2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
harikasin insalah bende rahat yapabilriim

melike222 canım gözün aydın güzelde geçmiş doğumun zaten belliydi öyle olacağı o kadar istekliydinnki. Kızınada inşallah hemencik kavuşursun.ayrıca çok doğru diyorsun vajinal muhakkak çok daha güzeldir benim çok ağrılarım var ayağa kalkmak işkence resmen ağrı kesiciler etki etmiyor.

Ay canim gecmis olsun cok ani gelmis seninki. Umarim canim ins erken gelmez elim ayagima dolasir panikten sanirm

Aynı markaymis benim esimde onu almış canim :) sagmadan önce artiya bas 5 yap ayarını mutlaka. Sagdiktan sonra kaynar suyla yıka parçaları

Kızlar mrb; bugün olanları anlatayım size. Sabah 9 da bi sanci ile uyandım ve tuvalette nisan geldiğini gördüm. Sancılar duzensizdi ama. Gezdim tozdum dışarı çıktık biraz yürüdüm. Saat 17.00 gibi sancılar düzene girdi. Her 6_7_8 dk ya indi. Acile gittik ama hastanede kafeteryada bekledik yine içeri giriş yaptırmadık. 1.5 saat kadar oyalandim 1.5 litre su içtim sanci açıklamasını bekledim. Sonra annem geldi bi telaş bi telaş hemen gidin doktorun yanına dedi. Biz de panik olduk girdik hemen acilden. Ilk kez alttan baktılar. 3_4 cm açılma var nts ye gir ve yatış veriyrm dedi. Yukari çıktım Nts de sancilar düzenli 100 e vurdugunu bile gördüm. Orda da 2 saat kadar bekledim. Ama açılma ilerlemiodu sancılar da aza inmiyordu. Doktora dedim ben cikmak istyrm. O da olası riskleri anlatip kağıt imzalatti saat 20.20 de hastaneden çıktım. Saat 20.20 den bu yana da 2.5 dakikada 1 sancim geliyo. Bebek hareketleri de iyi. Birazdan tekrar hastaneye gidicem sanirim. Hastaneden çıkalı 4 saat olmak üzere. 4 saattir kivraniyrm. Suni sanci almamak için çok direndim ama sanirim verecekler herlde;( doktor Gece suyun falan gelirse hemen gel dedi. Kötü hissedersen de hemen gel dedi. Suyun gelmedi ama sancılarım çok sıklaştı birazdan çıkıcam. Dua edin lütfen;(

Bizde 29 nisana kadar beklicez canım o tarihte 39+1 olucam, kendi gelmek isterse gelsin gelmezse o gün aldıralım dedik. Senin kaçında sezeryan canım
Canim köydeydik kaynanamlarda orda tlfn zor cekio net gidip geliyor cvp yazdm ama olmamis. Simdi bitirdm birikmis mesjlari okumayi. Ben de cuma gunu kesnlestiricem sezryn gununu. Ayni gun dogurabiliriz bende 29u dusunuyoorm kismetse canim. Senin icin hayirlisi olsun

Kolay bi doğum olur inşallah canım hayırlısıyla gelsin kuzucuğun

Canim Rabbim bir Avazda kucagna almayi nasip etsin ins. Hayirli dogumlar nasip etsin sag salim

Hayırlısı olsun canım. Rabbim yardımcın olsun. Bu kadar telaş yapma, hastaneye git hemen kontrol altında olmalısın.

My bayb
canimcim aramizda normal sartlarda 1 gunvar. Benimki de saglikla gelir insallah seninkisi gibi erkenden. Aslinda erken de sayilmaz.
Rabbim kolay bir dogum nasipetsin

Bir avazda kurtulursun inşallah canım sakin olmaya çalış Allah yardımcın olsun inşallah

Kızlar şimdi bu kasılmalar bi 10 dkda geliyor bazen 20 az önce de 6 dkya düştü bu düzensiz mi oluyor beynim durdu

Kızlar şimdi bu kasılmalar bi 10 dkda geliyor bazen 20 az önce de 6 dkya düştü bu düzensiz mi oluyor beynim durdu
ağrıyla kasilmayı karıştırma canım arada kısa ağrılar girip düzensiz gibi gösterebilir, ama gerçek kasılmaların arası hep aynıdır, ornegin 10 dk da bir kasilmanın arasına bazen ara sanci girebilir kasılmasız? yada bazen kasilmayi kacirirsin 20dk gibi gelebilir, dogum için önemli olan ağrılı kasilma ve düzenli olması, ben agrisiz düzenli kasilmayi 2 gün çektim, ne zaman ağrı başladı o zaman dogum başladı, siklasirsa bekleme 5 dk da bir olacak 1 dk sürecek, başlarda 30 40 sn suruyor

Hiç ağrım yok canım sadece sürekli kasılmam var akşam 7den beri. Kasılma anında da ağrı olmuyor. Genelde 10-20 dk aralığında oldu kasılmalar iki kere 6ya düştü. Yalancı kasılma diye düşünüyorum hala düzene girmediği için :) hayırlısı bakalım

Sancı belden ya da kasıktan ağrı ile geliyormuş söylediklerine göre :)

Canım sıçak bir duş al ya da küvet varsa doldur içinde bekle. Eğer kasılmalar geçerse yalancı doğum sancısıdır geçmezse doğum başlamış olabilir :) bizim doktorlar bunu tavsiye ediyor bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…