2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar Günaydın ....Yarın sabah 2 li test yaptıracağım. Kan alınacak sanırım 2 tüp. Ultrason ne kadar sürüyor . Her zaman bakılandan farklı bir makine ile mi bakıyorlar ? Yarın normalde 12+2 olacak .. Acaba cinsiyet görülebilir mi?

Kızlar Günaydın ....Yarın sabah 2 li test yaptıracağım. Kan alınacak sanırım 2 tüp. Ultrason ne kadar sürüyor . Her zaman bakılandan farklı bir makine ile mi bakıyorlar ? Yarın normalde 12+2 olacak .. Acaba cinsiyet görülebilir mi?
Detaylı ultrasona mı gireceksin? Daha çok erken bebişin organları tam oluşmadı ki.

normal ultrasonla bakıyolar canım ayrıntılı ultrasona 20. haftada falan giriliyo.normal bi muayene gibi olur çok uzun sürceğini sanmıyorum.devlet hastanesine gitmiyosan eğer tahminde bulunabilir kesin olarak söylemez ama.inşallah güzel haberler alırsın :)

Günaydınn hepimize

Günaydın kızlar. Ben bu sabah birşey farkettim. Hamilelikten önce kaşlarım 10 günde çıkardı bıyıkların çıkması 2 haftayı bulurdu. Gerçi çok bıyık yok sadece kenarlarda çıkıyor birazcık. Ama bu sabah kaş ve bıyığımı aldıralı 3 hafta oldu kaşlarım 2-3 tel çıkmış bıyıklarım ise hala çıkmamış. Ay nasıl sevindim keşke her zaman böyle olsa :spor::spor:

Aynen benim de öyle oldu ya, hamilelikte başlayıp kalıcı olsa keşke :KK73:

Günaydın güzel anneler hayırlı cumalar..erkenciyim uyuyamadım malum dr var.bakalım ne dicek

Hayırlı haberlerini bekliyoruz tatlımm :anneadayı:

Merhaba herkese :21:

Bizim için biraz sürpriz oldu ama Ege'me kardeş geliyor inşallah :nazar: Hamilelik nedeniyle emzirirken göğüs uçlarım çok acımaya başlayınca (ilk belirti bu oldu bu arada) 18.ayında memeden kesmek durumunda kaldım oğluşumu, ama doğumdan sonra isterse abi kardeş emzireceğim nasipse :KK200:

Rabbim tüm hamilelere sağlıklı bir hamilelik dönemi ve kolay bir doğum nasip etsin inşallah.

Sütüm boldu, reglim de doğumdan 1 yıl sonra geldi ve seyrek az oluyordu. Regl gecikmesini hamileliğe yormadım. Oğlum oldukça sık emiyor sürekli meme isteyen başka bişi yiyip içmek istemeyen, uykuya dalarken emmek isteyen ve daldıktan sonra da memeyi bırakmak istemeyen bir bebek idi. Göğüs uçlarımda görüntü olarak bir değişiklik olmamasına rağmen çok acı çekmeye başlamıştım emzirirken ve bu sebeple acaba diyerek evde test yaptım pozitif çıktı. Doktorum da bu bir işaret olmalı, kesmelisin emzirmeyi dedi. Bayramda acı oje sürdüm göğüs ucumun kenarlarına ve oğlum meme acı dedi ilkini aldı, diğerini istedi ona da aynı şeyi yaptı ve sonra her istediğinde meme acı diyerek okşadı yaslandı ama ağzına almak istemedi bir daha. Uyku ve beslenmesi de sanki eskiye göre yavaş yavaş daha iyi oluyor, inşallah daha da iyi olacak, kolay değil tabi memekolik bir bebekti sonuçta. Doktorumuz da normal karşılıyor bu süreci, 1,5 yaş memeden kesmek için kötü bir zaman değil diyince içim ferahladı :KK16: sonuç olarak sütün bol olması, regl in düzensiz olması kesinlikle kormuyor :KK12:

Bunları duydum ufkum genişledi resmen :) hayırlı olsun bu arada allah sağsalim kucağınıza almanızı nasip etsin :)

Günaydınn...
Benden 1 tüp kan alındı sadece öyle hatırlıyorum. .
Normal ultrasonda bakılıyor canım her zamanki gibi.. baş popo mesafesine ek olarak ense kalınlığı ölçülüyor. Bebek hareketli oluyor baya , doktor da ense kalınlığı ölçmek için bebisinin uygun pozisyonda durması için uğraşırken biraz daha fazla hasret giderme imkanı doğuyor :) normalden oyle cok da uzun sürmüyor yani..
Ben 12+2 de gittim doktorum söylemedi önümüzdeki ayı bekliyoruz...

günaydın..ben devlette gittim 2 tüp kan alınıo evet ultrasonda ne kadar çabuk ölçerse o kadar çabuk bitiyo:)) benim bebişim uyuyomuş uyandırana kadar baya bi zaman geçti 15 20 dk kaldım içerde ölçmesi 2 saniye aslında:))) ultrason aynı cihaz bu arada farklı bişi deil:KK66:

Günaydın herkese..
Eylülün de son gününe geldik... Son güneşli günlerden faydalanın , yūrūyūs yapin haftasonu , ilaçsız doğal d vitamini kaçırmayın:KK66:
Bu sene kış biraz çetin geçebilirmis, ben doktorum iyi olduğu için biraz evime uzak bir hastaneye gidiyorum ama acil durumlar için 1 tane de yakın hastanelerden güvenilir bir doktor araştıracağım, karı var kışı var ne olur ne olmaz. Allah lazım etmesin tabi ama ben tedbirimi alayım.

Rüyamda tuvalette kulodumda 2 damla kan gördüm böyle sabaha karşı kabus gibi uyandım ve tuvalete koştum, ay içim nasıl rahatladı rüyaymış meğer diye. Bilinçaltında ne varsa o görülüyor sanırım. Dün desenli bir külot giymistim malum akıntıyla islaninca kırmızı kuş motifleri beni korkuttu ben de gittim 10 tane beyaz pamuklu kulot aldım :) sonuçta da bu rüyayı gördüm. Ay Allah kimseye yaşatmasın mimiklerimizi korusun.. :nazar::KK200:

Kızlar aranızda turşu aşerip aşırı turşu yiyen var mı?
Cevabınız evetse bebeğinizin cinsiyeti belli mi ? :)

Sanırım ben cinsiyetten önce nur topu gibi bir kornişon veya lahana turşum olacağını öğreneceğim. :p abartmış vaziyetteyim.
çok yedim yemeğe de devam ediyorum yüzde yetmiş erkek dedi doktorum :)

Aynen canım :KK43: sakız denemedim ama biraz arastirdim B12 vitamini eksikliği bulantı yaparmis. Bende hap atıyorum 3 gündür Allah a şükürler olsun şimdilik hafifledi. Haftaya kan testleri yaptircam
Benim demekki ondan çok bulantim olmadi.ramazanda tahlil yaptirmistim.normalde bir insanda olmasi gereken b12 nin 3 kati vardi bende :)

dodoperisi dodoperisi canım cinsiyetti belli mi senin ?
hayır canım ben yarın gidicem doktora. yani erken ama nedense cinsiyetini söyleyeceğini düşünüyorum.
ben bayağı meraklıyım bu cinsiyet konusunda. bakmadığım çin takvimi rus takvimi alyans testi vs kalmadı :halay::halay: ilk aslında sağlıklı olsun yeter diyorum ama içimden geçen erkek. allah herkesin gönlüne göre versin :KK200:

X