2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Herkese iyi seneler, o kadar uzun zaman oldu ki buraya girmeyeli. Herkes nasil ? Benim kizlar 11 ayi bitirdiler. Artik siraliyorlar yurumek icin caba harciyorlar ama simdilik bir sey yok. Gecen sene bu zamanlar dogum telasi varken simdi dogum gunu telasindayiz. Herkese sevgiler.
Slm canım maşAllah girememen çok normal ikitane prenses var sende. ikizleri olupta arada da olsa.giren tek annesin. Biz iyiyiz. Sevimli seslerin gülücüklerin içinde aşk yaşıyoruz anne oğul. Fazla sırnaşığız bu aralar. Bizde de durumlar aynı yürüma çabaları. Arada selam vermemde güzel öpüyorum minikleri. Ne kadarda çabuk geçti zaman hala inanamıyorum :)

Herkese iyi seneler, o kadar uzun zaman oldu ki buraya girmeyeli. Herkes nasil ? Benim kizlar 11 ayi bitirdiler. Artik siraliyorlar yurumek icin caba harciyorlar ama simdilik bir sey yok. Gecen sene bu zamanlar dogum telasi varken simdi dogum gunu telasindayiz. Herkese sevgiler.
Bizdede koşuşturma telâş aynı durumlar senin kızlar büyümüş :) maşallah zaman işte geçiyo doğru diyosun neleri konuşurken neler konuşuluyo şükür bu günümüze

Arkadaşlar kehribar kolyesi kullanan var mı ? Sahteleri varmış alıp memnun kaldığınız vi yer varsa almak istiyorum

Merhaba Kızlar ben ağustos annesiyim, kızım 4,5aylık şimdi, gece Uykusu uzar diye bekliyorum ama hiç uzamadı maalesef çok sık kalkıyor şu uyku işine bir çözğm bulamadım, yakında işe başlayacağım İçin bir ay içinde düzene kpymak istiyorum, her gün aynı olmasa bile genel olarak nasıl bir uyku düzeni izliyorsunuz gece ve gündüz ? Kaçar saat uyuyor kaç saat uyanık kalıyor? Gece kaç saat arayla kalkıyor bebekleriniz? Daha uzun aralıksız uyumasını nasıl sağlayabiliriz? Bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? Ben ayakta sallıyorum veya emerek uyuyor bazen başka çözğm Yolu bulamadım

Merhaba Kızlar ben ağustos annesiyim, kızım 4,5aylık şimdi, gece Uykusu uzar diye bekliyorum ama hiç uzamadı maalesef çok sık kalkıyor şu uyku işine bir çözğm bulamadım, yakında işe başlayacağım İçin bir ay içinde düzene kpymak istiyorum, her gün aynı olmasa bile genel olarak nasıl bir uyku düzeni izliyorsunuz gece ve gündüz ? Kaçar saat uyuyor kaç saat uyanık kalıyor? Gece kaç saat arayla kalkıyor bebekleriniz? Daha uzun aralıksız uyumasını nasıl sağlayabiliriz? Bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? Ben ayakta sallıyorum veya emerek uyuyor bazen başka çözğm Yolu bulamadım
Uyku benim derin yaram . 3 aya kadar gece gündüz düzenli. 3 ay sonunda gece düzenli uykumuz vardı taki altı aya kadar dişlerle beraber gece düzeni gitti sabit 2 buçuk saati dolunca kalkardı beslenmek için geri.kendi uykuya dalardı ama gündüz 1 saat ve 1 buçuk saati geçmezdi uyanıklık süresi. Gündüz iyi uyuyan bebek gece de iyi uyuyor. Uyku rutini oluşturursan belki düzene girer instagramda baldan anneye bakabilirsin çoğu kişi düzene girdiğini söylüyor denemenin tavsiye ederim. Bizim alerjik kaşıntılardan dolayı düzen kurmamız zor olmuyor kaşınıp uykusu açılıyor. Faydasını görüraün inş.

