2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlarrrrr

Bugün doktora gittim... kağıtta 12+3 yazıyo sanırım 1 hafta önden gidiyoruz... ikili test için kan verdim 10 gün sonra alıcam.. ense kalınlığı gayet güzel dedi doktor 1,6 mm çıktı çok şükür...

ve sanırım iki prensten sonra bir prensesim gelicek tam emin olamamakla birlikte kıza benziyor dedi bir dahaki ay netleşir dedi hakkımızda hayırlısı olsun ama aldığım en güzel haber sanırım :nazar::nazar::nazar:
Ayy çok güzel haber canım ben bile çok mutlu oldum adına bende 2-3 hafta sonra öğrenri
Çok ama çoook sevindim inşallah darısı bedef bedef ile bana =))
:KK15::KK50::KK19:

İnşallah iyi gelir. Benim bulantılarıma etki etmiyo içine iki tane ilaç koyuyorlar. Doktor koymazsak daha kötü olursun diyo. Daha kötü nasıl olurum diyincede gülüyor. En zor haftalar 8-9-10 haftalarmış. Öyle diyo ama senin 12 olmuş hala devam ediyo

Doktora katılıyorum şimdiden. 8+1 deyim şu an ve bir haftadır bulantıdan, gece uyuyamamaktan bittim.

Meraba kızlar bende gripten dolayı doktora gittim bugün gargara ve pastil yazdı bol su ve portakal suyu iç dedi. En önemlisi istirahat et dedi 5 gün rapor verdi. Yat dinlen grip öyle geçer yorulma dedi sağolsun.. buarada bende 10+4 m ama ultrasonda 11+0 gözüküyor sanırım bu oynamalar herkeste oluyor. Ama sizin bahsettiğinz gibi bi hareket göremedm ben doktor herşey iyi dedi ama siz hareketli diyorsunz ben öncekiler nasılsa öyle bi görüntü gördüm. 10 gün sonrada ikili test için gel dedi. Benm asıl doktrum bu cumartesiye randevu vermşti hayrlısı bakalım..inşallah doktorun dediği gibi herşey yolundadır

Meraba kızlar bende gripten dolayı doktora gittim bugün gargara ve pastil yazdı bol su ve portakal suyu iç dedi. En önemlisi istirahat et dedi 5 gün rapor verdi. Yat dinlen grip öyle geçer yorulma dedi sağolsun.. buarada bende 10+4 m ama ultrasonda 11+0 gözüküyor sanırım bu oynamalar herkeste oluyor. Ama sizin bahsettiğinz gibi bi hareket göremedm ben doktor herşey iyi dedi ama siz hareketli diyorsunz ben öncekiler nasılsa öyle bi görüntü gördüm. 10 gün sonrada ikili test için gel dedi. Benm asıl doktrum bu cumartesiye randevu vermşti hayrlısı bakalım..inşallah doktorun dediği gibi herşey yolundadır
Uyuyordur canım bir de kısa süre baktiysaniz hareket ettiğini gormemissindir. Bizim hareket etti dediğimiz elini bacağını şöyle bir oynatıyor o kadar. Bir de gitmeden çikolata falan yersen daha çok hareket ediyormuş öyle diyorlar doğruluğunu bilemicem

Uyuyordur canım bir de kısa süre baktiysaniz hareket ettiğini gormemissindir. Bizim hareket etti dediğimiz elini bacağını şöyle bir oynatıyor o kadar. Bir de gitmeden çikolata falan yersen daha çok hareket ediyormuş öyle diyorlar doğruluğunu bilemicem
Annesi gibi uykucu olacak ozamann :) ya valla ne elini gördüm ne kolunu görüntü nette değildi zaten Allahtan kalp sesini dinletti yoksa evham yapar dururdum. Beklicez bakalım bidaha gitmeden çikolata yiyim belki ozaman görübilirz hareketlerini cnm saol

İdrar tahlili sonucuna normal çıkmış. Ama şimdi TSH ım yüksek. Yani zaten yüksekti ama doktor ilaç başlamıştı. Düşmemiş yeteri kadar. Bu sıkıntısı olan var mı? Hasimato sınırında olduğumu da zaten hamile olduğumu öğrendiğim anda öğrendim.

