2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bana decavit de vermedi elevit de benm ilacmn ismi p ile başlıyor . Bi önceki hamileliğmde bana da elevit verilmişti . Doktr ne verdiyse onu içicez tabii ki .

Ben decavit kullanıyorum ama doktor elevit yazsa elevit kullanırdım gidip de içeriğini araştırmam yani.
Her kafadan bir ses çıkıyor, güvendiğiniz doktorun tavsiyesine uymaktan zarar gelmez diye düşünüyorum fazla kurcalamaya gerek yok. Keşke organik bir ortamda yaşıyor olsak da vitamini yediğimizden ictigimizden alsak ilaçlara mecbur olmasak ama işte. . Yine de herkesin düşüncesi kendine. Dini şeye göre rahatsızlık duyan varsa benzeri ilaç içebilir saygı duymak lazım. Şu noktada günah haramdan ziyade bebise ne kadar faydalı onla ilgilenmek lazım... Allah niyetimizi içimizi bilir. Ne yiyip içiyorsak saglikla yarasın bizlere ve minik canlara..

çoook geçmiş olsun şimdilik içebildiğin kadar su iç çok bol mutlaka faydası olur.. inşallah tez vakitte geçsin

Evet monurol cnm ismi şimdi hatırladım. Ben şimdiye kadar şiddetli olarak bir kez idrar yolu enfeksiyonu geçirdim , dünyam kararmıştı resmen. Çok beter bir şeydi. Annemde var sistit , çok sık olurdu , resmen idrarını yaparken ağlardı , kan gelirdi idrarından. Biran önce doktora çıkmanda fayda var tabii ilerlemeden. Havalar soğudu ayakları hiç ısıtamıyoruz bu da idrar yolu enfeksiyonlarına davetiye çıkarıyor resmen

İşte benim de anlatmak istediğim buydu , doktorlarımıza güvenmemiz lazım , zararlı bir şeyi neden yazsınlar ki..
Haram diyenler bile oldu bu ilaca , onların içlerindeki can da bizim içimizdekiler değil mi ? Ne alaka haram ?
Olayı aldılar sağlık yönünden din yönüne çevirdiler.

Kızlar sistit oldum ağrımın sebebi oymuş şimdi sızım sızım sızlıyor ateşim de var biraz bolca su içtim belki iyi gelir diye
Can'ım su iç bol bol. Bi de ayaklarımı saç kurutma makinasıyla ısıtıyorum ben iyi geliyor :)
ben de haftaya başlıyorum yogaya bakalım. Hava soğuyunca yürüyemediği evde hareket ediyorum bi sağa bi sola

Evet canım idrar yolu enfeksiyonları berbattır ben yıllardır çekerim canım annenden biliyorsundur ağrıyı sızıyı zaten. Ayaklarım buz gibi olmuş dün de okulda ayağımda inçe çorap vardı acaba okulda mı üşüttüm.

Taktitğin iyiymiş canım ben de battaniye ile oturuyorum :)

Kızlar. Bağırsaklarım iflas etti galiba. 2 gündür biraz beslenebildim ama tuvalete çıkamıyorum. Karnım şişti resmen. Kefir içtim işe yaramadı
Canım doktorum bana bir şurup yazdı bir günü aşarsa kabızlığınız gece bir ölçek içebilirsiniz dedi. İsmine bakıp yazayım istersen

Selamlar 11+6 haftalik hamileyim. Son 3 gundur sag tarafimda kasigima dogru bir sanci giriyor. Yatinca geciyor ama sanki yer etti gibi ters bi' harekette tekrarliyor. Size hic oldu mu acaba yoksa paniklemeli miyim?

Selamlar 11+6 haftalik hamileyim. Son 3 gundur sag tarafimda kasigima dogru bir sanci giriyor. Yatinca geciyor ama sanki yer etti gibi ters bi' harekette tekrarliyor. Size hic oldu mu acaba yoksa paniklemeli miyim?

Rahim büyüdüğü için ve regl dönemlerinde olabilirmiş... uzun süre geçmezse doktoruna başvur tabi canım panikleme uzan dinlen ve takip et durumu.. İnşallah önemli bir şey değildir hemencecik geçer. .

Can'ım çok teşekkürler. İşe yaradı mı içtin mi sen? Yarın sabah doktoruma sorayım ben de onay verirse alırım eczaneden.

Kuru kayısı ye canm rengi siyah olam acayip işe yarıyor
bu gün kefir ile 4 tane yedim gün kurusu ama nafile. Karnım 5 aylık gibi

Canımm cok geçmiş olsun..sistit olmadım hiç ama agrılarını duydum sanırım ıslak kalınca mı ağrı yapıyo özellikle tanıdıklarm mayo degiştirirlerdi..onceki hamileligimde 5aya yakın kum döktüm artık doğum sancısı diye gidiyorum kum cıkıyodu geri geliyodum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…