2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Devamli yuruyus ve egzersiz aşırı kasik agrilarimi zorladı. Saat 3 te esimi aradim bir doktora gorunelim dedim. Tabi acim hafif atistirdim. Çıktık. Hastaneye direk nst ve muayne dedi. Yarim saatten fazla nst de kaldim sancilarim 50 den 170kadar cikiyordu. Muayne etti 3 cm aciklik dedi ve yatiş. Tabi ben eve gitmek istedigimi soyledim. Yol uzeri. Doner yaptirdik meshur hatay doneri saat 4.30dan sonra basladi sancim muayneden sonra daha da artti. Neyse yemek yer yemez tatli yaptim hemde sancilara karsilik verdim. Etrafi topladim. Hemde sancilar geliyor. Birazda dışarı cikmak istedim. Sancilarisa yuruyerek. Tam sanci geldiginde tuvalete oturur gibi oturdum ve derin nefesler alarak tuvaletimi yapar gibi ikindim. Tabi zordu hem dualar ederek hemde aglayarak böyle40 dakkka ancak surdu. 20.20 de ciktik yukari ben direk. Cok sicak suyu açtım 50 derece ve pilates topumu aldim ve dus aldim ordada en az 20 dakika gercekten sicak su şahane. Odama geldim giyindim ve sancilarim dahada siklasti. 5 dakkadan 4 dakikaya indi ozaman sure tuttum. Ve inklanirken suyum geldi. Aninda pedimi iç çamaşırı degistirdim. Ve tabi dahada siklasti kapida kaldim. Sanci hafifleyince direk odama gidio rahat ince giyio istume birsey alıp yaptigim dogal meyve suyunu da birkac saat once çıkarmıştım buzluktan. Onu ve tatlimizi çataldi aldik ciktik tabi.merdivenden aşağıya indim tam kapi girisinde yine sanci. Allahim. Tuttum ve arabaya kadar esim eslik etti. Arabada 4 sanci arayla siklasti 2 dakikadan az ve hastaneye vardık. Acilden direk dogumhaneye. 3 cu kapiya ciktik. Tabi dogumhaneden iceri girer girmez sanci tuttu yere oturdum yine ve tuttum direk masaya cikarken bu nasil dogacak gibisinden. Neyse size tatli yaptim deyincede yardimci oldular. Ve daha ilgilendiler. Aciklik tam dedi serum takti. Ama sancim 1 dakkadan aza indi gerek bile yok dedim ve masada 10 15 dakika sürdü ve paşam ugur bocegim dogdu ve ben bir rahatlama ve aglama vede şükür hemsireler tamam bitti niye agliyorsun şükür ediyorum dua ediyorum. Ve bebegimizin kilosu 3.300 gramdi boyunu daha bilmiyorum. Ogrenirim. Ve dikişler orsa uyusturucu kullandi ama ama bende biraz bağrma var ebe dediki vala normal bağır çünkü gercekten acidi zordu çünkü içten dir. 15 dakka oda sürdü. Ve çıktık odama geldik. Bebegimi kaynanamin kucagina verdiler.onlarda gelmişler. Odama geldim. Kayinpederim ve kaynanam kiz kardesim. Zaten hep benimle heran. Tabi büyük oglumda bizimle ve ikiside8 nisan dogumlu. Biri 2014 saat 18.30 buda. 8nisan 2019 saat 22.00 de çok şükür. Esim pastayi buraya getirdi. Dogum gününü kutladık. Serumlardi şuydu buydu derken meyve uyumu iciyorum. Ceviz gercekten yaniniza atistiracaginiz seyleri alin. Ben hatta buzluga koydum pogaca kurabiye ve tatliyida yapinca yaninizdakiker ve yardimci olanlara ikram oluyor. Güzel bir ani oluyor. Tavsiyem gercekten sancilarin kisa surmesini stiyorsaniz tam gelecekken derin nefes alın ve karninizdan ittirin ve kakaniz geliyormus gibi ikinin aninda acilmayi hissedersiniz yaptınız yapin yapmadiniz saatlerce sanci çekersiniz evet zor ama onemli olan ikinma. Ve tutun oflamayin yapabildiginiz kadar dualarinda etkisiyle de tabi apayri bir mucize. Dogum sandalyesindede ayni ikinma ve ebede artık yardimci oluyolar hatta aferin. Guzel ikiniyorsun dediler.sorulariniz detayli varsa tekrar sorun. Gece girebilirim. Ama sabah kaynanam yanima gelecek telefonu alamasam bilin laf atar bu durumda telefonu eline almış tamamdır iyisin. Kizlar annelerin kiymetini bilin lutfen yanlış anlamayin gercekten neyapsak haklarini odeyemeyiz. Hakkinizi helal din inanin hepinize dua ettim. Bide son bir tavsiyem gercekten yürüyün agrisa bie tam 1 saat tutun ve tempolu yürüyün gorun o bebek bebekler nasil . kanala giriyor linklerini atiyorum tum dinlediklerimi ve yaptıklarımı sanci aninda bile izleyio hatirladdim ya nunlari yapar kurtul yada agrida agzini açar doguramazsin diyerek kendimi motive ve hazirliyordum. Bahane yok oturarak dogumu beklemek mantiksiz. 2 hafta yurudugumu sandim ama afike 3 gunde yaptim. Rabbim çalışan kuluna veriyor dedikleri bu olsa gerek. Onu çok iyi anladim. Kizlar çok yazdim ve suan terliyorum. Yazim yanlisi olmussa hakkinizi helal edin

