2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
mart annesi olacaktim, benim bebegim yasamadi :KK43: 6 bucuk haftadayken kalbi durmus
Gecmis olsun cnm.. Bir onceki gebeligimde bende ayni seyleri yasadim cok zor bi durum ama sakin isyan etme.. Vardir Allahin bir bildigi bir sorunu ondan vucut kabul etmemistir oyle dusun hep.. Dr kontrolunde 3-4 ay sonra baslarsiniz yine calismalara.. Bu sefer Allahim sana saglikli bir bebek verir ins.. Acini bildigim icin daha fazla birsey soylemek istemiyorum.. Sabret cnm

tesekkurler, ya sorabilir miyim, ne kadar zaman korundun ve ne kadar zaman sonra hamile kaldin?
benim ilki hemen olmustu, ikinci de olur mu acaba :/

2 ay korundum dayanamadım 3. Ay hemen hamile kaldım çok şükür. Yani nisanda bebeğimin kalbi durdu temmuzda 1 aylıkhamile olduğumu öğrendim. Aslında 3 ay bekleyin diyor domtorlar ama benim doktorum 2 ay da yeter dedi zaten ben de dayanamazdım. İnan vardır bi hayır inşallah bi daha olacak sağlıkla inşallah yıpratma sakın kendini.

Evet aynen canım eskiyle şu zamanı karşılaştırmayı ben de çok mantıksız buluyorum.Artık insanlar daha bilinçli tıp camiası da daha ilerde.İkili testi yaptırmayana bir şey demem tepki gösterdiğim testlere karşı tutumdu.İkili test üçlü test bunlar yaptırılmasa da bebek adına bir sorun yatabilecek testler değil , isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz.Fakat gebelik şekeri öyle değil hele sağdan soldan duyulanla hareket edilecek bir konu hiç değil.Çoğu hamile tek oturuşta bir sürü baklava yer kola içerken bebeğe olabilecek zararı hesaplamazken sırf canan karatay dedi diye şeker yükleme testine düşman olunması daha üzücü alınan şeker 50 gram bir şeker.Kim niye kötü niyetle bunu yüklesin ki bir yararı olmasa?Ben de bunları yazmayı kendime vazife gördüm ister istemez çünkü ciddi anlamda kafaları karıştırmış durumda bu konu.Son söz herkes doktoruyla karar versin kendi kararıyla hareket etmesin:KK50:
Kesinlikle doktora danışmadan hareket edilmemeli, her tedavi her bünyede farklı cevap verir, kişiyi de doktoru yakından takip ettiğinden en iyi yönlendirmeyi yapacaktır zaten :) Fazla şüphecilik iyi değil. Zaten o doktor :) şeker düşmanlığıyla ün salmış yani okuyoruz capslerini gülüyoruz tamam da hamilelik konusunda söyledikleri cidden çoğu kişinin kafasını karıştırmış, sırf o düşüncelerini tv önünde dile getirdiği için onu daha haklı bulanlar var. Hamileliğimden önce duymuştum bu olayı dehşete düşmüştüm, sonrasında araştırdım pek çok karşı görüş vardı ve ikna edici geldi. Şeker yüklemesinden korkmuyorum açıkçası, çünkü dediğin gibi hamilelik şekerinin bebeğe vereceği zararlar çok daha fazla. Kaldı ki kim tatlı yemiyor hamileliği boyunca canı çekip :) Diğer konuya da çok karışmak istemiyorum. Aslında kimsenin kimseye art niyetli yaklaşmadığından eminim, birbirimize karşı ne gibi bi art niyetimiz olabilir ki, kötü hisler besleyecek kadar bile tanımıyoruz birbirimizi daha, hepimiz aynı aşamalardan geçiyoruz burada, birbirimize yardımcı olmak istiyoruz. Hormonlar birazcık arada yıpratıyor sanırım bizi :)

Canm basın sağ olsun. Hiç korunma bnce devam et . İnşallah hakkında hayırlısı olur.
Hiç korunma demek doğru değil ama bütün doktorlar en az 2 3 ay bekleme konusunda hemfikirler. Rahim kendini toparlarmış. Korunmadan sağlıklı bebek dünyaya getiren de var ama riske atmamak lazım bence. Doktorlar en iyisini bilir diye düşünüyorum.

