2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ben doktora gittiğim gün 63.7ydim, şu an 62 ye indim, ilk 3 ayda dikkat edersem 2-3 kilo daha vermeyi hedefliyorum ama bakalım ne olacak, sen de belki ödem yapmıştır, bi arkadaşımda öyle olmuştu, 12. haftadan sonra normale döndü. Hamilelik kilolarından çok korkuyorum ben ya, alsam sonrasında bi daha veremezmişim gibi geliyo. inşallah hiçbirimiz veremeyeceğimiz kiloları almadan hamileliğimizi tamamlarız :)
Ay ne güzel ,ben de çok korkuyorum çok kilo almaktan, az kilo almak en sağlıklısı hem inşallah öyle olur dikkat edelim :)

Benim dış gebeliklerimde Ağrı'm olmadı. İlginç Bi şekilde. Tek belirtim betanın düzensiz artışı ve kanama idi. Kanama da battan bir kaç gün sonra başlamıştı birisinde. Şu an beta düzenli artıyor şükür. Kanama da henüz olmadı ama dediğim gibi diğerinde de hemen başlamamıştı. Rüyalarıma giriyor o yüzden kanama başladı falan diye :KK43:
Betan düzenli artıyorsa sorun etme inşallah bu seferki normal olacak.aramızda beş gün var ben yarın gidiyorum doktora sende bir iki gün sonrasına al randevunu betan yeterliyse.için rahatlasın.

Betan düzenli artıyorsa sorun etme inşallah bu seferki normal olacak.aramızda beş gün var ben yarın gidiyorum doktora sende bir iki gün sonrasına al randevunu betan yeterliyse.için rahatlasın.
Pazartesiye aldım ben de randevuyu. 4+1de beta 611 çıkmıştı. Pazartesi 5+3 oluyor. İnşaallah hepimiz bu aşmayı da sağlıkla atlatırız

Benim en büyük hamilelik belirtim yorgunluk.hayatımın hiçbir zamanında bu kadar yorgun hissetmedim kendimi.yaşla mı alakalı nedir kızımda doğurana kadar gezdim ortada doğum öncesi günüme kadar bütün işlerimi kendim hallettim.bu sefer çok fenayım çok:işsiz:

Kızlar Merhaba
Dayanamadım bugün doktora gittim, USG de kese görünmedi kanda çıktı 327. Çok yeni dedi doktor 4 hafta gibi. Benim gidiş amacım uzunca bir süre yıllık izin için tatilde olacağimdan deniz havuz vs neye dikkat edeyim diye sormaktı. Rastgele bir doktor seçtim ama doktor tam bir yasakci çıktı. Denize havuza hiç girme yat dedi ki riskli bir durum olmadığı halde. Iliskiyi yasakladı. Ne yememem lazım dedim ki bu benim 2. Gebeligim hani mayonez salam falan diyecek diye bekliyorum. Et yeme süt içme dedi, meyve yeme dedi. Sadece sebze ve baklagil ye diyo çünkü kendisi vejeteryanmis! Bana çok anlamsız görünüyor siz ne düşünüyorsunuz

Kızlar Merhaba
Dayanamadım bugün doktora gittim, USG de kese görünmedi kanda çıktı 327. Çok yeni dedi doktor 4 hafta gibi. Benim gidiş amacım uzunca bir süre yıllık izin için tatilde olacağimdan deniz havuz vs neye dikkat edeyim diye sormaktı. Rastgele bir doktor seçtim ama doktor tam bir yasakci çıktı. Denize havuza hiç girme yat dedi ki riskli bir durum olmadığı halde. Iliskiyi yasakladı. Ne yememem lazım dedim ki bu benim 2. Gebeligim hani mayonez salam falan diyecek diye bekliyorum. Et yeme süt içme dedi, meyve yeme dedi. Sadece sebze ve baklagil ye diyo çünkü kendisi vejeteryanmis! Bana çok anlamsız görünüyor siz ne düşünüyorsunuz
Kafayı yemiş o doktor bence bir daha gitme:sopa:

Cuma günü sabah 10a randevu aldım daha ilk defa gitcem hesaplarıma göre bhcg 7000 civarı çıkabilir inşallah kese karından görünür.
Kızlar Merhaba
Çok saçma geldi kesinlikle dediklerine uyma düzgün bir doktora git eğer riskli bir gebeliğin yoksa denize de gir et ye süt iç ben de ilk kızımda mayısta hamile kaldım temmuz boyunca denizdeydim sadece temiz yerlere girmeye çalış mikrop kapmamaya çalış hepsi o kadar üstelik hamilelere yüzme çok onerilir

