2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Merhaba.
Bizim ek gıdada pek sıkıntımız yok ama kızım 1 buçuk ayda hiç kilo alamamış. 250 gram vermiş bir de. Bugün 8.ayımız bitti.
Dün kontrol vardı. Dr hergün mutlaka meyve yoğurt sebze yada çorba yemeli, kahvaltı etmeli dedi. Bunlara ek olarak günde 4 biberon mama (7 ölçek) ver dedi. Benim de sizin gibi sütüm az, doğduğundan beri mama kullanıyoruz. Bugün elim ayağım birbirine dolaştı hangi birini nasıl yedireyim diye. Günlük bu kadar şeyi nasıl yiyecek anlayamadım. Siz günde kaç biberon kaç cc mama veriyorsunuz peki?
Mama hiç kalmiyo sevdiremedim bi emiyormu peki ilk kalktiginda kahvaltı veriyorum cok oyalanmadan 1 saat kadar sonra meyve veriyorum uykusu geliyo emiyo uyuyo kalkınca corba yada sebze yiyo ben yanında veriyorum yogurduda tek pek sevmiyo evde kek falan varsa 1 saat sonra yediriyorum uykusu geliyo emiyo uyuyo kalkinca artik gece yatasaya kadar 1 kere bisey yiyo ama az az yiyo bizimki zaten az kilo aliyo ama hem mama hem okadar yemek dedigin gibi nasi yicek o cocuk

Kizlar bir fikir verin bana nolur oglum yataginda uyumuyor bugüne kadar hic yanimda yatirmadim yani ayni yatakta hic uyumadik ama cocuk bzm yataga gelince uyuyor kendi yatagina gecince uyanip agliyor salincakta vs de uyuyor ama yataginda uyumuyor yatagin yerini degistirmistm onunla alakali olabilir mi ? Yada artk bnmle mi uyumak istiyor acaba
Sen ısrarla yatır kendi yatağına alışsın bence yanında hepten alışır hayret hiç yatmadıysa diyosun bi eski yerine al bakalım belki artık büyüdüler farkediyolar az değil bunlar

Mama hiç kalmiyo sevdiremedim bi emiyormu peki ilk kalktiginda kahvaltı veriyorum cok oyalanmadan 1 saat kadar sonra meyve veriyorum uykusu geliyo emiyo uyuyo kalkınca corba yada sebze yiyo ben yanında veriyorum yogurduda tek pek sevmiyo evde kek falan varsa 1 saat sonra yediriyorum uykusu geliyo emiyo uyuyo kalkinca artik gece yatasaya kadar 1 kere bisey yiyo ama az az yiyo bizimki zaten az kilo aliyo ama hem mama hem okadar yemek dedigin gibi nasi yicek o cocuk

Keşke az alsaydı da vermeseydi. 1 buçuk ayda hiç kilo almayıp vermesi garip, bunca yemeye rağmen.. Yani kızım iştahsız bir bebek değil.. Hem emiyor hem mama bir de ek gıda hepsi birbirine karıştı :) Bugün hep 1-2 saat aralıklarla birşeyler yedirmeye çalıştım ne yapayım, kilo verdiğini görünce şimdi bir düzen oturtmaya çalışıyorum. Haftada üç gün yoğurt veriyordum dediğin gibi sebzesinin yada çorbasının yanında, ama galiba daha sık vermem gerek. Meyveyi de kahvaltıya ekliyordum gün aşırı falan. Günde 4 biberon 7 ölçek mama bana çok fazla geldi, başka bir doktora da götürsem mi diye düşünüyorum. Ne kadar ki midesi bunca şeyi nasıl yicek =/

Auralee Auralee benim fıstıkımı da üst yanlar çok zorlamıştı. Ama üst kısımda yan dişler önce çıkarsa inci gibi daha güzel dizilirmiş dişler:KK37: öyle dediler, ben de teselli oldum:KK49:
Aa cidden mi ne güzeö o zaman :)
Oturmuyor işte, ben de kendi küvetine koyuyorum ama yok oturmuyor tutunup kalkmak istiyor :KK43: oyuncakla deneyeyim birde ben de bakayım.