Maşallah 🧿
Çok güzel karşılamışsın sancıları canım tebrik ederim darısı bize 😍

Gözün aydın, ne yaptın ne ettin tutturdun 8 Nisanı 😊

Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 🙏🏻♥️🧿

BellaCiao BellaCiao
Canım ocağa ne üzülüyorsun allah korumuş ya yangın çıksaydı

Birkaç ay önce aynı şey başıma geldi
Yağçözü davlumbaza sıktım bol miktarda
O da düğmelerinden içeri gitmiş şalter attı tabi
Çok korkmuştum

Anneme mesaj yazmıştım da aşırı sinirli bir ses kaydı göndermişti bana salak kızımla başlayan 😅

Kızlar bebesim buhar odasina götürülüyor. Boguluyor dogru durust sutum midesinde kalmadı. Çok sancisi var. Bu arada gonderdigim videolarin hepsini sabirla ve 2 gunde oldu bide tempolu yürüyüş hiç oyle ağırdan olmuyor. Yalniz ben bile inanamiyorum evet aciliydi ama dogru karsilarsan kisa sürer onu anladım. Dua edin kizlar. Kaynanami cekecem bu gün. Offf mecburi insallah moralimi bozmaz bu simdilik mesajim hepinizi opuyom. Hayırlı doğumlar

Kızlar Günaydın saat 4 de çişimi yapıyorum sanarak tuvalete kalktım ve suyumun geldiğini gördüm. Tutamıyorum ara ara geliyor. Hastaneye geldik açılma yok. Sancı da arada geliyor ama gene az 40larda. Dua edin inşallah bende sağlıkla doğurayım😍
Ay hadi hayırlısı durdunuz durdunuz atağa geçtiniz kızlar 😊😊
Sağlıkla al kucağına inşlallah yavrunu

😄 senin kaynanan gıcık benimki öyle değil o yüzden vicdan yapıyorum 😉🙊🙊

Haklısın aslında annem dese ne hissederim bilmiyorum ama kaynanam torunum diye sevsin istiyorum 😏
Valla bizim bakıcımız annem die seviyor. Hatta kızım ona anne diyor.Anneanne ile aynı karşılaştırma değildir elbet ama demekki kızıma iyi bakıyor kızım onu seviyor die düşündüm hep.
Benim kv ile aram iyi olsaydı sorun yapmazdım sanırım :)
Buarada kötü değilsin böyle düşündüğün için :))

X