2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Teşekkür ederim. Gözün anne karnında gelişimini tamamlayamamasından kaynaklı bir problem. Gözbebeği yuvarlak halini almamış,yarık yani.

Anladım, çok geçmiş olsun.

Benim oğlumun da kilosu az ve boyu kısa. Kiloyu önemsemiyorum çünkü genetik biraz ve emiyor yani baya, ek gıda da alıyor ama kilo almıyor. Boya baya takığım ben, ailede kısa yok çünkü, onun için ben de 1 yaşında vitamin değerlerine baktırcam. 1 yaş atağı da geçiriyor olabilir mi? İştahsız olurlarmış çünkü ya da sadece karbonhidrata düşkün olurlarmış. Belki öyledir oğlun da senin. Makarna, pilav vs yiyor mu mesela?

Boyu nekadar senin bebişin bende ona sıkıldım 71 çıktı hastanede sağlık ocağında 72 normali 75 olması gerek dedi dr 1 kg yakında kilo eksiği var dedi pilav makarnada yemiyo canım bi muz ve salatalıkla gün geciriyo çorbaları çıkarıyo ağzını açması için evin her yerinde yedirmeye çalışıyorum pencerede muslukta yerde mama sandalyesinde tv karşısında yok ağzını acmıyo derdi gücü meme emsin huzursuz aç çünkü ama iki yudum meme tutuyo sanıyo dr 1 yaşında nerdeyse emmesi yetmez diyo ama çocuk yemiyo napim ıvır zıvır büyük oğlan yediğinde arada onada yatsın canî çekmesin diye veriyiz onlar havada kapklıyo valla şu uno kruvasan varya onu verdim 2 kere onu yiyo zararlı ama aç zayıf dayanamadım yesin bari dedim eşimde diyo hatırlamıyorsun büyükte diş còlikardiginda yemedi diyo abartıyorsun takma diyosa olmuyo işte ayy çok konuştumm

çok üzüldüm peki bu durum görmeye engel mi yoksa sadece görsel olarak mı sıkıntı ?

47 cm doğmuştu, 69,5 ya da 70 cm. Baya kısa yani:) kilosu da geriden geliyor ama yiyor da, sadece çok hareketli, oturmuyor hep dolaşıyor ve günde 1-2 kere kaka yapıyor. Metabolizma da hızlı yani, napayım.

Yemiyorsa gerçekten ne yapabilirsin ki? Hani sevdiği bir yemek olsa ondan türete türete yap, yedir. Oyuncakla falan oyalanırken de açmıyor dimi ağzını? Atak dönemidir belki ya, ondan memeye düşmüştür. Geçicidir diye düşünüyorum aslında.

Mrb.benim kızım da kısa bir süre öncesine kadar yemiyor du pek bişey. Sürekli yemekleri yapıp yapıp döküyordum.sonra da oturup ağlıyordum şimdi kızım kahvaltı hariç hemen hemen herseyi çok güzel yiyor.hem de bir kase kadar. O kadar mutluyum ki şimdi. 10 aylıkken yürümeye başladı şimdi kosturuyoruz. Hiç durmuyor maşallah.

ayy maşAllah kızlar nasıl sevimli yaa öperim yerim onu :)

ameliyatlk bir durum olmasına üzüldüm çok geçmiş olsun canım. Biliyorsun bizimde nefesi öyle oluyordu eşim yataktan sıçrardı boğuluyor mu diye ben reflü olduğunu öğrenmiştim doktordan bizdede vardı yan yatırırdım alerjik olduğunu bildiğim için kaçak yapmazdım özellikle domates filan yediğimde çok olurdu ve gün boyu reflüden hıçkırık tutardı halada var. Seninkinin derecesi yüksekmiş ama çoğu bebekte reflü var malasef Allah a emanetler. İnş gerek kalmadan iyleşir en kısa zamanda Öpüyorum onu kocaman yanaktann

bizimkide az canım hastayken doktor tarttı 8,600 çıktı boyuna iyi dedi biz 46 cm doğmuştuk şuan 74 cm . düzenli d vitamini kullanmadım süt ürünü vs de tüketmedim halada yiyemez yakup biliyorsun b12 vs düşük çıktı oda malum bence tamamen genetik elbet çekmiştir birine anne yada baba tarafından malum beyaz çiftlerden siyahi bebek doğduğu bile olur gen böyle birşey ama iştahsızlık konusu vitamin dizlik ten olabilir cnm

sofrada yediklerinizden vermeyi deneyebilirsiniz ama diş ve hastalık dönemi kesinlikle yemiyorlar günde ikikere biberonda pirinç unu teklif et istersen içtiği kadarıda kardır. Vitamin değeleti nasıldı oda iştahsızlkk yapabilir. Birde sizin kilo sanki iyidi şuan kaç cnm

