuyorum.

Benim de meme ucu yok, hastanede hemşire şırıngayla çıkardı ama yine de çok zor tuttu
Şimdi memeyi tutuyor ama o kahverengi yerin tamamını alamıyor, ucunu alıyor ama böyle mi kalır hep yoksa zamanla alışır mı tamamını emmeye
Sadece ucunu aldığı için çok acıyor

Canım ben pamukçuk için eşime eczaneden ilaç aldırdım damla şeklinde birkaç kez 1 damla damlattım ve geçti şu anda tekrarladığını hissedersem 1 damla damlatıyorum çok acı çekiyor çünkü 😟

Ben de pamukçuk olmaması için emzirmeden önce mememi karbonatlı suyla siliyorum

Kızlar ya bi girip mesajlara bakayım kızlarla konuşayım diyorum ama anca iki üç mesaj yazabiliyorum sonra bizim nazlı kız uyanıyor 😀

Sarılığı artacak diye korkumdan sürekli uyandırıp mama veriyorum emziriyorum
Yarın kontrole gideceğiz, inşallah ilerlememiştir

Bir de memeyi 15dk emip bırakıyor uyuyor, bu süre az mı yeterli mi 🙄

Kızlar ya bi girip mesajlara bakayım kızlarla konuşayım diyorum ama anca iki üç mesaj yazabiliyorum sonra bizim nazlı kız uyanıyor 😀

15-20 dk yeterli diye biliyorum canım 🥰

Benim de meme ucu yok, hastanede hemşire şırıngayla çıkardı ama yine de çok zor tuttu
Şimdi memeyi tutuyor ama o kahverengi yerin tamamını alamıyor, ucunu alıyor ama böyle mi kalır hep yoksa zamanla alışır mı tamamını emmeye
Sadece ucunu aldığı için çok acıyor
Birde tamamını zaten alamaz ama yara olmaması için memeden büyük bir lokma alması gerekiyor :) Bir ebeye sormuşlardı böyle cevap vermişti kuzum bir kısmını alsa yeterli yani.

Kızlar bundan sonra pek girmeyi düşünmüyorum. Yavaş yavaş zaten herkes kopmaya başladı doğal olarak.
Biraz hayatıma şekil verip ders çalışıp, kitap okuyup kendime zaman ayırmak istiyorum.
Umarım yanlış anlaşılmam tabi☺️
Hepinize destekleriniz için teşekkür ediyorum Allah evlatlarınızı size bağışlasın. En büyük dileğim Sağlıkla büyütmeniz. Sağlık çok büyük nimetmiş hamilelikten itibaren diyorum. Yemek yiyebildiğimiz, gezebildiğimiz yani aslında günlük hayatta yaptığımız onca basit şeyler bile şükür sebebiymiş.
Hakkınızı helal edin. İstemeden kırdığım üzdüğüm biri varsa çok özür diliyorum.
Benimde sizlerde hakkım varsa helal olsun.💛💛

Kızlar bundan sonra pek girmeyi düşünmüyorum. Yavaş yavaş zaten herkes kopmaya başladı doğal olarak.
Biraz hayatıma şekil verip ders çalışıp, kitap okuyup kendime zaman ayırmak istiyorum.
Umarım yanlış anlaşılmam tabi☺
Hepinize destekleriniz için teşekkür ediyorum Allah evlatlarınızı size bağışlasın. En büyük dileğim Sağlıkla büyütmeniz. Sağlık çok büyük nimetmiş hamilelikten itibaren diyorum. Yemek yiyebildiğimiz, gezebildiğimiz yani aslında günlük hayatta yaptığımız onca basit şeyler bile şükür sebebiymiş.
Benden yana helal olsun canım çok haklısın bi düzen kurman lazım. Değişiklik iyidir.Allaha emanet ol

Bende aynıyım canm. Dogum yapalı 12 gün oldu iyileşmedi yaniyo altım. Ne oturabiliyrm ne yuruyebiliyrm hep yan yatmak istyrm ama olmuyo. Bebek emzirirken falan oturmak zorunda kaliyrm n asil canım yaniyo. Buraya daha önce yazmıştım bi arkdsimz 20 gu snra geçer dedi şafak sayiyrm resmen. Bekliyrm;(
Canım sende kontrol et. Bende basur çıkmış. Hafta ici cerrah doktoruna gidecegim. Dikislerim ise doktor dedi kurutmayla yakmadan her tuvalet sonrasi kurut.

Benden yana helal olsun canım. Umarım bundan sonra herşey senin için güzel olur.

Helal olsun canim. Yolun açık olsun. Rabbim mutlulugu daim etsin. Bizleri unutma ama. Aradada olsa görün

15_20 dk ideal cnm benim komşum yenidoğan hemşiresi ona sordum bu sürenin ideal olduğunu, helede yeni doğmuş bi bebeğin 1 saat emmesi kilo aldırmaz 15_20 dk emecek uyuyacak sende de 2 saat sonrasına süt toplanacak dedi, 1 saar meme emerse sende sütde olmaz diye anlattı benim kız ilk hafta 1 saat emiyordu çünkü süt çok azdı,büyüdükçe memeni tam olarak kavralar tutar cnm küçük, ama sende ağzını tam açtığı, zaman memeyi sok ağzına

Umarım yanlış anlaşılmam tabi☺️
Helal olsun cnm sende helal et,ama ne yalan söyleyim üzüldüm, yinede sen gir arada yaz ,evet belkide 3 ay sonra kimse kalmıycak burda, ama hep hatırlıycam sizleri ,arkadaş oldunuz hepiniz burda bana, sende kendine iyi bak ,inş bir gün yine senin güzel haberini okurum burdan

A April wind canım benim ilk doğumum da sezaryendi, ilk hafta sonrasında korse kullanmaya başlamıştım, göbek spor yapmadan tamamen gitmiyor maalesef, ama belli de olmaz belki o da vücut tipine göre değişiyordur, ben sporla yok etmiştim.
Seni seviyoruz, günlerin bir öncekinden huzurlu ve ışık dolu geçsin kuzum...:KK200::KK68:

atanamayanogretmen atanamayanogretmen seni okudukça içim parçalanıyor, kötü bir tecrübe oldu senin için kuzum :/ Ebelere hemşirelere ayrıca öfkeliyim, insan da merhamet duygusu olmaz mı en azından bu kadar görev bilinci ile yaklaşılır mı gebeye :/ İnşallah hemen toparlarsın canım, ağrıların son bulur hemen inşallah...

Helal olsun canim. Seni tanimak guzeldi. Hersey gonlunce olsun :KK200::KK200:

H Heart of Gold canim yapiyorum ama yani dunden beri 10 dk uyanik kalmadi normal mi 3 saat ara olunca 15 dk kadar emiyor daha öncesinde napsam uyanip emmiyor düzgun. Yarin birgun s.ocağına gotrcz

X