2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
mart annesi olacaktim, benim bebegim yasamadi 6 bucuk haftadayken kalbi durmus
Başınsağolsun canım allah sabır versin çok zor olduğunu biliyorum zira benim ilk bebeiğinin de 11. Haftada kalbi durdu. Ama bak yine hamileyim. Allah inşallah bundan sonraki bebeğiniz sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin.

tesekkurler, ya sorabilir miyim, ne kadar zaman korundun ve ne kadar zaman sonra hamile kaldin?
benim ilki hemen olmustu, ikinci de olur mu acaba :/

Şahsen bende yaptrmayi düşünmüyordum şeker testini. Yapmak istememem bebeğe bişey olur korkusu.
Ama demişsin kiloluysan ailede de varsa kötü olabilir diye , aslında durumum tam da bu. Hem kiloluyum hem de ailem de şeker hastaları çok var. Annem babannem teyzem dayım vs vs. Doktorum da uygun görürse yaptricam inşallah Allahın izniyle

Can'ım affedersin çıkarınca rahatlıyorum ben.hatta sonrasında daha güzel yiyebiliyorum.doktorum ilaç vermedi.versem de işe yaramaz Dedi.miden bulanmadığı zamanlarda bol bol sıvı al.bulantıların azalır Dedi.
En güzeli şu 3-4 ayı şükrederek geçireceğiz :)

Canım yaptırmadığın takdirde olabilecek riskler yaptırdığında olabilecek risklerden kat kat fazla hele ki sen riskli gruptaymışsın.Gebelik şeker hastalığına çok zemin hazırlıyor hormonlardan dolayı o yüzden bende olmaz ne şekeri dememek lazım.Dediğim gibi tek oturuşta 5-6 baklava yiyen çok hamile var alacağınız şeker onlardan çok farklı değil.Doktorunla konuşursun canım inşallah sorunsuz geçirirsin

Seker olayini bende kafa karistirici buluyorum ama sanirim yaptirmamanin bedeli daha agir olabiliyor yani bazi olaylara boyle tartmak gerekiyor su zamanda. Birde benim insülinim (aclik) hep dusuk cikar doktora danisicam bende o ne derse o artik...

Erkekse belki görülebilir ama çok da kesin olmuyormuş :)
Kesinlikle katılıyorum. Özellikle etrafımdan en çok duyup da rahatsız olduğum laf eskiden şu mu varmış... Ya o zaman git eskide yaşa, çek çilesini. Şimdi ultrason var, allah korusun dış gebelik yaşansa ilk aşamada hemen teşhis ediliyor müdahale ediliyor, ileri aşamaları anne için ne kadar zararlı. Erkenden ultrason mu olur diye laf yiyoruz. Folik asit, vitamin desteği alıyoruz eskiden o mu vardı diye laf yiyoruz. Eskiden yediğimiz meyve sebzede vitamin vardı ama şimdi öyle mi, organik ne yiyoruz sanki? Eskiyle yeniyi aynı koşullar altına koymadan kıyaslamanın hiç bir mantığı yok bence. Sanki her anne bebeğini düşünmeyecekmiş gibi umarsızca eleştiriliyoruz, zaten stresli olan dönemi işkenceye çeviriyorlar. Testler konusunda da çok tehlikeli sakın yaptırma diye üzerime de gelindi, ben yaptıracağım, aldıracağım kanın bebeğime bir zararı mı olacak? Ya daha riskli bir durumu varsa ya vaktinde öğrenemezsem müdahale edilemezse. İnanılmaz derecede eskiyi övüp yeniyi kötüleme alışkanlığımız var, yeni yeni şeyler çıkarılıyor hep bebeklerin sağlıklarıyla oynanıyor inanışı var. Kim ne derse desin ben engelli bebeğim olacağını öğrenirsem aldırmayacak olsam da o testleri yaptırmak istersem yaptırırım. Aynı şekilde yaptırmak istemeyen annenin de kendi seçimidir, o da bebeği için iyisini düşünüyordur, o stresle bebeğime zarar vermek istemiyorum der, haklıdır.
Ben eskiden çıkarıyordum ama artık sadece bulantı ve öğürme kaldı. Kusarcasına öğürsem de bir şey çıkmıyor çoğunlukla, fazla detaylı oldu ama napalım

Evet aynen canım eskiyle şu zamanı karşılaştırmayı ben de çok mantıksız buluyorum.Artık insanlar daha bilinçli tıp camiası da daha ilerde.İkili testi yaptırmayana bir şey demem tepki gösterdiğim testlere karşı tutumdu.İkili test üçlü test bunlar yaptırılmasa da bebek adına bir sorun yatabilecek testler değil , isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz.Fakat gebelik şekeri öyle değil hele sağdan soldan duyulanla hareket edilecek bir konu hiç değil.Çoğu hamile tek oturuşta bir sürü baklava yer kola içerken bebeğe olabilecek zararı hesaplamazken sırf canan karatay dedi diye şeker yükleme testine düşman olunması daha üzücü alınan şeker 50 gram bir şeker.Kim niye kötü niyetle bunu yüklesin ki bir yararı olmasa?Ben de bunları yazmayı kendime vazife gördüm ister istemez çünkü ciddi anlamda kafaları karıştırmış durumda bu konu.Son söz herkes doktoruyla karar versin kendi kararıyla hareket etmesin

Benim belirtiler ve hissiyatim kiz diyor ruyamda erkek gordum bende ayni senin gbi tersi olurmus diyen var yok gordugundur diyen var aman hic farketmez ikiside canparcam...
Aynen hayatim.. Cok dogru dedin canparcasi onlar:) tarihlerimizde yakinmis seninle:)

Şu hamilelikte yapılan testlerden sanki en mantıklısı şeker testi yaptırmak diye düşünüyorum. Yükledikleri şeker miktarı 4 baklavaya eş değer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…