2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Cnm sancın yok evet, beni doğumdan önce bi gece doğumhanede sancı odasında yatırdılar orda senin gibi bi ark vardı ,vajinaya bi hap koymuş drlar açılmasıda yoktu sabaha karşı suni sancı veririz demişler suni sancıyı vermeden doğum başladı 40 larda nst de sancısı vardı ama bebek yoruldu bu sekılde normal yapamazsın deyip sezeryana aldılar,

Kısaca anlatamaya çalışıyım doğum hikayemi, soğukalgınlığım ve kasılmalarım olduğu için ve bebek hareketlerinde az hissettiğim için acıle başvurdum, nstyr bağladılar 40 larda cıkıyodu yatış verdiler, telefonu almak yasak ti yanımıza, gerekli formları doldurup damar yolu açıldı amelıyat elbisesi giydirip acılma var mı diye baktılar drdan dra değişiyo o acı ilk drun yaptığı baya acıdı, sonra nstye baglayıp odamda bekledim doğuma kadar ,ateşim 38.5 kadar çıkıyodu antibiyotik tedavısıne basladılar, sabaha kadar gayet iyiydim sabah da açılma var mı dıye baktılar bi parmak açılma var nst de sancı 20 ama ben hiç hissetmiyorum dedım bu sancı rahımıni inceltiyo sezeryana alıcaz dedıler, sonda taktılar herhangi bi acı hissi olmadı sondadan kaynaklı, ameliyat ekibi çok ıyıydı çok gzl karsıladılar spinal oldum iğnenin girdiğini hissetmiyosun ama verilen ilaç biraz yakıyo ve hemen ayaklarım ısındı yatırdılar tam uyuşmadan başlamıyorlar anestezi uzmanı sürekli konuştu, çok güzel geçti doğum kızımı gösterdiklerinde çok ağladım, en çok korktuğum karın ve boyun agrısıydı, karnımda agrı çok olmadı ama boyun ağrısı beni bitirdi, halada devam ediyo şimdilik bunlar geldi aklıma

Kızlar benim doğum yarın sabah 39+2 de geliyor inşallah bebeğim. Sezeryan olacak korkuyorum sanırım

Canım hayırlısıyla kucağına al inşallah hiç korkma bende çok korkuyordum ama çok iyi geçti şükür zaten bebeğini kucağına alınca her şeyi unutuyorsun

Canım hayırlısıyla kucağına al inşallah

Kuzu kakadan değil çişli bezden anlaşılırmış beslenip beslenmediği bebeğin

İyiyiz canım şuan doğuran yok sanırım
Siz nasılsınız bakalım nasıl gidiyor
Bende kakadan da anlaşılıyor diye biliyordum ya yanlış bilgi mi ki acaba
Kızlar benim doğum yarın sabah 39+2 de geliyor inşallah bebeğim. Sezeryan olacak korkuyorum sanırım
Allah yardımcın olsun canım hiç korkma şimdiyi değil sonuçu düşün

Ay bende bunu merak ediyorum.ilk dogdugunda beyazdi simdi teni koyulasti acaba sarilik mi oldu diyorum.seninkinin rengi degisti mi.birde gozunun beyazi sari oluyormus
Bariz sarı oluyo cnm anlaşılıyo bide uyur uyanmazsa emmezse, çişini yapmazsa bunlara dikkat et önce kafadan başlıyo sarılık sonra vücut ve bacaklara iniyo, gözünün beyazı bile sap sarı oluyo anlarsın yanı olunca,

sertleşme sırasında bazen edıyor hareket. genelde kitleniyor bi köşede sanki. Ama onun dışında ne sancı var ne bişey.
Seninki yine bazende olsa hareket ediyormuş canım. Benimki sertleşme sırasında hiç hareket etmiyor kasılma geçince harekete devam ediyor
Tam tarif ettiğin gibi canım acıtmadan yavaş yavaş hareket ediyor ve az bir şekilde
Canım üsttekinde sancı çıkmamış ama alttakinde çıkmış. Hatta bir ara 100 e dayanmış buna rağmen mi çatı yapmadı

Ay bende bunu merak ediyorum.ilk dogdugunda beyazdi simdi teni koyulasti acaba sarilik mi oldu diyorum.seninkinin rengi degisti mi.birde gozunun beyazi sari oluyormus
Canım bizim kız beyaz tenli ama şuan için teni kırmızımsı çocuk doktoru oda ışığı değil gün ışığında yüzüne gözümne bakın ya da vucudunu 2 elinle geriyorsun sarıysa sarılıkmış ama vucuda inerse zaten ciddi oluyormuş

İyiki gitmişsin canım bak soğuk algınlığı için
Neyin ne zaman olacağı gerçekten hiç belli olmuyor. Rabbim sağ salim sağlıkla büyütsün kızını

Bende kakadan da anlaşılıyor diye biliyordum ya yanlış bilgi mi ki acaba

Allah yardımcın olsun canım hiç korkma şimdiyi değil sonuçu düşün
Sanırım kuzum
Çünkü sadece anne sütü alan bebişlerin 1 haftaya kadar kaka yapmaması vs normal kabul ediliyormuş. Çişin rengi adeti ve bezin ağırlığıyla anlaşılırmış diye biliyorum
Benim minnoş kız uyudu azıcık oturabildim şimdi nasılsınız kızlar?
Oyy kuzum biz iyiyiz sen nasılsın, nasıl gidiyor annelik

Kuzu ilk doğduklarında mekanyum yapmaları gerekiyor ama o zaman 1 hafta yapmamaları nasıl normal kabul ediliyor ki
Kafamda deli sorular

Kuzu ilk doğduklarında mekanyum yapmaları gerekiyor ama o zaman 1 hafta yapmamaları nasıl normal kabul ediliyor ki
Kafamda deli sorular
Kuzu demek istediğim öyle olacağı değil yapmazlarsa normal olabileceği :)) Büyük ihtimalle mekonyumdan sonrası, mesela ilk 3 gün düzenli yaptı sonra 1 hafta yapmadı bu normal karşılanıyormuş.
Doyup doymamakla alakası yok diye biliyorum yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…