Kesinlikle doktora danışmadan hareket edilmemeli, her tedavi her bünyede farklı cevap verir, kişiyi de doktoru yakından takip ettiğinden en iyi yönlendirmeyi yapacaktır zaten :) Fazla şüphecilik iyi değil. Zaten o doktor :) şeker düşmanlığıyla ün salmış yani okuyoruz capslerini gülüyoruz tamam da hamilelik konusunda söyledikleri cidden çoğu kişinin kafasını karıştırmış, sırf o düşüncelerini tv önünde dile getirdiği için onu daha haklı bulanlar var. Hamileliğimden önce duymuştum bu olayı dehşete düşmüştüm, sonrasında araştırdım pek çok karşı görüş vardı ve ikna edici geldi. Şeker yüklemesinden korkmuyorum açıkçası, çünkü dediğin gibi hamilelik şekerinin bebeğe vereceği zararlar çok daha fazla. Kaldı ki kim tatlı yemiyor hamileliği boyunca canı çekip :) Diğer konuya da çok karışmak istemiyorum. Aslında kimsenin kimseye art niyetli yaklaşmadığından eminim, birbirimize karşı ne gibi bi art niyetimiz olabilir ki, kötü hisler besleyecek kadar bile tanımıyoruz birbirimizi daha, hepimiz aynı aşamalardan geçiyoruz burada, birbirimize yardımcı olmak istiyoruz. Hormonlar birazcık arada yıpratıyor sanırım bizi :)
Ahh ahh hep yaptırıldığında olan zararları şekere düşmanlığını anlatıyor da bir kere yaptırılmadığında olan zararları ve onun sıklığını anlatsa:KK45:zaten tüm bu açıklamalarından ve jinekoloji derneğinin davalarından kaç kere uzaklaştırma aldı ama onlar niyeyse çok göze batmıyor.Ki ben canan karatayın beslenme konusunda dediklerine az çok katılan biriyim şeker yemek beyaz ekmek vs çoğuna katılıyorum.Ama bu konu farklı işte :) kötü bir amaçla yazmamıştım yazdıklarımı ama dediğin gibi hassas dönemdeyiz ondan sanırım bu hallerimiz.:ukala:

merhaba anneler nasıl gidiyor benim 9 haftalık 5 günlük oldu benim sabahları ve gün için de karın ağrılarım oluyor sizin de var mı

Canım yaptırmadığın takdirde olabilecek riskler yaptırdığında olabilecek risklerden kat kat fazla hele ki sen riskli gruptaymışsın.Gebelik şeker hastalığına çok zemin hazırlıyor hormonlardan dolayı o yüzden bende olmaz ne şekeri dememek lazım.Dediğim gibi tek oturuşta 5-6 baklava yiyen çok hamile var:anneadayı: alacağınız şeker onlardan çok farklı değil.Doktorunla konuşursun canım inşallah sorunsuz geçirirsin:KK68:
İnşallah canım çok teşekkür ederim . Aslında bende bi oturuşta o kadar baklava yiyebilirim :) ama bu aralar mide bulantisindan hicbisey yiyemiyorum. Bugün canım acayip çiğ köfte çekti sipariş ettim Az önce 10 dk ya gelir . Etsiz cigkofte köfte bişey olmaz dmi . Şöyle eksi eksi tuzlu bi de mideme iyi gelir sanırım. Bişey olmaz dmi Etsiz cigkofte den? ? Nette okuduğum kadarıyla yiyebilirsiniz yaziyor sadece bulgur ya hani ?

