2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bana maşallah inşallah derken tak diye kalbi durdu bebegin. Suni sancı verdilee açılma olmayınca kürtaja aldılar. Ilk adetten sonra testler için doktoruma gittim.devlet birkaç tane daha düşürmeden test yapmıyor malum. Doktorum tam kan sonuclarima gore cesitli testler istedi. 12li trombofili paneli diye bi sey var 2000 lira filan. Doktorum hepsine gerek olmadigini söyledi. Yaptigi 8-9 test icinde bende protein s ve B12 eksikligi cikti.B12 de önemli ama protein s düsüklügü başlı basina pihtilasma sebebi.
"Neler yapmaliyiz?" soruna bildigim kadariyla cevap vereyim: Hareketsizlik yasak, pıhtıyı çağırır. Bacaklar önemli, en cok pıhtı yaşanan bölgelerden biri. Çalışiyorsan da iki saatte bir ayağa kalk dolaş, oturduğun yerde ara sıra ayak bileklerini sağa sola çevir. Yüksek a vitamininden kaçın ( Bu tüm gebeler için geçerli aslında) Sıgara kati suretle yasak, içilen yerde bile bulunma. Öğrendiklerimi paylaşmaya devam ederim.
Ben folbiol kullanmıyorum, yüksek doz folik asit artık normal gebelikler için uygun görülmüyor diye biliyorum ama devletin karşıladığı da o maalesef. Benim folik asitim folidoce. B12 + folik asit.
Folidoce un farki ne? Ben de imom kullaniyorum ama hangisini kullanmaliyim bilemeidm. Dr a da sormadim:/

Selam kizlar kayinvalideleri gomme seansi yapiyorsunuz da hic soylemiyorsunuz ama :KK48: bizimde daha ultrasonla bile gormemistik kan falan hic birsey yapmamıştık sadece test yapmistim sadece ama hemen söyledik bizim ilk gebelik oldugu icin mi 2 yildir bekledikleri icin mi bilmiyorum hepsi bayagi sevindi gorumcem kayinvalidem ve esim agladi hatta :olamaz:
:sampiyon::sampiyon::sampiyon:

Folidoce un farki ne? Ben de imom kullaniyorum ama hangisini kullanmaliyim bilemeidm. Dr a da sormadim:/
Şimdi folik asitin yanına başka vitaminler de koyarak yapıyorlar ya bu zımbırtıları.. folidoce'de b12 var, bende de b12 eksik. Igne oldum ama tedbiren b12den yürümeye devam ediyoruz. B12 çocuğun beyni içjn cok onemli, anasını emiyor resmen bu konuda. Fiyati 20 lira, 4 hafta yetiyor. Ben onceden folic trio kullaniyordum, o da güzel bak ama pahalı biraz. En son 58 lira olmuştu. Onda da folik asit yaninda d vitamini ve kalsiyum var. Imom da güzel diyorlar, hiç endiselenme. Ama folbiolu hâlâ neden yazmaya devam ediyorlar, sanırım bu başka bir topiğin konusu....

Şimdi folik asitin yanına başka vitaminler de koyarak yapıyorlar ya bu zımbırtıları.. folidoce'de b12 var, bende de b12 eksik. Igne oldum ama tedbiren b12den yürümeye devam ediyoruz. B12 çocuğun beyni içjn cok onemli, anasını emiyor resmen bu konuda. Fiyati 20 lira, 4 hafta yetiyor. Ben onceden folic trio kullaniyordum, o da güzel bak ama pahalı biraz. En son 58 lira olmuştu. Onda da folik asit yaninda d vitamini ve kalsiyum var. Imom da güzel diyorlar, hiç endiselenme. Ama folbiolu hâlâ neden yazmaya devam ediyorlar, sanırım bu başka bir topiğin konusu....
Anladım canım çok teşekkür ederim ben henüz testlerimi yaptırmadım. Yaptırayım o zaman ona göre eksikliğim varsa değiştiririm madem

Hayırlı akşamlar hepinize güzel anneler:) bende ağrılar ve bulantılarla günlerimi geçiriyorum

