2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Rahim büyüdüğü için ve regl dönemlerinde olabilirmiş... uzun süre geçmezse doktoruna başvur tabi canım panikleme uzan dinlen ve takip et durumu.. İnşallah önemli bir şey değildir hemencecik geçer. .

Simdi baktim takvime gercekten de regl donemimmis, umarim dedigin gibi cikar. Biraz icim rahatladi, zaten cumartesi ikili tarama olacak, doktoruma da danisirim.

Kızlar havalar soğudu banyo sularımızı nasıl ayarlayacağız ? Ben kışın ılık suyla yıkanamam ki , sıcak banyo yapardım , hamilelikte iyi değil diyorlar sıcak su...
Çok garip bir soru oldu ama :olamaz::olamaz:

Canım ben de çok şiddetli bulantılar yaşadım ama sanırım benimki Reflüye bağlı bulantılardı ve kusamadığım için reflü olmuştum. Mide ilaçları kullandım. Korkutmak gibi olmasın ama Mart annelerinde 16. 17. 18. haftalarda hala bulantı kusma yaşayan arkadaşlar var. Bu tamamen kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durum canım :KK43::KK43: İnşAllah tez vakitte geçer biter , çok zor biliyorum..
Canım senin ne zaman artmış ne zaman azalmıştı hafta olarak :KK43:

Can'ım çok teşekkürler. İşe yaradı mı içtin mi sen? Yarın sabah doktoruma sorayım ben de onay verirse alırım eczaneden.

bu gün kefir ile 4 tane yedim gün kurusu ama nafile. Karnım 5 aylık gibi
Allah allah umarım tedavisini bulrsun canm ya kabızlık çok zor

Kızlar havalar soğudu banyo sularımızı nasıl ayarlayacağız ? Ben kışın ılık suyla yıkanamam ki , sıcak banyo yapardım , hamilelikte iyi değil diyorlar sıcak su...
Canm valla ben bugün sıcak su ile banyo yaptm bi sıkıntı olmadı çok fazla durmamak şartı ile bence sıcak su ile banyo yapılabilr

Ben şimdi banyo yaptım canım zaten çok uşuyodumda sıcacık suyu açtım kaynar değil tabi iyi geldi..zararlı diye duymadım zaten daha iyi hem gobuşler sıcak olsun bebişler üşümesin

Canım senin ne zaman artmış ne zaman azalmıştı hafta olarak :KK43:

Ben hamileliğimi öğrenir öğrenmez bulantılarım başladı canım , giderek artmaya devam etti , özellikle geceleri sabahlara kadar uyuyamadım. Ekmek bile yiyemedim hiç. Yeni yeni 7 - 8 gündür iştahım yerine geldi. 9 ve 10. haftalarımda tavan yapmıştı sanırım. Elma yemeyi denesene canım , o mideye çok iyi geliyor.

Canm valla ben bugün sıcak su ile banyo yaptm bi sıkıntı olmadı çok fazla durmamak şartı ile bence sıcak su ile banyo yapılabilr

Ben şimdi banyo yaptım canım zaten çok uşuyodumda sıcacık suyu açtım kaynar değil tabi iyi geldi..zararlı diye duymadım zaten daha iyi hem gobuşler sıcak olsun bebişler üşümesin

Ne bileyim kızlar sıcak su rahim kaslarını açıyor diyorlar ya ben ondan korkuyorum kanama falan olur diye Allah korusun..
Ben ılık suya devam edeyim en iyisi..

Can'ım çok teşekkürler. İşe yaradı mı içtin mi sen? Yarın sabah doktoruma sorayım ben de onay verirse alırım eczaneden.

bu gün kefir ile 4 tane yedim gün kurusu ama nafile. Karnım 5 aylık gibi
Canım ben incir ile çözmüştüm sonra doktora sordum o da bir daha olursa alın dedi.