Kızlar bugün 12.haftam ama bulantılar azalmak yerine artıyor. Dün okula gittim zorla. 2 saat içinde 4 sefer tuvalete koştum. Eve zor attım kendimi. Kolumu kaldıramıyorum o kadar güçsüz kalıyorum ki.. Ne su içebiliyorum ne de yemek.
Bu haftaya gelip bulantısı hala benim gibi olan var mı. Ölü gibiyim 2 aydır

Benim 6. Haftamda bulantılarım başladı ilk iki üç gün bulantı şeklindeydi sonra istifralar da eşlik etmeye başladı. Yediğim durmuyordu içimde 5 dk dahi. 7/24 çektim öyle ki halsizlikten başım fln dönüyordu. Devamlı yatıyordum. Rahat ettiğim tek zamanlar uyuduğum anlar oluyordu. Dünü saymazsak son 3 gündür çok iyiydim azaldığını hissetmeye başladım inşallah geçiyordur. Cumartesi 12 haftalık olacağız.

Benim 6. Haftamda bulantılarım başladı ilk iki üç gün bulantı şeklindeydi sonra istifralar da eşlik etmeye başladı. Yediğim durmuyordu içimde 5 dk dahi. 7/24 çektim öyle ki halsizlikten başım fln dönüyordu. Devamlı yatıyordum. Rahat ettiğim tek zamanlar uyuduğum anlar oluyordu. Dünü saymazsak son 3 gündür çok iyiydim azaldığını hissetmeye başladım inşallah geçiyordur. Cumartesi 12 haftalık olacağız.
Ay yapma ben kaç haftadır az az yokluyordu 3 gün önce 6 haftalık olduk duramıyorum yerimde çok fenayım iki gündür

İdrar tahlili sonucuna normal çıkmış. Ama şimdi TSH ım yüksek. Yani zaten yüksekti ama doktor ilaç başlamıştı. Düşmemiş yeteri kadar. Bu sıkıntısı olan var mı? Hasimato sınırında olduğumu da zaten hamile olduğumu öğrendiğim anda öğrendim.
Ben varım. Haşimato hastasıyım.. TSH'ın en fazla 2 olması gerekiyor. İlk hamileliğimde her ay TSH ölçtürmüştüm. Bunda da öyle olacak. Bebeğin zeka gelişimi açısından çok önemli. Aman dikkat et.. Ve sıkı takip et.

Kızlar 10 puanlık uzman sorusu :) Dün ağdaya gittim. Gitmişken ayaklarıma bakım yaptırıyım dedim. Pedikür değil. Çünkü korkuyorum bir hastalık kapmaktan. Ayak bakımı yaparken hiç bilmediğim, Kanada'dan geldiğini söyledikleri kömür bazlı peeling ve krem sürdü ayaklarıma. Ben telefonumla ilgileniyorken bir baktım ayaklarım simsiyah :KK17: İçeriğine baktım. Hamilelere uygulanmaz vs bişi yazmıyor ama içime kurt düştü. Acaba bebek etkilenmiş midir diye. Deli olucam dünden beri. Bir başka konu da oje konusu. Ben oje sürmeyi çok severim. İlk hamileliğimde hiç sürmedim desem yeri. Oğlumun 2 yaş doğum günü için profesyonel fotoğrafçıda foto çektiricez ve o fotolardan takvim yaptırıcam. Fotoğrafçıya giderken hem el hem de ayaklarıma oje sürmek istiyorum. Dünden beri okuyorum bu konuda. Ojeyi kaliteli almak gerekiyor. O kısmı tamam. Ama esas bebeğe zarar veren aseton herhalde. Sizler oje sürüyor musunuz? Bu konuya dikkat ediyor musunuz? Bebeğe zarar vermeyen aseton var mı?:cool:

günaydın kızlar...ben de bulantılardan muzdaribim hem de çok o yüzden son 2 aydır çoğunlukla tost, kraker, patates vs. gibi şeylerle beslendim ve şimdiden kilo aldım bir sürü :KK43: bulantılara iyi gelecek, bastıracak ama tosttan ve haşlanmış patatesten daha sağlıklı yiyecek önerileri olan var mı paylaşalım birbirimizle..
Tecrübe ile sabittir nette de okudum ayva gerçekten mideyi rahatlatıyor ve bulamtiyi kesiyor deneyin

X