İşte kalkıyor, her ne kadar kaydırmaz olsa da ayağı kayıyor Allah korusun düşcek diye korkuyorum. Kucağımda da yıkamayı düşünmedim hiç, onu bir türlü kafamda oturtamıyorum nasıl olur:)
Pilsanın banyo oturağı var 6aydan beri ond yıkıylrum büyük rahatlık. Malum bizim kız kurtlu anca onunla oluyor kesşnlikle tavsiye ederim :)
Geçmiş olsun olcak okadar annesi ne çekiyorlar bile.iyoruz allahtan ateş olmamış insan ateş oldumu şaşırıyo
Ay çok şükür cidde şaşardım
Yaa gecmis olsun bakalm bizimkiler ne zaman cikacak üstten

Bizimkide emeklemiyor canm yere cakilacak gibi korkuyor o yüzden emeklemiyor bir kere denedi yüz üstü düştü bir daha cesaret edemiyor sanirim :)

Şükür oturtarak yapiyorm arada kalkmaya calisiyor debeleniyorm bakalm sonra napicam

Mrb.günde iki kez 120 cc veriyoruz.bana çok az geliyor ama eşim çok fazla mama verme taraftarı değil. Ek gida da almıyor. Kafayı yiyeceğim. Etrafındaki herkes gelişimi normal diyor ama bana göre değil. Bi günde yemesi gereken ek gıdaların hiç birini yemiyo.arada bi nasıl oluyorsa yoğurt ve muz yiyor.çocuk doktoru zorlamayın diyor teklif edin sadece diyor.buna nasıl dayanacam bilmiyorum
Aniden geldi valla geliyorum demedi :KK70: be umudu kesmiştim. İnsan meeak ediyor :)

Ek gıda ciddeb zorlamaya gelmez ters tepiyor. Sen de gerilme onu hissederse ondan bile yemeyebilir çok akıllı bu veletler. Sal gitsin yerse yer yemezse de zaten ana gıda anne sütü ya da mama olmalı. Kızım 9 ayı geçti öyle bir sürü öğün vermiyorum zaten. Emsin ömründe bi daha ne zaman emecek. 2 ana çğün 1 ara öğün veriyorum sadece.

Z Zeynebim17 deli_mavi_59 deli_mavi_59 benim kızım da benze durumda. Bugün 8 ay doldu. Ek gıdaya ilk başladığımızda tabağa yapışıp kafasına dikercesine çorba içiyordu, kahvaltı yapıyordu,meyvesini de yiyordu...ki hasta olana kadar:KK43: hasta olduktan sonra mümkünatı yok ağzını açmıyor. Suyla kandırarak bikaç kaşık veriyordum bişeyler ama artık ağlamaya başladı,ben de vazgeçtim.
Ben şimdiye kadar hiç mama vermedim diyebilirim. 6. Aydan sonra kaşık maması falan yemişti yine hastalanana kadar(hastalık soğuk algınlığıydı bu arada+diş çıkarma da tuz biber oldu tabi:KK43:
Benim fıstığımın kilo alımı çok iyi neyse ki. Ama ben işteyken 7 saat kadar nerdeyse hiçbişey sürmüyor ağzına:KK43:
Bi arkadaşın da oğlu 15 aylık ve o da ağzına anne sütü haricinde hiçbişey sürmüyormuş..ve doktoru kilo alımı iyi, emzirmeye devam demiş.
Biz yemek yerken kızımı da yanımıza alıp yiyoruz, ona da ekmeği yoğurda peynire,bişeylere batırıp veriyoruz eline..bekliyorum bi umut,beklemekten başka da elimden bişey gelmiyor açıkçası.
Bir de denediğiniz mama markalarını değiştirin dediler, denemediğim markaları deniycem