Canımm cok geçmiş olsun..sistit olmadım hiç ama agrılarını duydum sanırım ıslak kalınca mı ağrı yapıyo özellikle tanıdıklarm mayo degiştirirlerdi..onceki hamileligimde 5aya yakın kum döktüm artık doğum sancısı diye gidiyorum kum cıkıyodu geri geliyodum
Evet canım ben de hep çift mayo ile girerim denize. Kum da döktüm canım ağrısı nasıldır bilirim! Sürekli akıntınız var malum dolayısıyla bakteri daha çabuk ürer.

Ne bileyim kızlar sıcak su rahim kaslarını açıyor diyorlar ya ben ondan korkuyorum kanama falan olur diye Allah korusun..
Ben ılık suya devam edeyim en iyisi..
Evet ben de duydum canım erken dönemde sauna vs yasak hatta o yüzden ama banyoda sanırım bir şey olmaz. Son üç ayda da doğumu tetiklermiş

Valla hanımlar ben bebeğin kalbi durmuş dediğin de kürtaj olmamak için sıcak su torbaları ile yarım saatte düşük yapmış biriyim ki ilk bebeğim öldüğün de 5 gün alttan üstten hap ve suni sancı aldım bu süre de yine sıcak su torbaları koydum ebeler şaşırmıştı bana nerden öğrendin diye fikir yürüttüm demiştim öyle açılmam olmuştu imkansız diyorlardı benim Doğum yapmama , o yüzden sıcak suyun etkisinden korkarım bir süre sonra vücut alışıyor ılık su hem aslında daha çok rahatlatıyor bir süre sonra banyodan sonra saç kurutma ile hemencecik ısınırsınız benim yanaklarım ılık suyla yıkanıp çıkınca kıpkırmızı oluyor sanki haşlanmışım gibi , banyo yapmak çok yoruyor beni saçlarım çok uzun onları taramak tam zulüm eşime bırakıyorum o işi ve kurutmasını .. sabunla yıkıyorum bi de şampuanları çok kullanmıyorum hamileliğimi öğrendiğimden beri kimyasal bişey olur eder diye .

Canm ben boya flan hiç takılmıyorm çnkü doktorun aleti iyiyse tam ölçüyo ama fazla iyi değilse tam ölçüsünü alamayabiliyo bence sende takılma boya olur mu :) ben benm doktorun bile boyu ölçerken yanılabileceğini düşünüyorm :)

Bebeğine kocaman bir maşallah canım :nazar:
Ben de boya taktım şimdi , benimki 12+1 de 6 cm di , çok mu minik acaba , yada anne babası gibi minyon birşey mi olacak :110:
Kizlar benim doktorum sirf kiyaslama yapmayim diye soylemuyor boyunu bana
Kagitta da yazmiyor. Sordugumda da olmasi gereken gibi diyor:KK76: sanirim bebis iyice buyunce yani kilosu onemli olmaya baslayinca soylemeye baslayacak. Rabbim saglik versin hepsine:nazar::anneadayı::KK200:

Kızlar. Bağırsaklarım iflas etti galiba. 2 gündür biraz beslenebildim ama tuvalete çıkamıyorum. Karnım şişti resmen. Kefir içtim işe yaramadı :KK43:
Ayy ben de sikauetciyim kabizliktan
Bazen cok rahatsiz ediyor. Arkadasim kuru kayisi getirmisti malatuadan ondan 4 tane yiyip su iciyorum ama nafile. Doktoruma soyleyecegim bakalim cumartesi.

