2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Hiçbir fikrim yok life. Biz burdaki doktorlarla da Allah’a emanetiz. Eklem yerlerine ıslak bez falan koy,bol bol emzir,olmadı doktora götür istersen
2 kere gittik ilk sesi kısıldığı ateşi düşmediği zaman. Bakalım nasıl olucak salgın aslında ama bebek olunca insan ehvamda ehvam yapıyor.
aminn inş canım. Bitsin gitsin biran önce mahvoldu lüzum bu ay. Köpek dişleri kabardı

İlla antibiyotik kullandırtcaklarsa tahlil yaptır, crp yüksek mi bakılsın. Eğer vücutta enfeksiyon yoksa neden kullanasın ki? Çok şükür bizim gittiğimiz doktorlar o konuda iyilerdi, acile gitmemize rağmen. Hele ikincisinde daha iyi bir hastaneye ve doktora götürdük, nöbetçi doktora artık serum verin diye gitmiştik düşün. Çünkü beslenme namına bir şey yoktu, uyumuyordu, bazen kucağımda yarım saat uyuyordu ama uyanıp sadece ağlıyordu ve 10 ay boyunca ağlamadığı kadar ağladı o gece yavrum. kafasını da kaldıramıyordu artık. Adam bizimle öyle güzel ilgilendi ki, hiç panikletmedi ve özel hastane olmasına rağmen öyle para alayım diye bakıp serumu dayamadı çocuğa ki biz razıydık. Bebekler çabuk düşer ama çabuk toparlar demişti, bizde hastalık o gece pik yapmıştı zaten sonra düşüşe geçti, yavaş yavaş toparladı çok şükür.

Çok teşekkür ederim detaylı yazdığın için canım. İçimi rahatlattın eşim annem ablam yengem beni yedi bitirdi diyorum herkesin böyle ağır geçiyor buda gerekli anlamıyorlar. Yakup bursada daha ağır oldu birtek calpol ve fitil verdiler. Burda acilede özel bir muayenehaneye de gittik ikiside antibiyotik verdi bugün mesaj attım ateşi iyi diye kullanmıyorum dedi ateş yoksa gerek yok. Birde yakup biraz aşırı nazlı o halide ehvama açık yapıyo beni.

Kızlar,pilli oyuncaklarınızı nasıl hijyenik hale getiriyorsunuz?
Pilli kısımlar ayrılacak gibi değil oyuncaktan, nasıl yıkasam bilemedim. Direkt suya soksam bozulabilir:/

hiç yıkamadım, nasıl pasaklıysam artık Aldığım gün ıslak mendille silmiştim sadece

maşallah.
10 gün önce işe başladim kızımı kvye biraktim halasiyla beraber bajkiyolar hemde çok güzel bakiyor neler öğrenmiş benim kuzum.. ama hiç durmuyo yerinde ya maşşallah bebekerimze

şunu verme bunu verme diyenlere inat verdim yedirdim herşeyi maşallah.
bi kase çorba içtirdim bitene kadar. maşşallah kilosu da iyi çok da hareketli:)
kahvalti da yapıyor. 2-3 saatte bi yemek yediriyoruz.;
babaannesi halasi bakiyor bide anneannesi de bakiyor:)
artık işe başladim arkamdan hiç ağlamadi ama eve gelince nasıl da bana atliyor:) hemen meme ariyo varmi böle durum

Aynen Toprak ta oyle, kapıdan girince üzerime atlayıp, yakamı açıyor memeler yerinde mi diye

Kızlar umarım bebişlerde sizlerde iyisinizdir. Kaç gündür telefondan dolayı okuyamadım mesajlarınızı. Oğlum biberonda su içmiyor genelde kaşıkla veriyorum. Kullandığınız damlatmayan biberon almak istiyorum. Var mı tavsiye edebileceğiniz marka.

Avent pipetli bardak al canım, en güzeli.

biz dislerle uğraşıyoruz iştah sıfır iki öğün yiyorsa cok sukur diyiyorum iyice memeci oldu bu arada alttan bi disimiz vardı ben yanındakini beklerken yukardaki çıktı hemde ne çıkma dış etine sanki kan oturmuş gibi oldu kıpkırmızı bi et gibi buarada iyice ballandi sevgi pitircigi oldu dikkat çekmek için kafanı yana eğiyor yüzüne gülüyor herkese mavı boncuk dağıtıyor herkesten herşeyden haberdar olacak tek tek inceliyor bakıyor kim ne yapıyor diye anlayabildigimiz tek kelimesi abba kendince biseyler anlatıyor konuşuyor ama biz anlamıyoruz isteği bireyi vermeyince yada biz kızınca iki eliyle yüzünü kapatıp numaradan ağlamaya başlıyor çok iyi duygu sömürgesi yapıyor en büyük eğlencesi ablalarinin odasına girip kitaplığı dağıtmak ama maalesef kapı hep kapalı bizden şimdilik bu kadar

