2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Günaydın ben klasik blw karışık gidiyorum inan blw tarzı yerken daha rahatım hem o yiyor hem ben klasik yedirirken resmen aç kalıyorum onu beslemekten o yüzden yavaş yavaş tam blw yapacam yoğurt dökenler falanlar ona sen izin vermiyeceksin ben kızım doyunca alıyorum mama sandalyesinden oyun yapmasına izin vermiyorum balkabağını bir bulsam ahhh bulamıyorum bir türlü

Günaydın uykusuz ama mutlu analar sudan bahşedilmiş benim doktorum suyu bardakla var en sağlıklısı dedi bende öyle verdim hep ilk başta zor oldu ama zamanla alıştı patates havuç kabak dışında ne versem bilemedim tıkandım kaldım dün pırasa verim dedim netteki terimleri yiyemedi varmı önerisi olan

Günaydın. Benim oğlanda suyu içemiyo döküyo hep :)) kaşıkla veriyorum ben arada kahve fincanıyla deniyorum alışsın diye ama bakalım :) sebze konusunda bende tıkandım maalesef. 8-9 aya kadar idare edelim sonra karnıbahar vs verebilcez. Kabaklı yoğurt çorbası, havuçlu yoğurt çorbası vs dene isterseen. Havalar soğuyo çorbalar iyi gelir

Denim bakalım inşAllah içer

Günaydın güzel anneler mama sandalyesi alıp kullanan var mı bende bakıyorun kararsızım

Kontrolden geldik. 8240 gr 65 cm olmuşuz. Ek gıda konusunda konuştuk. Günde 4 kez ek gıda almalı dedi. Sabah kahvaltı ( peynir yumurta sarısı pekmez şekersiz olcak bebe bisküvisi ) verebilirsin dedi. Öğlende meyve , öğleden sonra sebze çorbası, akşam da yoğurt dedi. Çorbalarına kıyma katmaya başla dedi ( bir köfte büyüklüğünde ) Yoğurt yedirmekte ısrarcı ol, meyveyle karıştırma dedi, sade yemeli dedi. İki günde bir yoğurt mayala dedi. Muhallebi verme zaten bebeğin tombiş dedi :) Mamayı azalt sık sık emzir dedi. Bir ay sonra tekrar çağırdı. İnşallah yedirebilirim tüm bunları, hiç sevmiyo ama alışacak :)

Yer annesi inşAllah maşAllah ona

Canım çok geçmis olsun seni iyi anlıyorum benimde basıma geldi benim oglumda koltuktan düştü o an neler yaşadıgını tahmin edebiliyorum o halimi hatırladıkça korkuyorum tüylerim diken diken oluyo ama geçer insallah birsey yoktur bizimkimde şuan iyi yani o norolojiyide dinleme sen herkesin başına gelen birşey bu Allah korur onları onlar melekler

Kızlar oglumda yogurt alarji yapıyo galiba verince yüzünde kızarıklıklar oluşuyo zaten hiç sevmiyo bi cay kaşıgı zor veriyorum dun ekmem verdim eline emdi baya benim ogluş da blw ci olacak galiba kaşıkla hic birsey istemiyo illa eliyle yiyecek ne gibi şeyler verebilirim eline bide sulu seyleri nasil vericem blwci olunca kafam cok karışık bu yaramaz bebisle karman çorman oldum resmen

Hayırlı olsun oturacağı en fazla yarım saat iş görsün yeter

Sağol canım sonunda alabildik :)) Ama gel gör ki kurtlu kızım bi oturamıyor içinde, Allah'tan kemeri var yoksa kayar aşağı
Çorba tarifi de, ben dün biraz kabak havuç yarıma yakın patatesi bir iki tatlı kaşığı irmikle pişirdim biraz püremsi oluyor. Biraz yedi kızım. Pirinçle de yapılabilir. Yaptığım püreyi yada çorbayı iki gün yediriyorum. Hergün yeni tarif nerden bulayım :)) Tarifleri olan paylaşırlarsa iyi olur

Kızlar benden size çorba tarifi :)
Kurusoğan (tadımı yapmış olduk) havuç kabak hepsini minik minik doğradım zeytinyağında biraz kavurdum içine bir avuç irmik peynir altı suyu bir çay bardağı su ilave ettim tadı süper oldu

Pazardan aldım ben dün.başladı sezonu bizim burda.

Dün baktım bende netten soğana + 8 diyordu.aslında alerjen değilmiş ama gaz yapıyormuş.öyle yazıyordu.bende mi vesem acaba.aslında püreye tat verir.birde salça domateste 8 aydan sonra.ben 9. Ayda yemekleri tuzsuz yaparak bizim yediğimiz herşeyden yedireyim diyorum.1 yaşı falan beklemiycem.ilk kızım belki bu yüzden iştahsız bişey oldu çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…