2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Benim kızım da son 2 gündür çok ağlıyor ve huysuz. Salyaları çok fazlalaştı ve eli sürekli ağzında. Bu huysuLuğunu büyüme ataklarına bağlıyorum. Bu atakların ardından yeni birşey öğrenecek diyerek sabırlı olmaya çalışıyorum. Çünkü ben panik olunca o daha fazla hırçınlaşıyor.
Dikkat ettim ne zaman fazlaca huysuz olsabikaç gün sonra yeni bir olumlu davranış sergilemeye başlıyor. Siz de bunu düşünüp sabretmeye çalışın eşinizle çok zor oluyor farkındayım ama böyle böyle büyüyecekler

Benimki de aynı salyalı çok fena.eli hep ağzında. Erken başladılar bizimkiler dünya telâşlarına.saglikli sıhhat li olanlarda ne olursa olsun

Kızlar geçen hafta is yerime ziyarete gittim.allahim ortalık meydan savaşı gibi herkes kavgalı birbirine girmiş entrikalar kol geziyor.isten uzaklaşınca da dönmek çok zor.yillik izin formu doldurdum .bu süreçte düşüneceğim geri dönüp donmemeyi.rapor alacak yerde bulamadim.kirk yılda bir haksız bir is yapayım dedim ama tüm kapılar kapandı sanırım iznim bitince ücretsiz izin alacağım ve kafam rahat bebisimi büyütmeye devam edeceğim insallah

Çok şükür aldığım kiloları vermisim eski kiloma dönmüsüm farkında olmadan bizde genetik galiba :)

Kızlar ya benim bebiş biraz tembel galiba hala dönmüyor tontiş iki gün önce sol yan tarafına dönmeye başladi ilk ayaklarını atıp dönüyor ama yüz üstü yok dönmüyor Salyalardan bahsetmişsiniz bizimkinin de Salyalar fena eli sürekli ağzında ve eliyle tuttuğu herşeyi ağzına götürüyor oyuncak mendil battaniye geçen gün oyun halısı aldık üstünde oyuncaklar sallanan, o oyuncaklarla kavga ediyor resmen çok sinirleniyor ya istediği gibi yiyemiyor mu napıyorsa artık zaman geçirsin eglensin diye aldık sinirleniyor yavrum yaa

Çok teşekkürler cevap için. Şükür geçti o karanlık günler.. yaptıklarımı anlatayım diğer annelere fikir olsun. Asla biberon vermedim. Sakin olduğu her an memeyi vermeye çalıştım. Reddetti mi ısrar etmedim.sıcak temas yaptım. Banyoda emzirmeye çalıştım. En son oynata oynata yatarak emzirdim çok faydasını gördüm. Şükür şimdi direk alıyor memeyi.

Çok teşekkürler cevap içim. Emzik ve biberon kullanmadım hiç. Ten Temasının çok faydasını gördüm gerçekten. Biraz daha iyi artık.

Kızlar.. doktor bebeğine artık su verebilirsin dedi. Ben 6 ay biliyordum dedim. Havalar çok sıcak emzirdikten sonra ver biraz dedi. Siz veriyor musunuz

Slm herkeze uzun zamanfır girmiyorum herkez iyidir inşallah okuduğuma göre sıkıntılar aynı oğlum 4 aylık oldu kilo olarak zayıf dedi doktorumuz ek gıdaya geçtik 5 gün sonra kontrole gitcez bebeklerinizin kiloları kaç kafam karıştı

Canım kıyaslama nie az dedi ay bazında aldığı az olduğu için demiştir belki mesela benim kızım şu an 3aylık Ay bazında değerleri ii ama gecen aya göre az kilo aldığı için de tahlil istedi

Benim kızım da 4 ay 7 günlük. Guncel Kilomuz 6.500 gr. Sizce zayif mi ?? Valla masallah sizin bebislerin kilolarını okuyunca ben kendimi kötü hissettim.

Benim kızım da 4 ay 7 günlük. Guncel Kilomuz 6.500 gr. Sizce zayif mi ?? Valla masallah sizin bebislerin kilolarını okuyunca ben kendimi kötü hissettim.
Bence gayet güzel kilosu, bebekleri kıyaslamak yanlış olur yetişkin insanların bile kiloları aynı değil. Önemli olan bebeğin kendi gelişim çizgisini takip etmesi. Bu arada doğum tarihlerimiz aynı herhalde biz 5 martlıyız

Merhaba kızlar, siz tecrübeli annelere bişeyler danışmak istiyorum :)
12 günlük kızım var. İlk çocuğum biraz acemiyim. 3260 doğdu 3.gün kontrolde 3 kgya düşmüştü doktor kilo kaybı var mamaya başlayalım sütün artana kadar dedi, emzirdikten sonra mama veriyordum 15 cc kadar alıyordu. 2-3 gün günde 3-4 kere mama takviyesiyle devam ettik. 4-5 gündür gayet güzel sütümde geliyordu emmede de problem olmuyordu. Mamayı vermiyorduk. 2 saatte bi tek gögsümü emiyordu. Ne olduysa dünden beri sütüm gelmiyor. Gögüslerim boş çok az doluyor bende hissediyorum. Bebeğim aç kalıyor, mama veriyorum çocuğunu çıkartıyor gögsüme saldırıyor. Emerkende süt 20 dk sonra falan bitiyor sanırım gögsümü çekiştiriyor sağa sola geriye atıyor kafasını sinirleniyor, yine yara olmaya başladı bugün sızlıyor uçları, oysa yeni iyileşmişti gögüslerim. Iki gögsümü tek seferde veriyorum yine de yetmiyor.
Humana, incir ve dut kompostosu, hurma, kimyon çayı tüketiyorum 3-4 lt su içiyorum. Bir anda neden sütüm azaldı anlamadım aranızda bilen böyle bi durum yaşayan var mı?

Bide çok fazla gazımız var çıkartamıyoruz, uykudan çığlıklarla uyanıyoruz, doktor damla verdi ama pek işe yaramıyor sanırım. Tekrar uyumak için yine emmek istiyor ve uyuması süt az geldiği için 1 saati geçiyor iki gögsümü tek seferde bitiriyor üstüne mama veriyorum zorla alıyor. Ne yapmalıyım kendimi çaresiz hissediyorum

4 Mart doğumlu benimki aynı sayiliriz. Doğru söylüyorsun yeterki sağlıklari yerinde olsun 1-2 kg eksik fazla önemli değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…