2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Elbette kotu gelin diilsin canm o da onun bebeğinin bebeği, benim annemde ablamın kızına hep annecim annecim diyo anneannecim demiyo mesela deyiversin bence takilma bosver ne güzel bisi aslında. Sevsin hep bole ins

O his bence hepimizde var canım
Kaynana olunca daha bir gıcık oluyor insan
Ben de aynı şeyleri hissediyorum
senin kaynanan gıcık benimki öyle değil o yüzden vicdan yapıyorum

Elbette kotu gelin diilsin canm o da onun bebeğinin bebeği, benim annemde ablamın kızına hep annecim annecim diyo anneannecim demiyo mesela deyiversin bence takilma bosver ne güzel bisi aslında. Sevsin hep bole ins
Haklısın aslında annem dese ne hissederim bilmiyorum ama kaynanam torunum diye sevsin istiyorum

Canım zamanın tam da gelmiş zaten. Hadi hayırlısı ile bi çırpıda doğurda gel. Güzel haberlerini bekliyrz

Devamli yuruyus ve egzersiz aşırı kasik agrilarimi zorladı. Saat 3 te esimi aradim bir doktora gorunelim dedim. Tabi acim hafif atistirdim. Çıktık. Hastaneye direk nst ve muayne dedi. Yarim saatten fazla nst de kaldim sancilarim 50 den 170kadar cikiyordu. Muayne etti 3 cm aciklik dedi ve yatiş. Tabi ben eve gitmek istedigimi soyledim. Yol uzeri. Doner yaptirdik meshur hatay doneri saat 4.30dan sonra basladi sancim muayneden sonra daha da artti. Neyse yemek yer yemez tatli yaptim hemde sancilara karsilik verdim. Etrafi topladim. Hemde sancilar geliyor. Birazda dışarı cikmak istedim. Sancilarisa yuruyerek. Tam sanci geldiginde tuvalete oturur gibi oturdum ve derin nefesler alarak tuvaletimi yapar gibi ikindim. Tabi zordu hem dualar ederek hemde aglayarak böyle40 dakkka ancak surdu. 20.20 de ciktik yukari ben direk. Cok sicak suyu açtım 50 derece ve pilates topumu aldim ve dus aldim ordada en az 20 dakika gercekten sicak su şahane. Odama geldim giyindim ve sancilarim dahada siklasti. 5 dakkadan 4 dakikaya indi ozaman sure tuttum. Ve inklanirken suyum geldi. Aninda pedimi iç çamaşırı degistirdim. Ve tabi dahada siklasti kapida kaldim. Sanci hafifleyince direk odama gidio rahat ince giyio istume birsey alıp yaptigim dogal meyve suyunu da birkac saat once çıkarmıştım buzluktan. Onu ve tatlimizi çataldi aldik ciktik tabi.merdivenden aşağıya indim tam kapi girisinde yine sanci. Allahim. Tuttum ve arabaya kadar esim eslik etti. Arabada 4 sanci arayla siklasti 2 dakikadan az ve hastaneye vardık. Acilden direk dogumhaneye. 3 cu kapiya ciktik. Tabi dogumhaneden iceri girer girmez sanci tuttu yere oturdum yine ve tuttum direk masaya cikarken bu nasil dogacak gibisinden. Neyse size tatli yaptim deyincede yardimci oldular. Ve daha ilgilendiler. Aciklik tam dedi serum takti. Ama sancim 1 dakkadan aza indi gerek bile yok dedim ve masada 10 15 dakika sürdü ve paşam ugur bocegim dogdu ve ben bir rahatlama ve aglama vede şükür hemsireler tamam bitti niye agliyorsun şükür ediyorum dua ediyorum. Ve bebegimizin kilosu 3.300 gramdi boyunu daha bilmiyorum. Ogrenirim. Ve dikişler orsa uyusturucu kullandi ama ama bende biraz bağrma var ebe dediki vala normal bağır çünkü gercekten acidi zordu çünkü içten dir. 15 dakka oda sürdü. Ve çıktık odama geldik. Bebegimi kaynanamin kucagina verdiler.onlarda gelmişler. Odama geldim. Kayinpederim ve kaynanam kiz kardesim. Zaten hep benimle heran. Tabi büyük oglumda bizimle ve ikiside8 nisan dogumlu. Biri 2014 saat 18.30 buda. 8nisan 2019 saat 22.00 de çok şükür. Esim pastayi buraya getirdi. Dogum gününü kutladık. Serumlardi şuydu buydu derken meyve uyumu iciyorum. Ceviz gercekten yaniniza atistiracaginiz seyleri alin. Ben hatta buzluga koydum pogaca kurabiye ve tatliyida yapinca yaninizdakiker ve yardimci olanlara ikram oluyor. Güzel bir ani oluyor. Tavsiyem gercekten sancilarin kisa surmesini stiyorsaniz tam gelecekken derin nefes alın ve karninizdan ittirin ve kakaniz geliyormus gibi ikinin aninda acilmayi hissedersiniz yaptınız yapin yapmadiniz saatlerce sanci çekersiniz evet zor ama onemli olan ikinma. Ve tutun oflamayin yapabildiginiz kadar dualarinda etkisiyle de tabi apayri bir mucize. Dogum sandalyesindede ayni ikinma ve ebede artık yardimci oluyolar hatta aferin. Guzel ikiniyorsun dediler.sorulariniz detayli varsa tekrar sorun. Gece girebilirim. Ama sabah kaynanam yanima gelecek telefonu alamasam bilin laf atar bu durumda telefonu eline almış tamamdır iyisin. Kizlar annelerin kiymetini bilin lutfen yanlış anlamayin gercekten neyapsak haklarini odeyemeyiz. Hakkinizi helal din inanin hepinize dua ettim. Bide son bir tavsiyem gercekten yürüyün agrisa bie tam 1 saat tutun ve tempolu yürüyün gorun o bebek bebekler nasil . kanala giriyor linklerini atiyorum tum dinlediklerimi ve yaptıklarımı sanci aninda bile izleyio hatirladdim ya nunlari yapar kurtul yada agrida agzini açar doguramazsin diyerek kendimi motive ve hazirliyordum. Bahane yok oturarak dogumu beklemek mantiksiz. 2 hafta yurudugumu sandim ama afike 3 gunde yaptim. Rabbim çalışan kuluna veriyor dedikleri bu olsa gerek. Onu çok iyi anladim. Kizlar çok yazdim ve suan terliyorum. Yazim yanlisi olmussa hakkinizi helal edin

