2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
ayvanın tam mevsimi canım yol kenarlarında kamyonla satıyorlar buralarda yani okadar bol

Kızlar banyoyu nasıl yaptırıyorsunuz artık? Bizim için çok zor olmaya başladı. Küvete tutunup kalkmak istiyor, altında kaydırmaz bir şey var ama boşluğa geldi mi ayağı yine kayıyor ve korkuyor ve ben de düşücek diye çok korkuyorum çocuğu nasıl tutcağımı şaşırıyorum. Oturak da rahat eder mi acaba? Kullanan var mı?

Ben kendi küvetine oturtarak yapıyorum. Oyuncakları var oynuyor o arada yıkıyorum.

Ben doğdugundan beri kucagimda yikıyorum. En sevdiği şey banyo hergün banyo yapıyoruz. Küvete koyunca hemen kalkıyor ya da kenarları ısırıyor

Auralee benim fıstıkımı da üst yanlar çok zorlamıştı. Ama üst kısımda yan dişler önce çıkarsa inci gibi daha güzel dizilirmiş dişler öyle dediler, ben de teselli oldum

Ben kendi küvetine oturtarak yapıyorum. Oyuncakları var oynuyor o arada yıkıyorum.

Oturmuyor işte, ben de kendi küvetine koyuyorum ama yok oturmuyor tutunup kalkmak istiyor oyuncakla deneyeyim birde ben de bakayım.

Ben doğdugundan beri kucagimda yikıyorum. En sevdiği şey banyo hergün banyo yapıyoruz. Küvete koyunca hemen kalkıyor ya da kenarları ısırıyor

İşte kalkıyor, her ne kadar kaydırmaz olsa da ayağı kayıyor Allah korusun düşcek diye korkuyorum. Kucağımda da yıkamayı düşünmedim hiç, onu bir türlü kafamda oturtamıyorum nasıl olur:)

Ben altına ve arkasına havlu koyup küvetinde oturarak yikanıyo önüne oyuncaklar oluyo otururken yıkamak en kolayı çocukta keyif alıyo hem oynuyo hem sulara vuruyo biz böyle yıkanıyoruz

Benimkinin hâlâ dişi yok

bizimkininde yok dışı hiç belirtide yok

1

Bizim hiç yok :))))
Yaaa bizde daha yeni cikardik zaten.bende kendimi kötü hissetmistim cikmadan :) herkes cikardida bi biz kaldik diye :)

Kızlar yakupla ben üşüttük biraz ikimizinde üst solunum yolu tıkalı akıyor öneriniz varmı ne iyi gelir yavruma.
Cok gecmis olsun canm elma ve ihlamuru kaynat iyi gelir insallah

Yaa gecmis olsun bakalm bizimkiler ne zaman cikacak üstten
Bizimkide emeklemiyor canm yere cakilacak gibi korkuyor o yüzden emeklemiyor bir kere denedi yüz üstü düştü bir daha cesaret edemiyor sanirim :)

Şükür oturtarak yapiyorm arada kalkmaya calisiyor debeleniyorm bakalm sonra napicam

Kizlar bir fikir verin bana nolur oglum yataginda uyumuyor bugüne kadar hic yanimda yatirmadim yani ayni yatakta hic uyumadik ama cocuk bzm yataga gelince uyuyor kendi yatagina gecince uyanip agliyor salincakta vs de uyuyor ama yataginda uyumuyor yatagin yerini degistirmistm onunla alakali olabilir mi ? Yada artk bnmle mi uyumak istiyor acaba

Kızlar mrb.pazartesi günü kızım 9 ayını dolduracak.9 ayı doldurdu ama ek gida da bi arpa boyu yol alamadik.sürekli emmek istiyor mama içiyor ama ek gidaya gelince ağzını açmıyor. Disten dolayi olabilir mi acaba.sadece alt dişler çıktı. SüTüm de az.çok olsa yememesini hiç takmayacam.aynı durumda olanlar var mı?

Merhaba.
Bizim ek gıdada pek sıkıntımız yok ama kızım 1 buçuk ayda hiç kilo alamamış. 250 gram vermiş bir de. Bugün 8.ayımız bitti.
Dün kontrol vardı. Dr hergün mutlaka meyve yoğurt sebze yada çorba yemeli, kahvaltı etmeli dedi. Bunlara ek olarak günde 4 biberon mama (7 ölçek) ver dedi. Benim de sizin gibi sütüm az, doğduğundan beri mama kullanıyoruz. Bugün elim ayağım birbirine dolaştı hangi birini nasıl yedireyim diye. Günlük bu kadar şeyi nasıl yiyecek anlayamadım. Siz günde kaç biberon kaç cc mama veriyorsunuz peki?

Mrb.günde iki kez 120 cc veriyoruz.bana çok az geliyor ama eşim çok fazla mama verme taraftarı değil. Ek gida da almıyor. Kafayı yiyeceğim. Etrafındaki herkes gelişimi normal diyor ama bana göre değil. Bi günde yemesi gereken ek gıdaların hiç birini yemiyo.arada bi nasıl oluyorsa yoğurt ve muz yiyor.çocuk doktoru zorlamayın diyor teklif edin sadece diyor.buna nasıl dayanacam bilmiyorum

Kan değeri 10.5 çıktı kızımın. Sağlık ocagindaki ebe yedireceksiniz diyor.hergün bi sürü yemek yapıp döküyorum.başlarda ne güzel ağzını kaşığı görür görmez açıyordu. Çok seviniyordum yemek yiyecek hiç secmeyecek diye.sonuç hayal kırıklığı.

Sütünüz azsa mama illaki vermeniz gerekiyor, yapacak birşey yok, eğer ki içebiliyorsa ölçüyü arttırın. İnternette 1 yaşına kadar bebeklerin günlük anne sütü ihtiyacı 500 ml yazıyor yoksa mama diyor, doğruluğunu bilemiyorum. Kızım yaklaşık bir aydır 210 cc içiyor tek seferde, buna rağmen hiç kilo alamamış aksine vermiş. Ek gıdada başlarda sorun yaşadık şimdi herşey yolunda. Benim de derdim öğünleri yetiştiremiyorum ve kızım neden hiç kilo alamamış bunu kafaya çok takıyorum =(
Her doktor farklı konuşuyor demek ki, bizimki de mutlaka hergün kahvaltı meyve yoğurt sebze yemeli dedi. Bir ay sonra da akşam yemeklerine başlicaz dedi. Çocuğa kilo aldıralım derken obez yapmazsak iyidir. Bugün denedim mesela öğünler yetişmiyor araya mama emmesi falan giriyor olmuyor. Yenidoğan değil ki 2 saatte bir beslensin. İşin içinden çıkamıyorum. Çok kasmamak mı lazım acaba bilmiyorum ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…