Kızlar Merhaba
Benim doktorum da pek çok şey yasakladı ama bu saçmalamış bence, et süt meyve en gerekli besinlerden yani yiyecek bişey bırakmamış neredeyse ,bence de gitme bir daha :)

Selamlar kızlar , bugün giremedim , annem geldi , uzun uzun oturduk , kaç günlerdir aşerdiğim birşeyi yaptı yedim içim rahat etti:KK48:
Herkes kilo almama derdinde , 1 2 kg alınmış bile ne güzel , ben yine tam tersi günden güne eksiliyorum , 51 51 buçukla başladım , bugün 48.900 kg u gördüm :KK57:
Şöyle diyorum yesem içsem 20 kg bile alsam umrum olmaz , yeter ki yiyebileyim , iştahsızlık çok kötü birşeymiş ya..
İşte herkesin derdi başka başka :işsiz:

simarik83 simarik83 peyniri o markette olan pastörize peynirlerden mi tüketmeliymişiz canm ? Normal kalıp peynir alıp yiyemez miyiz peynirciden ? Ben bunu bilmiyordummo_Oo_O

Kızlar ben ilk gebeliğimde 11 kilo almıştım ve doğumdan sonra eve geldiğimde sadece 4 kilom kalmıştı. Ama emzirme döneminde aşırı kilo aldım. Sürekli emzirdiğim için kan şekerim düşüyodu halsizleşiyordum ve sürekli tatlıya yükleniyordum. Günde yarım kilo tatlı yediğümi bilirim.
Ve sonuç olarak oğlum 15 aylık olana kadar 27 kilo aldım. Ve bir ay önce canıma tak etti ve diyete başladım. 1 ayda tam 7 kilo vermişken hamile olduğumu öğrendim...
Ama şu andada diyeti bırakmış sayılmam. Şeker ekmek tız yağ kullanmıyorum yada en azından minimuma indirdim. Zaten tam buğday ekmeği yiyodum. Yine aynı şekilde sabahları 1 dilim devam ediyorum. Onun dışında bol sebze salata meyve ve yoğurtla devam edicem. Kilo vermeyi geçtim 6 kilıyla tamamlasam hamileliği bana yeter

Selamlar kızlar , bugün giremedim , annem geldi , uzun uzun oturduk , kaç günlerdir aşerdiğim birşeyi yaptı yedim içim rahat etti:KK48:
Herkes kilo almama derdinde , 1 2 kg alınmış bile ne güzel , ben yine tam tersi günden güne eksiliyorum , 51 51 buçukla başladım , bugün 48.900 kg u gördüm :KK57:
Şöyle diyorum yesem içsem 20 kg bile alsam umrum olmaz , yeter ki yiyebileyim , iştahsızlık çok kötü birşeymiş ya..
İşte herkesin derdi başka başka :işsiz:
o da zor tabi sağlıklı bir şekilde yiyip içebilmek en güzeli sen de inşallah biraz Zaman geçince rahatlarsın :) aşermeleriniz başladı mı sizin ya

Kızlar ben ilk gebeliğimde 11 kilo almıştım ve doğumdan sonra eve geldiğimde sadece 4 kilom kalmıştı. Ama emzirme döneminde aşırı kilo aldım. Sürekli emzirdiğim için kan şekerim düşüyodu halsizleşiyordum ve sürekli tatlıya yükleniyordum. Günde yarım kilo tatlı yediğümi bilirim.
Ve sonuç olarak oğlum 15 aylık olana kadar 27 kilo aldım. Ve bir ay önce canıma tak etti ve diyete başladım. 1 ayda tam 7 kilo vermişken hamile olduğumu öğrendim...
Ama şu andada diyeti bırakmış sayılmam. Şeker ekmek tız yağ kullanmıyorum yada en azından minimuma indirdim. Zaten tam buğday ekmeği yiyodum. Yine aynı şekilde sabahları 1 dilim devam ediyorum. Onun dışında bol sebze salata meyve ve yoğurtla devam edicem. Kilo vermeyi geçtim 6 kilıyla tamamlasam hamileliği bana yeter
6 kilo da çok az değil mi ya ,bir diyetisyenle görüşsen proteine de ihtiyacın var .dediğin gibi aslında emzirme döneminde dikkat etmek gerekiyor

o da zor tabi sağlıklı bir şekilde yiyip içebilmek en güzeli sen de inşallah biraz Zaman geçince rahatlarsın :) aşermeleriniz başladı mı sizin ya
Günümüz aynı canım , valla aşerme mi bilmiyorum ama canımın çektiği bir çorba vardı kaç gündür ondan yedim bugün , aşerme mi acaba :KK16:

X