Z Zeynebim17 deli_mavi_59 deli_mavi_59 benim kızım da benze durumda. Bugün 8 ay doldu. Ek gıdaya ilk başladığımızda tabağa yapışıp kafasına dikercesine çorba içiyordu, kahvaltı yapıyordu,meyvesini de yiyordu...ki hasta olana kadar:KK43: hasta olduktan sonra mümkünatı yok ağzını açmıyor. Suyla kandırarak bikaç kaşık veriyordum bişeyler ama artık ağlamaya başladı,ben de vazgeçtim.
Ben şimdiye kadar hiç mama vermedim diyebilirim. 6. Aydan sonra kaşık maması falan yemişti yine hastalanana kadar(hastalık soğuk algınlığıydı bu arada+diş çıkarma da tuz biber oldu tabi:KK43:
Benim fıstığımın kilo alımı çok iyi neyse ki. Ama ben işteyken 7 saat kadar nerdeyse hiçbişey sürmüyor ağzına:KK43:
Bi arkadaşın da oğlu 15 aylık ve o da ağzına anne sütü haricinde hiçbişey sürmüyormuş..ve doktoru kilo alımı iyi, emzirmeye devam demiş.
Biz yemek yerken kızımı da yanımıza alıp yiyoruz, ona da ekmeği yoğurda peynire,bişeylere batırıp veriyoruz eline..bekliyorum bi umut,beklemekten başka da elimden bişey gelmiyor açıkçası.
Bir de denediğiniz mama markalarını değiştirin dediler, denemediğim markaları deniycem

Yiğenim 14 aylık ek gıda hiç yemiyor diyebilirim, sürekli derdi meme =) ama kilosu boyu gayet güzel. Benim minnak iştahlı maşallah yiyor ama kilo alamıyor üstüne bir de veriyor bunu anlamadım ben :KK64:Tamam her bebek bir değil ama 100 gram bile alamaması kafamı çok kurcalıyor, inşallah altından önemli bir sebep çıkmaz.

esmerm91 esmerm91 bizimki de yatağına koyunca uyanıyordu gündüz içine koydum oynadı baya içinde ilk gündüz uykularında koymayi denedim biraz alışınca gece koyduk durdu. Benim yatakla neredeyse bitişik yatıyor bir de. Yatağın üzerine yorganı serdim onun üzerine çarşaf serdim öyle yatirdim sanki yatak sert geldi gibi hissettim çünkü gerci çpk sağlıklı değilmiş yumusak yerde yatması

Yiğenim 14 aylık ek gıda hiç yemiyor diyebilirim, sürekli derdi meme =) ama kilosu boyu gayet güzel. Benim minnak iştahlı maşallah yiyor ama kilo alamıyor üstüne bir de veriyor bunu anlamadım ben :KK64:Tamam her bebek bir değil ama 100 gram bile alamaması kafamı çok kurcalıyor, inşallah altından önemli bir sebep çıkmaz.
Tekrar başka yerde ya da aynı tartıda bi tarttırsanız mı acaba çünkü artık büyüdüler hareket ediyorlar ve ayakları yere değiyor yanlış tartıyor tartılar. Başının altına bisey koyup tartının hafif kenarına yatiriyorum sağlık ocağında ayakları değmemesi için

Oturmuyor işte, ben de kendi küvetine koyuyorum ama yok oturmuyor tutunup kalkmak istiyor :KK43: oyuncakla deneyeyim birde ben de bakayım.

İşte kalkıyor, her ne kadar kaydırmaz olsa da ayağı kayıyor Allah korusun düşcek diye korkuyorum. Kucağımda da yıkamayı düşünmedim hiç, onu bir türlü kafamda oturtamıyorum nasıl olur:)

ben 40 çıktıktan sonra kucağımda yıkamaya başladım.inanılmaz rahat.dene istersen canım.