benim canım çokkkk sıkkın kızlar.deniz 5 aylıkken nefesi kesilmeye başlamıştı.hani boğaza su kaçar ya nefes alamayız....doktor doktor gezdirdik.hergün olan bir şey değildi.bazen 2 günde bir bazen 2 haftada.bir geceyi acilde geçirdik ki enfeksiyon deyip adrenalin yapıp yolladılar.kendi doktoru da dahil 6 doktor gördü, sesi kaydetmiştim ve her gittiğimize dinletiyordum,bir şey yok deyip yolluyorlardu.biri beslenme ve gastro prof tu, biri KBB ci. tükürüğü kaçıyor, sorun değil diyorlardı.....bir sorun olduğunu biliyorduk ama kimse anlamıyordu.geçen cuma akşamı akşam üstü başladı, gece yarısına kadar sürdü.hep 1-2 saatte geçen nefes alamama 2.kez duramadı.götürsek de aynı cevabı alacaktık.geçmesini bekledik tüm gece uyumadık korkudan.ertesi gün tekrarladı ve araştırdım yine iyi bir çocukçu var mı diye...40 yıllık bir prof bulduk, hemen gittik.dinler dinlemez reflü dedi ve ilk 3-4 aylık beşik ölümlerinin tamamının sebebi bu dedi.bi an öldüm sandım.tüm hücrelerim titredi.korktuğumu görünce de artık olmaz, 1 yaşına gelmiş risk yok dedi.neyse, ilaçlı film .
çektik.ilaç verip 20 dakika boyunca röntgen çekildi ve sonuç:ciddi reflü.....ilaçlarla baskılayacağız dedi ama toparlanmazsa ameliyat gerekiyor dedi. imalat hatasıymış diye de espri yaptı.o günden beridir huzurla uyuyamıyorum.hep bi korku var, ağzıma almak, düşünmek istemiyorum...ya, bizden böyle işte

Offfff geçmişler olsun. Önceki doktorlar nasıl ihmal etmişler böyle birşeyi. Neyse ki tedavisi olan bişey çok şükür.
Biz de dün bebeğimin sol gözünün tahmin edilenden daha kötü durumda olduğunu öğrendik ama bizim sorunun tedavisi yok maalesef

Selamlar herkese, benim boncuğum bugünlerde daha bi yapıştı bana kucağımda değilse ya yakamda,ya paçamda. Öpüyor,yalıyor,sırnaşıyor,sarılıyor. Olmadı ayağımdan falan çimdikliyor.
Öyle kuduruk bişey oldu ki, kıkıkıkı diye kudurmaya hazır bekliyor genelde. Kovalamaca oynamak için pas atıyor babasına sürekli. Dün gece bile 3 te uyanıp, salonda 5-10 tur atıp öyle uyudu
Ben git deyince diiit diyor,kız diyorum gış diyor. Sık kullandığımız kelimeleri acayip acayip seslerle tekrar ediyor. Ammaaa diyor bir de,hiç kullanmıyoruz halbu ki bu kelimeyi. Belki 10 farklı tonda anne,meme diyor babasının arkasından baba diye sesleniyor sürekli. Bir de müzik açıp oynuyoruz birlikte, babasını adi adiii diye dansa davet ediyor
Sağlık konusunda üzücü haberler bizde de var maalesef sol gözünün sandığımız gibi iyi durumda olmadığını öğrendik dün. Günde en az 1 saat sağ gözünü kapatıp,sol gözünü kullanmasına olanak tanımalıyız. Bu konuda bi hayli zorluyor. Ellerini tutarak,sürekli kucağımda geçirmek durumundayım. İlk fırsatta bandı gözünden söküp atıyor çünkü.

Geçmiş olsun canım. Şükür ki iyi bir doktora denk gelmişsiniz.

Çok geçmiş olsun, Allahtan bu sefer teşhis konulabilmiş. İlaçlar şifa olsun inşaallah.

Geçmiş olsun canım. Göz tembelliği gibi bir durum mu var?

Çok geçmiş olsun, Allahtan bu sefer teşhis konulabilmiş. İlaçlar şifa olsun inşaallah.

Geçmiş olsun canım. Göz tembelliği gibi bir durum mu var?
Teşekkür ederim. Gözün anne karnında gelişimini tamamlayamamasından kaynaklı bir problem. Gözbebeği yuvarlak halini almamış,yarık yani.

Bayadır giremedim fırsatım yok büyük oğlandan hepimize hastalık bulastı ufaklıkta kaptı ne güzel hasta olmamıştı bende fenayım hiç hasta olma durumunda değilim zordan ayaktayım sağlarken zor bakıyom hastayken hepimiz işler katlandı zorlaştı bizimki dişleri ikilerdi ama ciddi iştahsız kilo verdi zaten pek öbür bebek değildi şimdi hiç ağzını acmıyo boyu ve kilosu olması gerekenden azmış çocuk dr u öyle söyledi mama gibi bidlse verdi takviye bizimki onuda beğenmedi bu gidişle dahada kilo vericek çok sinir oluyorum bu duruma her şeyi çeşit césıt yapıyorum ağzı kıtlı resmen günde 1 kere ar zor bi kaç çay kaşığı yiyo 1 yaşta tahlil yaparız dedi dr bakalım ama keyfim yok vallaa bile bile ericek gözümün önünde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…