2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
50 iyimiş keşke bende görsem o rakamları.
Doktorum normal doğum yanlısı ama bekletmek isterse kabul edermiyim bilmiyorum dahada beklemek istemiyorum aklım sezaryene kayıyor yavaş yavaş. Bu kaka yapma muhabbeti korkutuyor beni
Magnezyum içiyormusun canım içiyorsan onu bırak. Kasılmaların artar. Kaka yapma benide korkutmuyor değil canım. Cuma benimde son günüm. O güne kadar geldi geldi gelmezse direk suni isticem,tüp bebek bide. Sende suni sancı düşünmezmisin önce direk sezeryan mı düşünürsün
Aç aç kız ben pilates topun üstünde açıyorum böyle duruyorum bebeğin kanala iyice inmesini sağlıyormuş kalça kemiğini açıyormuş diye duydum 😅😅
Hee açtım oturdum öyle akıntı mı falan arttırdı 😆
Kız sen iyi oturuyon o topun üzerinde ben korkuyom korkmasam bende alcaktım 😂

Kuzu sen ne yaptin nasil gecti muayene
Canım iyi idi. Yine karından uktrasonla bakti. Nst ye girdim. Sancılar 20 30 civarı idi. Bi ara 40 a çıkmış ama ben hiç hissetmiyorm. Kan ve idrar istedi. Haftaya çarşamba veya salı bidaha görüşelim gecikme dedi. Bu arada sık sık bebisin hareketlerini kontrol et dedi. Şu gelirse koyu kan görürsen sancin olurda 3 dk dustugunde hemen gel dedi. Alttan bakmadi huc. Bebisin kafasi kanala dayanmis girmek üzere dedi. 39+4 idim dün. Bazı değerlerim 38 bazısı 39. Normal bu dedi. Ben 1 haftaya yakın ge c döllenmem olabilir deyince bebisin ilk rasim ve beta değer ve tarihini gösterir kağıdını getir dedi. 41 e kadar bisi olmazsa bekleriz. Olmadi 41 de yatırırız dedi. Suyun 70 azalmış dedi. Bu kadar:KK200:

BellaCiao BellaCiao senin 1 parmak açılman vardı. Açılmayı hissediyomuydun ?
Benim bişiler oluyo 2 gündür 🤔 açılma mı yoksa kızın kafası mı bilmiyorum :KK51:

Magnezyum içiyormusun canım içiyorsan onu bırak. Kasılmaların artar. Kaka yapma benide korkutmuyor değil canım. Cuma benimde son günüm. O güne kadar geldi geldi gelmezse direk suni isticem,tüp bebek bide. Sende suni sancı düşünmezmisin önce direk sezeryan mı düşünürsün

Hee açtım oturdum öyle akıntı mı falan arttırdı 😆
Kız sen iyi oturuyon o topun üzerinde ben korkuyom korkmasam bende alcaktım 😂

Niye korkuyon korkma çok iyi geliyor valla 🙏🏼

BellaCiao BellaCiao senin 1 parmak açılman vardı. Açılmayı hissediyomuydun ?
Benim bişiler oluyo 2 gündür 🤔 açılma mı yoksa kızın kafası mı bilmiyorum :KK51:

Aşırı adet sancım olmuştu ondan önceki gün canım sonra açılma olmuş 🙄 şimdi ne durumda bilmiyorum ama belki daha fazla açılmıştır haberim yok 😂😂

Niye korkuyon korkma çok iyi geliyor valla 🙏🏼

Aşırı adet sancım olmuştu ondan önceki gün canım sonra açılma olmuş 🙄 şimdi ne durumda bilmiyorum ama belki daha fazla açılmıştır haberim yok 😂😂
Aaaa ben çıkamam o topun tepesine kesin bi tarafımı yamulturum :KK70:
Çocuk çıkmadığına göre çok açılma yok heralde :KK53::confused::deli:

Yok canım çıkarılması da hiç hissedilmiyor

Canım merhaba, seninle aynı gün sezaryen olduk diye hatırlıyorum, 2 nisanda. Sezeryan yaran ne durumda, benim dikisin uç kısmı çok aciyor, sol taraf. Kaç gün oldu hala geçmedi, biber surmussun gibi yanıyor. Sende durumlar ne

Kasılması çok olan arkadaşlara bir sorum var 😊
Benim bugün sabahtan beri karnım sertleşiyor,nefesim kesiliyor,ateşim çıkıyor gibi oluyor.
Dk tutmadım aralığına dikkat etmedim.
Tüm bunlar aynı anda olurken ağrım sancım yok,yalancı sancı mı fikriniz var mı 🤔

Yok anacım yok ben onun tepesine çıkıpta bi tarafımı yamultmaktan korkuyom :sus::KK70:
Ehehe😂😂
Kasılması çok olan arkadaşlara bir sorum var 😊
Benim bugün sabahtan beri karnım sertleşiyor,nefesim kesiliyor,ateşim çıkıyor gibi oluyor.
Dk tutmadım aralığına dikkat etmedim.
Tüm bunlar aynı anda olurken ağrım sancım yok,yalancı sancı mı fikriniz var mı 🤔
Evet kuzuu

Emmek mi istemiyor canım yoksa biberona mı alıştı. Hiç kendine stres yapma kuzum doğum yapan bir arkadaşım vardı. Kızı ememiyordu,40 gün mama verdi. Bi yandanda memeye alıştırmaya devam ediyordu. 40 çıktıktan sonra emmeye alışmıştı kuzucuk :)
Bir iki çekiyor sonra sinirlenip bırakıyor memeyi canım, biberonla verince gayet rahat yiyip bitiyor . Yani biberon istiyor . Bir gece sabaha kadar sadece meme vermeye çalıştım aç kaldı doymadi. Ondan sonra tesellim düştü mamaya döndüm

Durmadan doğumun başlamadığını düşünerek, sadece bedensel olarak efor sarfederek, hoplayıp zıplayarak ya da durmadan hurma yiyerek doğumu başlatmaya çalışmaktansa, bırakmak, gevşemek ve yumuşamak yeterli olabilir. Bazen bu gevşeme zihinsel çalışmalarla, bazen de bedensel olarak yapılan rahatlatıcı ve gevşetici egzersizlerle sağlanabilir. Çünkü doğum bir teslimiyet zamanıdır. Tüm bedeniniz ve duygularınız doğum günü için yumuşamaya, gevşemeye ve açılmaya doğru yol alırken, zihninizden geçenlerin bu sürece ket vurmasını engellemenin tek yolu gevşemeye ve bırakmaya hem bedenen, hem de ruhen yer açmaktır.
arkadaşlar 13 yıllık fizyoterapist olarak onerim yormayın kendinizi yukarıda ki yazıya tamamen katılıyorum, yazının başını paylaşmadım isteyenler için linkiatiyorum https://www.google.com/amp/s/mhthay...haber-amp/1030149-dogumun-baslasin-istiyorsan

X