2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Tamam canım toplasan üç defa gördüm o lekeyi koyu sarı ile turuncu arası. Ve oğlum gerçekten çok terliyor ozellike beslenirken.

Canım ben sudocream kullanıyorum.Benim oğlum da sürekli pişik oluyor. Poposunu açıp ara sıra kısa süreli hava aldırıyorum. Kesinlikle ıslak mendil kullanmıyorum. Bezini sık sık değiştiriyorum ve sudacream sürüyorum. Bu sekilde pişiği cok büyük ölçüde önlüyorum.

Kizlar 1. Ayda bebeginiz kaç kilo ve kaç. Boyuna vardı benim kiz 3.600. cm 52 cm doğdu 34 günlükken 5 kilo 61 cm olmuş kuzum ya sizin
Canım bebeğin doğum kilosuyla alakalı bu bilgiler. Hastaneden cıkıs kilosundan 1 kilo fazla olması lazım birinci ay. İkinci ay yine 1 kilo alması lazım. Yani seninki 3 olur benimki 2 olur değişir. Kaç kilo doğduysa ona göre değerlendirmek lazım. Önemli olan birer kilo almıs olması canım

Her ay 1 kilo alıyor cok şükür. Olması gereken de buymus galiba. Hastaneden cıkarkenki kilosundan 2 kilo fazla olması lazım 2.ayda canım
Doktorumuzun bize söylediği sadece anne sütü ile beslenen bebeklerde 6.ay tartısının doğum tartısının 2 kat olması gerektiği. Pek çok bebek doğum kilosunu daha erken katlıyor ama alt sınır bu diye biliyorum.

kızlar rota aşısını yaptırdınız mı? yaptırmadıysanız alın, ayırtın. eczacım 250 lıraya cıkacak fıyatı dedı

Benim oglumda 2 ayimi doldurmadan tartildi 55.gunumde 1.800 almisti ilk ay sadece 700gr alip boy atmisti , bu ay 1.100 almis acaba sutum yetmiyot mu diyorum bende ay basinda isede geri donucem

Benim oglumda 2 ayimi doldurmadan tartildi 55.gunumde 1.800 almisti ilk ay sadece 700gr alip boy atmisti , bu ay 1.100 almis acaba sutum yetmiyot mu diyorum bende ay basinda isede geri donucem
Canim en az 600g alması gerekiyor, ille 1000g alacak diye bir şey yok üzülme sakin. Hem söylemişler ama ben de hatırlatayım en önemlisi altıncı ayı doldurduğunda kilosunu ikiye katlamış olması. Bunlar Dr umuzun söylediği bu arada.
Rota asisinin da iki çeşidi var, 2 doz olanının ilk dozunun en geç üçüncü ay dolduğunda yapılması gerekiyor. Yaptıracaksan dikkat et ben az kalsın kaçırıyordum iki gün kala yaptırdım. Uc doz olanın uygulama zamanını bilmiyorum.

6.aya kadar 2 kati normal biliyorumda dunde
Bebek mevlutum vardi cok zayif sutun mu yetmiyo diye basladilar , yetmese doktor soylerdi heralde iyi dedim ama icim icimide yemiyo degil su anda 2
ayimiz olucak doner donmez doktorumla konusucam bende 2 tane asi yazmisti fakat isimlerini soylemedi , biraz sacma olucak ama bu ay ben tétanos aşısı olucaktim benden bebege geciyomus mikrop kapmasin diye oglumunda 2 asisi olucak cocuga agir gelmez mi

Ya bu insanlar sutumuzle ugrasmasa olmaz, sanki onlari doyuracagiz..

Takma canim sen kafana, bebegin doymuyor olsa anlardin zaten, ac bebek durur mu allah askina?? Benimki acikir da ben emzirmeye gec kalirsam kiyametleri kopariyor.

Sen memelerine guven. Bak bebegin de iki ayda neredeyse 2 kilo almis. Daha ne olsun??

Kızlar benim oğlan sanki çok emmeyi sevmiyo valla emince de 1 memeyi ya boşaltıyo ya bosaltmiyo aralıkları 3 saat bazen daha uzatiyo ağladığında veriyom memeyi istemiyo anca sakinleşince emerken de kıpır kıpır bi gece sakin emiyo sizinkiler nasıl

Insallah boyle devam eder canim bilmiyorum kilo aldigini fark ediyorum ama cok.zayif diye insanin moralini bozuyolar insallh calismaya baslayinca sutum cok etkilenmez tek korkum bu

Insallah boyle devam eder canim bilmiyorum kilo aldigini fark ediyorum ama cok.zayif diye insanin moralini bozuyolar insallh calismaya baslayinca sutum cok etkilenmez tek korkum bu
Is yerin sagim yapmaya musaitse 2 saatte bir sagim yap. Miktara hic takilmadan sag.

Ben oglum 2 aylikti ise dondugum zaman. Kizimi ise 29 gunluk biraktim. Oglum 2 yasinda, hala ikisini de emziriyorum.

Is yerin sagim yapmaya musaitse 2 saatte bir sagim yap. Miktara hic takilmadan sag.

Ben oglum 2 aylikti ise dondugum zaman. Kizimi ise 29 gunluk biraktim. Oglum 2 yasinda, hala ikisini de emziriyorum.
Masallah masallah sana biraz biraz emmeye başladık bizde

Bazen öyle bir soruyorlar ki sanki evet sütüm yetmiyor dediğimde zil takıp oynayacaklar. “Bu çocuk aç” ve “bu çocuk böyle üşür” cümlelerinden illallah geldi yangın var diye bağırasım geliyor(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…