Hiç korunma demek doğru değil ama bütün doktorlar en az 2 3 ay bekleme konusunda hemfikirler. Rahim kendini toparlarmış. Korunmadan sağlıklı bebek dünyaya getiren de var ama riske atmamak lazım bence. Doktorlar en iyisini bilir diye düşünüyorum.
Öyle de düştükten snra hamile kalan çok var diye duymuştum tabi kendi bilir . Ve doktorun izniyle tabi . Hayırlısı olur inşallah

İnşallah canım çok teşekkür ederim . Aslında bende bi oturuşta o kadar baklava yiyebilirim :) ama bu aralar mide bulantisindan hicbisey yiyemiyorum. Bugün canım acayip çiğ köfte çekti sipariş ettim Az önce 10 dk ya gelir . Etsiz cigkofte köfte bişey olmaz dmi . Şöyle eksi eksi tuzlu bi de mideme iyi gelir sanırım. Bişey olmaz dmi Etsiz cigkofte den? ? Nette okuduğum kadarıyla yiyebilirsiniz yaziyor sadece bulgur ya hani ?
Çok yiyen var işte aslında aynı şeker alınıyor ama herkes şeker yüklemesine daha önyargılı :) Yok yok olmaz rahatsız ederse belki baharatından eder onun dışında enfeksiyon açısından olmaz çiğ et içerirse riskli.Canın çektiyse ye tabi afiyet olsun :))

merhaba kızlar tazecik bir anne adayı olarak bende mart 2017 annesi olacağım Allah kısmet ederse..

ay böyle yazınca da bir garip oldu hala anne olabileceğim fikri garip geliyorda bana :anne:

sağlıkla kucağımıza alırız inşallah hepimiz :KK200::nazar:

Slm kizlar gunaydn nasil gdiyor hamilelik aranizda bnm gbi balik yiyemeyen var mi bn daba 1 kez yiyebildm o da.zorla.baska yok
Canım ilk hamileliğimde ben de yiyemedim. Durumu Prof. Beslenme ve metabolizma hastalıkları doktoruma sordum. O halde hergün 2 su bardağı yoğurt yiyecek sin demişti. Öyle yaptım. Yoğurt tan da bıkınca içine salatalık doğrayıp yedim. Ceviz ve bademi de ihmal etme. Hergün ye. Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

merhaba kızlar tazecik bir anne adayı olarak bende mart 2017 annesi olacağım Allah kısmet ederse..

ay böyle yazınca da bir garip oldu hala anne olabileceğim fikri garip geliyorda bana :anne:

sağlıkla kucağımıza alırız inşallah hepimiz :KK200::nazar:
Hayırlı uğurlu sağlıklı olsun canım tebrik ederim.

Kizlar merhaba olusabilecek catlaklarla ilgili herhangi urun kullanmaya basladiniz mi ne zaman baslamak gerekir?
16.haftadan sonra öneriliyor. Genetik olduğu söylense de tedbir alınca sorun çıkmıyor. Annemin 5 çocuğu 6 doğumu var ve çatlakları var. Ablam ürün kullandı. 2 çocuğu var, 16 kilo almış hamileliklerinde çatlak yok. Ben de oğlumda 18 kilo aldım. Ürün kullandım. Çatlak yok. Bunda da kullanacağım. Tabi biraz Tüylenme yaptılar. Doğumdan sonra hiç bişey yapmadan tüyler döküldü. Tüye çözüm var ama çatlak lara çözüm yok.

Çok yiyen var işte aslında aynı şeker alınıyor ama herkes şeker yüklemesine daha önyargılı :) Yok yok olmaz rahatsız ederse belki baharatından eder onun dışında enfeksiyon açısından olmaz çiğ et içerirse riskli.Canın çektiyse ye tabi afiyet olsun :))

Ya bunu duyduğuma o kadar Mutlu oldum ki :)) çok canım çekiyor çiğ köfte dürüm Hoppa etti olunca birşey olmaz diyordum ben de ama ne olur ne olmaz diye karar veremedim. Bir yiyen buldum süper

Canım ilk hamileliğimde ben de yiyemedim. Durumu Prof. Beslenme ve metabolizma hastalıkları doktoruma sordum. O halde hergün 2 su bardağı yoğurt yiyecek sin demişti. Öyle yaptım. Yoğurt tan da bıkınca içine salatalık doğrayıp yedim. Ceviz ve bademi de ihmal etme. Hergün ye. Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
Cevizi de sevmem ama elimden geldgnce yemeye calisiyrm saol tatlm cvp verdigin icin yogurta yukleneyim en iyisi

X