merhaba kızlar. oğlum 10 aylık. 27 şubat doğumlu. hala emeklemiyor. sizinkiler ne durumda. var mı emeklemeyen?
Merhaba Can'ım benim oğlumda 9 aylık emeklemiyor. Ama çok hareketli sürekli yuvarlanıyor:) popoyu kaldırıyor ileri geri gidiyor ama emekleme yok. Sanırım emeklemeden yürüyecek bebişlerimiz.:)

Merhaba Can'ım benim oğlumda 9 aylık emeklemiyor. Ama çok hareketli sürekli yuvarlanıyor:) popoyu kaldırıyor ileri geri gidiyor ama emekleme yok. Sanırım emeklemeden yürüyecek bebişlerimiz.:)
herkes oyle diyor. emeklemeyen bebek geç konuşur diyorlar. ne kadar doğru bilmiyorum. her çocuk farklı ama insan illa ki kafaya takıyor.

kızlar bebekleriniz nesnelerin isimlerini öğrenmeye başladı mı? mesela top nerde dediğinizde bakıyor mu? neler yapıyor neler öğrendi? hangi kelimeleri söylüyor? bizimki 10 aylık yavaş yavaş oyuncaklarını öğreniyor. neler öğretiyorsunuz? neler oynuyorsunuz?

herkes oyle diyor. emeklemeyen bebek geç konuşur diyorlar. ne kadar doğru bilmiyorum. her çocuk farklı ama insan illa ki kafaya takıyor.
Birçok kelimeyi söylüyor ama anne, baba, dede, hala, mama, su(bu), zeze(teyze), meme, gel,hadi. Bide anlamsız uzun uzun söyleniyor. Bakalım etkiliycek mi emeklememesi.

Günaydın kızlar oğlum neredeyse 10 gündür bir şey yemiyor yemeklerde bir kaşık alıyor ondan sonrası yok iyice zayıfladı bebeği benim gibi olan var mı.?
dişlerden olabilir mi benim oğlumun üstten 4 dişi birden çıkıyor pütürlü olursa çıkarıyor. heralde acıyor. sıvı gıdalar deneyebilirsiniz.

dişlerden olabilir mi benim oğlumun üstten 4 dişi birden çıkıyor pütürlü olursa çıkarıyor. heralde acıyor. sıvı gıdalar deneyebilirsiniz.
Alttan iki tane dişi çıktı daha üstlerde bir şey yok. Kahvaltısını da çok sulu yapıyorum ama yinede hiç bir şey yemiyor inşallah geçicidir. O yemedikçe üzülüyorum hep açmış gibi hissediyorum. Teşekkür ederim canım.

Alttan iki tane dişi çıktı daha üstlerde bir şey yok. Kahvaltısını da çok sulu yapıyorum ama yinede hiç bir şey yemiyor inşallah geçicidir. O yemedikçe üzülüyorum hep açmış gibi hissediyorum. Teşekkür ederim canım.
Canım tarif dene sevdiği birşeyler bulmaya çalış yoğurt çorbası denedinmi şehriyeli naneli filan birde mama sandalyesinde zor oluyor yedirmek TV karşına uzatıp oyuncakla filan kaldırabilirsin biraz kötü.bir.tavsiye ama yeterki doysun diye.düşününce insan hiçbir yöntemin kötüsü kalmıyor. Geçicidir annesi. Merak etme yakuba 2 doktor daha diş yok dedi ertesi günü diş patlattı. Kaşınıyorsa çok diştendir muhtemelen

Canım tarif dene sevdiği birşeyler bulmaya çalış yoğurt çorbası denedinmi şehriyeli naneli filan birde mama sandalyesinde zor oluyor yedirmek TV karşına uzatıp oyuncakla filan kaldırabilirsin biraz kötü.bir.tavsiye ama yeterki doysun diye.düşününce insan hiçbir yöntemin kötüsü kalmıyor. Geçicidir annesi. Merak etme yakuba 2 doktor daha diş yok dedi ertesi günü diş patlattı. Kaşınıyorsa çok diştendir muhtemelen
Teşekkür ederim canım. Genelde mama sandalyesinde yiyiyor ama dediğin yöntemide deniyicem. Yoğurt çorbası da hiç yapmadım şimdiye kadar onu da yapayım bu gün. İnşallah iyi olur.

X