2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İyi akşamlar arkadaşlar. Nasılsınız? Umarım herkesin gebeliği iyi geçiyordur:dua:

Canm tam 2 kat olmasına gerek yok 2 kata yakın olanlarda vardı burada.
Bende bugün 6+ 4 teyim biliyorsunuz önce boş gebelik dediler sonra farklı bir doktor yolksac var boş değil cumartesi günü gel kalp atışlarına bakalım demişti çok korkuyorum göğüslerim hiç şiş değil ve sönük.sadece uçlarını elimle sıkınca acıyor. Aranızda göğüsleri şişmeyen normal zamanki gibi olan var mı? Allahım inşAllah cts kalp atışlarını duyarız:dua::dua:
Canım benim şişmedi ama biraz hassas ve acıyor mesela arabayla tümsekten geçince üstüne yatınca vs.

Biz ilkinde kalp atışını duyar duymaz ailelere söyledik. Oradan da uğul uğul yayıldı zaten. Fakat yavrumun ömrü olmayınca : "Bi daha gebelik olursa karnım şişene kadar kimseye söylemek yok," dedik. Fakat ben ne yaptım? Bu sefer testte pozitifi gördüğüm gibi kayınvalideme söyledim :olamaz: Hiç sallamadı, hamile olduğuma mı inanmadı yoksa doğurabileceğime mi bilemiyorum :KK43: Bi pişman oldum ama söylediğime, valla sevincim gölgelendi yalan yere. Sonra ikilik olmasın diye anama söyledim. Artık karnım belli olana kadaro_O
Hepsi mi böyle bunların yaaaaa , benimki de sevinmedi şaşırdı dondu kaç aylık falan diye tuhaf sorular sormaya başladı, yuhh ne aylığı 5 haftalık :/ , yani insan böyle mutlu haber verince karşısındaki de mutlu olacak sanıyor ama ben de anlam veremiyorum

Ben kv me 13 haftalıkken söylemiştim hatta cinsiyeti bile belliydi ,
Şimdi eğer hamileysem de kimseye söylemeyi düşünmüyorum , üstüne görmüşüm bende bilmiyordum diyeceğim, geçeceğim çünkü olumsuz bir yorumu kaldırıcak psikolojim yok.. Bilmiyorum şimdi ki ruh halim bu belki değişir...
Peşiniz söylemek istemedi mi , benim eşim aileleri eşit tutuyor bizimkilere söyleyince onlara da söylemek zorunda kaldık , ama tabi bizimkilerden aldığımız tebrikler sevinç çığlıkları mutluluk cümleleri , onlarda yerini sessizce ve manasızca garip sorulara bıraktı

Hepsi mi böyle bunların yaaaaa , benimki de sevinmedi şaşırdı dondu kaç aylık falan diye tuhaf sorular sormaya başladı, yuhh ne aylığı 5 haftalık :/ , yani insan böyle mutlu haber verince karşısındaki de mutlu olacak sanıyor ama ben de anlam veremiyorum
Eşimin kuzeni hamile kalmıştı. Aileleri yemeğe almışlar kalp atışından sonra. Kuzenin kocası yemekten önce bi fotoğraf çekelim demiş tam çekerken: "şimdi hep birlikte söyleyelim: chdbd hamile, demiş. Ne güzel mesela... Bizdekiler de çalışan kalbi durdururlar yemin ediyorum. Sürprizmiş, heyecanmış hiç yok. Valla doğuma çağıracaksın aslında. Demek ki çok mu şaşırdı seninki.. Hemen söyliceni tahmin etmiyordu ki ay soruyor zaar.

Benim şişmedi canım. Belirti var bulantı falan ama oda zaten 6. Haftada başladı. Benim bir arkadaşıma da 8. Haftaya kadar kalp atışı yok dediler 8. Haftadan sonra duyuldu kalp atışı. Bekle bakalım sende
İnşAllah hayırlısıyla duyarım bende cumartsi:dua:
İnşallah öyledir canım sıkıntı yoktur. Bu arada benim de göğüs ağrım çok hafif ve aman aman bir şişlik olmadı. 4 aylık hamile bi arkadaşım var daha çok erken demişti göğüs şişliği ve ağrı için. Olabiliyormuş yani
saol canm. Sanki daha hassas olması gerekiyor du gibi oğlumda öyle diye hatırlıyorum.umarım sıkıntı yoktur.
Canım benim şişmedi ama biraz hassas ve acıyor mesela arabayla tümsekten geçince üstüne yatınca vs.

Bende hassasiyet yok. tabii ki herkeste farklı olabilir ama ne bilim bir kaybım vardı daha önce o yüzden yine aynı olursa diye çok korkuyorum:dua:

saol canm. Sanki daha hassas olması gerekiyor du gibi oğlumda öyle diye hatırlıyorum.umarım sıkıntı yoktur.

