2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
kızlar bugün kızımı sağlık ocağına götürdüm bir buçuk ayda 300 gr almış 3 cm uzamış nasıl sizce ? bana kilosu az geldi ..

kızlar bugün kızımı sağlık ocağına götürdüm bir buçuk ayda 300 gr almış 3 cm uzamış nasıl sizce ? bana kilosu az geldi ..
MaşAllah boyu iyi kiloyla ilgili hiç fikrim yok biz bazı aylar hiç almadık bazı aylar 100 gram en fazla 400 aldığımız oldu 3. Aydan sonra böyle ilerledi hepte moral verdi doktorlar.

biliyorum bu aylarda çok kilo alınmadığını ama yedigi halde almayınca bi yerde yalnısmi yapiyorum diyorum

MorbidAngel4 MorbidAngel4 @kumrudeniz
Arkadaşlar bizim bıngıldak kapanmış bu ay.d vit bırakıyım dedim ama bıraktırmadılar.halen de kullanıyorum.baş çevresi beni sinir ediyor.biz kafa şekli şüphesiyle beyin cer.gitmiştik hatırşamak bile istemiyorum.bt çekildi çok zordu süturlar açık çıkmıştı.şimdi tekrar aynı şeyleri düşünmek beni yoruyor.sizin doktorlar ne diyor burda herbebeğin kafası her ay büyüyor mu yani
Merhaba, çok panik yapmışsınız ama bıngıldak
Valla kes demedi ben kafama göre kestim birara.sonra doktor kemik gelişimi için önemli diyince bi daha başladım o ara da kafası sabit kalmıştı.şimdi ölçtürtüm gözümle de gördüm 44 cm çıktı.boy 75 kilo 9 kızımın.kafasında bi çıkıntı olmuştu doktor bize sutür kapalı diye çok korkuttu.o hastane de bebekleri görmeniz lazım halimize binlerce şükür çok ağladım.bt sonucu bütün süturlar açık çıktı beyin cer.kemik yapısı öyle dedi.genelde bıngıldak yaşında kapanıyormuş etrafımda öyle olmuş.şimdi kafanın büyümesi takip edilecek.aslında korkulacak bişe yok.bir eğitimci olarak her çocuk farklı gelişir bunun farkındayım ama anne yüreği farklı işliyor işte
bence boşuna panik yapıyorsunuz. Kafa sadece bıngıldaktan büyümez, yanlardan da büyür. Kemik gelişimi için ne olursa olsun 1 yaşına kadar D vitamini verilmeli. Yani doğru yoldasınız, sevgiler..

İyiyiz canım, sen nasılsın ne var ne yok:)

Y yesilagac44 iyi canım bizimki emekliyor ve artik tay tay peşinde sağlığı yerinde çok şükür senin ki neler yapiyor
Bizden de iyilik canım ne olsun benimki de bayadır dolanıyo koltuk aralarında falan ama bu ara el de bırakmaya başladı.Bakalım ne zaman yürüyecek :) alkış bye bye gel gel yapıyor bi de sadece baba diyor başka bir şey demiyor bol bol çığlık atıyor bu ara :) 6 dişi var 4 üstte 2 altta hepsi bianda çıktı o aralar iştahsızdı ama genel olarak iyi geçiyor :) sizin bebişlerin nasıl iştahları haylazlıkları falan :)

Gerçekten hiç durmuyor hiç hem de. İnanılmaz bi enerji ya. Ben mesela kızımı doğduğundan beri şöyle kucağımda yatırıp sevemedim asla o kafayı yatırıp durmuyor. Dikey pozisyonda durmak istedi hep.
Haha sanki biri benim kızımı tarif etmiş :) benimki de aynı kucakta bile oturmaz hemen atlar gitmeye çalışır sürekli bi yerleri karıştırıyor ordan alıyorum başka yere gidiyor sehpaların üstünü falan her şeyi kaldırdım ve kilitledim dolapları artık başedilemez bi hal aldı yürürse kim tutacak bu kızı bilmiyorum :) ablası bu kadar hareketli değildi ya bu ayaklandıktan sonra çok yorar oldu beni

Bizden de iyilik canım ne olsun benimki de bayadır dolanıyo koltuk aralarında falan ama bu ara el de bırakmaya başladı.Bakalım ne zaman yürüyecek :) alkış bye bye gel gel yapıyor bi de sadece baba diyor başka bir şey demiyor bol bol çığlık atıyor bu ara :) 6 dişi var 4 üstte 2 altta hepsi bianda çıktı o aralar iştahsızdı ama genel olarak iyi geçiyor :) sizin bebişlerin nasıl iştahları haylazlıkları falan :)

