2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Elbet aç kalmasındansa mama ver tabi canım. Memeni vermeyi deneyicek olursan gündüz dene canım,bir iki çekip bırakması sütün bittiği için oluyor. İnşallah bitmeden süreçi başarırsınız kuzum. Olmazsada ilk mamayla büyüyen bebek Yusuf değil kuzum hiç stres olma çevreyede kulağını tıka boşver

Ne güzel şanslıymışsın canım.... Benim ilk doktorum erkekti ve çok sevdiğim beni rahatlatan sakin biriydi ben ona ve doğumda hep destek olan ebe me birer parfüm almıştım tabii o zaman öyle düşümmüştüm 7 sene önce.... Doktorun kadın mı erkek mi? Genç mi bekar mı ?

Olsun işte başlaması iyi işte kuzu gerçeğe döner belkim belli mi olur
Eşimin dediği 'Bir zahmet gelsin artık '
Sanki siparişle oluyomuş gibi
Heyecanla bekliyorum bu geceyi
Yarın giripte mesajları beğenmezsem bilin ki doğurdum

Günaydın kızlar

1 saatlik uyuyabilmişim buna da şükür ipek kız da annesini uyandırdı kendisi uyuyor şuan

Bu arada karnımda hangi saatler aktifse gerçekte de öyle oldu yanılmadım
Çok sağolun Kızlar İnanın dediklerinizin çoğunu yaptım ama mama işini bırakıyorum. İnatla meme vericem. Gökçem mamayla büyüdü Umay bari emsin istiyorum.
Sabahtan beri elimde göğüs pompası ile geziyorum. Sürekli sağıyorum ama İnanın iki üç kaşık anca geliyordu. Kızıma veriyorum uyuyor almıyor derken. Göğsüm davul gibi oldu duşa girdim inatla sağdım kızıma verdim değişen bişey olmadı. En son arkadaşımı aradım iki küçük çocuğu olan. O sağ olsun kendi göğüs pompasını verdi. Acaba makinemi bozuk diye. ( çünkü makine olmadan süt üstüme akıyor ama makine ile gelmiyordu ) ve süt arkadaşın Makinesi ile geldi. 50 cc falan sağdım ama daha sağmam lazım. Rahatladım bi nebze. Makine göğüs ucumu çıkarınca kızım tuttu emiyor az az. Hepinize çok teşekkür ederim kızlar inanın çok kötüydüm. Hepiniz bir fikir verdiniz .

Doktorum erkek evli iki çocuğu var , 38-40 yaşlarında genç yani, benim de ilk doktorum yine erkekti ama iletişimsizdi, ama bulunduğumuz şehirde 6 sene önce gidebileceğim en iyi doktor o diye gitmiştim hiç iyi anmıyorum kendisini .ikinci çocuğumdaki gerçekten Harika bir insan yarım elma gönül alma olsun istedim, parfüm güzel fikir iyi düşünmüşsün

Anladım canım... Özelde dimi bu doktor... Yani orta yaş bir erkeğe ne alınır? Mesela zevklerini belli eden biri mi? Odasında ne tarz aksesuarlar var ? Ben niye parfüm almıştım çünkü kokuları çok seviyordu ne zaman gitsem kontrole hep parfüm kokardı...

Ben bi halt yedim kızlar
Şimdi benim doğumum annemin suyu gelerek başlamış bunu biliyordum.
Tekrar sorayım dedim merak başa bela
Pazar günüymüş öğlen kahvaltı yaparlarken suyu gelmiş hastaneye gitmişler annemin sancısı gece 11den sonra gelmiş birden sıklaşmış 1.30da ben doğmuşum herşey çok ani gelişti dedi
Yine sarsıldım bunu duyunca
O zaman tabi hafta hesabı yokmuş doktorun benim için verdiği tahmini tarihten 1 hafta sonra doğmuşum

ben de senle aynı durumdayım bugün çok sık sık kasılma yaşıyorum ağrı yok ama kasılıyor sürekli. Sertleşiyor ateş çöküyor tepeme . Nefesim kesiliyor. Ben bi ara dakika tuttum ama acaba dakika tutulacak kasılmalar bunlar mı? yoksa adet sancısı gibi olan ağrılaramı dakika tutulacak onu tam bilmiyorum

Diyorsun ki yanı benimki de annemin ki gibi olabilir mi ? Yani yapı annemize benzer genetik doğru ama aynısı sende de olacak diye bişi yok.... Mesela kızkardeşimin 2 doğumundada suyu geldi. İlkinde 6 saat ikincisinde 3 saat sonra doğurdu
Mesela ben de hiç su gelmedi keseyi patlatmak zorunda kaldılar.
Sen bunları düşünme canım bak kendi kendini panikletirsin. allahın izniyle herşey yolunda gider sakin ol rahatla

Yok canım benim kramp kasılma gibi problemlerim olmadığı için kullanmadım pek 28.haftalarda bi kutu bitirdim daha da kullanmadım.suni sancı da birinden duydum normal doğum sancısından 10 kat daha can yakıcıymış ama bilmiyorum kabul ederim herhalde

İyi halt ettin
Öğrendin de rahatladın mı
Kuzum kıyaslama kimseyle ne kendi doğumunu nede bir başkasını. Sen evrene böyle enerji gönderdikçe farkında olmadan kendine doğru çekiyorsun
İnan ol dk tutulacak ağrılar mı bende bilmiyorum canım
Kaç dkda bir oldu senin ağrılar
Bende bi ara dikkat ettim 10 dkda 2 defa oldu
Kasılma esnasında ağrım falan yok ama sadece ateş basıyor,karnım sertleşiyor

Yok canım illa tabi aynı olmaz kişinin aynı Doğumu bile bir olmuyor yeri geliyorda
Merak ettim sadece birazcık
Ama az birşey acaba demedim desem yalan olur

Aslında kimseyle kıyaslama yapmamak kendimiz yaşayıp görmemiz lazım canım süreçimizi. Normal doğum sancısını bilmiyoruz ki suni sancının nasıl olacağını bilelim sonuça adapte olup güzel düşünelim sezeryandan yine iyidir heralde suni sancı

Haklısın kuzu kapattım aha bu konuyu

benim de 4-5 dakika bir olmaya başladı ama sonra düzensizleşti. Aynı benimde ağrı yok ateş basması ve nefes kesilmesi var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…