2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kız suzansu :) kızma ama bak bana yaptığını S sevgininkokusu arkadaşa yapıyorsun. O sana kötü bişey demedi ki okuduğum yorumlarda .
Ssstt stres yok sinir yok bebekler etkileniyor herşeydn :)
Sana ne yaptimki ona yapayim Allah askina isitip isitip eski mevzulari niye one koyuyorsun sen.konu kapanmis gitmis farkindamisin acaba .elimden geldigince hosgorulu olmaya calisiyorum niye deseliyorsun .

Ben ruyamda kiz bebek goruyorum hep.. Bazilari tersi cikar bazilari gercegi gorur hamileler diyor. Ama ozellikle istedigim kiz yada erkek diye birsey yok.. Allahim sagligindan eksik etmesin cinsiyetinin hic onemi yok..

Benim belirtiler ve hissiyatim kiz diyor ruyamda erkek gordum bende ayni senin gbi tersi olurmus diyen var yok gordugundur diyen var aman hic farketmez ikiside canparcam...:KK9:

Ben ruyamda kiz bebek goruyorum hep.. Bazilari tersi cikar bazilari gercegi gorur hamileler diyor. Ama ozellikle istedigim kiz yada erkek diye birsey yok.. Allahim sagligindan eksik etmesin cinsiyetinin hic onemi yok..
Rüyada kız görenin kızı olur derler ama bilmem tabi :)))

S sevgininkokusu Aramızda bir de doktor varmış bazı şeyleri danışırız artık :) suzansu suzansu seni de anlıyorum canım risk ne çıkarsa çıksın aldırtmayacağım için yaptırmak istemiyorum diyorsun o konuda ben de öyle düşünüyorum sanırım. Ama şeker yüklemesi konusunu bir araştırın isterseniz arkadaş anlatmış zaten risklerini eğer şeker varsa ve farkedilmezse bebeğe zararları olabiliyor. Tabi ki en son karar annelerin :anneadayı:Doktorlarımıza güvenelim yolumuz uzun inşallah :emir_bebek::KK200::nazar:

Ya canim ben kimsenin vebalini almam almak istemem isteyen yaptırır tabi kendi nasıl huzurlu hissedeceksi bu surecde tercihlerini ona göre yapar ben kendim için konuştum .hayır madem kendi hissedigim düşündüğüm şeyleri yazamiycam burda ne isim var burdaki hanımlar niye soru soruyor ozaman .
Bilmiyorum ya yok gerçekten ben burdaki bi kac kişinin iyi niyetinden şüphe eder oldum.

Öncelikle sabah çok huzurlu bi giriş yaptım.dr r andevusundan güzel haberlerini beklediğim arkadaşlarımdan biri den müjdeyi okudum çok mutlu oldum.
Sonrasında bi arkadaş bi soru sordu kendi yapıp yapmicam ve benim için saçma olan TEST hakkında yorum yaptım.
Üstün koru okuyup bodozlama dalan ve altında başka şeyler arayan arkadaşlar için yazıyorum TEST ler hakkında konuştum dr lar içi değil ki benim babam hali hazirda çapa unv.görevli.

Bana kalkıp dr ların okuduğu dirsek egittigi hakkında demagoji yapmaya gerek yoktu konu onlar değildi .Ben bu dan önceki gebeligimde her kanamada kime kostüm kimden ilaç vs istedim günde 3 kere gittiğimi bilirim.
Konuyu dr lara uzaktan arkadaşa bunu anlayamadım.

Sonrasinda da eski mevzulara giden bi kişi daha çıktı.

Beni ilk düştüğünden sonra bu gebeligimde riskli 7 senelik ozlemim benim kuzum hepinizinki kadar benimkide bana kıymetli .

Sigara alışkanlığım var ve bundan kurtulmaya çalışıyorum şurada birşeyler öğrenmeye zaman geçirmeye geliyorum ama bazı arkadaşlar sayesinde içmemek için zor durduğum aliskanligimi sağ olsunlar tektiklediler .

Kimde ne hakkım varsa helal olsun .Ben devam edemiyecegin.
Yanlız bu gibi bir çoğumuz için sıkıntılı geçen bu süreçte kimse kimsenin üzerine sıçrayıp sırf ben haklıyım o öyle değil sende böyle dusunemezsin gibi yaklaşıp canını sikmasin.Bana böyle yaptınız.

Hoşçakalın.

