2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
B

Bu tercih doktordan doktora değişiyor. Çok kilolu bir gebeden belki bazı testler istemeyi gerekli görecektir doktor. Ben bu konuda biraz evrimciyim. Aile öyküsü, anne gebeliğinin ve gebenin yaş öyküsü, beslenmesi, kilosu, vücudunu tanıması, hastalık geçmişi vs önemli. Onun dışındaki kontrol amaçlı yaklaşımlar biraz çağımızın her şeyi kontrol hastalığı gibi geliyor. Bunu tabi ki doktor belirler. Ben sadece yorum yapıyorum. Tıp benim alanım değil. Doktor benden test isterse önce sebebini sorarım mantıklı ise elbette yaptırırım. Ama devlet hastanelerindeki ilgisiZlik, doktorlrdaki iş şartları yüzünden alanına ve hastaya karşı oluşan bıkkınlık, özel hastanelerde bu testler, mutlaka yapılması gerekiyormuş gibi lanse edilmeleri yüzünden para tuzağına dönüşüyor.

Benimde hcgde yukselis gorunce rutin testlerimiz var onlari yapalim dedi tekrar kan ve idrar verdim tsh elisa testleri falan yapilacak ki tsh gercekten onemli benim hep sinirda cikardi (hasimato troidim var normalde) tsh surekli olcturucem belkide 9 ay ilac kullanicam onu kontrol altinda tutmak icin..

Sende de mi pıhtılaşma bozukluğu var Cnm bende hibor kullanmıştım şimdide daha doktoruma gitmediğim için vurmaya başladım

Kizlar bir şey sorsam ben hamile kalmadan evvel. Kendi yoğurduma eczaneden aldığım probiyotik ekleyip yiyordum . Bilginiz var mı. Sakıncalı veya değil. kabızlık problemi vardı. Zaten

Kizlar bir şey sorsam ben hamile kalmadan evvel. Kendi yoğurduma eczaneden aldığım probiyotik ekleyip yiyordum . Bilginiz var mı. Sakıncalı veya değil. kabızlık problemi vardı. Zaten

Peebiyotiğik takviyesinin hiç bi zararı yok acilde doktor vermişti bana. Kadın doğum doktorum da prebiyotık kullanabilirsin ama inek sütü falan kaynatmak yok süt ürünleri pastorize olanlar tüketilecek dedi. Herhalde enfeksyon riskinden. Yani pastorize sütle yap bence artık.

Teşekkür ederim canım sağol.

Bende 34 yaşındayım ilk bebeğim dün kesesini gördüm sizdede oluyormu sol kasığımda ağrı var bide hiç halim yok sürekli yataktayım ama içinde bir canlı taşımak muhteşem
sol taraftaki agrı bendede vardı doktora sordum kasıklarda adet agrısı gibi agrılar çok normal rahminiz genişliyor ve bir canlı oluşuyor dedi .. bir sorun yokmuş yani :)

Ben istanbul anadolu yakasındayım iki kere doktora gittim ama beğenmedim başka doktora gidecem bu sefer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…