Bende hassasiyet yok. tabii ki herkeste farklı olabilir ama ne bilim bir kaybım vardı daha önce o yüzden yine aynı olursa diye çok korkuyorum:dua:
Kaybın üzerinden ne kadar zaman geçti?

İnşallah canım korkuların yersiz çıkar inşallah

Kaybın üzerinden ne kadar zaman geçti?
10 mayıs ta kalbi durduğu için 10 haftalık kürtaj olmuştum. 4 temmuzda sat ile temmuz ayında hamile kaldım. 3. Ayımda.
Son gittiğim doktor bana coraspin verdi. Gece yatarken iç bebeğe giden kan akışını kolaylaştırır dedi. Allahım inşAllah sağlıkla kucağımıza alırız:dua:

Peşiniz söylemek istemedi mi , benim eşim aileleri eşit tutuyor bizimkilere söyleyince onlara da söylemek zorunda kaldık , ama tabi bizimkilerden aldığımız tebrikler sevinç çığlıkları mutluluk cümleleri , onlarda yerini sessizce ve manasızca garip sorulara bıraktı

Ay niye böyleler ya benim de eşim söylemiş k.v aradı ne tebrik ne sevinç... Bende galiba haberi haberi yok dedim söyledim ilk defa duyuyor gibi davrandı:110: halbuki haberi varmış :emir_bebek:

10 mayıs ta kalbi durduğu için 10 haftalık kürtaj olmuştum. 4 temmuzda sat ile temmuz ayında hamile kaldım. 3. Ayımda.
Son gittiğim doktor bana coraspin verdi. Gece yatarken iç bebeğe giden kan akışını kolaylaştırır dedi. Allahım inşAllah sağlıkla kucağımıza alırız:dua:
Seninki benden de taze. Ben de 16 martta 16 haftalik kurtaj oldum, ilk gebeligimde memelerim almiş yürümüştü, şimdi onlar da tepkisiz:110: kayıp sonrası yeni gebelikte memelerin böyle davranması normal galiba, vücut tepetakla olup duruyor meme napsın. Endişelenme, iyi düşün lütfen. Kötü kötüyü çağırıyor. ben de bugün hibor iğneye başladım. Enjeksiyon kolay da sonraki 5 dk. felç ediyor meret:işsiz:

Selam kizlar kayinvalideleri gomme seansi yapiyorsunuz da hic soylemiyorsunuz ama :KK48: bizimde daha ultrasonla bile gormemistik kan falan hic birsey yapmamıştık sadece test yapmistim sadece ama hemen söyledik bizim ilk gebelik oldugu icin mi 2 yildir bekledikleri icin mi bilmiyorum hepsi bayagi sevindi gorumcem kayinvalidem ve esim agladi hatta :olamaz:

Bi de bak gece almanı istemiş doktor coraspini. Mehmet Öz'ün bi röportajını okudum. "Herkes sabah içmek gerekir saniyor. Oysa pıhtılaşma sabaha karşı olacağından gece içmek lazım," demiş. Benim doktorda da bi öğle yemeği fantezisi var. Folik asit öğle yemeği ,asprin öğle yemeği, efendim iğne öğle saati.. zorla progestanı çektik oradan (Bu yazımda kendisini anmadan edemedim yine)

Selam kizlar kayinvalideleri gomme seansi yapiyorsunuz da hic soylemiyorsunuz ama :KK48: bizimde daha ultrasonla bile gormemistik kan falan hic birsey yapmamıştık sadece test yapmistim sadece ama hemen söyledik bizim ilk gebelik oldugu icin mi 2 yildir bekledikleri icin mi bilmiyorum hepsi bayagi sevindi gorumcem kayinvalidem ve esim agladi hatta :olamaz:
Ahajaha Allah iyiliğini versin.. :KK70:

İnan ki bende iaterdim kv me annemle aynı anda söyleyeyim ama inan çok tatsız şeyler yaşadım hatta stresten bir düşüğüm bile var...
Oğluma hamile olduğumda eşim kimseye demeyeceksin dedi ama annem ve çok yakın 3 arkadaşım aradığı için onlar tahmin etti bende hayır demedim eşime verdiğim sözden de dönmemiş oldum..
Oğlumun cinsiyeti belli oluncada "herkese" söyledik...biraz politik oldum..
Tek önerim sakın bir şwyi kafaya takmayın stres olmayın isteyen sevinsin isteyen sevinmesin siz kendinize bebeğinize eşinize bakın...gerisi boş...