İnşallah bişey yoktur. Hareketli mi acaba senin yavru?

ben 40 çıktıktan sonra kucağımda yıkamaya başladım.inanılmaz rahat.dene istersen canım.
Kucağınızda da hareket etmiyor mu? Benim fıstığım da uzun süredir kucakta yıkanıyordu ama son zamanlarda fır dönmeye başladı kucağımda. Ben kendi küvetine oturtup babasıyla yıkıyorum. Tek başıma kayıp gidiyor,tutamıyorum

Bebeklerinize hangi tarifleri veriyorsunuz pankek nasil yapiyorsunuz

1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı zeytinyağ, 1 çorba kaşığı tam buğday unu, çay kaşığının ucu ile kabartma tozu. Bunları koyuyorum ve yağsız tavada pişiriyorum. Eğer yumuşamış muz varsa bazen muzlu yapıyorum. Bazen de yğurt ekleyip un miktarını arttırıyorum.

Kızlar meğer üst dişler geliyormuş oğlum mahvoldu 39 , 38 derece hep ateşi calpol birde fitil verdi doktor yok görünür de dış yok daha çok var dediğinin ertesi günü etinin altında göründü bugünde yarmıs ıkıncısıde görünüyor büryan dan grup bıryamdan dış çok zor oldu Allah bebeklerımıze rahatlık şifa versin yakubun bu hallerini hıc unutmam ayağımda sabaha kadar sallama ktan ayakların kan topladı nennı söylemekten sesin gitti. :KK43: yinede hamdolsun kuzenıne nazaran iyi o kırk derecelere çıkıyor ateşi

Kızlar meğer üst dişler geliyormuş oğlum mahvoldu 39 , 38 derece hep ateşi calpol birde fitil verdi doktor yok görünür de dış yok daha çok var dediğinin ertesi günü etinin altında göründü bugünde yarmıs ıkıncısıde görünüyor büryan dan grup bıryamdan dış çok zor oldu Allah bebeklerımıze rahatlık şifa versin yakubun bu hallerini hıc unutmam ayağımda sabaha kadar sallama ktan ayakların kan topladı nennı söylemekten sesin gitti. :KK43: yinede hamdolsun kuzenıne nazaran iyi o kırk derecelere çıkıyor ateşi
oyyy kuzum kiyamam nasıl perişan olmuştur çok geçmiş olsun

Her çocuk bir değil işte ya. Her insanın yemekle arası yoktur bu da öyle işte. Elbet yemeye başlayacaklar bir gün üzülmeyin elinizden geleni yapıyosunuz hem :) aç kalacaklarını sanmıyorum eninde sonunda yiyecekler.
İdrar yolu enfeksiyonu olabilir mi acaba. Kızım kilo alamamıştı tahlil yaptık enfeksiyon çıkmıştı. Gerçi ilaç kullanmadık takip ettik emzir dedi sadece. Artsa antibiyotiğe geçecektik düzeldi.
Oyy kıyamam bi an önce çıksın şu dişler de rahatlasın yavru. Çok zorlanıyorlar küçücük halleriyle

oyyy kuzum kiyamam nasıl perişan olmuştur çok geçmiş olsun

Her çocuk bir değil işte ya. Her insanın yemekle arası yoktur bu da öyle işte. Elbet yemeye başlayacaklar bir gün üzülmeyin elinizden geleni yapıyosunuz hem :) aç kalacaklarını sanmıyorum eninde sonunda yiyecekler.

İdrar yolu enfeksiyonu olabilir mi acaba. Kızım kilo alamamıştı tahlil yaptık enfeksiyon çıkmıştı. Gerçi ilaç kullanmadık takip ettik emzir dedi sadece. Artsa antibiyotiğe geçecektik düzeldi.

Oyy kıyamam bi an önce çıksın şu dişler de rahatlasın yavru. Çok zorlanıyorlar küçücük halleriyle
Sağolın kızlar hepsi kolayca çıkarır inş zorlanmadan :dua:

çok geçmiş olsun biranönce atlatır insallah yakupcuk

X