Eşimin kuzeni hamile kalmıştı. Aileleri yemeğe almışlar kalp atışından sonra. Kuzenin kocası yemekten önce bi fotoğraf çekelim demiş tam çekerken: "şimdi hep birlikte söyleyelim: chdbd hamile, demiş. Ne güzel mesela... Bizdekiler de çalışan kalbi durdururlar yemin ediyorum. Sürprizmiş, heyecanmış hiç yok. Valla doğuma çağıracaksın aslında. Demek ki çok mu şaşırdı seninki.. Hemen söyliceni tahmin etmiyordu ki ay soruyor zaar.
Ben güzel mutluluğa sevinebilmek , kuzen iniz en güzelini yapmış , aslında kızımda test yapar yapmaz ailelere söylemiştik , o zaman sevinmişti , bunda testi yapınca söylemedik bi doktora gittik keseyi gördüğümüz gün söyledik , söylemesem daha iyiymiş hiç gerek yokmuş gerçekten

Ben güzel mutluluğa sevinebilmek , kuzen iniz en güzelini yapmış , aslında kızımda test yapar yapmaz ailelere söylemiştik , o zaman sevinmişti , bunda testi yapınca söylemedik bi doktora gittik keseyi gördüğümüz gün söyledik , söylemesem daha iyiymiş hiç gerek yokmuş gerçekten
Al benden de o kadar. Tövbe yarabbi. Bi de yüzüme bön bön bakıp : "Şaka yapma bana " dedi. "Şaka diil," diyorum. "Iyi o zaman dikkat et ne diyim," dedi döndü arkasını yürüdü gitti :KK70:

Neredeyse 3 gündür kabızlık çekiyorum :KK43: korkumdan da çok zorlamıyorum kendimi, zeytinyağı falan denedim yok, ne yapabilirim başka :KK43:

Neredeyse 3 gündür kabızlık çekiyorum :KK43: korkumdan da çok zorlamıyorum kendimi, zeytinyağı falan denedim yok, ne yapabilirim başka :KK43:
Çiğ fındık+su, geceden ılıktan sıcak bir bardak suya koyulmuş iki incir, iki günkurusu sabah uyanır uyanmaz suyu meyveleriyle birlikte, günde min. 3 lt su ve yasak diilse acık havada yürüyüş. Ben de çılgınca kabızım ama yürüyüş özellikle çok iyi geliyor.

Çiğ fındık+su, geceden ılıktan sıcak bir bardak suya koyulmuş iki incir, iki günkurusu sabah uyanır uyanmaz suyu meyveleriyle birlikte, günde min. 3 lt su ve yasak diilse acık havada yürüyüş. Ben de çılgınca kabızım ama yürüyüş özellikle çok iyi geliyor.
Bunları da deneyeceğim teşekkür ederim, onlar da işe yaramazsa ne yaparım artık bilmiyorum.

Al benden de o kadar. Tövbe yarabbi. Bi de yüzüme bön bön bakıp : "Şaka yapma bana " dedi. "Şaka diil," diyorum. "Iyi o zaman dikkat et ne diyim," dedi döndü arkasını yürüdü gitti :KK70:
Başkasının mutluluğuna sevinmek neden bu kadar zor anlayamıyorum ki başkası dediğim senin oğlun gelinin , çok ilginç gerçekten ben de diyecek bir şey bulamıyorum,

Kizlar ben de kayinvalideme kan testi yapar yapmaz bi heyecanla söyledim güya ilk torunu sevinir mutlu olur diye . Kimin çocuğu ne çocuğu hani nerde gibi abuk subuk sorular sordu soğuk soğuk konustu hevesim kursağımda kaldı. Kendisi zaten ağır depresyon hastası ben de buna verdim ama canım da sıkıldı yani kendi ailemse cok sevindi havalara uçtu....

Başkasının mutluluğuna sevinmek neden bu kadar zor anlayamıyorum ki başkası dediğim senin oğlun gelinin , çok ilginç gerçekten ben de diyecek bir şey bulamıyorum,
Doktora gittigimde hamile oldugumu söylemek zorunda kalmıstim, adamın gözleri parladı, tebrik etti filan.. Yol yordam bilmezlik var, duygusuzluk var. Kimseyi de değistiremiyoruz maalesef. Keske beklentiye girmemeyi becersem.

Doktoru yarın aramışken yine de sorayım diyorum, dediğim gibi zorlamıyorum da kendimi bişey olacak korkusuyla.
Doktoru yarın aramışken yine de sorayım diyorum, dediğim gibi zorlamıyorum da kendimi bişey olacak korkusuyla. Böyle gidecek gibi geliyor hep :KK70:
Ehehe.. Zorlamamakta fayda var.Kabızlık çok zor. Dışarıdan bakana komik geliyor ama insanın yaşam kalitesi filan kalmıyor.

X