2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
bizim de var memleketten o zaman bende haftada bir felan vereyim doğal oda bende irmikle çorba yapıyorum artık hangi sebze varsa ondan koyuyorum evde güzelde oluyor yani :)))

Ne zamanları veriyorsun cnm mamayı bir de anne sütüne ek olarak mı öğün olarak mı veriyorsun acaba

Ne zamanları veriyorsun cnm mamayı bir de anne sütüne ek olarak mı öğün olarak mı veriyorsun acaba

Bayağı doyurucu olduğu için öğün olarak verdim. Mesela bir gece, gece uykusuna yatmadan bir iki saat önce yedirdim, onun üzerine mama yapıp vermedim. Benim sütüm az olduğu için öğün olarak veriyorum tadımlık değil :) Anne sütünü de olduğu kadar alıyor :)

sukur dun mevlut sorunsuz gecti ve cocukla ilgilenebildim saeece. ama onca kari cocuk ac emzir cocuk uykusu geldi uyut cocuk soyle boyle diye diye.konsey dun karar verdi oglum zayifmis sutun yetmiyor ek gidaya baslayin formul mama vermeyin pirincmis yemekmis verin herseyden. neymis kayinvalide benden korkuyormus yemek vermek icin bokunu kontrol ediyormusum . bende kaynanaya dedim bol tereyagli ve tuzlu verirseniz tabiki istemem dedim. mihlama hosmerime kadar ilerletmislerdi. bugunde sabah kaynanamin ablasi artik ne dediyse bebk zayif bebe biskuvisi al birseyler yapalim yedirelim artik diye baya saydi. bende bebe biskuvisi yaptim mandalina armutu robottan gecirip icine kardut pekmezi koydum verdim ama almadi. bazen ck daraliyorum sanki cocuk onlarin benim degil

iyi akşamlar kızlar bayadır bişey yazmıyordum ama takipdeydim.
herkes gibi benimde sorunum ek gıda. benim oglan biraz tosuncuk oldugu için daha dogru düzgün ek gıda tadımlarına başlamadık. ama ne versen yer durumunda. mesela dun bi arkadaşdaydık orda agzına biraz pirin pilavı verdımm bana mısın demeden yedi ve her kaşıkda elimi gözledi bana da ver der gibi. bu arada tam 6 aylık olduk. arkadaşımın oglu var 40 gün büyük benimkiden oda valla maşşalah tavuklu pilav yedi hemde agzında cıgneye cigneye resmen benim agzım acık kaldı.
bu arada benim ikinci cocugum ama herşey yeniden yaşıyo gibiyim o yüzden ne yapmalıyım kilosundan dolaı sadece anne sütüne mi devam edeyim yoksa sebze meyve pürelerine başlamalımıyım.

Kizlar hayirli gecler napiyorsunuz. ? Bir soru sorucam da... Bebegim 5 aydır emzik kullaniyor. Suan 6 aylik tam. Artik değiştirmemiz gerekiyor emzigini. Hatta geç bile kaldık.. bu kullandigimiz damakli emziktim simdi 6 aydan sonra slikon damakli emzik mi yoksa bu nuk damaksiz emziklerden mi almaliyim ??

Kızlar bebeğim oksuruyor ne yapicam bilemedim.
gecmısolsun .aılecek hasta olduk.çok fena.kızımda hasta oldu grıp gıbıydı.2 gun once goturdum doktora.ıyıydı bugun bır anda bogaz agrısı basladı.gece de ben de baslamıstı.yarın tekrar gotureyım
Ne vereyım bılemedım.bol bol su verdım.

Slm canım kefir çok faydalı ben ev yapımı kefir ile başladım kendim mayaladım çok beğendiler bebişler.

Son düzenleme:
Canım hazır papatya çayı var nasıl yapicam anlatır mısın
Canım önce sıcak suyu bir bardağa dök sonra üstüne üç dört tane papatya koy üç dört dakika onu bekle ve süz sende iç bebeğe de iyi gelir uyku
Da yapıyor

Bende emzik kullanıyorum altı ayını doldurduktan sonra değiştirdim avent 6+ olanlarda aldım silikon onlar meme ucu gibi

Çık geçmiş olsun hepiniz şifayı kapmışsınız bol bol ıhlamur papatya için emzir bolbol bebeğini dr götür baksın bebeğe ilaç verir kötü olmadan toplansın

Canım ne ile başladıysan onunla devam et, değiştirince reddedebilir
Ben avent düz uçlu silikonla başladım onunla değiştirdim 6 ayda.

Kızlar bebeğim oksuruyor ne yapicam bilemedim.
Canım çok geçmiş olsun ben memleketteyken babam karışık yağ yaptırdı tehnel yağ ve elma yağ bunlar bebeğin cildini yakmiyor hiç soğuk algınlığına iyi geliyor ben onunla yagliyorum iyi geliyor göbeğine ve ayak altına sürüyorum ama doktorada götürdüm .sende bir göster istersen .bugün asimizi olduk bizde ağladı şimdi uyuyor inşallah ateşi çıkmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…