Oh maşaallah kızına :))
Benim oğlan da bol bol tay tay yapıyor, dün hatta bir kaç adım bile attı bakalım arkası ne zaman gelicek. Emekleme, tutunup kalkma, sıralama aşamaları biraz hızlı oluyor anlamadım :) altta 2 diş var, dün de üstten biri patladı. Alkış, bay bay yok hala neden bilmem, öğretemedim bir valla :)) dili de anlamsız o kadar hecesi var ki, onun yanı sıra baba dede abba bebe diyor ama öylesine yani. Orta şeker ilerliyoruz biz de bakalım:)

Auralee nasılsın? Nasıl gidiyor:) özlettin kendini burda:)
Benim kızım 1-2haftadir çok huysuz dış çıkarmaya çalışıyor bı arada yeni yeni emeklemeye başladı maşallah.:) Bide yürümeye çalışıyor :) orumcekten sıkıldı kendi yuruycek elimden tutup:KK66:
Kanepede ayakta durmak istiyor
Yeme içme iyi de
Yüzünde minik minik sivilceler var yanaklarında:KK43: neden öyle oldu diyorum.
10ay sora ilk kez adet oldum adetten sonra oluştu bu sivilceler. Emzirmeyi kesmeyi bile düşündüm. Kaynanama dedim bırakma sakın emsin dedi emiyor da diş çıkardığı sürece zar zor emziriyorum kavga ediyoruz biz :KK43: istemiyor pek .ek gıda konusunda iyi gibi ek gıda yedikten sonra da emmek istiyor
Benim kızım bı garip oldu bu aralar huy mu değişiyor ne?
Gece kaç kere uyanıyor
Bide ise basliycam Şubat'ta.
Bakalım zor günler beni bekliyor sen nabiyosun ?:)
Ben de özlüyorumm ama giremiyorum çok fena oldu benim kız. Dediğin gibi diş aşaması ve huysuzluk hat safhada. Emzirmek işkence oldu sürekli ısırıyor :KK43: Emzirmeyi kesme sakın. Bırak emdiği kadar emsin, her zaman anne sütü fayda sağlar bağışıklığı için çok önemli hele ki şu an tam hastalık mevsimi. Gece kaç kez uyanıyor inan sayamaz oldum. Mahvetti uykular :/ Nasıl çocuk büyütüyorum anlayamıyorum artık :KK70: Gece bazen krizlerle uyanıyor. Bazen beni bırakmıyor hiç, beraber uyuyoruz sürekli. Bir de oda ayırmaya kalkacaktım hangi akılla acaba :KK70: Oda ayırmam demek eşimle benim oda ayırmam demek olacak çünkü küçük hanım beni bırakmayacak :KK70:
Haha sanki biri benim kızımı tarif etmiş :) benimki de aynı kucakta bile oturmaz hemen atlar gitmeye çalışır sürekli bi yerleri karıştırıyor ordan alıyorum başka yere gidiyor sehpaların üstünü falan her şeyi kaldırdım ve kilitledim dolapları artık başedilemez bi hal aldı yürürse kim tutacak bu kızı bilmiyorum :) ablası bu kadar hareketli değildi ya bu ayaklandıktan sonra çok yorar oldu beni
Yaa mahvediyor dehşetle izliyorum yaptıkarını. Mama sandalyesinde de tutamıyorum artık. Kemeri çözüp çıkıyor şaka gibi ! Ayağa kalkınca noluyo sanki. Bir de zafer kazanmış gibi sırıtıyor kalkınca... Resmen xs bedene düştüm ya böyle çocuk mu olur :skandal:

Kızlar bu arada biz 10 gün önce 10 ay kontrolündeydik. Meningakok aşısını yaptırdı doktor. Kan değerlerine bakıldı. Binbir zorlukla kan alındı, travma gibiydi 3 kişi tutamadık çocuğu. İğne kolunda kaldı şırınga çıktı, kızım ağlıyor ben de artık dayanamadım yüzüme baka baka kurtar beni dercesşne ağlamasına. Hemşire şırıngayı takamadı eliyle itlete itlete aldı kanı. O kadar uzun sürdü ki :KK43: Bağırıyor bir yandan yardıma gelin diye. Çok kötüydü çok :KK43: Ve trombosit değerleri düşük çıktı, tekrar edilecek 5 gün sonra :/ O kadar geriliyorum ki tekrar kan alınmasından çok korkuyorum :KK43: Kötü bir şey çıkmayacak bence ama tedbirli olmak lazım tabi..

Mrb kızlar benim kızım bronşit oldu çok kötüyüz ya gecemiz gündüzümüz kalmadı dr buhar makinasıyla kullanılan ilaçlar yazdı o buharı burnuna tutmak bile çok zor başından böyle bişey geçen varmı bana yardımcı olun lütfen

X