Valla hanımlar ben bebeğin kalbi durmuş dediğin de kürtaj olmamak için sıcak su torbaları ile yarım saatte düşük yapmış biriyim ki ilk bebeğim öldüğün de 5 gün alttan üstten hap ve suni sancı aldım bu süre de yine sıcak su torbaları koydum ebeler şaşırmıştı bana nerden öğrendin diye fikir yürüttüm demiştim öyle açılmam olmuştu imkansız diyorlardı benim Doğum yapmama , o yüzden sıcak suyun etkisinden korkarım bir süre sonra vücut alışıyor ılık su hem aslında daha çok rahatlatıyor bir süre sonra banyodan sonra saç kurutma ile hemencecik ısınırsınız benim yanaklarım ılık suyla yıkanıp çıkınca kıpkırmızı oluyor sanki haşlanmışım gibi , banyo yapmak çok yoruyor beni saçlarım çok uzun onları taramak tam zulüm eşime bırakıyorum o işi ve kurutmasını .. sabunla yıkıyorum bi de şampuanları çok kullanmıyorum hamileliğimi öğrendiğimden beri kimyasal bişey olur eder diye .

Ayy benim de saclarim uzun canim. Ama alistim 10 dkda cikiyorum banyodan. Banyoda tariyorum saclarimi yoksa acilmiyor. Kremliyken tariyorum toplam 10 dkda bitmis oluyor isim. Disarida taramaya kalksam 1 ayda bitmez. Maalesef bi yerde tararken doger taraf dolasiyor

Canım ateşimi ölçtüm şimdi yüksek değildi yüzüm yanıyordu ama ateşim 37 çıktı. Bu sistit sancısı ağrısı benim için öyle korkutucu ki. Ben yılda iki defa kum falan döken biriyim. Sistitle başlar ve sonra devam eder böbrek ağrılarına kadar. Yarın doktora gideceğim.

hiç yaşamadım ama çok kötü bişey olduğunu tahmin edebiliyorum inşallah çabuk atlatırsın canım :KK43:

günaydın kızlar :) akşam erkenden koltukta uyuyakalıyorum.eşim kaldırırkende tripten tribe giriyorum uyku sersemi kaldırdığı için.öyle böyle bi uyku değil ama zorla açıyorum gözümü.sabahta erkenden kalkıyorum sinir oluyorum kendime.
ben çok çabuk üşüttüğüm için sıcak suyla banyo yapıyorum hep.sadece karnıma çok tutmamaya çalışıyorum duş başlığını.ve çok da kalmamaya çalışıyorum.zaten eskisi gibi sık da yapamıyorum üşütücem korkusuyla.bi sorun olcağını düşünmüyorum.

Selamlar 11+6 haftalik hamileyim. Son 3 gundur sag tarafimda kasigima dogru bir sanci giriyor. Yatinca geciyor ama sanki yer etti gibi ters bi' harekette tekrarliyor. Size hic oldu mu acaba yoksa paniklemeli miyim?
Canım ben dün doktor kontrolümde idim, ben sormadan doktorum söyledi bu haftalarda kasıkların agrıyabilir normal bir durum dedi.. yine de içini rahatlatmak için bir doktoruna görün istersen

Günaydın...

Ben de ılık suyla banyo yapmaya çalışıyorum.. fazla sıcak iyi değil normal bir insanda bile..

Filmlerden eskilerden de hatırlarsınız ebe ile yapılan evde doğumlar filan hemen kaynar su hazırlanır doğum öyle başlar. Sıcak suyun öyle bit etkisi var malesef ama sıcak su ile kaynar su arasında da baya fark var tabi.
Duştan çıkmadan soğuk suyla aşağıdan yukarı masaj yapın derler burdan da sıcak suyun damarları daraltıp dolaşımı yavaslattigini düşünebiliriz ki bebegimizin damarlarımizdan geçen kandan beslendiğini düşünürsek bu da önemli bir faktör.. ne kadar iliga yakın o kadar iyi..

Ben de sabah nezle olarak uyandım. Dünden beri hapsuruyordum havalar da dengesiz cumaya doğru yine sicakliklar yükseliyor, kalın giyinsek terliyorsun sonra birden güneş gidince soğuyor filan o arada üsūttūm sanırım. . Hava değişimine dikkat edin.. :KK15:

X