Kızlar benim de sabah kalktığımda göbeğim çok az ama akşama doğru bildiğiniz 4-5 aylık gibi oluyorum geçen çalıştığım yerde bi bayan biliyo hamile olduğumu daha çok erken ama nasıl çıkmış karnınız dedi ona da açıklama yaptım iki saat :)
bu arada bende rüyamda erkek gördüm iki kez ama hiç önemli değil cinsiyet tek isteğim sağlıklı olsun yeter amaa insan yine de çok merak ediyo tabi bu cuma kontolüm var 12. Haftaya girmiş olucam doktor tahmin edebilir mi acep :KK53:

Kızlar eğer sizde gebelik şekeri var ve tespit edilmediyse yaşanabilecek şeyler gerçekten çok can sıkıcı.Eskiden var mıymış bunlar denilip geçiliyor ama eskinin anne-bebek ölüm oranları doğan bebeklerdeki sorunların yüzdelerini vs karşılaştırırsanız aradaki farkları görürsünüz.Eskiden Allahtan gelmiş kabulümüz der geçermiş herkes ama şimdi birtakım şeyler erken teşhis ve tedaviyle önlenebiliyorken neden riske atalım ki? Örneğin bebekte nöral tüp defekti olmasın diye hepimize folik asit başlanıyor artık hemen hatta bir çoğumuza hamile kalmadan çünkü eskiden görülmüş ki folik asit eksikliğinden böyle doğan bir sürü bebek olmuş.Gebelik şekeri de bunlardan biri iş işten geçtikten bebekte bir takım sorunlar geliştikten sonra istenilse de başa dönülemiyor , her ne kadar iyi niyetimizden şüphe edenler olsa da ben kimse pişmanlık yaşasın istemem, yaşayanları gördüm çünkü.Hele de annenizde babanızda yakın akrabnızda şeker var ya da kendiniz kiloluysanız asla ihmal etmeyin derim.Evet son yıllarda çok spekülasyon dönüyor siz de haklısınız kafa karışıyor ama dediğim gibi bu konuda jinekoloji derneği açtığı tüm davaları kazandı.Doktorlarınızla konuşup öyle karar verin bu işi risklerini olabilecekleri bilen insanlar onlar kendi kararınızla ya da etrafın dedikleriyle hareket etmeyin lütfen.

Ben gerekli tüm testleri yaptırırm canım sonucta bilmedgim bi şeker warsa daha tehlikeli olabilir bebeğim icin doktoruma güweniyorm o beni doğru yönlendirir zaten bende hemşireyim zaten riske atmak istemem
Pardon canım ben yanlış alıntı yapmışım düzeltiyorum :)

Bulantısı olupta adedersiniz çıkaramayan var mı , yani illa bulantıyla birlikte kusma olacak diye bir kaide var mı ?
Benim bulantılarım bayağı şiddetlendi de , gece bile uyutmuyor , korkuyorum sürekli çıkaracağım diye :olamaz::olamaz:

Öncelikle sabah çok huzurlu bi giriş yaptım.dr r andevusundan güzel haberlerini beklediğim arkadaşlarımdan biri den müjdeyi okudum çok mutlu oldum.
Sonrasında bi arkadaş bi soru sordu kendi yapıp yapmicam ve benim için saçma olan TEST hakkında yorum yaptım.
Üstün koru okuyup bodozlama dalan ve altında başka şeyler arayan arkadaşlar için yazıyorum TEST ler hakkında konuştum dr lar içi değil ki benim babam hali hazirda çapa unv.görevli.

Bana kalkıp dr ların okuduğu dirsek egittigi hakkında demagoji yapmaya gerek yoktu konu onlar değildi .Ben bu dan önceki gebeligimde her kanamada kime kostüm kimden ilaç vs istedim günde 3 kere gittiğimi bilirim.

Beni ilk düştüğünden sonra bu gebeligimde riskli 7 senelik ozlemim benim kuzum hepinizinki kadar benimkide bana kıymetli .

Sigara alışkanlığım var ve bundan kurtulmaya çalışıyorum şurada birşeyler öğrenmeye zaman geçirmeye geliyorum ama bazı arkadaşlar sayesinde içmemek için zor durduğum aliskanligimi sağ olsunlar tektiklediler .

Yanlız bu gibi bir çoğumuz için sıkıntılı geçen bu süreçte kimse kimsenin üzerine sıçrayıp sırf ben haklıyım o öyle değil sende böyle dusunemezsin gibi yaklaşıp canını sikmasin.Bana böyle yaptınız.

Hoşçakalın.
Bilseydim bu şekilde tavır alacağınızı yazmazdım gerçekten.Yanlış gördüğümü belirttim ben de düşüncemi söyledim neden bu kadar büyüttünüz anlayamadım ki sonrasında da konuyu uzatmadım zaten? Üzücü gerçekten hiçbir şeyi kendi aramızda tartışamayacaksak ne anlamı var hakikaten yazmamızın.En ufak eleştiride bu tarz bir tavır almanız ben yazmayacağım demenize üzüldüm doğrusu.Yazdıklarımda da ne bir hakaret ettim ne aşağılayıcı bir şey söyledim ,yine de gibi bilseydim hiç yazmazdım , hata etmişim kusura bakmayın.

Hoşçakalın.

Büyütme ayrılacak kadar, konuşuyor tartışıyoruz burda inan hormonlarınla alakalı alınman, üzülmen. yoksa bu tepkiyi verecek bir şey yok. Biraz sakinleş istersen yine devam et buraya da. Dediğin gibi hepimiz biribirimizden destek alıyoruz heyecanımızı paylaşıyoruz burda iyi geliyor hepimize zira dertleşiyoruz mutlu oluyoruz biribirimizin haberleriyle. Terapi gibi bir şey. Sen de acele karar verme ayrılmak için canım.

X