Maalesef görmesine de engel ama şu an için derecesi tespit edilemiyor
Çok geçmiş olsun kıymam cilveli kuzuya ne güzel ne tatlılar prensesler dans etmeleri bitiriyor zaten beniii maşAllah.
TV karşısında maşAllah güzel yiyor yakup ve oda malasef günde en az 3 kere yapıyor. Bizim emmede çok değil sütte yok zaten ondan dolayı ek gıda gıtı gıtına kurtarıyor. Doktor da kilosu az boyu iyi dedi. Pütürlü yiyordu artık hastalandıktan sonra yemiyor ağzında bekleyip tadını alıp iyice çıkarıyor. Evi feda ettim ona her yer ıspanak çorba silmekten mahvoldum . Gezerken pütürsüzü koca yemek tabağı yiyor benimki. Yada kek filan veriyorum 4,5 lokma yiyor. Yada sulu yemeğe ekmek banıyorum acı baharatlı olur yemeklerin ona bayılıyor ağzını açıp bekliyor.

Kızlar bizde hastalığı atlattık çok şükür.ilaçların hepsini bırakıp zencefil ıhlamur limon ballı soğan suyu verince düzenli yakup kendine geldi.

Epeydir girmiyorum zayıflama ev işi hastalık vs derken lavaboya zor vakit buluyorum. Gece uykuları felaket gibi artık mahvoldum zombi.gibiyim gözümde doğal mor makyaj var karnı tok oluyor ama uyumuyor ayakta sallamaktan mahvoldum bu gece rüyamda çarşı geziyorum ayakalrımı ayakkabı vurmuş eve gitmek istiyorum halbuki o ayakkabı değil yakubun ağırlığından topuklar acı içindee

Doktor alerjisi için zaditen damla verdi sabah akşam kullanabilirsim dedi çok kaşınınca veriyorum ama anne yüreği ilaçla unutmaya gönlüm razı gelmiyor uyumazsa aşırı gergin oluyorum öyle böyle değil napıcam hiç bilmiyorum

İştahsız değil ki benim oğlum :) yiyor, emiyor ama kilo almıyor çünkü dakika yerinde oturmuyor, bütün evi turluyor, geziyor. Nasıl et tutsun ki bu çocuk, metabolizma da hızlı maşaallah. Ondan kiloya zerre takılmıyorum ben. İştahsuz diye @isimx in oğlunu konuşuyorduk. Boy konusu da genetik olarak kısa olması mümkün değil, kısa insan iki ailede de yok, zaten ilk 1 yıl genetik olgulara göre uzamazmış bebekler. Önemli olan 2 yaşındaki boyu. Ömer düşük doğum ağırlıklı bebek olduğu için takip edicez, 2 yaş kritik bizim için bakalım.

Mama sandalyesine alıştırsaydın keşke, böyle senin için çok zor, hep dökülür saçılır. Zaten hiç işimiz yokmuş gibi birde yemek artığı temizlemek çok fena. Pütürlüye de vazgeçme bence, sen inatla devam et, alışır, alışıcaktır. Elbet pütürlü yiyorlar deniliyor ama ben 4-5 yaşında hala püre yiyen de biliyorum ki çok zor bence.

Anladım canım yanlış anlamışım. Hakikaten zor oluyor halılar yine silindi bugün daha 1 ay olmadı şimdide yerleri elimle bastıra bastıea silicem her yer leke ama yüzdeyüz eminim benimki durmazdı kurtlu hareketli demek hakaret kalır süper sonic. Emeklemeyide seviyor hızlı hızlı her yere giriyor. Az öncede yağdanlığa yağ doldururken dolabı açıp parmağını kıstırdı telaştan hiç olmadık yerlere yağ döküldü çıldırmak üzere yım eşime diyorum sen yine yemek çay için ara verip dinleniyorsun ben akşama kadar oturuyorum diye

Aslında henüz hareketlenmeye başlamadıkları o 6.ay döneminde alıştırsaydın otururdu. Yoksa benimki misal eskiden yemek harici de otururdu şimdi sadece yemek yerken oturuyor ki o da bitene kadar. Bittiği an kıvranıyor, kendini sarkıtıyor. Bir babasına uzatıyor kolları, bir bana ama en azından yemeği orda yiyor çok şükür.