Seninki benden de taze. Ben de 16 martta 16 haftalik kurtaj oldum, ilk gebeligimde memelerim almiş yürümüştü, şimdi onlar da tepkisiz:110: kayıp sonrası yeni gebelikte memelerin böyle davranması normal galiba, vücut tepetakla olup duruyor meme napsın. Endişelenme, iyi düşün lütfen. Kötü kötüyü çağırıyor. ben de bugün hibor iğneye başladım. Enjeksiyon kolay da sonraki 5 dk. felç ediyor meret:işsiz:
Evet canm fazla beklemedim Allah bu kez sağlıkla yüzlerini görmeyi nasip etsin inşAllah. Bizim vücutlar bu yıl bize bayağı bir saydırıyordur:) 16 haftalık kalp atışımı durdu? Bunun içim dikkat etmemiz kullanmamız gereken bir şey var mı acaba? Bana test yapmadı doktor kan pıhtılaşması olup olmadığını bilmiyorum direk yazdı coraspin. Folbiol yazdı onu ne zaman alıyorsunuz? Senin doktor öğle saati aktivitelerini seviyor:kk77:

Benim gibi Duygusal kayınvaliden varmış ne güzel:KK16: biz evlenirken ağladı oğlu damat oluyor diyerekten sanırım:KK53: bende hep annemlere baktım ağlasınlar da ayıp olmasa bari diye :KK53::KK53:

Eşimin kuzeni hamile kalmıştı. Aileleri yemeğe almışlar kalp atışından sonra. Kuzenin kocası yemekten önce bi fotoğraf çekelim demiş tam çekerken: "şimdi hep birlikte söyleyelim: chdbd hamile, demiş. Ne güzel mesela... Bizdekiler de çalışan kalbi durdururlar yemin ediyorum. Sürprizmiş, heyecanmış hiç yok. Valla doğuma çağıracaksın aslında. Demek ki çok mu şaşırdı seninki.. Hemen söyliceni tahmin etmiyordu ki ay soruyor zaar.
Biz de oyle yaptik tabii kalp atisi degil kan testinden sonra. Annemleri goruntulu arayip kayda aldik ( maalesef bizimkiler cok yakin degil ve dayanaamdik:KK43: ) kayinvalidemlere kahvaltiya gidip aile fotosu cekelim diyip esim videoya aldi.. „hadi torununuza el sallayin dedi“ benim kayinvalidem bayiliyordu az kaldi.. sevindiler cok allah var..
cocuga ani olarak saklamayi planliyoruz :)

Evet canm fazla beklemedim Allah bu kez sağlıkla yüzlerini görmeyi nasip etsin inşAllah. Bizim vücutlar bu yıl bize bayağı bir saydırıyordur:) 16 haftalık kalp atışımı durdu? Bunun içim dikkat etmemiz kullanmamız gereken bir şey var mı acaba? Bana test yapmadı doktor kan pıhtılaşması olup olmadığını bilmiyorum direk yazdı coraspin. Folbiol yazdı onu ne zaman alıyorsunuz? Senin doktor öğle saati aktivitelerini seviyor:kk77:
Bana maşallah inşallah derken tak diye kalbi durdu bebegin. Suni sancı verdilee açılma olmayınca kürtaja aldılar. Ilk adetten sonra testler için doktoruma gittim.devlet birkaç tane daha düşürmeden test yapmıyor malum. Doktorum tam kan sonuclarima gore cesitli testler istedi. 12li trombofili paneli diye bi sey var 2000 lira filan. Doktorum hepsine gerek olmadigini söyledi. Yaptigi 8-9 test icinde bende protein s ve B12 eksikligi cikti.B12 de önemli ama protein s düsüklügü başlı basina pihtilasma sebebi.
"Neler yapmaliyiz?" soruna bildigim kadariyla cevap vereyim: Hareketsizlik yasak, pıhtıyı çağırır. Bacaklar önemli, en cok pıhtı yaşanan bölgelerden biri. Çalışiyorsan da iki saatte bir ayağa kalk dolaş, oturduğun yerde ara sıra ayak bileklerini sağa sola çevir. Yüksek a vitamininden kaçın ( Bu tüm gebeler için geçerli aslında) Sıgara kati suretle yasak, içilen yerde bile bulunma. Öğrendiklerimi paylaşmaya devam ederim.
Ben folbiol kullanmıyorum, yüksek doz folik asit artık normal gebelikler için uygun görülmüyor diye biliyorum ama devletin karşıladığı da o maalesef. Benim folik asitim folidoce. B12 + folik asit.

Biz de oyle yaptik tabii kalp atisi degil kan testinden sonra. Annemleri goruntulu arayip kayda aldik ( maalesef bizimkiler cok yakin degil ve dayanaamdik:KK43: ) kayinvalidemlere kahvaltiya gidip aile fotosu cekelim diyip esim videoya aldi.. „hadi torununuza el sallayin dedi“ benim kayinvalidem bayiliyordu az kaldi.. sevindiler cok allah var..
cocuga ani olarak saklamayi planliyoruz :)
Ne güzel ya. Bizdekiler heykel gibi.

X