Maşallah canım ne güzel olmuş doğumun sağlıkla büyüsün bebişin inşallah

Maşallah canım vallahi tebrik ederim seni. Ne kadar cesaretlisin ya. Ben az ağrım olsa hastaneye giderim gibi geliyor Allah analı babalı büyütsün inşallah

Doktora daha götürmedik Canım. Belli ama sarılık olduğu, sağlık ocağında da dediler. Eşimin işi çoktu Bugun gidemedik yarına da randevu bulamadık :/ ya yarın sabah erkenden gidicez yada Çarşamba. Ama çok yüksek değildir die düşünüyordum. Sende çok üzülme. Yenidoğan bebeklerin %60 ında,erken doğanların ise %80 inde olurmuş.

Maşallah canım gözün aydın

Şu yazına aşırı güldüm

Kızlar tek tek etiketleyemedim 1 gece ipeğimiz hastanede kalıcak sınırda çıktı değeri 3 saatte bir de süt sağıp götürücem şimdiden çok özledim

Çok geçmiş olsun canım rabbim şifa versin

Bak yinede aklıma son zamanlarda gelmiyor değil hani
Erkek çıkarsa eşyalarınıza ortakçı çıkarım BellaCiao topicte en çok sen eşya aldın

Seve seve paylaşırım kuzum boşuna mı aldım o kadar

Banyoda suyumuz gelse anlarız dimi kızlar

Kendime bu soruyu hep soruyorum

Bugün kontrolüm vardı sadece ama öğleden sonra oğluma kavuştum . Herşey çok ani oldu . Hala şoktayız

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün

Maşallah canım

Kızlar anca girebildim başıma neler geldi
Ocağı bozdum nasıl yaptıysam temizlerken suyu fazla mı kullandım ne yaptıysam su kaçmış alttan kablo yanmaya başlamış oda bütün evin sigortasını attırdı tabi sebebini bulana kadar bütün evi kontrol ettik en son ocaktan pat diye ses geldi eşim ocağın kablosunu çekti sigortalar geri geldi ama Ocak pert iptal oldu yani eşimde bana kızdı haliyle ona canım sıkıldı ama adam haksız değil çok tehlikeli birşey yaptım
Neyse sonra öpüşüp sarıldık ama boşuna masraf çıktı ya

Gecmis olsun canim ! Sukur sadece ocaga olan olmus butun Ev gidebilirdi .Allah korusun .

Maşallah canım vallahi tebrik ederim seni. Ne kadar cesaretlisin ya. Ben az ağrım olsa hastaneye giderim gibi geliyor Allah analı babalı büyütsün inşallah
Canim ilkimi devlette ve apatal hemsirelerin elinden cektim. Buradakiler tecrubeli ebeler ve tiksinmeyerek sadece iki kişiydiler

Gözün aydın canım
Güzel geçmiş, kavuştun sende yavruna şükür Sağlıkla büyüt inşallah
Çok tehlikeli canım boşver ocağı..
Geçmiş olsun allah korumuş daha kötü birşeyde olabilirdi

Ben bugün evi temizledim, çamaşır attım yemek yaptım derken çok yoruldum
Ama artık kendimi dinlenmeye çekicem inşallah

Bebiş nasıl canım
Dikişlerin için ne zaman kontrole gideceksin
Dündü kontrolum ama gidenedim bebekte sarilik cikti cok yuksek hastanedeyiz.moralimm cok bozuk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…