Girer girmez mi, benimki onun yürüyen versiyonu düşün:) buzdolabı delisi, açık gördüğü an tüm rafları indiriyor. Bazen bilerek bırakıyorum tencere dolabını açık bir şekilde, ordan tencereleri indiriyor, kapaklarını açıp kapatıyor, yemek yapar gibi kaşıkla karıştırıyor, içeri götürüyor, içine oyuncak koyuyor, oyun yapıyor işte kendine. Ben öyle somut şeyleri daha çok seviyorum, onun için de başını alıp alıp mutfağa gidiyor :)

Aynen canım bende açıyorum önüne çok güzel vakit geçiriyo kapak eşleştirmek en sevdiği şey bizde çok mutluyuz eğitici tabak çanak setimizle
birde silindir şeklinde ki şeylerin üzerinde yuvarlak şeyleri koyup dengelemeye bayılıyor mesela bir şişenin ağzında portakal durdurmaya

Yeni sildiğim halıları kapta biberi kemirip atıp kıpkırmızı yapmış sinirli suratımı görmesin diye oda da yanlızlığa terkettim 5dk bugünkü kaçıncı vukaati elimi kesmemiş saymazsak

Benim oğlumda 49 cm doğdu erken doğumdu acilen alındı benim karaciğer enzimlerim yükselmişti 4 kg doğdu genede kilosu iyidi geçicidir umarım herkez selvi boylu olcak değil sağlıklı olsunlar sporla falan ilerde nasipse uzarlar diye düşünüyorum bugün biraz yedi biseyler bakalım dediğin gibi hareketlilerde artık

Maşallah nazar değmesin yesin bizim sağlık ocağı 9200 dedi dr 8900 anlamadım ya kilo verdi ya yattılar farklı kiloda vermiş olabilir kek benimkide seviyo hatta 2 gün önce kahvaltı yapmadı bende kek yaptım 1 dilim yedi sık sık yapıyorum oda faydalı yoğurdu yumurtasını tereyağını bol bol koyuyorum ıspanaklı kekide sevdi bide patates kızartması seviyo 3 yada 4 tane yiyo ama sırf yesin diye yapıyorum ne yedi kâr tabi

Ben yicegi yerlerde halıyı kırıtıyorum sende dene yeri silmek daha kolay mama sandalyesinde herzaman övüne başarıyorum ona alışsın diye abisi nerdeyse sıgmicak halaa ısrarla orda yer oldum bittim severdi bide yedide hiç gezdirip yedirtmezdim onu oturur yer kaldırırdım bunuda oturuyorum ilk zorla oyuncaklarla 10 dk kadar orda bekliyorum sonra pencere damacana fırın düğmeleri yerde öğün devam ediyo :)

İmkanı yok çığlık koparıyo illa dolanıcak keşke baştan alıştırsaydım çok pişman oldum ki sadece yemek yerken değil her dk öyle bir yerde poposu sabit durmuyo. Ve bugün lokma yemedi nedense ağzında bekleyip çıkarıyor anlamadım gitti . Aç açına uyudu karnı içe göçmüştü sağda süt var solda sıfır nerdeyse yarın kaza orucu tutucaktım oda hayal oldu tek emdiği için. Yemin ederim 24 yasında saçım beyaz doldu çocuktan sonraaaa

Eh maşaallah çok iyi doğmuş erken olmasına rağmen:) benim oğlum 38.haftada doğdu ama benim rahimde perde olduğu için gelişimi durdu, bu sebeple de düşük doğum ağırlıklıydı. 2310'a kadar düştü kilosu, şükür toparladığı kadar toparladı anne sütüyle. Boy da 2 yaş sonunda kaç cm o önemliymiş, bakalım daha var. Dediğin gibi desteklenir sporla vs. uzar. Ben genlerine güveniyorum ama bakalım:)

LifeandFeel canım sagol.sizde ses nasıldı ve nasıl anladınız reflü olduğunu?ilaçlı film çektirdiniz mi?tedavi ne verdi?tekrarlıyor mu?:))Çok oldu kusura bakma gülüm
Islık gibi oluyordu nefes alırken yatarken genelde oluyordu normalde olmuyordu canım gün boyuda hıçkıroyordu annemler gursağı genişliyor diyordu bende ayda 130gram alarakmı dedim. Doktor kendisi sordu hıçkırık vs ağızda salya varmı. Var dedim hep hıçkırıyor böyle nefes alıyor dedim. Hmm reflüde varmış dedi ama ne ilaç verdi nede film istedi zaten bu belirtiler ben alerjik birşey yediğinde oluyor su sadece şükür bu ay hıçkırıkta kalmadı ıslık gibi olan durum ise erken bitmişti katı diyet ten dolayı. Bende yan yatırmanın verdiği rahatlık varmış heralde hiç sırtüstü uyumuzda şuam bile öyle sadece yan ve yüzüstü. Allah a emanet kuzularımız. Hatta baharinbahcesi ne çekti reflüden yavrusu kuşa kusa perişan olmuştu onunda alerjik ti genetik değildi diye biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…